logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Techniki, porady, przykłady: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2901
RIP - co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Tajemnicze słówko "RIP" słyszał chyba każdy, kto ma do czynienia z grafiką komputerową. Największe szanse na spotkanie z RIPem pojawiają wtedy, gdy możliwości własnej drukarki przestają wystarczać i musimy wydrukować pracę na urządzeniu bardziej skomplikowanym. Co to jest RIP i co grafik oddający pracę do punku usługowego powinien o nim wiedzieć?

25.04.2002 | przeczytano: 119667 razy (komentarzy: 5)
CorelDRAW – pułapki na początkujących

Większość małych drukarni do obróbki zdjęć i montażu używa Photoshopa w połączeniu z programem CorelDRAW. Corel uważany jest przez profesjonalistów za program amatorski, służący jedynie do domowego projektowania wizytówek. Ich opinia nie do końca jest sprawiedliwa, a program CorelDRAW służy wielu grafikom i operatorom DTP do składu publikacji i montażu. Oczywiście, muszą oni w umiejętny sposób omijać niedoskonałości programu, aby wydrukowany materiał zgodny był z projektem. Warto więc przybliżyć niektóre zagrożenia i pułapki czekające na początkujących operatorów DTP.

18.06.2007 | przeczytano: 106676 razy (komentarzy: 9)
Podstawy druku offsetowego

Offset jest techniką druku płaskiego, tzn. że elementy drukujące i niedrukujące matrycy znajdują się na tej samej wysokości. W technice tej wykorzystuje się zjawisko wzajemnego odpychania się czynnika drukującego - tłuszczu i niedrukującego - wody.

20.12.2004 | przeczytano: 102825 razy (komentarzy: 5)
Slogan reklamowy, czyli „najdroższe zdanie świata”

O astronomicznych honorariach dla copywriterów za napisanie "jednego zdania" krążą legendy. Rzeczywiście, gdyby przeliczać słowa na pieniądze, najbardziej opłaca się właśnie pisanie haseł reklamowych. Szkoda tylko, że zapotrzebowanie na nie jest stosunkowo małe. No i naprawdę niełatwo jest w tej dziedzinie zabłysnąć.

09.10.2005 | przeczytano: 101382 razy (komentarzy: 1)

21.08.2001 | przeczytano: 101208 razy (komentarzy: 12)
Co warto wiedzieć o kolorach RAL?

O palecie kolorów RAL słyszał każdy twórca reklamy, jednak w jaki sposób korzystać z niej w praktyce? Jaki wzornik jest mi potrzebny? Czy pokazuje on pełną paletę RAL? Czy można znaleźć kolor RAL odpowiadający kolorowi Pantone lub zestawieniu CMYK? Jak pokazać go w serwisie WWW?

11.07.2005 | przeczytano: 86043 razy

Dibond jest znakiem towarowym znanego na całym świecie nowatorskiego rozwiązania w zakresie wielowarstwowych płyt aluminiowych, oraz następcą i uzupełnieniem szeroko znanych płyt Alucobond (dla przypomnienia dzięki połączeniu blach aluminiowych z rdzeniem polietylenowym uzyskano nowy materiał, wielokrotnie przewyższający właściwości tradycyjnej blachy aluminiowej).

23.05.2002 | przeczytano: 77906 razy

Aby wmontowane do naszej pracy zdjęcia lub obiekty nie wyglądały jak „wycięte nożyczkami” na tle tła możemy zastosować zmiękczenie krawędzi.

13.12.2001 | przeczytano: 76906 razy
Podstawy wizualizacji 3D – fotorealistyczne wnętrze cz. I

W poniższym tekście postaram się nieco przybliżyć proces tworzenia fotorealistycznego wnętrza w najbardziej popularnym, a zarazem bardzo potężnym narzędziu do tworzenia grafiki 3d jakim jest 3ds max . Końcowy etap prac spróbuje ułatwić stosując plugin wspomagający rendering o nazwie v-ray. Oba produkty są dostępne w wersjach trial na stronach producentów (www.autodesk.com , www.chaosgroup.com) Zapraszam wiec do świata 3d, wirtualnej krainy w której stajemy się absolutnymi władcami a jedyne ograniczenia wyznaczają nam granice naszej wyobraźni.

