logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

self-publishing: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 15
Startuje Gizmi Influencer Boot Camp

15 listopada br. rozpoczyna się pierwsze w Polsce wydarzenie łączące edukację z konkursem dla twórców internetowych - Influencer Boot Camp. Przez kolejne 10 dni cyklu bezpłatnych webinarów branżowi eksperci podzielą się swoim know-how, przemyśleniami i rekomendacjami, podpowiadając jak zamienić followersów w klientów. Zwieńczeniem części edukacyjnej projektu będzie konkurs, który rozpoczyna się 29 listopada i potrwa do 26 grudnia 2021 roku. W jego ramach zaplanowano dwa rodzaje rankingów: główny i cztery rankingi tygodniowe. Uczestnicy mogą dołączyć do projektu na każdym etapie jego trwania. Niezależnie od pozycji osiągniętej w rankingu wszyscy są wygrani.

12.11.2021 | przeczytano: 692 razy
Jak wydanie książki wpływa na budowanie wizerunku?

W dobie rozwiniętej technologii druku i jego stosunkowo niskich kosztów, warto zastanowić się nad wydaniem książki, która będzie doskonałym narzędziem do budowania marki osobistej, czy wizerunku całej korporacji. Profesjonalna publikacja wydana własnym sumptem pełni funkcję zarówno upominku reklamowego, jak i źródła branżowej wiedzy. Przyciąga potencjalnych klientów i partnerów biznesowych, a także buduje opinię eksperta.

03.11.2021 | przeczytano: 481 razy

Self-publishing staje się coraz popularniejszą metodą wydawania książek. Własne wydawnictwa wypuszcza na rynek coraz więcej popularnych osób - nie tylko youtuberzy czy blogerzy, ale też postacie znane z telewizji i estrady.

06.10.2021 | przeczytano: 459 razy

W ostatnim czasie w drukarni Sowa z Piaseczna k. Warszawy, specjalizującej się w cyfrowej produkcji książek, wdrożona została druga linia typu roll to stack firmy Hunkeler, przeznaczona do cięcia zadrukowanych zwojów na arkusze. Rozbudowa części związanej z postpressem została przeprowadzona z uwagi na ok. 25% wzrost zamówień zrealizowanych przez drukarnię w minionym roku i wynikającą z tego konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych w obszarze druku rolowego. Podobne jak poprzednie rozwiązania Hunkeler, nowe urządzenie, pracujące w trybie near-line, zostało dostarczone przez firmę Docufield – wyłącznego przedstawiciela tej marki w naszym kraju.

01.09.2021 | przeczytano: 652 razy
Jak wypracować własny styl? Cz.2

– Widzieliśmy pani prace i bardzo się nam spodobały! Chcielibyśmy zaangażować panią do naszego nowego projektu.
– Bardzo mi miło i chętnie zapoznam się ze szczegółami zlecenia.
– Super! Chcielibyśmy, by wpasowała się pani w styl z załącznika…

02.07.2021 | przeczytano: 939 razy
Artykuły z cyklu Zawód ilustrator
Korekta i redakcja

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Korekta i redakcja

Wpro­wa­dza­jąc tekst do kom­pu­tera, warto zadbać samemu o wyko­na­nie jego wstęp­nej korekty, nato­miast żadną miarą nie należy rezy­gno­wać z pro­fe­sjo­nal­nej korekty sty­li­stycz­nej i redak­cji języ­ko­wej, co nie­stety staje się obec­nie dość czę­stym zja­wi­skiem. Pamię­tajmy, że źle rozu­miana oszczęd­ność kosz­tów, jaką kusi idea self-publishingu, odbić się może nega­tyw­nie na jako­ści pro­duktu final­nego, a tym samym na powo­dze­niu całego przedsięwzięcia.

