logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

publikacja: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 565

Termin "targetowanie behawioralne" zaczął pojawiać się w mediach branżowych i specjalistycznych publikacjach już kilka lat temu. Początkowo miał status ciekawostki, potem atmosfera wokół niego robiła się coraz cieplejsza, lansowano go na "nowy kierunek reklamy on-line", aż nagle jakby odsunął się w cień. Czy to rynek nie jest gotowy na jego przyjęcie, czy też zawodzi technologia?

01.04.2007 | przeczytano: 11615 razy (komentarzy: 1)
Fotografie w bankach zdjęć: Rights Managed czy Royalty Free?

Wydawcy, graficy, marketerzy, twórcy stron internetowych czy autorzy blogów coraz chętniej ilustrują tworzone przez siebie treści fotografiami pobieranymi z banków zdjęć. Wyszukanie właściwego zdjęcia w zasobach banku zdjęć jest stosunkowo łatwe, a większość czołowych banków zdjęć oferuje możliwość szybkiego zakupu i samodzielnego pobrania zdjęć w trybie on-line. Lecz co właściwie oznacza „zakup zdjęcia”? W jaki sposób nabywca może korzystać ze zdjęcia?

06.10.2014 | przeczytano: 7684 razy
e-Debiut giełdowy Azotów Tarnów

Kampania informacyjno-promocyjna firmy Azoty Tarnów okazała się sukcesem nie tylko ze względu na wyniki liczbowe, ale przede wszystkim na potwierdzenie tezy, że Internet to miejsce odpowiednie do promocji debiutu giełdowego.

17.08.2008 | przeczytano: 7607 razy
Dwa nowe Rześkie Smaki od Stock Polska

Stock Polska poszerza swoje portfolio o dwa rześkie warianty smakowe Żołądkowej Gorzkiej – Limonkę z Miętą i Pigwę z Miętą. Charakteryzuje je 100% naturalność, wysoka jakość składników oraz unikalna receptura. Do tego wyjątkowa lekkość smaku sprawia, że Żołądkowa Gorzka Rześka to doskonały wybór w okresie wiosenno-letnim.

28.04.2020 | przeczytano: 7096 razy
Jak złamać żeby się nie załamać

Z pamiętnika Chochlika (18): Jak złamać żeby się nie załamać

Falcowanie to podstawowy proces introligatorski. Jego zadaniem jest doprowadzenie wymiaru arkusza drukarskiego do wymiaru końcowego. W wielu przypadkach zaplanowanie odpowiednich miejsc złamywania musi się odbyć już na etapie projektowania publikacji. Mając wiedzę o tajnikach papieru, nabytą z lektury poprzedniego odcinka, przyjrzymy się dzisiaj pułapkom czyhającym na grafika przy projektowaniu ulotek falcowanych.

11.12.2011 | przeczytano: 7009 razy (komentarzy: 3)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Duet projektantów

Historia Polskiego Projektowania (8): Duet projektantów

Reklama w duecie. Przydomowe studio Franciszka i Anny Seifertów. Okazuje się, że wspólna praca małżonków przy realizacjach reklamowych jest jak najbardziej możliwa. Przykładem są chociażby przedwojenne realizacje krakowskiego małżeństwa Franciszka i Anny Seifertów. Nie prowadzili oni typowego dla owych czasów studia czy atelier, a pierwsze zlecenia wykonywali najprawdopodobniej w  swoim mieszkaniu przy Alei Słowackiego 8. Dopiero z czasem, w drugim mieszkaniu usytuowanym w Krakowie przy Alei Mickiewicza 47,udało im się stworzyć osobne pomieszczenie, w którym powstawały liczne projekty z zakresu reklamy[1] .

04.08.2014 | przeczytano: 6724 razy
Wkłady – część 1.

Publikacje książkowe (7): Wkłady – część 1.

Nie szata zdobi czło­wieka, ani okładka książkę. Trudno zgo­dzić się z tym stwier­dze­niem, a jed­nak w obu przy­pad­kach to, co naprawdę war­to­ściowe i trwałe, ukryte jest pod zewnętrzną, wysta­wioną na publiczny widok powłoką i zapra­sza nas do spo­tka­nia ze sobą, na zupeł­nie innym pozio­mie. Nawet naj­pięk­niej wyko­nana okładka, nie zastąpi mery­to­rycz­nej war­to­ści tre­ści książki,  wydru­ko­wa­nej  na stro­ni­cach jej wkładu.

19.04.2019 | przeczytano: 6666 razy
Artykuły z cyklu Publikacje książkowe
Origami w introligatorni

Z pamiętnika Chochlika (17): Origami w introligatorni

W odcinku poświęconym oprawom*, doszliśmy do przekonania, że dobre stosunki projektantów z działem introligatorni są równie ważne, jak relacje z drukarzami. Dziś dalsze przykłady potwierdzające słuszność tej dewizy. Falcowanie i bigowanie lub jak kto woli, złamywanie i przegniatanie, to wprawdzie procesy introligatorskie, ale bez ich właściwego rozplanowania przez studio graficzne, efekt końcowy może Klienta przyprawić o niebezpieczny przefalc** w okolicach serca.

03.12.2011 | przeczytano: 6486 razy
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Czarno-białe niespodzianki

Z pamiętnika Chochlika (2): Czarno-białe niespodzianki

Kolory w poligrafii to temat rzeka, ale można go sprowadzić do jednego podstawowego problemu: dlaczego wydrukowana publikacja wygląda często inaczej (czytaj: gorzej) niż na ekranie komputera. Nie będę dzisiaj zagłębiać się w skomplikowane meandry kalibracji monitorów i prawidłowego odwzorowywania przez nie kolorów. Na to przyjdzie czas później. Dzisiaj opowiem o paru niespodziankach, jakie mogą sprawić nam dwie specyficzne barwy: czarna i biała.

02.07.2011 | przeczytano: 6346 razy (komentarzy: 10)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika

25.04.2006 | przeczytano: 5816 razy
1 2 3
Strona 1/57 (artykułów: 565)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764