logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Techniki, porady, przykłady: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2907

13.08.2001 | przeczytano: 11611 razy (komentarzy: 4)
Za i przeciw zmianie koloru autaZobacz fotorelację

Oklejanie pojazdów wciąż jeszcze nie wszystkich przekonuje. Przede wszystkim dlatego, że lakierowanie przez długi czas nie miało alternatywy. W tym artykule ujawniamy metodę zmiany koloru przez oklejanie i dokładnie się jej przyjrzymy, prześwietlając wszystkie za i przeciw.

09.05.2012 | przeczytano: 11544 razy (komentarzy: 1)
Kredą po tablicy, czyli komunikacja na potykaczu

"Nie mamy wi-fi. Porozmawiajcie ze sobą" to hasło z potykaczy i tablic kredowych obiegło już cały świat. W Polsce wiele emocji wzbudził potykacz jednej z zielonogórskich kawiarni z napisem "Zaproś go na kawę, zanim inna zaprosi go na lody". Równie mocno zadziałało hasło wypisane przed wejściem do wrocławskiej księgarni: "Klauzula sumienia nie pozwala nam na sprzedawanie słabej literatury”. Potykacze nie są nowym rozwiązaniem, ale odrobina kreatywności w połączeniu z siłą social mediów, sprawiają, że ten sposób komunikacji zyskuje nowy wymiar.

18.01.2017 | przeczytano: 11542 razy
6 sposobów aby witryna sklepowa przyciągała klientów

Badania pokazują, że aż 80% klientów decyduje się na odwiedziny w sklepie pod wpływem wystawy, a około 75% z nich przyznaje, że czasami kupuje w sklepie, do którego zachęciła ich wystawa.

29.07.2015 | przeczytano: 11507 razy (komentarzy: 1)
Jak dbać o oczy podczas pracy z monitorem

Bolą cię oczy, głowa, szyja? Nie możesz pracować przed ekranem? To typowe problemy biorące się z nieprawidłowego ustawienia  monitora. Na szczęście wystarczy się zastosować do kilku naprawdę prostych rad, aby skutecznie zapobiegać tym uciążliwościom.

07.11.2019 | przeczytano: 11364 razy

W chwili obecnej do drukowania dokumentacji technicznej w takich dziedzinach jak mechanika, budownictwo, architektura, geodezja - wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wykreślenia precyzyjnych rysunków technicznych - stosuje się plotery atramentowe. Popularna technika druku atramentowego, znana każdemu użytkownikowi komputera z powszechnie stosowanych drukarek biurowych, została na tyle ulepszona, że w zasadzie wyparła inne technologie z ploterów CAD.

03.02.2001 | przeczytano: 11305 razy (komentarzy: 1)

Prezentujemy kolejny rozdział przygotowywanego przez autora tekstu poradnika, dotyczącego konstruowaniu elementów trójwymiarowych w reklamie, zatytułowany ''Jak to zrobić – sposoby, techniki, technologie''

06.02.2011 | przeczytano: 11207 razy (komentarzy: 4)
Cennik projektów graficznych (cz. 2.): Logo, tanio i drogo

Na  wstępie, żeby uniknąć nieporozumień, przypomnę, że niniejszy tekst nie jest cennikiem. To jedynie subiektywnie zinterpretowane wyniki ankiety, które mogą stać się dodatkowym punktem orientacyjnym dla początkujących w zawodzie freelancerów i niewielkich firm. I z tej grupy rekrutowali się nasi respondenci.

26.09.2013 | przeczytano: 11169 razy (komentarzy: 2)

Śmiem twierdzić, że każdy zetknął się w życiu z komiksem – bowiem któż nie zna prześmiewczego Garfielda, tajemniczego Batmana, gapowatego Kaczora Donalda czy niezwykłej pary Asterixa i Obelixa? Komiks towarzyszy nam coraz częściej, ponieważ jego forma idealnie przystaje do szybkich czasów - nie pozwalających na wgłębienie się w literaturę, ale też stwarzających pragnienie poznawania.

30.04.2007 | przeczytano: 11117 razy

Plik EPS (Encapsulated PostScript) nie zawiera specyficznych dla konkretnych drukarek elementów opisu strony, stanowiąc dzięki temu "bezpieczny" sposób wymiany prac postscriptowych. Wśród brakujących informacji znajduje się niestety również format strony.

