logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Wywiady i opinie: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 448
Mit okaleczonego mężczyzny w reklamie

W każdym społeczeństwie istnieją stereotypy przyczyniające się do zubożenia kultury i sprzyjające powstawaniu antagonizmów. Trzeba wiele odwagi lub desperacji aby im się przeciwstawić. Odwagi - ponieważ walka z nimi grozi najczęściej przykrymi konsekwencjami, łagodzonymi czasem przez satysfakcję jaką daje niezależność od konwenansów, zaś desperacji - bo walka z rządzącymi kulturą stereotypami to walka samotna.

21.05.2005 | przeczytano: 41385 razy (komentarzy: 4)
Świat reklamy, reklama jako świat

Gdy wychodzimy z domu, otaczają nas niemal z każdej strony. Znajdują się na plakatach, bilbordach przyklejonych do ścian budynków bądź specjalnie utworzonych do tego miejsc. Majestatycznie spoglądające na nas postacie zawsze zadbane, kolorowe, wypielęgnowane, uśmiechnięte i nie mogące pozwolić sobie na jakąkolwiek skazę.

15.09.2004 | przeczytano: 38231 razy (komentarzy: 3)

Kampania reklamowa Inteligo dotarła na strony głównych polskich portali - Onetu i Wirtualnej Polski. Logo i kolorystyka Inteligo opanowały całkowicie ich interfejsy. Uderzenie było mocne. W tym huku najwyraźniej nie zauważono, że oba portale wylądowały daleko poza delikatną granicą tego, co nazywamy etyką w reklamie.

15.05.2001 | przeczytano: 24437 razy (komentarzy: 16)
Apolonia czy Arogancja?

Poruszeni kontrowersjami wokół kroju Apolonia postanowiliśmy zamieścić w Signs.pl ciekawy komentarz opublikowany pierwotnie na stronach STGU. Zaskakująca jest łatwość z jaką autor projektu uzyskał wsparcie ze strony autorytetów, w tym części grona naukowego krakowskiej ASP. Jednak najbardziej szokująca wydaje się błyskawiczna kariera medialna dr. Tomasza Wełny, który w relacjach dziennikarskich urósł do roli autora "pierwszej polskiej czcionki"... Zapraszamy do lektury i dyskusji:

31.08.2011 | przeczytano: 19091 razy (komentarzy: 9)
REKLAMAcja - czyli list z prowincji

"Uperfumowane gówno" - tak o reklamie wyraził się kiedyś Oliviero Toscani. Niełatwo wypowiedzieć te słowa komuś, kto od kilkunastu lat pracuje w... branży. Niełatwo, ale oglądając sporą część wysiłków koleżanek i kolegów po fachu - myśl Toscaniego powraca jak nachalny refren disco-polo.

13.10.2005 | przeczytano: 17749 razy (komentarzy: 10)
Świat reklamy... - komentarz redakcji

Refleksje Katarzyny Kosenko nad rządzącymi reklamą prawidłami przyjęliśmy z entuzjazmem. Pomysł zamieszczenia artykułu Świat reklamy, reklama jako świat w signs.pl uważamy za świetną okazję do rozpoczęcia dyskusji o związanych z reklamą zagrożeniach i bardzo liczymy, że zechcecie się do niej przyłączyć. Aby zrobić dobry początek, postaram się zmierzyć z niektórymi tezami artykułu.

Tekst nie koncentruje się wyłącznie na analizie, zawiera również oceny, które - cóż - nie pozostawiają na nas suchej nitki. Tym bardziej cenimy fakt, że autorka odważyła się "włożyć kij w mrowisko" i podzieliła się swymi przemyśleniami z nami - twórcami reklamy, odpowiedzialnymi w praktyce za kreowanie "ulicznego spektaklu".

15.09.2004 | przeczytano: 12421 razy

Grafią zajmuje się od trzech lat, jednak pociąg do rysunku, malarstwa oraz skrótu myslowego, pociągało mnie od dzieciństwa. Obecnie projektuję w wiekszym stopniu logotypy, reklamy. Jakie one są? Proste formą. Staram sie aby były czytelne, zrozumiałem dla odbiorcy oraz mające w sobie coś z rzeczy etetycznej.

16.06.2003 | przeczytano: 10449 razy (komentarzy: 15)
Czy miasta potrzebują logotypu?

Otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Krakowa zapytanie ofertowe dotyczące modyfikacji systemu identyfikacji „KRK”. Postanowiliśmy upublicznić odpowiedź, przedstawiającą nasze stanowisko dot. stanu identyfikacji wizualnej polskiej sfery publicznej – bo chyba nie jesteśmy w nim odosobnieni.

07.03.2014 | przeczytano: 9525 razy (komentarzy: 10)

Właśnie wróciłem z targów - Poznański Tydzień Mody. Zajęte 3 pawilony, choć ta liczba wystawców spokojnie zmieściłaby się w dwóch.

02.09.2002 | przeczytano: 8900 razy (komentarzy: 5)
Nowe logo dla Polski? Co na to projektanci?

Od kilku dni trwa głosowanie na "logo dla Polski". Sprawa ta wzbudziła sporo emocji. Poniżej zamieszczamy komentarz przygotowany przez Pawła Krzywdę, członka Zarządu STGU, współautora m.in. systemu identyfikacji Policji.

17.10.2014 | przeczytano: 8891 razy (komentarzy: 14)
Orzeł przestał być biały

Orzeł przestał być biały... Jak konkretnie wygląda sytuacja z identyfikacją narodową w Polsce i dlaczego jest źle?

15.09.2014 | przeczytano: 8839 razy

Zastanawiam się, czy istnieje w Polsce prawo, które zabrania sprzedawać produkty nieopisane językiem polskim? Kupujemy legalne oprogramowanie, załóżmy, że jest to firma Adobe i Pakiet Publishing Collection...

31.07.2002 | przeczytano: 8418 razy (komentarzy: 5)

Witam! Poza jednym, dwoma punktami, mam zupełnie inne odczucia niż autor analizy. pomysł na wizualizacje marki posiada wiele niekwestionowalnych atrybutów. choć fiolet użyty w sygnecie faktycznie można ocenić jako dość mało przebojowy, to jednak zestawienie go w kontrastujące (z bielą) pasy czyni sygnet bardzo "ciekawym dla oka" elementem, przyciągającym uwagę na podstawowym, poprzez ostry kontrast na wręcz fizjologicznym poziomie.

21.05.2007 | przeczytano: 7917 razy (komentarzy: 5)

Nie uważacie, że 50 zł za wstęp bez zaproszeń (z zaproszeniami 25) na targi artykułów reklamowych (PSI) w Warszawie to przesada?

11.02.2003 | przeczytano: 7682 razy (komentarzy: 4)
Czy w ACTA chodzi o prawa autorskie?

Zmierzch epoki przemysłowej zapowiadał koniec monopolu na dystrybucję własności intelektualnej. Upowszechnienie dostępu do internetu przyniosło w tej dziedzinie rewolucyjną zmianę: dystrybucja treści stała się możliwa bez udziału nośników, których wytwarzanie i sprzedaż kontroluje biznes oparty o drukarnie, tłocznie płyt, nadajniki i rozbudowane zaplecze logistyczne. W krótkim czasie cała ta machina zaczęła być anachroniczna. Internet pozwolił twórcom na docieranie do odbiorców i fanów z ominięciem pośrednictwa tradycyjnych wydawców.

27.01.2012 | przeczytano: 7322 razy (komentarzy: 21)

Analizując pokrótce kampanię reklamową Play od strony czysto wizualnej, porównałbym ją do budżetowej hollywoodzkiej produkcji – najpierw wielkie bum, ale echa nie słychać... Za kilka miesięcy zapomnimy o niej, tak jak zapominamy o prostej sztampowej ekranizacji.

18.05.2007 | przeczytano: 6795 razy (komentarzy: 1)

Umieszczenie informacji o obniżkach cen laminatów Rowmark, które pojawiło się na Forum portalu Signs wywołało jak widać niemałe poruszenie. Informujemy, iż rzeczywiście z naszej strony informacja ta trafiła na Forum zbyt pochopnie i osoby lub też firmy, które odebrały ten fakt jako naruszenie istoty samego Forum, przepraszamy.

17.09.2003 | przeczytano: 6540 razy (komentarzy: 2)

I znowu jak co roku objazd złodziei po firmach reklamowych i drukarniach. Najczęściej jest to dwóch chłopaków w wieku ok 25 lat, jeden krótko obcięty. Najczęściej pytają się druk ulotek np. 10 tyś sztuk lub o tablice reklamowe i proszą o wodę , kawę lub idą na zaplecze.