27.05.2006 | przeczytano: 63904 razy (komentarzy: 1)

Posiadanie kosztownego oprogramowania do cięcia nie jest warunkiem uruchomienia plotera. Przygotowując pracę do cięcia "bezpośrednio" z Corela trzeba jednak nieco zweryfikować swoje przyzwyczajenia, związane najczęściej z przygotowaniem prac na użytek poligrafii.

05.02.2001 | przeczytano: 61976 razy (komentarzy: 13)
RGB-CMYK - zamieniać, czy nie?

Problemy towarzyszące zamianom przestrzeni barwnych opisujących kolorystykę pracy wynikają z faktu, że zakresy skali barw tworzących każdą z nich nie pokrywają się. W efekcie nie tylko modyfikujemy, ale także tracimy część informacji o kolorze. Jak - i na których etapach pracy dokonywać konwersji, aby stracić jak najmniej?

15.10.2003 | przeczytano: 59557 razy (komentarzy: 1)

Choć od czasu pojawienia się w systemach operacyjnych Windows 95 i 98 fontów True Type o poszerzonym zakresie znaków minęło sporo czasu, programów radzących sobie poprawnie ze standardem unikodowym jest wciąż bardzo niewiele. Jednym z najczęstszych pytań użytkowników Corela pozostaje: Jak uzyskać polskie znaki w "windowsowych" fontach True Type?

07.10.2002 | przeczytano: 57807 razy (komentarzy: 7)
Czy potrzebny mi Distiller?

Format PDF stał się standardem w elektronicznej wymianie dokumentów. Jego zastosowania nie ograniczają się do publikacji elektronicznych. Dzięki redukcji objętości, uniwersalnemu charakterowi i szybkiemu podglądowi jest on także popularnym narzędziem wymiany prac pomiędzy różnymi programami, w tym przesyłania prac do naświetlania lub druku - np. przez internet. Acrobat Distiller - oryginalne oprogramowanie generujące pliki PDF - jest jednak stosunkowo kosztowny. Wielu początkujących grafików zadaje sobie pytanie, czy można się bez niego obejść?

15.11.2002 | przeczytano: 50420 razy (komentarzy: 8)
Rozdzielczość w druku wielkoformatowym

Nasz niedawny artykuł poświęcony RIPom wzbudził sporo kontrowersji. Niektórzy koledzy żądali jego usunięcia zarzucając nam, że agitujemy za zawyżaniem rozdzielczości prac przygotowywanych do druku na ploterze. Spróbujemy uporządkować pojęcia związane z rozdzielczością w druku wielkoformatowym ink-jet i wyjaśnić narosłe wokół tego tematu nieporozumienia.

15.07.2002 | przeczytano: 46408 razy (komentarzy: 3)
Rozmiar monitora a jego rozdzielczość

Większość kupujących monitory zna podstawowe ich parametry widziane gołym okiem - przekątną i rozdzielczość. Niestety prawie nikt nie zastanawia się jak one ze sobą współgrają. Tymczasem ta zależność ma znaczący wpływ na komfort użytkowania.

24.07.2019 | przeczytano: 46399 razy
Lepki problem - usuwamy starą folię

Problem usuwania folii kilkakrotnie pojawiał się w dyskusjach na naszym serwerze. Zobaczmy jak się to robi w Ameryce - Butch Anton z Sign Business magazine opowiada o swoich doświadczeniach z usuwaniem starej grafiki z samochodów.

28.04.2001 | przeczytano: 46188 razy (komentarzy: 1)
Nieoczekiwana zmiana pól (semantycznych)

Reklamowe porady językowe: Nieoczekiwana zmiana pól (semantycznych)

Motto: "Ani IXI, ani OMO nie wypierze tak jak ZOMO"! - hasło z okresu stanu wojennego

Jedną z metod konstruowania haseł reklamowych jest wykorzystanie pól semantycznych jakiegoś wyrazu lub określenia (a nawet kontekstu kulturowego) i zbudowanie na tej podstawie ciągu skojarzeń, który ma spowodować lepsze zapamiętanie sloganu i w związku z tym podnieść jego skuteczność. Napisało mi się niechcący zdanie "długie, mądre i zawiłe", więc postaram się w paru słowach wyjaśnić.