20.02.2002 | przeczytano: 10984 razy

Istnieje kilka odmian sztywnych materiałów z tworzywa sztucznego, dostępnych dla zastosowań zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych w reklamie wizualnej.
Dwie z nich należą do szerokiej kategorii płyt piankowych, podczas gdy trzecia jest odmianą tektury falistej, wykonaną z tworzywa sztucznego.
Pojęcia "płyta piankowa" używa się często w odniesieniu do lekkich płyt z rdzeniem polistyrenowym. Jednakże - głównie ze względów technologicznych - producenci zwykli stosować to określenie również do wytłaczanych płyt z PCV pienionego.

03.02.2001 | przeczytano: 10950 razy (komentarzy: 1)

23.07.2001 | przeczytano: 10912 razy (komentarzy: 6)

Ponad 20 lat temu w Polsce startował wolny rynek, a wraz z nim pierwsze próby poznania praw, jakimi się rządzi. Problemem był niedobór informacji o konsumentach, o ich potrzebach i zachowaniach. Dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna. Wszyscy zmagają się z nadmiarem danych, z których trzeba wyłowić to, co jest naprawdę ważne.

16.06.2014 | przeczytano: 10846 razy

Każdy potencjalny nabywca urządzenia drukującego, boryka się z kłopotem właściwego wyboru urządzenia dla swoich potrzeb. Na rynku jest wiele kuszących propozycji zakupu, mamy do wyboru: rabat 50% na drukarkę, gratisowe dofinansowanie, atrakcyjny przelicznik kursu Euro, promocje targowe, specjalne ceny i inne oferty przedstawiane jako okazje.

26.07.2009 | przeczytano: 10797 razy

28.09.2001 | przeczytano: 10784 razy (komentarzy: 5)

Kreując program motywacyjny dla partnerów handlowych, można oprzeć się na sprawdzonym schemacie – kupujesz/sprzedajesz, zbierasz punkty, wybierasz nagrody. Można też wyjść poza tradycyjne ramy i stworzyć dodatkową wartość, którą odbiorcy docenią, rewanżując się w zamian aktywnym uczestnictwem oraz długofalowym zaangażowaniem. Agencja Motive podjęła wyzwanie i stworzyła nowatorski program wsparcia sprzedaży dla sektora komunikacji mobilnej LG Electronics.

22.02.2009 | przeczytano: 10770 razy
Cennik projektów graficznych: ankieta 2+3D oraz STGU

Ponad dwa lata temu temu w 34. numerze 2+3D opublikowaliśmy dość skomplikowany, ale podobno skuteczny sposób obliczania honorarium za usługi w projektowe 3D, opracowany przez Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych. Od tego czasu zastanawialiśmy się w redakcji, czy w podobny sposób, poddając działaniom matematycznym rozmaite współczynniki wycenianego projektu, udałoby się stworzyć schemat dla grafików.

12.07.2012 | przeczytano: 10715 razy
Reklama prasowa w 2008 roku – na dobry początek

Koniec roku skłania do podsumowań. Nie dysponuję jeszcze pełnymi danymi na temat wydatków na reklamę prasową w Polsce w minionym roku, ani też informacjami o poziomie czytelnictwa prasy w naszym kraju. Z niecierpliwością czekam na te dane, bo po ich analizie spodziewam się, że będę mógł wygłosić krótki komentarz w stylu „nie było tak źle”.

02.02.2009 | przeczytano: 10625 razy
Artykuły z cyklu Reklama prasowa okiem WSR
Czy to plagiat? Utwór inspirowany a utwór zależny

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie trudno wyobrazić sobie jakikolwiek przejaw twórczej działalności człowieka całkowicie pozbawiony odniesień do dzieł powstałych wcześniej. Dlatego też utwór inspirowany zaliczany jest do najczęściej spotykanych utworów tworzonych każdego dnia przez całą masę twórców na całym świecie. Zaraz obok utworu inspirowanego prawo autorskie wyróżnia utwór zależny, zwany również opracowaniem. To bliskie sąsiedztwo obu utworów powoduje w praktyce całą masę problemów. Okazuje się, że postawienie granicy pomiędzy utworem inspirowanym a zależnym jest zadaniem niezwykle trudnym. Dlaczego? Zaraz się dowiesz.

