logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

public relations: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 1601

Rozkręcenie własnego biznesu to niełatwe zadanie, szczególnie gdy chcemy prowadzić działalność w branży o wysokich barierach wejścia. Każdy potencjalny przedsiębiorca powinien dobrze rozumieć to pojęcie i w trakcie analizy wstępnej oraz sporządzania biznesplanu uwzględnić wszelkie trudności związane z pokonaniem potencjalnych barier, by oszacować czy biznes okaże się opłacalny.

19.03.2012 | przeczytano: 39749 razy (komentarzy: 2)

„Pij mleko! Będziesz wielki” to najbardziej znana, rozpoznawalna i najdłużej trwająca polska kampania społeczna – co potwierdzają badania przeprowadzone przez Instytut MillwardBrown SMG/KRC. Jakie elementy składowe strategii kampanii pozwoliły osiągnąć taki sukces?

13.01.2008 | przeczytano: 11748 razy
GP Batteries partnerem filmu WALL×E

Z okazji premiery najnowszej animacji studia Disney/Pixar - WALL×E - GP Batteries, oficjalny partner filmu rozpoczyna szereg działań promocyjnych.

31.07.2008 | przeczytano: 9493 razy
Nowy wizerunek Siódemki S.A.

Firma kurierska Siódemka zmieniła status organizacyjno – prawny, przekształcając się w spółkę akcyjną. Firma rozpoczęła również intensywną kampanię wizerunkową, w ramach której odświeżone zostały dotychczasowe logo, oznakowanie floty oraz kurierów. Za komunikację w procesie wprowadzanych zmian odpowiedzialna będzie agencja public relations CORE PR.

15.06.2009 | przeczytano: 8900 razy (komentarzy: 1)
Piotr Misiło w Radzie Nadzorczej News PR

Piotr Misiło został członkiem Rady Nadzorczej News PR, agencji public relations specjalizującej się w obszarze relacji inwestorskich.

25.09.2008 | przeczytano: 7904 razy
Nowy PR Manager Best Media

Daria Kopicera dołączyła do zespołu Best Media – wydawcy magazynu OUTDOOR MEDIA, katalogów branżowych oraz organizatora targów Outdoor&Media Expo. 24 letnia absolwentka dziennikarstwa i komunikacji na poznańskiej uczelni WSUS objęła stanowisko PR Managera.

24.02.2008 | przeczytano: 7556 razy
„Wielka piątka” cech osobowości PR-owca

Cechy osobowości to jedna z podstawowych przyczyn konfliktów w pracy. Aby ich uniknąć i stworzyć zgrany zespół, managerowie powinni dążyć do ich zrozumienia. Doskonałym narzędziem jest model tzw. wielkiej piątki, który wyznacza właściwości osóbniezbędne do efektywnej współpracy. Które z nich sprawdzą się w przypadku PR-owców?

02.03.2016 | przeczytano: 6911 razy
''Promocja Miast. Nowa perspektywa'' - nowy podręcznik trafia do sprzedaży

Na polskim rynku ukazała się książka ''Promocja miast. Nowa Perspektywa'' autorstwa Anny Proszowskiej-Sala i Dr Magdaleny Florek. Główną intencją książki jest prezentacja wskazówek, przykładów z Polski i zagranicy, możliwości, technik i rozwiązań z dziedziny promocji miast. Książka jest kolejnym, po Festiwalu Promocji Miast i Regionów oraz seminarium Outdoor dla miast i regionów, projektem realizowanym na rzecz miast przez Grupę Ströer.

29.10.2010 | przeczytano: 6378 razy
Monika Luft w ringu medialnym

Monika Luft, znana dziennikarka, była prezenterka telewizyjna, autorka bestsellerów, poprowadzi wykład plenarny nt. 'Strategie wystąpień publicznych. Skuteczny kontakt z mediami'. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia br. w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uwr. Organizatorem wykładu, w ramach cyklu 'Ring medialny' jest Podyplomowe Studium Dziennikarstwa i Public Relations we Wrocławiu.

20.04.2008 | przeczytano: 6276 razy

Agencja Partner ASM wydzieliła w swoich strukturach dział personalny (HR), kieruje nim Aneta Staszkiewicz, na stanowisku HR Manager.

03.08.2011 | przeczytano: 5865 razy
Cydr Lubelski nie filtruje: Nowa kampania promocyjna

Cydr Lubelski nie filtruje nie tylko cydru, ale też swojej kampanii promocyjnej. W telewizyjnym spocie sponsoringowym zachęca do odkrywania siebie i nieskrępowanej zabawy na imprezie #NIEFILTRUJEMY.