06.06.2003 | przeczytano: 6517 razy

Niedawno przez signs.pl przetoczyły się dyskusje wywołane artykułami o nowych formach reklamy internetowej. Kontrowersje wzbudzała ich rosnąca nachalność, a także próby kamuflowania treści reklamowej. Przy okazji udostępnienia w signs.pl wyszukiwarki NetSprint prezentujemy towarzyszący jej produkt dla reklamodawców - Link sponsorowany. Przykład ten może być w naszej dyskusji ciekawym argumentem pokazującym, że droga do skuteczności reklamy wiedzie niekoniecznie poprzez zwiększanie jej uciążliwości.

27.02.2002 | przeczytano: 6465 razy

Podczas ostatnich lat doświadczeń w branży (www.icart.pl) ściśle związanej z branżą reklamowo-promocyjną uwidacznia się schemat komponowania reklam prostych, naiwnych, nudnych.

21.01.2006 | przeczytano: 5230 razy (komentarzy: 1)
Moja dupa i moje krocze: Gwiazda futbolu David Beckham dementuje plotki

W telewizyjnej reklamie producenta bielizny oglądamy 37-letniego piłkarza David Beckhama, jak w samych slipkach biegnie po ulicach Beverly Hills (dzielnica Los Angeles).

04.03.2013 | przeczytano: 5125 razy
Zalety i wady druku lateksowego oraz rozwój tej technologii na przestrzeni lat - wywiad z Dawidem Siedlisem

O zaletach i wadach druku lateksowego oraz o rozwoju tej technologii na przestrzeni lat rozmawiamy z Dawidem Siedlisem, Business Development Managerem LFP, Integart

06.07.2021 | przeczytano: 5074 razy
Dobry plakat?

Polski plakat zawsze wyróżniał się dwiema cechami. Po pierwsze była to wyrafinowana forma, graficzna lub malarska, wyrazisty styl estetyczny, świadomie twórcze podejście do tematu. W pewnym sensie polski plakat był poezją grafiki użytkowej, ponieważ jego wybujała estetycznie forma była głównym nośnikiem treści. Nie zawsze była to forma perfekcyjna i wirtuozerska. Często plakat nawiązywał do sztuki ludowej, jarmarcznej. Mistrz polskiego plakatu, Henryk Tomaszewski powtarzał swoim studentom, że “plakat jest dziwką”.

20.11.2014 | przeczytano: 5006 razy

Witam wszystkich! Od dluższego czasu spotykam się z niezłym problemem: Czy istnieje chociaż jedna osoba w kraju, która zna i obsługuje program Isodraw 4.0 albo 5.0?

03.10.2005 | przeczytano: 4857 razy (komentarzy: 1)
Wygraj randkę z Marią Panną lub św. Józefem (z BeautifulPeople.com...)

Za pośrednictwem Serwisu Informacji Zleconych PAP otrzymaliśmy newsa, który wprawił nas w osłupienie. Z jednej strony chcieliśmy się z Wami podzielić tym odkryciem, z drugiej – zastanawialiśmy się czy publikowanie tego tekstu ma uzasadnienie w serwisie o reklamie. Ale... może spróbujmy odpowiedzieć sobie na to wspólnie – czy ten fenomen, ten rodzaj umysłowości, nie są przypadkiem pokłosiem wysiłków speców od reklamy?

05.12.2011 | przeczytano: 4778 razy (komentarzy: 1)
Pieniądze za kryptoreklamę polskim blogerom nie śmierdzą?

Awantura jaka rozpętała się po opublikowaniu przez yotuberów spod znaku AbstrachujeTV filmiku zawierającego nieoznaczone lokowanie produktu daje smutny obraz standardów obowiązujących w polskiej "blogosferze". Argumenty za oczywistym w tradycyjnych mediach wymogiem oznaczania materiałów promocyjnych zdają się być dla części blogerów zupełnie niezrozumiałe.

14.10.2014 | przeczytano: 4657 razy (komentarzy: 1)
Czy Zakopane zawsze było brzydkie?

Razem z autorem strony internetowej „Dawno temu w Krakowie” Kubą Sochackim zrealizowaliśmy (Stowarzyszenie Miasto Moje a w Nim - red.) projekt fotograficzny, podczas którego porównaliśmy obecny wygląd kilku kluczowych budynków i miejsc Zakopanego z ich stanem sprzed lat. W Zakopanem trwają właśnie prace nad parkiem kulturowym (obszarem szczególnej ochrony, powoływanym na mocy ustawy o ochronie zabytków), który – podobnie jak udało się w Krakowie – ma wyczyścić centrum miasta ze szpecących reklam oraz odbudować wizerunek miasta, które w całej Polsce służy za przykład wyjątkowej brzydoty i bezguścia. Mamy nadzieję, że zdjęcia te przekonają niedowiarków, że Zakopane wciąż ma szansę być pięknym miastem.