07.07.2014 | przeczytano: 10540 razy
Wirus z jajami

CASE STUDY | Wirus z jajami

W ciągu pięciu dni wielkanocną kartkę apeiro obejrzało ponad 600 000 unikalnych użytkowników. To znaczący wynik nie tylko wśród polskich kampanii wirusowych.

04.05.2008 | przeczytano: 10428 razy
Częstochowa często chowa - nowe logo, identyfikacja i kampania

Miasto Częstochowa zaprezentowało w środę nowy logotyp oraz inne elementy identyfikacji wizualnej. Projekt oparto na grze słów i stosunkowo prostym graficznym zabiegu. Z ideą nowego logo i pomysłem na kampanię, która będzie mu towarzyszyć, wiąże się także nowy kalendarz miejski na 2018 r.

30.11.2017 | przeczytano: 10410 razy (komentarzy: 10)
Ulubiony kolor: co mówi o seksualnym temperamencie?

Nie od dziś wiadomo, że kolory wpływają na nasze samopoczucie. Za pomocą barw możemy się wyciszyć albo pobudzić, a nasze ulubione kolory zdradzają nasze cechy charakteru i upodobania. Ale co ulubiony kolor może powiedzieć o naszym seksualnych preferencjach? Czy za pomocą kolorów można polepszyć jakość swojego życia seksualnego? Dr Marek Borowiński zdradza, które kolory mogą świadczyć o namiętności kochanka, a które zwiastują sypialnianą nudę.

24.10.2017 | przeczytano: 10404 razy

Temperatury dochodzące do -20 stopni Celsjusza to bardzo poważne zagrożenie dla naszych komputerów, odtwarzaczy mp3 i innych urządzeń elektronicznych, ostrzegają specjaliści odzyskiwania danych z największego laboratorium w Europie Środkowo-Wschodniej. Przygotowali oni listę najważniejszych porad, dzięki którym będziemy mogli ochronić nasze dane i urządzenia przed zniszczeniem podczas mrozów.

31.01.2010 | przeczytano: 10299 razy
Nadruki na bawełnie technologią Chromablast-R

W dobie cyfryzacji rynek technologii nadruków na odzieży ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Dostępnych jest coraz więcej produktów o coraz lepszych parametrach i możliwościach. Warto śledzić te nowości aby móc urozmaicać własną ofertę i czerpać korzyści z rozwoju technologii.

29.02.2012 | przeczytano: 10162 razy (komentarzy: 3)

Druki solwentowe stanowią dziś znaczny procent wydatków w budżetach reklamowych firm. Pozwalają skutecznie zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów, nie tylko dzięki swoim rozmiarom, mnogości zastosowań ale również coraz lepszej jakości wydruków. Warto więc poszukać najpraktyczniejszego zastosowania dla tej techniki, aby maksymalnie i efektywnie wykorzystać budżety reklamowe.

14.09.2008 | przeczytano: 10128 razy (komentarzy: 3)

Często mamy okazję zobaczyć atrakcyjnie zaprojektowaną i wykonaną stację paliw, która po zmroku staje się niewidoczna, a nawet odstraszająca klientów. Otok pozostaje ciemny, ponieważ właściciel - kierując się pozorną oszczędnością - nie włącza pełnego oświetlenia fryzu. Niejednokrotnie nakłady inwestycyjne na elementy podświetlane są znaczne, jednak efekt marketingowy zostaje zniweczony.

08.06.2001 | przeczytano: 9863 razy
Modułowe ekrany diodowe - alternatywa dla neonów

Czy wiecie co rozświetlało 10 lat temu Time Square ? Neony i świecące gigantyczne logotypy. A co dziś go rozświetla, też loga tyle, że coraz częściej kasetonowo-neononowe statyczne napisy są zastępowane multimedialnymi nośnikami video, które są zdolne wyświetlać kolorowe animacje, loga, hasła reklamowe a nawet video!

21.12.2007 | przeczytano: 9634 razy (komentarzy: 3)
Przegląd materiałów: folie samoprzylepne

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (2): Przegląd materiałów: folie samoprzylepne

Folie samoprzylepne to obecnie mocno zróżnicowany segment wyrobów o właściwościach często ściśle dedykowanych. Podział przebiega w zależności od wielu parametrów: trwałości, sposobu obróbki, warunków aplikowania i pracy, rodzai powierzchni oklejanych, przepuszczalności światła, barwy, wykończenia powierzchni i wielu innych.