03.07.2017 | przeczytano: 5420 razy

Marketing szeptany wszedł na reklamowo-marketingowe salony i wydaje się, że może tam pozostać dość długo. Zdecydowana większość definicji podkreśla, że jest to metoda nowatorska i stosunkowo młoda, co nie do końca jest prawdą. Marketing szeptany jako taki powstał znacznie wcześniej, ale dopiero Internet pozwolił mu w pełni rozwinąć skrzydła.

22.11.2006 | przeczytano: 5190 razy
Kampania Martini „Luck is an attitude”Zobacz wideo

Szczęście to kwestia odpowiedniej postawy wobec życia, nie zaś przypadku. Pod filozofią tą podpisuje się marka Martini, której hasłem przewodnim jest „Luck is an attitude”. Idea ta przybliżana jest konsumentom w nowej kampanii firmy, prowadzonej od grudnia 2012 r. w telewizji oraz internecie. Poprzez spoty telewizyjne oraz kreacje internetowe, Martini informuje również o sponsoringu pokazu nowej kolekcji Mariusza Przybylskiego i możliwości wygrania podwójnych zaproszeń wraz z pakietem VIP na to wydarzenie. 

23.01.2013 | przeczytano: 4965 razy
Badania i pomiar efektów w public relations

Na rynku wydawniczym ukazała się nowa publikacja "Badania i pomiar efektów w public relations". Wśród autorów znajdują się naukowcy i praktycy zajmujący się badaniami i public relations: dr Dariusz Tworzydło, Zbigniew Chmielewski, Anna Miotk, Sebastian Bykowski, Artur Kotliński, Maciej Siejewicz, Małgorzata Wydrzyńska, Wojciech Szymański i Agnieszka Urban.

19.07.2010 | przeczytano: 4733 razy
Innowacyjny serwis podbija świat marketingu

Serwis Reklama.pl działa niespełna dwa miesiące, a już zyskał popularność na skalę kraju. Stworzony przez młodych, zapalonych mieszkańców sądecczyzny, ma coraz większe szanse zyskać popularność równą Allegro.pl i podobnym serwisom.

10.03.2010 | przeczytano: 4573 razy
Euro RSCG Life w Polsce

Euro RSCG ogłosiło dziś uruchomienie Euro RSCG Life w Polsce. Euro RSCG Life, wchodząca w skład Euro RSCG Worldwide, jest jedną z wiodących, światowych sieci komunikacji marketingowej specjalizującej się w obsłudze klientów z branży farmaceutycznej. Euro RSCG Life w Polsce to 50 oddział sieci, obecnej w 29 krajach na całym świecie.

13.07.2007 | przeczytano: 4415 razy
Citeam.pl wystartował z kampanią reklamową

Serwis zakupów grupowych Citeam.pl, należący do Grupy Allegro, rozpoczął kampanię promującą kupowanie za pół ceny. Kompleksowe działania objęły telewizję, radio, kino, internet, outdoor oraz eventy pod hasłem Salony Grzechu. Akcję przygotowała i zrealizowała krakowska agencja Opcom we współpracy z firmami Starcom i dotPR.

12.10.2011 | przeczytano: 4272 razy

Zakończył się proces zmian w strukturze własnościowej agencji Eskadra PUBLICA. Nowymi udziałowcami spółki są Barbara Labudda – dotychczasowa Business Development Director oraz Ewa Kaczmarek, która pełniła dotąd w agencji funkcję Client Service Director. Odkupiły one udziały firmy od Mateusza Zmyślonego i Sebastiana Oprządka. Trzecim udziałowcem spółki pozostaje Adam Łaszyn. Jednocześnie zmieniły się władze firmy. Prezesem Zarządu została Barbara Labudda, a Wiceprezesem Ewa Kaczmarek.

11.12.2011 | przeczytano: 4085 razy
Kampania Lay's - ziemniak, Majowie i koniec świata

Marka Lay’s zakończyła właśnie kolejną – po m.in. „Wymyśl Nowy Smak” i „Pucharze Smaków” - niestandardową kampanię: „Marzenia Ziemniaka przed końcem świata”. Jej głównym bohaterem był… Ziemniak w obliczu przepowiedzianej przez Majów na grudzień tego roku apokalipsy. No właśnie - jak połączyć ze sobą pozornie niepasujące do siebie elementy takie jak przepowiednię Majów, koniec świata, ziemniaka, chipsy i marzenia? A jednak…

29.11.2012 | przeczytano: 4014 razy
Dorota Gryglak w Agencji Reklamowej AnTolos

Dorota Gryglak dołączyła - na stanowisko specjalisty ds. reklamy i Public Relations - do agencji reklamowej AnTolos z Bielska Białej.

