logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Wywiady i opinie: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 446

Już jutro „Black Friday”. W ubiegłym roku podczas Czarnego Piątku Amerykanie wydali 67,6 mld dolarów. Zgodnie z danymi firmy Fundivo aż 136 mln mieszkańców USA zrobiło zakupy w trakcie wyprzedażowego weekendu, a średni rachunek wyniósł 403 dolary. Nic dziwnego, że zakupowe szaleństwo stało się niepisaną tradycją za oceanem. To okazja do zwiększenia przychodów, promocji firmy i pozyskania nowych klientów. A jak z tym „świętem” radzą sobie polscy sprzedawcy?

24.11.2016 | przeczytano: 1585 razy (komentarzy: 56)

Komentuje dr Mariusz Woźniakowski z Wydziału Zarządzania UŁ

19.11.2020 | przeczytano: 1320 razy (komentarzy: 40)
Black Friday - czy warto organizować promocje?

Koszty prowadzenia działalności i firmy rosną obecnie z każdym miesiącem. Firmy płacą więcej za utrzymanie biura, produkcji, logistykę, surowce i wynagrodzenia pracowników. Czy w takim momencie opłaca się im obniżać ceny na Black Friday za towary lub usługi, obniżać swoją marżę, a tym samym zyski? I jeszcze dodatkowo zwiększać wydatki na kreację i promocję?

23.11.2022 | przeczytano: 976 razy (komentarzy: 39)

W 2021 r. Google zapłacił innym firmom 26,3 miliarda dolarów, aby stać się domyślną wyszukiwarką w przeglądarkach internetowych i telefonach komórkowych. Prezes Google, Sundar Pichai, zeznając w największym procesie antymonopolowym branży technologicznej od czasu głośnej sprawy Microsoftu, nie widzi niczego złego w stosowanych przez swoją firmę praktykach.

02.11.2023 | przeczytano: 771 razy (komentarzy: 38)
Czy nadchodzi koniec „żebrolajków” na Facebooku?

Z końcem roku gigant z Palo Alto zapowiedział zmiany i bardziej rygorystycznie podejście do komercyjnych postów, które zbyt intensywnie wymuszają na użytkownikach platformy polubienia, komentarze albo udostępnienia i w konsekwencji będzie ograniczał ich zasięg i widoczność w news feedzie.

01.01.2018 | przeczytano: 2403 razy (komentarzy: 29)
Polski design potrzebuje współpracy

Rozmowa z Darią Wassermann pomysłodawczynią i współzałożycielką firmy Theska Store.

30.03.2022 | przeczytano: 1089 razy (komentarzy: 28)
Nazwa może przesądzić o sukcesie firmy

Zła nazwa firmy jest jak zły fundament dla domu – przez to wszystko może się zawalić – przekonuje Tomasz Banasik z Nazywamy.com. Jak podkreśla, można zmienić wszystko, logo, identyfikację wizualną, ale nie nazwę. Na tym polu sytuacja w polskich firmach jest znacznie lepsza niż jeszcze kilkanaście lat temu. Coraz częściej też sięgają one po pomoc profesjonalistów, również te małe i średnie przedsiębiorstwa.

27.09.2017 | przeczytano: 2091 razy (komentarzy: 24)

„Ważna jest wizja, należy się zawsze starać i po prostu ciężko pracować” – o tym jak wygrywa się międzynarodowe (i nie tylko) konkursy architektoniczne opowiada prof. Jan Sikora, właściciel pracowni Sikora Wnętrza i zdobywca wielu prestiżowych nagród na globalnej scenie projektowej. W samym 2022 roku pracownia zdobyła ich aż 9.

13.12.2022 | przeczytano: 991 razy (komentarzy: 24)

Kilka dni temu Google bez zapowiedzi i po cichu uruchomił w Polsce nowy standard komunikacji mobilnej RCS, który media już nazwały "zabójcą SMS-ów", "końcem SMS-ów" lub czasem łagodniej "następcą SMS-ów".