29.03.2015 | przeczytano: 4587 razy (komentarzy: 5)
Sześć megatrendów, które wpłyną na społeczeństwa, kulturę i gospodarkę

Cyfrowa przyszłość, wzrost przedsiębiorczości, globalny rynek, urbanizacja, surowce i zasoby naturalne oraz ochrona zdrowia – to zdaniem ekspertów EY najważniejsze trendy, które zadecydują o rozwoju świata. Megatrendy to globalne siły, które mają wpływ na wszystkich ludzi. Zmieniają społeczeństwa, kulturę oraz gospodarkę. Są ze sobą połączone i wpływają na siebie. Pozwalają lepiej zrozumieć wyzwania i szanse, jakie stoją przed biznesem na całym świecie. Takie wnioski płyną z raportu firmy doradczej EY pt. „Megatrendy 2015”.

20.04.2015 | przeczytano: 4543 razy

Był ciepły ranek. W powietrzu unosił się aromat świeżo zaparzonej kawy. Koleżanki i koledzy z firmy, zgromadzeni przy okrągłym stoliku, dzielili się przeżyciami z weekendu. Zadzwonił dzwonek, wszedł młody człowiek. Wzrokiem ogarnął zgromadzonych i spojrzał chłodnym okiem na sekretariat. Powiódł oczami przez fax, coś szepnął pod nosem, popatrzył na telefon, zaśmiał się niezrozumiale, zatrzymał wzrok na korespondencji leżącej na porannej prasie.

03.02.2001 | przeczytano: 4263 razy
Upadek tvscreen.pl, czyli ratuj się kto może...

Ostatnio głośno się w sieci zrobiło o bankructwie wrocławskiej spółki Digital Partners, właściciela serwisu tvscreen.pl. Większość czytelników przyjmuje te rewelacje z zaskoczeniem, słysząc o tvscreen.pl po raz pierwszy i zadając sobie pytanie: skąd w mediach tyle szumu o serwisie, który stawiał sobie za cel zdobycie 20 tys. użytkowników?

26.02.2012 | przeczytano: 4041 razy (komentarzy: 15)
Praca w concept arcie

Zawód ilustrator: Praca w concept arcie

Jak wygląda praca w concept arcie? Czego wymaga ta branża? Czy rynek jest już nasycony? Na te i inne pytania odpowie concept artysta Adam Kuczek.

30.07.2021 | przeczytano: 3993 razy
Artykuły z cyklu Zawód ilustrator
 CSK logo ma, ale...

Centrum Spotkania Kultur ogłosiło wyniki międzynarodowego konkursu na swoje logo i identyfikację. Gratuluję zwycięzcom. Sam uczestniczyłem w tym konkursie (moja prezentacja projektu jest do obejrzenia na Behance), ale po werdykcie czuję lekkie zniesmaczenie, pewnie nie ja jeden.  Jednak zanim wyjaśnię dlaczego i zaprezentuję nagrodzonych pozwolę sobie na mały wstęp o regulaminie, przyda się do weryfikacji zaprezentowanych prac.

27.07.2015 | przeczytano: 3941 razy (komentarzy: 13)
Pani Basia z ZUSu zakłada agencję reklamy

Osobiście uważam, że to „Morel”*  jest częściowo odpowiedzialny za straszliwy wygląd polskich miast i poboczy dróg. „Morel” sprawił, że każdy może zrobić sobie projekt i go wydrukować. Niby nic strasznego, ale gdyby tak samo jak narzędzie do tworzenia grafiki udostępnić broń palną i dać ją absolutnie wszystkim, mielibyśmy rzeź na ulicach. Na szczęście mamy tylko estetycznie zdeprawowane społeczeństwo i wszech otaczające wizualne rozwolnienie.

03.08.2013 | przeczytano: 3887 razy (komentarzy: 10)
Scenariusz (nie)pisany przez Żytnią. Skandal czy celowa reklama?

„Do niedawna nie wiedziałem nawet, że marka wódki 'Żytnia' jeszcze istnieje. Teraz słyszę o niej codziennie. Przypadek? Nie sądzę.” A to za sprawą jednego posta na profilu Żytniej Extra. Zgodnie z analizą Instytutu Monitorowania Mediów na temat kryzysu marki Polmos Bielsko-Biała w ostatnich trzech dniach, w okresie od 18.08 do 20.08.2015 roku, na portalach internetowych i w social mediach pojawiło się ponad 900 informacji, z czego najwięcej na Facebooku (ponad 480 publikacji), aż 40% z nich miała wydźwięk negatywny.

