logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Techniki, porady, przykłady: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2913
Lomografia, Lomography, Łomografia...

Świat cyfrówek, nowych technologii, Internetu… Czy znajduje się w nim jeszcze miejsce na zwykły aparat analogowy? Czy jest w stanie, taki właśnie sprzęt jeszcze kogoś zainteresować? Oczywiście, ze tak! Za sprawą małego, kompaktowego aparatu, rodem z czasów ZSRR wielu jego użytkowników zmieniło swój punkt widzenia na otaczający ich świat.

24.02.2006 | przeczytano: 43167 razy

Częste pytania o kalibrację monitora w Photoshopie, Corelu lub innym programie, można by skwitować krótką odpowiedzią: wybiórcza kalibracja prowadzona w jednym z programów nie ma sensu. Jest to proces, który ma zapewnić kontrolę kolorystyczną na każdym etapie pracy nad obrazem. Zajmijmy się jednak Photoshopem 6 i zobaczmy jak poradzić sobie z kalibracją na użytek druku w tradycyjnej drukarni.

12.03.2001 | przeczytano: 41724 razy (komentarzy: 10)
Realistyczny portret - digital painting

Obraz malowany cyfrowo wcale nie musi wyglądać plastikowo. W tutorialu tym postaram się pokazać, jak namalować realistycznie wyglądający portret, wykorzystując Photoshopa, jak używać pędzli teksturowych oraz jak zorganizować sobie pracę z programem, by była jak najbardziej efektywna. Niezbędny jest do tego tablet oraz pewna doza praktyki i cierpliwości. Za wzór posłuży mi zdjęcie Davida Gahana, wokalisty Depeche Mode.

21.09.2008 | przeczytano: 41675 razy

Rozkręcenie własnego biznesu to niełatwe zadanie, szczególnie gdy chcemy prowadzić działalność w branży o wysokich barierach wejścia. Każdy potencjalny przedsiębiorca powinien dobrze rozumieć to pojęcie i w trakcie analizy wstępnej oraz sporządzania biznesplanu uwzględnić wszelkie trudności związane z pokonaniem potencjalnych barier, by oszacować czy biznes okaże się opłacalny.

19.03.2012 | przeczytano: 40743 razy (komentarzy: 2)

Choć temat poruszany był już 1000 razy, nadal mam zagadkę z techniką polerowania krawędzi plexi. Frezowane krawędzie bardzo szybko i skutecznie opala się mieszanką tlenu i acetylenu za pomocą palnika, jednak owa metoda jest stosunkowo droga i kłopotliwa formalnie oraz ze względów bezpieczeństwa.

25.05.2006 | przeczytano: 40404 razy (komentarzy: 8)
Sposoby na efektowny layout WWW

Jest wiele różnych rodzajów layoutów. Właściwie tyle ile branż handlowych, usługowych oraz ludzkich zainteresowań, które z grubsza możemy poddać pewnym klasyfikacjom. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić luźny zbiór różnego rodzaju sposobów i rozwiązań stworzonych na potrzeby prostych, jak i złożonych projektów WWW. Program - Photoshop CS4 Poziom - Łatwy

31.07.2010 | przeczytano: 39754 razy (komentarzy: 9)

Czy można jakoś ominąć mozolny proces eksportowania grafiki wektorowej na format mapy bitowej lub EPS, aby następnie wykorzystać ją w Photoshopie?

14.10.2002 | przeczytano: 38146 razy (komentarzy: 12)
Podstawy wizualizacji 3D – fotorealistyczne wnętrze cz. II

Witam w drugiej części tutorialu poświeconego tworzeniu fotorealistycznego wnętrza w 3ds Max. Udało nam się już zrobić ściany podłogę i generalnie zarysować pomieszczenie ciągle jednak przypomina ono surowy stan budowy. Tym razem skupimy się na bardziej zaawansowanym modelowaniu i postaramy się zapełnić nasze wnętrze meblami oraz elementami dekoracyjnymi, które nadadzą mu odpowiedni charakter. Udzielę tez kilu wskazówek dotyczących optymalizowania sceny by nawet przy skomplikowanych projektach zachować komfort pracy.

28.08.2006 | przeczytano: 36512 razy
Co to jest event?

Najprościej mówiąc: event w języku angielskim znaczy „wydarzenie”. W rozumieniu branży eventowej – jest to wydarzenie zaplanowane i zorganizowane pod kątem ściśle określonego celu. Ten cel determinuje rodzaj wydarzenia, uczestników, miejsce, czas i niezbędne środki. Event jest narzędziem do osiągnięcia zamierzonego celu.

04.10.2010 | przeczytano: 35766 razy
Folia na folię - kilka pomysłów na ploter tnący

Rick Williams dzieli się pomysłami na wykonanie atrakcyjnego liternictwa przy wykorzystaniu techniki nakładania folii. Nie wszystkie z pokazanych tu, typowo amerykańskich rozwiązań, muszą budzić entuzjazm od strony plastycznej. Oparte są jednak na znanych każdemu sztuczkach technicznych i dowodzą, że dysponując jedynie ploterem tnącym nie jesteśmy skazani na banalne wycinanie standardowych liter.

24.09.2002 | przeczytano: 35536 razy (komentarzy: 16)

Technika laminacji kojarzona jest z uszlachetnianiem wydruków poprzez nałożenie folii zabezpieczającej daną pracę przed działaniem czynników mechanicznych i chemicznych. Proces ten można przeprowadzić na jeden z trzech sposobów.