13.05.2020 | przeczytano: 1112 razy (komentarzy: 23)
Czy w ACTA chodzi o prawa autorskie?

Zmierzch epoki przemysłowej zapowiadał koniec monopolu na dystrybucję własności intelektualnej. Upowszechnienie dostępu do internetu przyniosło w tej dziedzinie rewolucyjną zmianę: dystrybucja treści stała się możliwa bez udziału nośników, których wytwarzanie i sprzedaż kontroluje biznes oparty o drukarnie, tłocznie płyt, nadajniki i rozbudowane zaplecze logistyczne. W krótkim czasie cała ta machina zaczęła być anachroniczna. Internet pozwolił twórcom na docieranie do odbiorców i fanów z ominięciem pośrednictwa tradycyjnych wydawców.

27.01.2012 | przeczytano: 7319 razy (komentarzy: 21)
Czy branża internetowa obroni się przed adblockiem?

Użytkownicy adblocków stanowią już 30 proc. ogółu internautów. Zjawisko blokowania reklam można porównać do choroby, która toczy branżę reklamową. Program L.E.A.N. wdrażany przez IAB, może być skutecznym lekarstwem. Pisze Krzysztof Łada, head of agency relations team w polskim oddziale Gemiusa.

05.12.2015 | przeczytano: 1167 razy (komentarzy: 21)
Logo dla Polski: Co dalej ze „sprężyną”?

W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o zarzuceniu przez Fundację Marka dla Polski projektu „Logo dla Polski”, który był przedmiotem wielu publikacji i komentarzy w naszym serwisie, poprosiliśmy o stanowisko Fundacji w tej sprawie. Publikujemy je wraz z naszym krótkim komentarzem.

20.08.2015 | przeczytano: 2618 razy (komentarzy: 18)
Kryzys męskości w polskiej reklamie - czyli o aftach, laktozie i... bałwanku

W ostatnim czasie pojawiają się przekazy reklamowe, które zdają się być efektem panującego według psychologów kryzysu męskości. Delikatność, wrażliwość, a niekiedy wręcz nieporadność życiowa to, według twórców obraz współczesnego mężczyzny. Pytam więc, gdzie się podziali Ci prawdziwi?

11.07.2016 | przeczytano: 2666 razy (komentarzy: 17)

Kampania reklamowa Inteligo dotarła na strony głównych polskich portali - Onetu i Wirtualnej Polski. Logo i kolorystyka Inteligo opanowały całkowicie ich interfejsy. Uderzenie było mocne. W tym huku najwyraźniej nie zauważono, że oba portale wylądowały daleko poza delikatną granicą tego, co nazywamy etyką w reklamie.

15.05.2001 | przeczytano: 24434 razy (komentarzy: 16)

Facebook Live, czyli możliwość dzielenia się ważnym wydarzeniem z życia w momencie jego trwania, to funkcja niedawno wprowadzona przez Facebook. Oprócz tego portal dopuścił kilka kreatywnych opcji, takich jak możliwość oglądania publicznych transmisji z całego świata, wyrażanie emocji podczas nich, czyli latające Facebook Reactions czy jeżdżenie palcem po mapie i odkrywanie na żywo publicznych transmisji pochodzących z różnych rejonów świata (Mapa Live).

13.04.2016 | przeczytano: 1144 razy (komentarzy: 16)
Cyfrowa rewolucja zmieni rolę dziennikarzy, media i reklamę

Rynek medialny przechodzi fazę rewolucji. Wpływają na to nowe technologie, cyfryzacja, internet i media społecznościowe. Zmieniają się też oczekiwania czytelników. Media muszą zdefiniować swoją rolę i określić, jakie treści chcą tworzyć oraz kim jest grupa odbiorców, aby mogły przetrwać. Wraz z mediami zmienią się też zadania dziennikarzy, których rolą stanie się interpretowanie, a nie podawanie faktów. W tym zastąpią ich roboty.