24.08.2015 | przeczytano: 3870 razy (komentarzy: 7)
Jak zaprojektować dobry szyld – Natalia Kaczor

Szyld - jeden z najstarszych pomysłów na reklamę, może wydawać się anachroniczny w zestawieniu z nowoczesnymi formami i technikami reklamowymi. Szyldy oddają coraz częściej pole tandetnym banerom i nieudolnym wyklejankom na szybie, a jakość oznakowań zamieniana jest chętnie na niską cenę i duży format reklamy. Tymczasem zwłaszcza dla małych, lokalnych sklepów i zakładów usługowych, szyld pozostaje często głównym środkiem dotarcia do potencjalnych klientów.

12.05.2019 | przeczytano: 3619 razy
Polskie meble potrzebują silnej marki, by podbić świat

Jak wynika z raportu Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), polska branża meblarska zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem eksportu mebli[1]. Do 2020 r. możemy jednak być numerem jeden w Europie i wyprzedzić takie kraje, jak Niemcy czy Włochy. Już teraz eksportujemy więcej mebli niż, m.in. Stany Zjednoczone, Meksyk czy Wietnam. By dotrzeć do szerokiego grona europejskich odbiorców, trzeba jednak pokonać bariery i włożyć wysiłek m.in. w umocnienie marki polskich mebli. Decydującą rolę odgrywają tutaj rodzimi projektanci, którzy coraz śmielej wkraczają na zagraniczne rynki i są rozpoznawalni na świecie.

24.07.2018 | przeczytano: 3507 razy (komentarzy: 2)
Owce, prezydencja i parasolki

Przedwczoraj objęliśmy prezydencję, tymczasem Google zamiast kolorowego loga zamieściło obrazek pod hasłem „Każdy wie, że w Polsce górale pod Giewontem wypasają owce”… o tym i wielu innych aspektach prezydencji pisze w swoim felietonie Magdalena Gierogica, Account Director w Weber Shandwick.

03.07.2011 | przeczytano: 3456 razy (komentarzy: 2)
TVP znika z Youtube. Co z Twitterem i Facebookiem?

Niedawno nowy prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski zapowiedział zniknięcie materiałów telewizji publicznej z YouTube. Ma to być krok w kierunku budowy i wzmacniania własnej platformy VOD, która zdaniem prezesa, ma konkurować między innymi z Netflixem. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak w tej chwili wygląda obecność Telewizji Polskiej na YouTube, a także na Facebooku i Twitterze.

28.01.2016 | przeczytano: 3271 razy
Czy czeka nas era offline??

Coraz większą popularność zyskuje ostatnimi czasy nurt offline, czyli rezygnacji z wszelkich forma masowego komunikowania – zwłaszcza elektronicznego. O­dcięcie się od Internetu, który obecny jest już niemal w każdym aspekcie nowoczesnego życia jest kuszącą propozycją. Pojawia się jednak pytanie, czy jest to możliwe i czy to ma jakikolwiek sens. Kto dzisiaj z premedytacją decyduje się na tę formę izolacji?

08.08.2014 | przeczytano: 3253 razy (komentarzy: 1)
Myślimy oczami

Podstawową cechą, która odróżnia człowieka od innych gatunków jest zdolność racjonalnego myślenia. Świadomość posiadania tego niezaprzeczalnego skarbu przez tysiące lat nieustannie w nas dojrzewa i niezmiennie napawa dumą. Słusznie zresztą. Gdyby nie nasz cenny umysł interesowałoby nas obecnie, co najwyżej, zdobycie kolejnego banana, a o takim cudzie techniki jak koło moglibyśmy jedynie pomarzyć.

22.09.2014 | przeczytano: 3180 razy
Zły świat reklamy?

Wbrew wieszczeniom jerzyka (tekst pt. Zakaz reklamy), świat reklamowy ujęty jest w solidne ramy. Zważono, zmierzono i obliczono niemal wszystko co można było zmierzyć. Opracowano kodeksy etyczne, przepisy prawa - zrobiono niemal wszystko co możliwe, by reklamodawca mógł działać, ale jednocześnie odbiorca reklamy miał należną ochronę.