05.10.2011 | przeczytano: 3884 razy
Jak wybrać agencję reklamową dla małej firmy?

Próbując zorientować się w rynku usług reklamowych i public relations w Polsce, można poczuć zawrót głowy. I to nie tylko dlatego, że konkurencja jest ogromna. Duże są także różnice w cenach bardzo podobnych usług.

22.05.2013 | przeczytano: 3816 razy (komentarzy: 2)
Michał Olbrychowski w jury konkursu Złote Spinacze

Michał Olbrychowski, executive director Havas PR Warsaw, zasiądzie w jury tegorocznego konkursu Złote Spinacze. W kilkudziesięcioosobowym gronie ekspertów z obszaru komunikacji Olbrychowski będzie oceniać tegoroczne zgłoszenia i uczestniczyć w wyłanianiu zwycięzców, których poznamy na początku grudnia br.

18.07.2013 | przeczytano: 3812 razy
Natalia Paczóska nowym Brand Managerem GetResponse

GetResponse poszerza zespół menadżerski. Nowym Brand Managerem firmy została Natalia Paczóska.

06.03.2011 | przeczytano: 3789 razy
Kampania reklamowa Volvo Auto Polska

Volvo Auto Polska rozpoczęło kampanię swojej najmniejszej limuzyny Volvo S40. Jej celem jest prezentacja konsumentom nowej linii stylistycznej modelu, czerpiącej z najlepszych tradycji skandynawskiego wzornictwa. Kampania ma produktowo – wizerunkowy charakter. Potrwa do połowy listopada.

05.10.2007 | przeczytano: 3751 razy
ARW Image dla Term Maltańskich

Od 1 marca 2010 ARW IMAGE Public Relations rozpoczęła współpracę ze spółką Termy Maltańskie Sp. z o.o., która prowadzi inwestycję polegającą na budowie kompleksu sportowo – rekreacyjnego „Termy Maltańskie”, powstającego nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu.

14.03.2010 | przeczytano: 3722 razy
Ruszyła kampania telewizorów LED SamsungaZobacz wideo

Ruszyła kampania Samsung ''LED Salonowy'', której celem jest wsparcie sprzedaży telewizorów Samsung LED TV oraz umocnienie pozycji producenta na rynku telewizorów LED w Polsce.

02.03.2011 | przeczytano: 3665 razy
Tęczowe puszki Sprite wspierają społeczność LGBT

To gest marki w ramach kampanii „Niech gadają. Żyj rześko” wspierającej różnorodność, prawo do bycia sobą oraz wolność do wyrażania tego, kim się jest.

07.06.2019 | przeczytano: 3387 razy
Paweł Trochimiuk z tytułem Człowiek Roku Public Relations

Paweł Trochimiuk otrzymał tytuł Człowieka Roku Public Relations. Jest to pierwszy taki tytuł przyznany przez magazyn Brief podczas dorocznej gali, w której nagradzane są najlepsze osobowości w branży reklamy, marketingu i public relations.

01.10.2012 | przeczytano: 3348 razy
SAW: najlepsze dyplomy 2018/2019 z architektury wnętrz ASP w WarszawieZobacz fotorelację

Już 18 listopada br. w siedzibie SARP na ul. Foksal 2 w Warszawie rozpocznie się wystawa najlepszych prac dyplomowych absolwentów warszawskiego Wydziału Architektury Wnętrz ASP 2018/2019. Wystawa jest wynikiem współpracy uczelni ze Stowarzyszeniem Architektów Wnętrz, które postanowiło nagrodzić najzdolniejszych studentów i zaprezentować ich prace szerokiemu gronu odbiorców.

19.11.2019 | przeczytano: 3299 razy
Wiosenna kampania marki Danio

Samotny bohater, Mały Głód, po 15 latach uporczywych działań postanawia poszukać sprzymierzeńców - różnych Głodów pojawiających się między posiłkami. Tym razem ma sprytny plan – zamierza wraz ze swoją Ekipą działać na kilku frontach i na różne sposoby... Ruszyła nowa kampania Danio – Ekipa Małego Głoda jest gotowa do działania. Jak Danio poradzi sobie w walce z Głodami?