12.07.2011 | przeczytano: 9623 razy (komentarzy: 7)
System oznakowania i identyfikacji wizualnej w Kronos Real Estate

Nowa inwestycja Kronos Real Estate to ośmiokondygnacyjny biurowiec klasy A, zlokalizowany w biznesowej części Mokotowa, przy ulicy Domaniewskiej 32 w Warszawie. Wśród najemców znajduje się między innymi generalny wykonawca budynku – Warbud S.A. System identyfikacji wizualnej dla przedsiębiorstwa oraz całego budynku biurowo-usługowego opracowała i wykonała Grupa Advertis.

02.03.2015 | przeczytano: 9583 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Biuro Reklama-Mechano

Historia Polskiego Projektowania (4): Biuro Reklama-Mechano

W roku 1924 w Warszawie Henryk Berlewi wraz z poetami – futurystami Stanisławem Bruczem i Aleksandrem Watem założyli Biuro Reklama-Mechano. Reklama – Mechano z jednej strony pełniła funkcję komercyjnego biura projektowego, z drugiej zaś było emocjonalną reakcją Berlewiego na pominięcie jego osoby w zespole organizacyjnym i redakcyjnym nowo powstałej grupy Blok [1].

12.03.2013 | przeczytano: 9523 razy

Wszyscy wiemy, że laminowanie może uodpornić wydruki wielkoformatowe na działanie wody oraz utratę koloru i otarcia mechaniczne. Czy laminowanie jest jednak dostatecznie wytrzymałe, aby sprostać konkurencji ze strony nowych rodzajów mediów, które podobno nie wymagają laminowania?
Przedstawimy ostatnią część cyklu prezentującego zalety tej techniki.

04.02.2002 | przeczytano: 9481 razy
Znak

Typografia na co dzień (5): Znak

Skoro znamy już ilość zna­ków naszej publi­ka­cji i pod­ję­li­śmy także decy­zję co do wyboru kro­jów pisma, któ­rymi skła­dać będziemy poszcze­gólne czę­ści tek­stu, zgod­nie z zasadą od ogółu do szcze­gółu, przy­szła teraz pora na dobór wiel­ko­ści czyli stop­nia pisma i odle­gło­ści pomię­dzy poszcze­gól­nymi wier­szami tek­stu, zwa­nej inter­li­nią. Parę słów poświę­cimy także, tajem­ni­czo brzmią­cej „wyso­ko­ści x”.

11.08.2019 | przeczytano: 9440 razy (komentarzy: 3)
Artykuły z cyklu Typografia na co dzień
Plakaty

Przygotowanie prac i plików do druku (4): Plakaty

Wielu gra­fi­kom spra­wia pro­blem zało­że­nie opty­mal­nego wymiaru dla pro­jek­to­wa­nych publi­ka­cji. Ostatni kon­kurs poli­gra­ficzny, potwier­dził tę obser­wa­cję. Na piąte pyta­nie kon­kur­sowe zale­d­wie połowa uczest­ni­ków odpo­wie­działa pra­wi­dłowo. Tak więc, nowy rok szkolny w cho­chli­ko­wym uni­wer­sy­te­cie, zaczy­namy od omó­wie­nia tego zagad­nie­nia na przy­kła­dzie pro­stego tech­nicz­nie pro­duktu, jakim są plakaty.

22.09.2012 | przeczytano: 9388 razy (komentarzy: 4)
„Wielka piątka” cech osobowości PR-owca

Cechy osobowości to jedna z podstawowych przyczyn konfliktów w pracy. Aby ich uniknąć i stworzyć zgrany zespół, managerowie powinni dążyć do ich zrozumienia. Doskonałym narzędziem jest model tzw. wielkiej piątki, który wyznacza właściwości osóbniezbędne do efektywnej współpracy. Które z nich sprawdzą się w przypadku PR-owców?

02.03.2016 | przeczytano: 9354 razy
Klejenie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (18): Klejenie

Na razie nasze elementy przypominają wciąż sterty luźnych odpadów, ale wreszcie przyszedł czas na trzeci wymiar - czyli klejenie.

12.01.2014 | przeczytano: 9236 razy (komentarzy: 1)

Ogólnoświatowa sieć komputerowa, symbol XXI wieku, jest na najlepszej drodze do wyparcia tradycyjnych mediów oraz środków komunikacji.