16.06.2017 | przeczytano: 917 razy (komentarzy: 15)

Grafią zajmuje się od trzech lat, jednak pociąg do rysunku, malarstwa oraz skrótu myslowego, pociągało mnie od dzieciństwa. Obecnie projektuję w wiekszym stopniu logotypy, reklamy. Jakie one są? Proste formą. Staram sie aby były czytelne, zrozumiałem dla odbiorcy oraz mające w sobie coś z rzeczy etetycznej.

16.06.2003 | przeczytano: 10444 razy (komentarzy: 15)
Upadek tvscreen.pl, czyli ratuj się kto może...

Ostatnio głośno się w sieci zrobiło o bankructwie wrocławskiej spółki Digital Partners, właściciela serwisu tvscreen.pl. Większość czytelników przyjmuje te rewelacje z zaskoczeniem, słysząc o tvscreen.pl po raz pierwszy i zadając sobie pytanie: skąd w mediach tyle szumu o serwisie, który stawiał sobie za cel zdobycie 20 tys. użytkowników?

26.02.2012 | przeczytano: 4039 razy (komentarzy: 15)
Aktualne trendy w przekazie reklamowym

Reklama to dziedzina, która towarzyszy nam na codzień. Billboardy, banery, reklama telewizyjna, w internecie czy ekspozytory. Jak obecnie wygląda przekaz reklamowy?

16.10.2020 | przeczytano: 1227 razy (komentarzy: 15)
Nowe logo dla Polski? Co na to projektanci?

Od kilku dni trwa głosowanie na "logo dla Polski". Sprawa ta wzbudziła sporo emocji. Poniżej zamieszczamy komentarz przygotowany przez Pawła Krzywdę, członka Zarządu STGU, współautora m.in. systemu identyfikacji Policji.

17.10.2014 | przeczytano: 8876 razy (komentarzy: 14)
 CSK logo ma, ale...

Centrum Spotkania Kultur ogłosiło wyniki międzynarodowego konkursu na swoje logo i identyfikację. Gratuluję zwycięzcom. Sam uczestniczyłem w tym konkursie (moja prezentacja projektu jest do obejrzenia na Behance), ale po werdykcie czuję lekkie zniesmaczenie, pewnie nie ja jeden.  Jednak zanim wyjaśnię dlaczego i zaprezentuję nagrodzonych pozwolę sobie na mały wstęp o regulaminie, przyda się do weryfikacji zaprezentowanych prac.

27.07.2015 | przeczytano: 3941 razy (komentarzy: 13)
Instagram: 3 newsy z zeszłego tygodnia, których nie możesz przegapić!

Wygląda na to, że w najbliższym czasie Instagram bardzo nas zaskoczy i szykuje duże zmiany. Już niedługo w postach karuzelowych obok zdjęć zobaczymy filmy, pojawią się profile biznesowe i użytkownik będzie mógł skontaktować się z daną firmą przez Instagram! Oprócz tego rozpoczyna się ciekawy konkurs z finałem na Międzynarodowym Festiwalu Reklamy w Cannes.

09.05.2016 | przeczytano: 2090 razy (komentarzy: 12)
Czy Internet w końcu wyprze papier?

Z papierem jesteśmy zaznajomieni od dawna, jednak z roku na rok czytelnictwo w Polsce spada. Nie oznacza to, że Polacy przenoszą się z czytaniem do Internetu, zwłaszcza, że 1/4 mieszkańców naszego kraju nie ma dostępu do globalnej sieci. Co więc wygra – papier czy Internet? A może ten konflikt będzie mógł mieć polubowne rozwiązanie?

07.10.2016 | przeczytano: 1752 razy (komentarzy: 12)
Ludzie poświęcają ponad 50 minut dziennie imperium Zuckerberga

Być może słyszeliście już plotki, że Facebook umiera. Cóż, one kłamią. Facebook ma się całkiem nieźle i nadal prężnie działa! I nie chodzi tutaj tylko o portal społecznościowy. Mówimy tutaj o Facebooku jako niezwykle udanej firmie i imperium medialnym.