19.04.2019 | przeczytano: 3272 razy
Red Carpet Event: prezentacje ploterów Jeti Tauro i Jeti Mira

Pod koniec kwietnia br. w centrali Agfa Graphics w belgijskim Mortsel odbył się cykl spotkań pod hasłem Red Carpet Event. Ponad 330 klientów z całego świata (m.in. z Polski) oraz przedstawiciele mediów branżowych mieli okazję zobaczyć – po raz pierwszy w Europie – nowe rozwiązania firmy w zakresie wielkoformatowego druku cyfrowego bazującego na technice inkjet UV: plotery Jeti Tauro i Jeti Mira.

05.05.2015 | przeczytano: 3254 razy
Największe kryzysy wizerunkowe 2019 roku

Największy kryzys wizerunkowy 2019 roku w Polsce dotyczy Kościoła Katolickiego w związku z publikacjami medialnymi na temat nadużyć hierarchów i księży. Drugi w kolejności związany jest z Marianem Banasiem i Najwyższą Izbą Kontroli na tle wielowymiarowych niejasności wokół nowego Prezesa NIK. Trzeci w kryzysowym rankingu znalazł się Narodowy Bank Polski i kwestia komunikacji wysokich wynagrodzeń najbliższych współpracownic Prezesa NBP. Takie są główne wyniki badania „Kryzysometr 2019/2020” przeprowadzonego wśród dyrektorów komunikacji, menadżerów PR i rzeczników prasowych kluczowych firm rynkowych, instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych. Badanie przeprowadziła agencja Alert Media Communications specjalizująca się w komunikacji antykryzysowej i strategicznym PR.

08.01.2020 | przeczytano: 3143 razy (komentarzy: 19)

Polska Agencja Prasowa oraz netPR.pl - dostawca rozwiązań internetowych dla branży public relations - udostępniły nową usługę polegającą na dostarczeniu informacji prasowych z poziomu biur prasowych firm i instytucji bezpośrednio do systemu redakcyjnego PAP.

13.01.2006 | przeczytano: 3109 razy

Wzrost znaczenia social media jako źródła informacji, większa presja na konkretne korzyści dla firm, zacieranie granic pomiędzy social i mobile oraz wzrost jakości treści – to przyszłość social media w 2013 r.  przewidują m.in. Yuri Drabent z Lubię To, Krzysztof Kwacz z Get More Social, Łukasz Misiukanis z agencji Socializer, Katarzyna Orzechowska z Sociomanii, Grzegorz Marczak z Antyweb, Jakub Prószyński z Pijaru Koksu Blog, Jacek Jankowski z Nk.pl i Michał Sadowski z Brand24, w wypowiedziach zebranych przez Get More Social.

24.01.2013 | przeczytano: 3045 razy

23 marca rusza zaprojektowana przez agencję TBWA kampania telewizyjna jogurtu Müller Gracja, obejmująca emisję spotów na antenach ogólnopolskich stacji. Za zakup mediów odpowiedzialny był dom mediowy Mediaedge:CIA.

22.03.2010 | przeczytano: 2987 razy

"Tu wszystko się zaczęło" - tej treści baner wisiał na jednym z budynków żywieckiego browaru - informuje Gazeta.pl. Zastąpiła go inna reklama, bo budził wiele kontrowersji. Browar przyznaje się do błędu.

17.10.2006 | przeczytano: 2978 razy
Reklama GP wyróżniona w konkursie Złote Orły

Spot reklamowy GP „Zmień baterie na lepsze” został wyróżniony w 7. edycji festiwalu reklamowego w Polsce. GP Battery (Poland) otrzymało nagrodę prestiżowego konkursu Złote Orły w kategorii film – dom, biuro, środowisko za spot pt. „Zwierzęta”.

11.12.2004 | przeczytano: 2972 razy
Rusza najnowsza kampania 360 marki lakierów hybrydowych Semilac

Już dzisiaj, 25 maja, w mediach masowych ruszy ogólnopolska, zintegrowana kampania marki Semilac. Podobnie jak w zeszłym roku lider branży polskich lakierów hybrydowych* będzie przekonywać klientki o tym, że „Najlepszy kolor to trwały kolor”. Działania komunikacyjne zbudowane wokół hasła „Poznaj moc koloru” będą widoczne w telewizji, prasie oraz w digitalu. W kampanii i nowym spocie pojawią się  Margaret i Agnieszka Woźniak-Starak.

25.05.2018 | przeczytano: 2962 razy
Oświadczenie Preal’s w sprawie Warsaw Media House

Oświadczenie w sprawie posługiwania się własnością intelektualną oraz know-how PReal’s przez Warsaw Media House.