20.04.2010 | przeczytano: 35515 razy
Najwyższy stopień przymiotnika

Reklamowe porady językowe: Najwyższy stopień przymiotnika

Motto: „I jeszcze dłużej, i jeszcze raz, sto lat, sto lat niech żyje nam...” (cytat z „kultowej” piosenki naszych rodziców)

Kiedy chodziłem do szkoły uczono mnie, że przymiotnik ma – oprócz formy podstawowej – dwie gradacje, czyli stopień wyższy i najwyższy. Prawdę tę podawano jako aksjomat językowy, sugerując jednocześnie, że pewne przymiotniki stopnie wyższe tworzą przy pomocy konstrukcji prostych, inne zaś – przy pomocy konstrukcji złożonych. Niektóre zaś przymiotniki – jak na przykład „ludowy”, „etniczny”, czy „cywilizacyjny” – stopniowaniu nie podlegają. I koniec filozofii.

20.10.2004 | przeczytano: 35042 razy (komentarzy: 11)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe
Atramenty CMYK+

W ostatnim czasie podczas rozmów z właścicielami i pracownikami drukarń wielkoformatowych często słyszę takie stwierdzenie: „Kupiliśmy maszynę drukującą 6-cio kolorową (np. CMYKcm czyli z kolorami "light"), gdyż bardzo zależy nam na dużych możliwościach kolorystycznych maszyny” (???). Podobnie, sprzedający takie urządzenia handlowcy reklamują je jako te, które dadzą nam specjalny, szerszy gammut barwny. Nic bardziej mylnego. Więc jak to jest naprawdę z tymi „specjalnymi” zestawami kolorów w maszynach wielkoformatowych?

14.05.2009 | przeczytano: 32526 razy

Alurapid to doskonały produkt do wytwarzania wszelkich reklam, począwszy od prostych liter blokowych do skomplikowanych form przestrzennych - podświetlanych i bez podświetlenia. Ten importowany z Hiszpanii materiał szybko stał się w Polsce jednym z podstawowych środków stosowanych w reklamie świetlnej.

05.02.2001 | przeczytano: 32425 razy
Jak wybrać wrzeciono do frezarki lub grawerki CNC?

Wybór wrzeciona czy głowicy frezerskiej jest bardzo ważny. Wrzeciona szczotkowe w plastikowej obudowie typu Metabo lub Kress mogą wystarczyć co najwyżej do pracy w sklejce czy w miękkich tworzywach, nie nadają się jednak do profesjonalnych zastosowań. Zużywają się one już po kilku godzinach intensywnej pracy, a przy oszczędnej eksploatacji mogą wystarczyć na ok. pół roku.

28.06.2004 | przeczytano: 31251 razy (komentarzy: 1)

Fotografia w wersji czarno-białej lub monochromatycznej może być bardzo atrakcyjnym elementem kompozycji. Warto jednak pamiętać, że zwykła zamiana skanu na skalę szarości lub zmniejszenie do zera nasycenia koloru daje efekt zupełnie inny niż wykonanie fotografii na filmie czarno-białym.

23.06.2002 | przeczytano: 30997 razy (komentarzy: 4)
Eko-solwent: nowa alternatywa

Wydruki wielkoformatowe wykonywane atramentami solwentowymi nie tylko nie zostały wyparte przez technologię opartą na atramentach wodnych czy pigmentowych, ale cieszą się rosnącą popularnością. Odporność na wilgoć, UV i uszkodzenia mechaniczne, długa żywotność i dobre nasycenie kolorów oraz możliwość drukowania praktycznie na wszystkim, co uda się włożyć do plotera - to oczywiste zalety solwentu. Czy nowe maszyny eko-solwentowe sprawią, że zaczniemy z tych dobrodziejstw korzystać powszechnie?

17.12.2002 | przeczytano: 30640 razy (komentarzy: 7)

Jak ocenić skuteczność tablicy reklamowej, bannera, reklamy świetlnej? Amatorskie rozwiązania łatwo jest odróżnić od profesjonalnych projektów po tym, że nie są tworzone z myślą o ich funkcji, ale schlebiają raczej gustowi autora i jego zapędom dekoratorskim.

04.02.2001 | przeczytano: 28847 razy (komentarzy: 17)
Życie przerosło reklamę

Reklamowe porady językowe: Życie przerosło reklamę

Motto: Kiedy dwoje mówi to samo, to to nie jest to samo...

Wiele jest przykładów haseł reklamowych (czy też cytatów z reklam), którym życie nadało inny, nowy i nieoczekiwany dla twórcy sens. Przy czym trzeba zaznaczyć, że nie zawsze samo życie ośmiesza lub przekształca hasło reklamowe – czasami czyni to zawistna, złośliwa i bezlitosna konkurencja.

20.12.2004 | przeczytano: 28701 razy (komentarzy: 1)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe

Rozwijający się polski rynek wystawienniczy i rosnące wymagania klienta dotyczące profesjonalnej obsługi i doradztwa w dziedzinie obsługi targowej powodują, że powstaje coraz więcej firm budujących stoiska. Do przeszłości należy czas, kiedy firmy zajmujące się zabudową targową znajdowały się tylko w tradycyjnych ośrodkach targowych. Odpowiedzią na nowe wymogi rynku są powstające nowe firmy wystawiennicze, które pracują dla lokalnych klientów, przygotowując ich wystąpienia targowe w kraju i za granicą. Kompleksowa obsługa klienta przynosi oczywiste korzyści obu stronom.

04.02.2001 | przeczytano: 27760 razy
1 2 3 4
Strona 2/146 (artykułów: 2913)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764