01.03.2015 | przeczytano: 3049 razy (komentarzy: 4)
Zawirusowane targi - czeskim okiem

Kiedy z początkiem stycznia wylatywałem do Chin jako zagraniczny gość kongresu przemysłu targowego CEFCO w Nanning, nie zwróciłem uwagi na drobną informację o pojawieniu się jakiegoś wirusa. Uczestnicy kongresu referowali sprawę budowy nowych centrów targowych w Chinach i pozytywnych oczekiwań w roku targowym 2020. Życie na ulicach nowoczesnego Nanning, głównego miasta autonomicznej prowincji Guanxi w Chinach Południowych, toczyło się zwykłym życiem chińskiej metropolii. Ostrzeżenia z domu, abym na siebie uważał i kupił maseczkę, ignorowałem.

29.05.2020 | przeczytano: 3015 razy
Na wakacje musisz mieć figurę miss

O wakacyjnej presji odchudzania oraz zachętach do wakacji marzeń w reklamach w swoim felietonie pisze Ewa Sieńkowska, Strategic Director agencji marketingu zintegrowanego Momentum Worldwide.

28.07.2011 | przeczytano: 2948 razy
Schudnij jak w Oświęcimiu - kontrowersyjna reklama

Dziś w reklamie liczy się skuteczność, efekt. A produktem reklamowym może być wszystko, na przykład obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, gdzie podczas II wojny światowej zginęły miliony ludzi.

08.01.2012 | przeczytano: 2911 razy
Raczkowski i Brodka w reklamie piwa

Rusza kampania piwa Żywiec, którą zobaczymy w prasie, telewizji, internecie oraz w tzw. reklamie zewnętrznej. Reklama stworzona dla marki Żywiec, ma promować konkurs dla konsumentów "Lepiej Żywca". Zobaczymy w niej czwórkę artystów: rysownika satyrycznego Marka Raczkowskiego, kabareciarza i aktora Stanisława Tyma, piosenkarkę Monikę Brodkę i muzyka Tymona Tymańskiego.

23.11.2012 | przeczytano: 2908 razy
Kraśnik ma: logo jak ta lala

W Kraśniku po cichu, bez fanfar i konkursowego zgiełku zrobili sobie logo promocyjne. Bez wątpienia jest to praca zespołowa, co widać, każdy dołożył co miał i proszę bardzo jest, jak ta lala.

09.04.2019 | przeczytano: 2852 razy (komentarzy: 3)

Nadchodzący rok przyniesie spore zmiany na rynku reklamy. Najwięcej zyska reklama internetowa, której wartość zwiększy się o 14 proc. Stanie się tak m.in. za sprawą reklamy osobistej (ang. programmatic), która obok Big Data oraz automatyzacji działań marketingowych, jest jednym z najczęściej wymienianych przez ekspertów trendów na nadchodzący rok. Wydatki na personalizację treści mogą wzrosnąć nawet o 120 proc. Jak będzie wyglądać rynek reklamy internetowej AD 2015?

22.12.2014 | przeczytano: 2770 razy
Kryzys męskości w polskiej reklamie - czyli o aftach, laktozie i... bałwanku

W ostatnim czasie pojawiają się przekazy reklamowe, które zdają się być efektem panującego według psychologów kryzysu męskości. Delikatność, wrażliwość, a niekiedy wręcz nieporadność życiowa to, według twórców obraz współczesnego mężczyzny. Pytam więc, gdzie się podziali Ci prawdziwi?

11.07.2016 | przeczytano: 2671 razy (komentarzy: 17)
Logo dla Polski: Co dalej ze „sprężyną”?

W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o zarzuceniu przez Fundację Marka dla Polski projektu „Logo dla Polski”, który był przedmiotem wielu publikacji i komentarzy w naszym serwisie, poprosiliśmy o stanowisko Fundacji w tej sprawie. Publikujemy je wraz z naszym krótkim komentarzem.

20.08.2015 | przeczytano: 2622 razy (komentarzy: 18)
Hashtagi na Facebooku: komentarz agencji Grupa 365net

Nadeszła chwila, na którą niecierpliwie czekali wszyscy social media marketerzy. Po osi czasu i rozszerzeniu zasięgu płatnych narzędzi do promowania marek w serwisie, przyszedł czas na kolejną rewolucję. Facebook.com potwierdził właśnie swoją pozycję społecznościowego giganta wprowadzając klikalne hashtagi!

15.06.2013 | przeczytano: 2603 razy
1 2 3
Strona 1/9 (artykułów: 448)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764