logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Wywiady i opinie: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 263

Witam wszystkich! Od dluższego czasu spotykam się z niezłym problemem: Czy istnieje chociaż jedna osoba w kraju, która zna i obsługuje program Isodraw 4.0 albo 5.0?

03.10.2005 | przeczytano: 4662 razy (komentarzy: 1)
Wygraj randkę z Marią Panną lub św. Józefem (z BeautifulPeople.com...)

Za pośrednictwem Serwisu Informacji Zleconych PAP otrzymaliśmy newsa, który wprawił nas w osłupienie. Z jednej strony chcieliśmy się z Wami podzielić tym odkryciem, z drugiej – zastanawialiśmy się czy publikowanie tego tekstu ma uzasadnienie w serwisie o reklamie. Ale... może spróbujmy odpowiedzieć sobie na to wspólnie – czy ten fenomen, ten rodzaj umysłowości, nie są przypadkiem pokłosiem wysiłków speców od reklamy?

05.12.2011 | przeczytano: 4184 razy (komentarzy: 1)
Dobry plakat?

Polski plakat zawsze wyróżniał się dwiema cechami. Po pierwsze była to wyrafinowana forma, graficzna lub malarska, wyrazisty styl estetyczny, świadomie twórcze podejście do tematu. W pewnym sensie polski plakat był poezją grafiki użytkowej, ponieważ jego wybujała estetycznie forma była głównym nośnikiem treści. Nie zawsze była to forma perfekcyjna i wirtuozerska. Często plakat nawiązywał do sztuki ludowej, jarmarcznej. Mistrz polskiego plakatu, Henryk Tomaszewski powtarzał swoim studentom, że “plakat jest dziwką”.

20.11.2014 | przeczytano: 3994 razy
Satyra: Reklama na dupie

Padł kolejny bastion światowej pruderii, branża reklamowa przeżywa rozkwit.

11.08.2011 | przeczytano: 3983 razy

Był ciepły ranek. W powietrzu unosił się aromat świeżo zaparzonej kawy. Koleżanki i koledzy z firmy, zgromadzeni przy okrągłym stoliku, dzielili się przeżyciami z weekendu. Zadzwonił dzwonek, wszedł młody człowiek. Wzrokiem ogarnął zgromadzonych i spojrzał chłodnym okiem na sekretariat. Powiódł oczami przez fax, coś szepnął pod nosem, popatrzył na telefon, zaśmiał się niezrozumiale, zatrzymał wzrok na korespondencji leżącej na porannej prasie.

03.02.2001 | przeczytano: 3968 razy
Pieniądze za kryptoreklamę polskim blogerom nie śmierdzą?

Awantura jaka rozpętała się po opublikowaniu przez yotuberów spod znaku AbstrachujeTV filmiku zawierającego nieoznaczone lokowanie produktu daje smutny obraz standardów obowiązujących w polskiej "blogosferze". Argumenty za oczywistym w tradycyjnych mediach wymogiem oznaczania materiałów promocyjnych zdają się być dla części blogerów zupełnie niezrozumiałe.

14.10.2014 | przeczytano: 3831 razy (komentarzy: 3)
Czy Zakopane zawsze było brzydkie?

Razem z autorem strony internetowej „Dawno temu w Krakowie” Kubą Sochackim zrealizowaliśmy (Stowarzyszenie Miasto Moje a w Nim - red.) projekt fotograficzny, podczas którego porównaliśmy obecny wygląd kilku kluczowych budynków i miejsc Zakopanego z ich stanem sprzed lat. W Zakopanem trwają właśnie prace nad parkiem kulturowym (obszarem szczególnej ochrony, powoływanym na mocy ustawy o ochronie zabytków), który – podobnie jak udało się w Krakowie – ma wyczyścić centrum miasta ze szpecących reklam oraz odbudować wizerunek miasta, które w całej Polsce służy za przykład wyjątkowej brzydoty i bezguścia. Mamy nadzieję, że zdjęcia te przekonają niedowiarków, że Zakopane wciąż ma szansę być pięknym miastem.

29.03.2015 | przeczytano: 3629 razy (komentarzy: 5)
Upadek tvscreen.pl, czyli ratuj się kto może...

Ostatnio głośno się w sieci zrobiło o bankructwie wrocławskiej spółki Digital Partners, właściciela serwisu tvscreen.pl. Większość czytelników przyjmuje te rewelacje z zaskoczeniem, słysząc o tvscreen.pl po raz pierwszy i zadając sobie pytanie: skąd w mediach tyle szumu o serwisie, który stawiał sobie za cel zdobycie 20 tys. użytkowników?

26.02.2012 | przeczytano: 3524 razy (komentarzy: 17)
Moja dupa i moje krocze: Gwiazda futbolu David Beckham dementuje plotki

W telewizyjnej reklamie producenta bielizny oglądamy 37-letniego piłkarza David Beckhama, jak w samych slipkach biegnie po ulicach Beverly Hills (dzielnica Los Angeles).

04.03.2013 | przeczytano: 3390 razy
Pani Basia z ZUSu zakłada agencję reklamy

Osobiście uważam, że to „Morel”*  jest częściowo odpowiedzialny za straszliwy wygląd polskich miast i poboczy dróg. „Morel” sprawił, że każdy może zrobić sobie projekt i go wydrukować. Niby nic strasznego, ale gdyby tak samo jak narzędzie do tworzenia grafiki udostępnić broń palną i dać ją absolutnie wszystkim, mielibyśmy rzeź na ulicach. Na szczęście mamy tylko estetycznie zdeprawowane społeczeństwo i wszech otaczające wizualne rozwolnienie.

03.08.2013 | przeczytano: 3337 razy (komentarzy: 20)
1 2 3 4 5
Strona 3/27 (artykułów: 263)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764