04.02.2001 | przeczytano: 9046 razy (komentarzy: 1)

Gwałtowne opady, jakie nawiedziły Polskę w ostatnich dniach mogą zagrozić tysiącom prywatnych i firmowych komputerów. Informacje zapisane w komputerach prawie zawsze przewyższają wartość samych urządzeń, a w przypadku komputerów firmowych ich wartość może iść w miliony. Co zrobić, by nie stracić cennych danych, gdy komputer lub firmową serwerownię zaleje woda radzą specjaliści Kroll Ontrack z największego laboratorium odzyskiwania danych w Europie Środkowo-Wschodniej.

28.05.2010 | przeczytano: 9026 razy

Kredyt kupiecki cieszy się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw. Warto zastanowić się więc na tym, kiedy można go stosować, a kiedy należy powstrzymać się z decyzją o jego zaciągnięciu?

14.05.2009 | przeczytano: 9016 razy
Jak zwiększać czytelność tekstu w Internecie?

Tekst na ekranie czytamy ok. 20% wolniej niż tekst drukowany. Dlatego tak istotne dla efektywności czytania jest przestrzeganie reguł pisania na potrzeb Internetu. Symetria za pomocą eye trackingu sprawdziła, które z metod formatowania tekstu wpływają na łatwość odnajdywania kluczowych informacji. Niektóre z wyników zaskakują i stawiają pod znakiem zapytania pewne konwencje.

19.03.2008 | przeczytano: 9006 razy (komentarzy: 1)
Klasyfikacja opraw – część 1.

Publikacje książkowe (9): Klasyfikacja opraw – część 1.

Osiem ostat­nich felie­to­nów poli­gra­ficz­nych poświę­ci­li­śmy dwóm pod­sta­wo­wym czę­ściom każ­dej publi­ka­cji książ­ko­wej: okładce i wkła­dowi. Przy­szła wresz­cie dobra pora na połą­cze­nie ich ze sobą, nie­ro­ze­rwal­nym węzłem intro­li­ga­tor­skim. Od spo­sobu, w jaki ten meza­lians będzie prze­pro­wa­dzony, zależy kate­go­ria do któ­rej oprawa zosta­nie zakwa­li­fi­ko­wana.  Dwa ostat­nie felie­tony tego cyklu, będą tej kla­sy­fi­ka­cji poświęcone.

29.05.2019 | przeczytano: 8948 razy
Artykuły z cyklu Publikacje książkowe
I - jak Impozycja

Alfabet Chochlika (10): I - jak Impozycja

IMPOZYCJA, czyli mon­taż elek­tro­niczny, trak­to­wana bywa jako ostatni etap pre­pressu lub też jako pierw­szy etap pro­duk­cji. Tak czy siak, tra­fia tutaj każdy plik pro­duk­cyjny, który niczym biblijny wiel­błąd, prze­do­stał się przez igielne ucho pre­fli­gh­tingu. Wszystko, co ma być wydru­ko­wane tech­niką off­se­tową, musi być wcze­śniej zmon­to­wane w odpo­wied­nie arku­sze dru­kar­skie, a następ­nie prze­nie­sione przez sys­tem naświe­tle­nia CTP na matryce poligraficzne.

09.09.2017 | przeczytano: 8932 razy
Artykuły z cyklu Alfabet Chochlika

Aż 80% użytkowników internetu w pracy ma świadomość, że to właśnie wewnętrzni pracownicy stwarzają największe zagrożenie dla bezpieczeństwa IT firmy. A jednak większość z nich nie potrafi zrezygnować z ryzykownych praktyk i robi to, czego nie powinni – wynika z najnowszego badania dotyczącego bezpieczeństwa w sieci, przeprowadzonego przez firmę Sophos.

23.09.2005 | przeczytano: 8930 razy (komentarzy: 1)
Narzędzia - zaginarki

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (9): Narzędzia - zaginarki

Zaginać będziemy głównie arkusze PVC litego i spienionego o grubości 1 – 3 mm. Mimo prostoty urządzeń do takich zadań są one nadal dość trudno dostępne, jednak i w tym wypadku skonstruowanie potrzebnego urządzenia nie przekracza możliwości nawet skromnie wyposażonego warsztatu. Idea jest bardzo prosta – musimy zagrzać miejsce które chcemy zagiąć, a nasze urządzenie powinno „obsłużyć” maksymalnie ok. 50 cm, bo raczej nie będzie potrzeby zaginania szerszych pasów. 