21.03.2005 | przeczytano: 44103 razy (komentarzy: 4)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe
Cyfrowi malarze, czyli jak zmienić zwykłe zdjęcie w dzieło sztuki

Chcielibyście biegle posługiwać się rozmaitymi technikami malarskimi, ale nie wiecie jak to zrobić? Niniejszy tutorial przedstawi Wam, jak począwszy od zwykłej fotografii, za pomocą programu Adobe Photoshop uzyskać obrazy malowane kredą, techniką olejną czy akwarelą. Ten krok do przodu w stosunku do korzystania z domyślnych filtrów artystycznych sprawi, że zmienicie się w prawdziwych malarzy cyfrowych.

04.04.2006 | przeczytano: 43872 razy

Sprawę rozwiazuje myjka ciśnieniowa z pogrzewaniem wody. Proponuję stosować nie więcej niz 70 stopni.

12.07.2004 | przeczytano: 43619 razy (komentarzy: 17)
Tworzenie wyciągów barwnych w Photoshopie

Jak w programie Photoshop ustawiać opcje separacji barwnej? Jakie wybrać opcje użyteczne do pracy nad przygotowywaniem obrazów na potrzeby druku? Jak przygotować z pomocą Photoshopa profil rozbarwień do wykorzystania w innych programach?

01.12.2004 | przeczytano: 43316 razy
Lomografia, Lomography, Łomografia...

Świat cyfrówek, nowych technologii, Internetu… Czy znajduje się w nim jeszcze miejsce na zwykły aparat analogowy? Czy jest w stanie, taki właśnie sprzęt jeszcze kogoś zainteresować? Oczywiście, ze tak! Za sprawą małego, kompaktowego aparatu, rodem z czasów ZSRR wielu jego użytkowników zmieniło swój punkt widzenia na otaczający ich świat.

24.02.2006 | przeczytano: 43113 razy

Częste pytania o kalibrację monitora w Photoshopie, Corelu lub innym programie, można by skwitować krótką odpowiedzią: wybiórcza kalibracja prowadzona w jednym z programów nie ma sensu. Jest to proces, który ma zapewnić kontrolę kolorystyczną na każdym etapie pracy nad obrazem. Zajmijmy się jednak Photoshopem 6 i zobaczmy jak poradzić sobie z kalibracją na użytek druku w tradycyjnej drukarni.

12.03.2001 | przeczytano: 41651 razy (komentarzy: 10)
Realistyczny portret - digital painting

Obraz malowany cyfrowo wcale nie musi wyglądać plastikowo. W tutorialu tym postaram się pokazać, jak namalować realistycznie wyglądający portret, wykorzystując Photoshopa, jak używać pędzli teksturowych oraz jak zorganizować sobie pracę z programem, by była jak najbardziej efektywna. Niezbędny jest do tego tablet oraz pewna doza praktyki i cierpliwości. Za wzór posłuży mi zdjęcie Davida Gahana, wokalisty Depeche Mode.

21.09.2008 | przeczytano: 41604 razy

Rozkręcenie własnego biznesu to niełatwe zadanie, szczególnie gdy chcemy prowadzić działalność w branży o wysokich barierach wejścia. Każdy potencjalny przedsiębiorca powinien dobrze rozumieć to pojęcie i w trakcie analizy wstępnej oraz sporządzania biznesplanu uwzględnić wszelkie trudności związane z pokonaniem potencjalnych barier, by oszacować czy biznes okaże się opłacalny.

19.03.2012 | przeczytano: 40679 razy (komentarzy: 2)

Choć temat poruszany był już 1000 razy, nadal mam zagadkę z techniką polerowania krawędzi plexi. Frezowane krawędzie bardzo szybko i skutecznie opala się mieszanką tlenu i acetylenu za pomocą palnika, jednak owa metoda jest stosunkowo droga i kłopotliwa formalnie oraz ze względów bezpieczeństwa.

25.05.2006 | przeczytano: 40381 razy (komentarzy: 8)
Sposoby na efektowny layout WWW

Jest wiele różnych rodzajów layoutów. Właściwie tyle ile branż handlowych, usługowych oraz ludzkich zainteresowań, które z grubsza możemy poddać pewnym klasyfikacjom. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić luźny zbiór różnego rodzaju sposobów i rozwiązań stworzonych na potrzeby prostych, jak i złożonych projektów WWW. Program - Photoshop CS4 Poziom - Łatwy

31.07.2010 | przeczytano: 39689 razy (komentarzy: 9)

Czy można jakoś ominąć mozolny proces eksportowania grafiki wektorowej na format mapy bitowej lub EPS, aby następnie wykorzystać ją w Photoshopie?