07.05.2021 | przeczytano: 2198 razy
Praktyczny poradnik poligraficzny. Procesy

Przez ostatnie kilka lat w kręgach osób i instytucji związanych ze słowem pisanym, poligrafią i działalnością wydawniczą dużą popularnością cieszy się tzw. self-publishing. Istotą tego zjawiska jest próba maksymalnego wyeliminowania z procesu wydawniczego wszelkiej maści pośredników, w tym przede wszystkim tradycyjnych wydawnictw i dystrybutorów, którzy za swoje usługi pobierają odpowiednie marże, często pochłaniające lwią część przychodu ze sprzedaży.

01.05.2021 | przeczytano: 1341 razy
Warszawskie Targi Książki Artystycznej po raz pierwszy

Ponad 40 polskich i zagranicznych wydawców. Setki książek artystycznych oraz publikacji poświęconych sztuce, designowi, fotografii i architekturze. Spotkania, panele dyskusyjne, warsztaty i dwie wystawy. Już w listopadzie odbędzie się pierwsza edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej.

23.11.2015 | przeczytano: 782 razy
Czy ambitny designer może pozostać sobą?Zobacz fotorelację

Każdy designer chce zarabiać dobre pieniądze, a zarazem pozostać sobą i realizować ambitne projekty.

26.08.2015 | przeczytano: 1042 razy
Trendy w druku: wygoda operatora

Według IDC, w ostatnich trzech latach wartość polskiego rynku nisko- i średnionakładowch systemów produkcyjnych odnotowała wzrost aż o 43%. W tym samym czasie liczba sprzedanych systemów cyfrowych wzrosła o 61%, a kolorowych aż o 79%. Według analityków dynamika i konkurencyjność rynku sprawiają, że pojawiają się na nim analogiczne trendy jak w przypadku elektronicznych urządzeń osobistych.

29.07.2015 | przeczytano: 609 razy
Fotograficzna Publikacja Roku 2014

Zapraszamy do przesyłania książek na kolejną edycję konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Do 30 kwietnia czekamy na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny.

13.04.2014 | przeczytano: 1982 razy

Samodzielne publikowanie książek, broszur i wydawnictw naukowych staje się coraz popularniejszym trendem na świecie. Proces ten wspomagają rozwijające się technologie druku na żądanie i serwisy, które umożliwiają nie tylko wydanie tekstu online, ale także jego promocję wśród potencjalnych czytelników. Na trendzie chcą skorzystać tak wielkie domy wydawnicze, jak Penguin czy Harlequin, które oferują swoje usługi samodzielnie publikującym autorom. Także w Polsce powstają wydawnictwa wyspecjalizowane w produkcji tego typu tytułów.

18.09.2013 | przeczytano: 1753 razy (komentarzy: 1)

Agencja InnovationPR rozpoczęła współpracę z firmą Virtualo, która specjalizuje się w dystrybucji e-booków i audiobooków do największych polskich e-księgarni oraz udostępnia w Internecie platformę self-publishingu dla niezależnych autorów. Virtualo prowadzi również prężnie działającą własną księgarnię, jedną z pierwszych w Polsce oferujących wyłącznie produkty cyfrowe.

04.10.2012 | przeczytano: 611 razy
Październikowe Targi Wiedzy Graficznej STGU 2012

Od 26 do 28 października 2012 już po raz drugi odbędzie się w Warszawie długi weekend z projektowaniem graficznym. Targi Wiedzy Graficznej 2012 organizowane przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej to wyjątkowe wydarzenie dizajnerskie łączące liczne i różnorodne aktywności w jeden duży 3-dniowy festiwal dizajnu graficznego, jedyny taki w Polsce.

26.09.2012 | przeczytano: 2012 razy

Na początku sierpnia oficjalnie wystartowała Platforma Self-publishingu Virtualo dla niezależnych autorów, którzy chcą publikować swoje e-booki w sieci i sprzedawać je w największych polskich księgarniach internetowych, takich jak empik.com, Gandalf czy Amazonka.

09.08.2011 | przeczytano: 1337 razy
1
Strona 1/1 (artykułów: 15)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764