06.05.2016 | przeczytano: 1162 razy (komentarzy: 11)
Czy miasta potrzebują logotypu?

Otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Krakowa zapytanie ofertowe dotyczące modyfikacji systemu identyfikacji „KRK”. Postanowiliśmy upublicznić odpowiedź, przedstawiającą nasze stanowisko dot. stanu identyfikacji wizualnej polskiej sfery publicznej – bo chyba nie jesteśmy w nim odosobnieni.

07.03.2014 | przeczytano: 9522 razy (komentarzy: 10)
REKLAMAcja - czyli list z prowincji

"Uperfumowane gówno" - tak o reklamie wyraził się kiedyś Oliviero Toscani. Niełatwo wypowiedzieć te słowa komuś, kto od kilkunastu lat pracuje w... branży. Niełatwo, ale oglądając sporą część wysiłków koleżanek i kolegów po fachu - myśl Toscaniego powraca jak nachalny refren disco-polo.

13.10.2005 | przeczytano: 17746 razy (komentarzy: 10)
Pani Basia z ZUSu zakłada agencję reklamy

Osobiście uważam, że to „Morel”*  jest częściowo odpowiedzialny za straszliwy wygląd polskich miast i poboczy dróg. „Morel” sprawił, że każdy może zrobić sobie projekt i go wydrukować. Niby nic strasznego, ale gdyby tak samo jak narzędzie do tworzenia grafiki udostępnić broń palną i dać ją absolutnie wszystkim, mielibyśmy rzeź na ulicach. Na szczęście mamy tylko estetycznie zdeprawowane społeczeństwo i wszech otaczające wizualne rozwolnienie.

03.08.2013 | przeczytano: 3887 razy (komentarzy: 10)
Dezinformacja z użyciem AI - wpływ na wyniki wyborów

W Europie i na świecie rusza maraton wyborczy. Za nami pierwsze tury wyborów regionalnych w Hiszpanii i Włoszech. Przed nami głosowanie w wyborach samorządowych w Polsce, do europarlamentu czy wybory prezydenckie w USA. Czy wynik wyborów może być zagrożony w wyniku ataków cyberprzestępców? Co może wpływać na nasze głosowanie- zastanawia się Shamla Naidoo, adiunkt prawa na Uniwersytecie w Illinois Chicago School of Law oraz jednocześnie dyrektor ds. strategii i innowacji w chmurze w Netskope a także Michał Borowiecki, Dyrektor Regionalny Netskope na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią.

04.04.2024 | przeczytano: 778 razy (komentarzy: 9)
Apolonia czy Arogancja?

Poruszeni kontrowersjami wokół kroju Apolonia postanowiliśmy zamieścić w Signs.pl ciekawy komentarz opublikowany pierwotnie na stronach STGU. Zaskakująca jest łatwość z jaką autor projektu uzyskał wsparcie ze strony autorytetów, w tym części grona naukowego krakowskiej ASP. Jednak najbardziej szokująca wydaje się błyskawiczna kariera medialna dr. Tomasza Wełny, który w relacjach dziennikarskich urósł do roli autora "pierwszej polskiej czcionki"... Zapraszamy do lektury i dyskusji:

31.08.2011 | przeczytano: 19068 razy (komentarzy: 9)
Alfabet Wyceniania: komentarz Tomasza Bilaka

Lubię to co robię, projektowanie sprawia mi przyjemność. Jednak nie robię tego za darmo, więc temat kosztorysowania jest dla mnie ważny. Alfabet Wyceniania to świetna okazja do rozpoczęcia dyskusji na ten temat.