12.05.2013 | przeczytano: 8852 razy (komentarzy: 4)
Odmiany krojów

Typografia na co dzień (4): Odmiany krojów

Typo­graf two­rząc dany krój, prze­waż­nie pło­dzi od razu kilka lub kil­ka­na­ście jego odmian, powo­łu­jąc w ten spo­sób do życia rodzinę kro­jów, która (jak to rodzina) pod jed­nym dachem i jedną nazwą, kryje osob­ni­ków prze­róż­nego auto­ra­mentu, postury i cha­rak­teru. Spójrzmy na nich z podob­nego punktu widze­nia, z jakiego oce­niają się nawza­jem człon­ko­wie typo­wej, kocha­ją­cej się oczy­wi­ście, rodziny ludzkiej.

26.07.2019 | przeczytano: 8770 razy
Artykuły z cyklu Typografia na co dzień
'Masz dużego? Kup sobie małego!'

Czy można zrobić kampanię za bardzo niewiele i zyskać bardzo dużo? Japońska marka FUNAI udowodniła, że tak. Kluczem jest dobre rozpoznanie potrzeb i oczekiwań grupy docelowej, kreatywność i… nieco kontrowersyjny pomysł.

31.03.2011 | przeczytano: 8735 razy

Logo, inaczej symbol firmowy lub znak marki, to jej część, którą nie sposób wyrazić słownie. Logo jest niepowtarzalną kombinacją nazwy, grafiki i kolorystyki. Jest graficzną wizualizacją skrótu myślowego, przyjętej idei. Na logo może składać się oznaczenie słowne, ikoniczne lub mieszane. Logo jest nieodzownym składnikiem systemu identyfikacji wizualnej firmy.

19.06.2008 | przeczytano: 8698 razy
Błędy składu

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Błędy składu

Dziś prezen­tuję subiek­ty­wny wybór głównych błędów składu, z jakimi spotkałem się w trak­cie „obcow­a­nia” z plikami pro­duk­cyjnymi przesyłanymi do druku przez klien­tów drukarni, w której spędz­iłem prawie połowę życia. Mowa o plikach wynikowych, czyli uznanych przez ich twór­ców za gotowe do druku. Lista obe­j­muje jedynie te błędy, które mimo upływu lat i dwukrot­nej wymi­any pokole­niowej pow­tarzały się najczęściej..

18.05.2021 | przeczytano: 8669 razy (komentarzy: 6)
Przegląd materiałów: kleje i chemikalia

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (3): Przegląd materiałów: kleje i chemikalia

Stara zasada mówi, że klej który klei wszystko, niczego nie klei dobrze. Jest w tym sporo prawdy aczkolwiek jest kilka naprawdę uniwersalnych klejów, oczywiście w odniesieniu do materiałów, którymi głównie będziemy się zajmować. W poniższym opracowaniu pogrupowałem kleje ze względu na podobny skład i właściwości działania. W znakomitej większości działanie tych klejów miałem okazje sprawdzić osobiście.

29.07.2011 | przeczytano: 8645 razy (komentarzy: 5)
Mora

Przygotowanie prac i plików do druku (8): Mora

Pew­nej pani przy­śniły się złote gwiazdki na gra­na­to­wym tle. Po prze­bu­dze­niu posta­no­wiła wziąć sprawy w swoje ręce i czem prę­dzej sen prze­mie­nić rze­czy­wi­stość. Ponie­waż gnana wia­trem dzie­jów i twór­czym przy­mu­sem, parała się oka­zjo­nal­nie gra­fiką kom­pu­te­rową, zaraz po prze­bu­dze­niu odpa­liła Pho­to­shopa i nocną marę zmaterializowała.

01.01.2018 | przeczytano: 8636 razy
Słodycz sprzedawania: nazwa i hasło reklamowe na czekoladowym placu boju

Rynek czekolady w Polsce nie daje się kryzysowi. Chociaż nieco wolniej, jednak wciąż rośnie na przekór zadyszanej gospodarce. I pewnie nadal tak będzie, gdyż wyrobów cukierniczych wciąż spożywamy o połowę mniej niż mieszkańcy krajów zachodnioeuropejskich.

25.02.2013 | przeczytano: 8596 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/59 (artykułów: 2907)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764