14.10.2002 | przeczytano: 38130 razy (komentarzy: 12)
Podstawy wizualizacji 3D – fotorealistyczne wnętrze cz. II

Witam w drugiej części tutorialu poświeconego tworzeniu fotorealistycznego wnętrza w 3ds Max. Udało nam się już zrobić ściany podłogę i generalnie zarysować pomieszczenie ciągle jednak przypomina ono surowy stan budowy. Tym razem skupimy się na bardziej zaawansowanym modelowaniu i postaramy się zapełnić nasze wnętrze meblami oraz elementami dekoracyjnymi, które nadadzą mu odpowiedni charakter. Udzielę tez kilu wskazówek dotyczących optymalizowania sceny by nawet przy skomplikowanych projektach zachować komfort pracy.

28.08.2006 | przeczytano: 36475 razy
Co to jest event?

Najprościej mówiąc: event w języku angielskim znaczy „wydarzenie”. W rozumieniu branży eventowej – jest to wydarzenie zaplanowane i zorganizowane pod kątem ściśle określonego celu. Ten cel determinuje rodzaj wydarzenia, uczestników, miejsce, czas i niezbędne środki. Event jest narzędziem do osiągnięcia zamierzonego celu.

04.10.2010 | przeczytano: 35720 razy
Folia na folię - kilka pomysłów na ploter tnący

Rick Williams dzieli się pomysłami na wykonanie atrakcyjnego liternictwa przy wykorzystaniu techniki nakładania folii. Nie wszystkie z pokazanych tu, typowo amerykańskich rozwiązań, muszą budzić entuzjazm od strony plastycznej. Oparte są jednak na znanych każdemu sztuczkach technicznych i dowodzą, że dysponując jedynie ploterem tnącym nie jesteśmy skazani na banalne wycinanie standardowych liter.

24.09.2002 | przeczytano: 35461 razy (komentarzy: 16)

Technika laminacji kojarzona jest z uszlachetnianiem wydruków poprzez nałożenie folii zabezpieczającej daną pracę przed działaniem czynników mechanicznych i chemicznych. Proces ten można przeprowadzić na jeden z trzech sposobów.

20.04.2010 | przeczytano: 35423 razy
Najwyższy stopień przymiotnika

Reklamowe porady językowe: Najwyższy stopień przymiotnika

Motto: „I jeszcze dłużej, i jeszcze raz, sto lat, sto lat niech żyje nam...” (cytat z „kultowej” piosenki naszych rodziców)

Kiedy chodziłem do szkoły uczono mnie, że przymiotnik ma – oprócz formy podstawowej – dwie gradacje, czyli stopień wyższy i najwyższy. Prawdę tę podawano jako aksjomat językowy, sugerując jednocześnie, że pewne przymiotniki stopnie wyższe tworzą przy pomocy konstrukcji prostych, inne zaś – przy pomocy konstrukcji złożonych. Niektóre zaś przymiotniki – jak na przykład „ludowy”, „etniczny”, czy „cywilizacyjny” – stopniowaniu nie podlegają. I koniec filozofii.

20.10.2004 | przeczytano: 34986 razy (komentarzy: 11)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe
Atramenty CMYK+

W ostatnim czasie podczas rozmów z właścicielami i pracownikami drukarń wielkoformatowych często słyszę takie stwierdzenie: „Kupiliśmy maszynę drukującą 6-cio kolorową (np. CMYKcm czyli z kolorami "light"), gdyż bardzo zależy nam na dużych możliwościach kolorystycznych maszyny” (???). Podobnie, sprzedający takie urządzenia handlowcy reklamują je jako te, które dadzą nam specjalny, szerszy gammut barwny. Nic bardziej mylnego. Więc jak to jest naprawdę z tymi „specjalnymi” zestawami kolorów w maszynach wielkoformatowych?

14.05.2009 | przeczytano: 32505 razy

Alurapid to doskonały produkt do wytwarzania wszelkich reklam, począwszy od prostych liter blokowych do skomplikowanych form przestrzennych - podświetlanych i bez podświetlenia. Ten importowany z Hiszpanii materiał szybko stał się w Polsce jednym z podstawowych środków stosowanych w reklamie świetlnej.