21.06.2020 | przeczytano: 1289 razy (komentarzy: 9)
Alfabet Wyceniania: komentarz Bartka Kotowicza

Nie od dzisiaj wiadomo, że kwestia wycen jest dla branży kreatywnej, a szczególności dla projektantów i studiów projektowych, najtrudniejszym obszarem biznesu. Obszarem po którym, większość porusza się po omacku i bez ustalonych reguł. Dlatego w ogólnym wymiarze wyniki ankiety nie są dla mnie sporym zaskoczeniem. Wgłębiając się w materiał dostrzegam trzy tematy, przy których należy na chwilę się zatrzymać.

25.04.2020 | przeczytano: 976 razy (komentarzy: 9)
Czy chamstwo w influencer marketingu popłaca?

W ostatnim czasie „influencerzy” nie mają dobrej passy. W sieci rozgorzała burza po wrzutkach kilku z nich i dość powszechnie krytykowano „chamstwo” czy „żebractwo”. Jednak tendencja jest znacznie inna. Rynek Influencer Marketingu rośnie z każdym rokiem i marki chcą promować się w ten sposób, bo docierają do nawet im nieznanych miejsc w sieci. Pomaga przy tym też sztuczna inteligencja. Jak zatem zmonetyzować swoją sławę? Czym przykuć oko marek i jak zacząć atrakcyjną współpracę? Okazuje się, że zasięgi to nie wszystko. 

11.07.2023 | przeczytano: 938 razy (komentarzy: 8)

W Polsce pod hasłem Black Friday kryje się wstęp do najgorętszego dla handlu okresu związanego ze Świętami Bożego Narodzenia. Można powiedzieć, że przedświąteczny ruch napędzają nie tylko same Święta, ale i Black Friday. Z punktu widzenia marketingu w większości przypadków pod hasłem Black Friday kryją się klasyczne zabiegi związane z promocją sprzedaży. Najbardziej pożądanymi przez klientów zabiegami są obniżki cen, zabiegi typu „3 w cenie 2”, itp. W e-commerce liczy się także darmowa dostawa i zwrot, które poprzez wzrost kosztów obsługi logistycznej są coraz trudniejsze do zaoferowania. Ten temat komentuje dr Mariusz Woźniakowski z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

15.11.2023 | przeczytano: 564 razy (komentarzy: 8)
Alfabet Wyceniania: komentarz Michała Dąbrowskiego

Kwestia wycen w branży kreatywnej to istny temat rzeka. Raz rwąca, raz spokojna, jednak z całą pewnością kręta i nieprzewidywalna - na tyle, że nawet doświadczeni gracze często mają z nią problem. Przyczyn tego stanu rzeczy można upatrywać w wielu zjawiskach, których opisywanie tutaj nie ma większego sensu, bo zajęłoby po prostu zbyt dużo miejsca. Jednak patrząc na wyniki badań, z pewnością dobrze byłoby, żebyśmy jako branża w większym zakresie pracowali nad standardami oraz zaczęli się dzielić wiedzą w tym zakresie.

02.05.2020 | przeczytano: 1575 razy (komentarzy: 7)
Umarł król niech żyje król - komentarz dra Michała Maliszewskiego

Skupieni na agonii Trójki nie dostrzegamy, że na naszych oczach rodzi się  nowa konfiguracja polskiego rynku radiowego. Radio na dobre przenosi się do Internetu. Na razie internetowe „pomysły na życie po życiu”  klasycznego radia,  dosłownie i w przenośni stąpają po śladach swoich wielkich poprzedników. Spółka „Ratujmy Trójkę”, święcąca tryumfy rekordzisty crowfundingu,  ruszy lada chwila, w czerwcu z Radiem Nowy Świat. Nie ulega wątpliwości, że usłyszymy tam dziennikarzy dawnej Trójki. Czy możliwa jest idealna kopia - usłyszymy. Swoimi własnymi śladami podąża także Radiostacja, ups. przepraszam - RadioSpacja Pawła Sity. Króluje tu spontan i wolontariat, a studiami są domy dziennikarzy i być może tak długo pozostanie.

29.05.2020 | przeczytano: 1264 razy (komentarzy: 7)
Scenariusz (nie)pisany przez Żytnią. Skandal czy celowa reklama?