18.05.2018 | przeczytano: 2924 razy (komentarzy: 1)
Procenty przyjemności w kampanii Almette

Rozpoczęła się nowa kampania Almette – 100% przyjemności, którą poczujesz wszystkimi zmysłami. Delikatność, puszystość, 100% naturalnych składników – to wyjątkowe benefity serków Almette, które dają wielowymiarową przyjemność dla wszystkich zmysłów.

22.01.2019 | przeczytano: 2923 razy
Pierwsza kampania telewizyjna dla marki acidolac

Polpharma BH Sp. z o.o. 9 lutego, po raz pierwszy rozpoczęła kampanię telewizyjną dla marki acidolac Kampania skierowana jest do matek z dziećmi oraz do lekarzy, którzy mogą rekomendować acidolac jako pierwszy wybór.

22.02.2009 | przeczytano: 2896 razy (komentarzy: 1)
Unikalne przedsięwzięcie w rękach łódzkiej agencji Niceday

Agencja reklamowa NICEDAY wygrała ogłoszony w lutym konkurs na stworzenie identyfikacji wizualnej dla inwestycji „U SCHEIBLERA” oraz australijskiego inwestora – „OPAL PROPERTY DEVELOPMENTS”. Łódzka Agencja pokonała 6 bardzo znanych, ogólnopolskich, w tym sieciowych agencji.

27.04.2006 | przeczytano: 2890 razy
Komentarz Nestlé: Kampania społeczna to długoterminowe zobowiązanie

Czy rozpoznawalność kampanii społecznej jest równoznaczna z jej sukcesem? Czy zapewniają go: śmiałość jej przekazu, kontrowersyjność i emocjonalność komunikatów? Jak dużą rolę w dzisiejszych kampaniach odgrywa zaufanie społeczne? Czy jednorazowe inicjatywy wystarczą dla zmiany postaw i nawyków w dłuższej perspektywie? A także jak podchodzimy do cyberaktywizmu?

23.04.2013 | przeczytano: 2870 razy
Nowa osoba w departamencie RS&D Agencji S4

Do fullserwisowej Agencji Reklamowej S4 dołączyła Joanna Tischner-Reczyńska, która w departamencie Research, Strategy & Develompent zajęła stanowisko new business representative.

19.10.2006 | przeczytano: 2862 razy
Czym zajmuje się dział PR

Public Relations to działania polegające na kształtowania i utrzymywaniu pozytywnego wizerunku firmy przez otoczenie. Działania te prowadzone w odpowiedni sposób wpływają na szacunek i zaufanie jakim darzą klienci firmę.

07.05.2015 | przeczytano: 2828 razy
PRaktykuj za granicą - jeszcze tylko miesiąc

Londyn i Bruksela czekają na studentów, którzy do 31 marca wyślą projekty strategii komunikacji na konkurs PRaktykuj za granicą, organizowany przez Instytut Monitorowania Mediów. Do wygrania są trzy wakacyjne staże w renomowanych agencjach PR, nagroda pieniężna i nagrody rzeczowe.

02.03.2011 | przeczytano: 2789 razy
Kampania Marsjanek zachęca do pomocy

„Pomaganie z Marsjankami to zabawa z nagrodami” to hasło towarzyszące najnowszej kampanii Marsjanek – cenionych przez specjalistów i rodziców oraz lubianych przez dzieci multiwitamin znanego producenta suplementów diety – firmy Walmark. Podstawą komunikacji marki jest konkurs dla najmłodszych, wsparty kampanią w telewizji i Internecie, m.in. przygotowaną specjalnie na tę okazję interaktywną stroną internetową, a także działaniami public relations.

10.11.2011 | przeczytano: 2727 razy
Kids’ Pak marki Subway z „odlotowymi” gadżetami

Sieć SUBWAY kontynuuje współpracę z Disneymedia+. Tym razem do każdego zestawu Kids’ Pak dołączone będą gadżety z postaciami z najnowszej animacji Disneya „Samoloty”.

27.08.2013 | przeczytano: 2718 razy

W ramach strategii rozwoju agencji, Q&A Communications powiększa swój zespół specjalistów i zaczyna eksploatować nowe obszary działań.

28.10.2014 | przeczytano: 2700 razy
KFC świętuje 60-lecie kubełka loterią

Kultowa pozycja w menu sieci restauracji KFC – Kubełek, wypełniony soczystymi kawałkami kurczaka – obchodzi w tym roku 60. urodziny. Z tej okazji marka przygotowała nowy, telewizyjny spot i zaprasza swoich gości do udziału w wielkiej, urodzinowej loterii.

16.08.2017 | przeczytano: 2694 razy
1 2 3
Strona 1/33 (artykułów: 1601)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764