05.02.2001 | przeczytano: 32372 razy
Jak wybrać wrzeciono do frezarki lub grawerki CNC?

Wybór wrzeciona czy głowicy frezerskiej jest bardzo ważny. Wrzeciona szczotkowe w plastikowej obudowie typu Metabo lub Kress mogą wystarczyć co najwyżej do pracy w sklejce czy w miękkich tworzywach, nie nadają się jednak do profesjonalnych zastosowań. Zużywają się one już po kilku godzinach intensywnej pracy, a przy oszczędnej eksploatacji mogą wystarczyć na ok. pół roku.

28.06.2004 | przeczytano: 31153 razy (komentarzy: 1)

Fotografia w wersji czarno-białej lub monochromatycznej może być bardzo atrakcyjnym elementem kompozycji. Warto jednak pamiętać, że zwykła zamiana skanu na skalę szarości lub zmniejszenie do zera nasycenia koloru daje efekt zupełnie inny niż wykonanie fotografii na filmie czarno-białym.

23.06.2002 | przeczytano: 30963 razy (komentarzy: 4)
Eko-solwent: nowa alternatywa

Wydruki wielkoformatowe wykonywane atramentami solwentowymi nie tylko nie zostały wyparte przez technologię opartą na atramentach wodnych czy pigmentowych, ale cieszą się rosnącą popularnością. Odporność na wilgoć, UV i uszkodzenia mechaniczne, długa żywotność i dobre nasycenie kolorów oraz możliwość drukowania praktycznie na wszystkim, co uda się włożyć do plotera - to oczywiste zalety solwentu. Czy nowe maszyny eko-solwentowe sprawią, że zaczniemy z tych dobrodziejstw korzystać powszechnie?

17.12.2002 | przeczytano: 30615 razy (komentarzy: 7)

Jak ocenić skuteczność tablicy reklamowej, bannera, reklamy świetlnej? Amatorskie rozwiązania łatwo jest odróżnić od profesjonalnych projektów po tym, że nie są tworzone z myślą o ich funkcji, ale schlebiają raczej gustowi autora i jego zapędom dekoratorskim.

04.02.2001 | przeczytano: 28812 razy (komentarzy: 17)
Życie przerosło reklamę

Reklamowe porady językowe: Życie przerosło reklamę

Motto: Kiedy dwoje mówi to samo, to to nie jest to samo...

Wiele jest przykładów haseł reklamowych (czy też cytatów z reklam), którym życie nadało inny, nowy i nieoczekiwany dla twórcy sens. Przy czym trzeba zaznaczyć, że nie zawsze samo życie ośmiesza lub przekształca hasło reklamowe – czasami czyni to zawistna, złośliwa i bezlitosna konkurencja.

20.12.2004 | przeczytano: 28641 razy (komentarzy: 1)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe

Rozwijający się polski rynek wystawienniczy i rosnące wymagania klienta dotyczące profesjonalnej obsługi i doradztwa w dziedzinie obsługi targowej powodują, że powstaje coraz więcej firm budujących stoiska. Do przeszłości należy czas, kiedy firmy zajmujące się zabudową targową znajdowały się tylko w tradycyjnych ośrodkach targowych. Odpowiedzią na nowe wymogi rynku są powstające nowe firmy wystawiennicze, które pracują dla lokalnych klientów, przygotowując ich wystąpienia targowe w kraju i za granicą. Kompleksowa obsługa klienta przynosi oczywiste korzyści obu stronom.

04.02.2001 | przeczytano: 27709 razy

Jeżeli musisz złamać powierzchnię kartonu lub tektury przy okazji wykonywania elementów ekspozycyjnych, modeli itp. - zamiast nacinać linię zgięcia zastosuj metodę bigowania znaną drukarzom. Polega ona na zmiażdżeniu linii zgięcia bez naruszania powierzchni.