„Do niedawna nie wiedziałem nawet, że marka wódki 'Żytnia' jeszcze istnieje. Teraz słyszę o niej codziennie. Przypadek? Nie sądzę.” A to za sprawą jednego posta na profilu Żytniej Extra. Zgodnie z analizą Instytutu Monitorowania Mediów na temat kryzysu marki Polmos Bielsko-Biała w ostatnich trzech dniach, w okresie od 18.08 do 20.08.2015 roku, na portalach internetowych i w social mediach pojawiło się ponad 900 informacji, z czego najwięcej na Facebooku (ponad 480 publikacji), aż 40% z nich miała wydźwięk negatywny.

24.08.2015 | przeczytano: 3867 razy (komentarzy: 7)
Alfabet Wyceniania: komentarz Aleksandry Tulibackiej

Rozbieżność w wynikach ankiet – zarówno jeśli chodzi o wyceny logo, jak i poszczególnych elementów identyfikacji wskazują na smutne i niestety proste do przewidzenia wnioski – o pieniądzach i samym wycenianiu rozmawiamy zdecydowanie za mało.

01.07.2020 | przeczytano: 1599 razy (komentarzy: 6)
Alfabet Wyceniania: komentarz Leny Pianovskiej

Ten raport jest świetny z dwóch prostych powodów. Po pierwsze, że w ogóle jest :). Od roku, jako STGU, staramy się przerwać tabu w branży nt stawek i znaleźć czynniki, sposoby i uwarunkowania, które wpływają na kształtowanie polityki cenowej. Jest to wielki sukces i krok naprzód. Po drugie - zaletą raportu jest jego niejednoznaczność - brak tabelek z cenami wymaga myślenia i zastanowienia się. Nie ma nazw studiów/projektantów, ani klientów, nie ma informacji podanych na tacy. Interpretacja wymaga zastanowienia się.  Trzeba się wysilić nieco, by poszukać swojego miejsca w strukturze tego raportu, i to jest dobre - bo wysiłek przekłada się na rozwój. 

11.05.2020 | przeczytano: 1515 razy (komentarzy: 6)
Czy Zakopane zawsze było brzydkie?

Razem z autorem strony internetowej „Dawno temu w Krakowie” Kubą Sochackim zrealizowaliśmy (Stowarzyszenie Miasto Moje a w Nim - red.) projekt fotograficzny, podczas którego porównaliśmy obecny wygląd kilku kluczowych budynków i miejsc Zakopanego z ich stanem sprzed lat. W Zakopanem trwają właśnie prace nad parkiem kulturowym (obszarem szczególnej ochrony, powoływanym na mocy ustawy o ochronie zabytków), który – podobnie jak udało się w Krakowie – ma wyczyścić centrum miasta ze szpecących reklam oraz odbudować wizerunek miasta, które w całej Polsce służy za przykład wyjątkowej brzydoty i bezguścia. Mamy nadzieję, że zdjęcia te przekonają niedowiarków, że Zakopane wciąż ma szansę być pięknym miastem.

29.03.2015 | przeczytano: 4586 razy (komentarzy: 5)

Zastanawiam się, czy istnieje w Polsce prawo, które zabrania sprzedawać produkty nieopisane językiem polskim? Kupujemy legalne oprogramowanie, załóżmy, że jest to firma Adobe i Pakiet Publishing Collection...

31.07.2002 | przeczytano: 8418 razy (komentarzy: 5)

Właśnie wróciłem z targów - Poznański Tydzień Mody. Zajęte 3 pawilony, choć ta liczba wystawców spokojnie zmieściłaby się w dwóch.