26.09.2003 | przeczytano: 27308 razy (komentarzy: 6)
Subiektywny słownik terminów wykrojnikowych

ABC opakowań kartonowych i wykrojników (3): Subiektywny słownik terminów wykrojnikowych

Wyjątkowość nazewnictwa związanego z technologią wycinania bierze się po części stąd, że jest ona stosunkowo leciwa. Nie podam konkretnej daty użycia pierwszego na świecie wykrojnika – wystarczy, że za tak zwanej „komuny” już się ich w Polsce używało. Tymczasem ani terminologia związana z wykrojnikiem introligatorskim, ani nawet sama technologia, nie były nigdy szczególnie popularnym tematem publikacji. Trochę jak w wypadku sztuki rękodzielniczej - wiedza i nazewnictwo przekazywane były i są głównie drogą ustną.

02.08.2011 | przeczytano: 27129 razy (komentarzy: 9)
Czego unikać rysując wykrojnik?

ABC opakowań kartonowych i wykrojników (1): Czego unikać rysując wykrojnik?

Przeglądając sieć, a także statystyki oglądalności naszej strony internetowej, zauważyłem, że całkiem sporo ludzi szuka informacji dotyczących projektowania wykrojników. To natchnęło mnie do napisania szerzej na ten temat.

07.07.2011 | przeczytano: 26712 razy (komentarzy: 8)
Drewno i Mechaniczna Pomarańcza

Spośród wszystkich rodzajów szyldów jakie miałem okazję wykonywać, najbardziej cenię sobie realizacje w naturalnym drewnie. Aby odsłonić całą jego urodę - układ słojów, kolory, strukturę - przy wykonywaniu grafiki stosuję technikę piaskowania.

20.03.2003 | przeczytano: 25977 razy (komentarzy: 1)
Rastry w druku wielkoformatowym

Nie istnieje możliwość regulowania miejscowego nasycenia farby drukarskiej, atramentu czy tonera. Bez zmiany koloru czynnika barwiącego nie da się uzyskać rozjaśnienia wybranej partii obrazu. Sposób na to znaleźli już dawno graficy - obraz należy podzielić na małe fragmenty i przy pomocy wielkości lub gęstości tych małych cząstek regulować jasność. Cząstki te, mogące przyjmować różne kształty, tworzą na wydrukowanym obrazie raster.

22.03.2002 | przeczytano: 25816 razy
Druk inkjet atramentami UV – technologia, maszyny, zalety i wady

W ostatnich tygodniach obserwujemy zwiększone zainteresowanie technologią UV ze strony firm planujących zakup plotera. Pomysł kupna maszyny UV właśnie teraz wydaje się jak najbardziej uzasadniony. W czasach kryzysu inwestycje w stosowane dotychczas technologie mogą nie wystarczyć. Warto wówczas postawić na rozwiązania nowatorskie, na szukanie nowych rynków i proponowanie klientom nowych produktów.

23.01.2009 | przeczytano: 24918 razy (komentarzy: 3)

Co ciekawego można powiedzieć o amerykańskich szyldach ? Czym - oprócz treści - różnią się od szyldów wykonywanych w Polsce? Przede wszystkim różni je wzornictwo (design). Od szyldów prostych, po perfekcyjnie wypracowane, nierzadko ocierające się o kicz, ale często na swój sposób "ładne", cieszące oko ciekawym zestawem kolorów czy choćby trafioną kompozycją.

04.09.2001 | przeczytano: 23310 razy (komentarzy: 1)

Chciałbym podzielić się informacjami na temat przygotowywania wizytówek do druku. Może się przydadzą...

24.03.2002 | przeczytano: 23031 razy (komentarzy: 7)

W odpowiedzi na pojawiające się na naszym Forum dyskusyjnym pytania prezentujemy prosty przepis na zamianę fotografii w nadający się do wycięcia z folii obiekt wektorowy. Obejdziemy się bez pomocy specjalistycznego oprogramowania, posługując się wyłącznie Photoshopem.

19.11.2002 | przeczytano: 22546 razy
Laminowanie płynne wydruków

Wielu z nas po raz pierwszy spotyka się z laminowaniem płynnym właśnie teraz, w sezonie letnim. Metoda laminacji płynnej jest już znana od długiego czasu, natomiast mało jeszcze w Polsce rozpowszechniona. W związku z coraz liczniej pojawiającymi się pytaniami, chcemy na przykładzie kilku z nich przybliżyć metodę laminacji za pomocą laminatów w płynie.

23.07.2007 | przeczytano: 22079 razy
1 2 3
Strona 1/59 (artykułów: 2901)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764