02.09.2002 | przeczytano: 8896 razy (komentarzy: 5)

Witam! Poza jednym, dwoma punktami, mam zupełnie inne odczucia niż autor analizy. pomysł na wizualizacje marki posiada wiele niekwestionowalnych atrybutów. choć fiolet użyty w sygnecie faktycznie można ocenić jako dość mało przebojowy, to jednak zestawienie go w kontrastujące (z bielą) pasy czyni sygnet bardzo "ciekawym dla oka" elementem, przyciągającym uwagę na podstawowym, poprzez ostry kontrast na wręcz fizjologicznym poziomie.

21.05.2007 | przeczytano: 7916 razy (komentarzy: 5)
Zły świat reklamy?

Wbrew wieszczeniom jerzyka (tekst pt. Zakaz reklamy), świat reklamowy ujęty jest w solidne ramy. Zważono, zmierzono i obliczono niemal wszystko co można było zmierzyć. Opracowano kodeksy etyczne, przepisy prawa - zrobiono niemal wszystko co możliwe, by reklamodawca mógł działać, ale jednocześnie odbiorca reklamy miał należną ochronę.

01.03.2015 | przeczytano: 3044 razy (komentarzy: 4)

Nie marzą o zostaniu w przyszłości strażakami albo weterynarzami. Nie w głowie im kariery muzyków rockowych, bo teraz prawdziwymi gwiazdami są internetowi celebryci. Dzisiaj dzieci chcą zostać influencerami.

14.11.2023 | przeczytano: 583 razy (komentarzy: 4)

Nie uważacie, że 50 zł za wstęp bez zaproszeń (z zaproszeniami 25) na targi artykułów reklamowych (PSI) w Warszawie to przesada?

11.02.2003 | przeczytano: 7677 razy (komentarzy: 4)
Mit okaleczonego mężczyzny w reklamie

W każdym społeczeństwie istnieją stereotypy przyczyniające się do zubożenia kultury i sprzyjające powstawaniu antagonizmów. Trzeba wiele odwagi lub desperacji aby im się przeciwstawić. Odwagi - ponieważ walka z nimi grozi najczęściej przykrymi konsekwencjami, łagodzonymi czasem przez satysfakcję jaką daje niezależność od konwenansów, zaś desperacji - bo walka z rządzącymi kulturą stereotypami to walka samotna.

21.05.2005 | przeczytano: 41375 razy (komentarzy: 4)
Apple pozostanie liderem. Facebook i Google będą traciły znaczenie

W najbliższych latach Apple utrzyma pozycję lidera rynku pod względem technologicznym – uważa Andrzej Kurnicki z Uczelni Łazarskiego. Amerykańska spółka posiada ponad 200 mld dolarów gotówki, która może zarówno trafić do inwestorów, jak i być przeznaczona na dalsze inwestycje. W gorszej sytuacji są natomiast Facebook oraz Google. Zdaniem eksperta analitycy i zarządzający portfelami szukają spółek o większej rentowności.

22.01.2016 | przeczytano: 830 razy (komentarzy: 3)
Świat reklamy, reklama jako świat

Gdy wychodzimy z domu, otaczają nas niemal z każdej strony. Znajdują się na plakatach, bilbordach przyklejonych do ścian budynków bądź specjalnie utworzonych do tego miejsc. Majestatycznie spoglądające na nas postacie zawsze zadbane, kolorowe, wypielęgnowane, uśmiechnięte i nie mogące pozwolić sobie na jakąkolwiek skazę.

15.09.2004 | przeczytano: 38218 razy (komentarzy: 3)
Kraśnik ma: logo jak ta lala

W Kraśniku po cichu, bez fanfar i konkursowego zgiełku zrobili sobie logo promocyjne. Bez wątpienia jest to praca zespołowa, co widać, każdy dołożył co miał i proszę bardzo jest, jak ta lala.

09.04.2019 | przeczytano: 2841 razy (komentarzy: 3)
Gwiazda futbolu (i reklamy) kontra satyryk

Słynny były piłkarz Zinedine Zidane pozwał znanego francuskiego satyryka do sądu.

03.02.2012 | przeczytano: 2421 razy (komentarzy: 3)
1 2 3
Strona 1/9 (artykułów: 446)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764