logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Wywiady i opinie: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 446
Moja dupa i moje krocze: Gwiazda futbolu David Beckham dementuje plotki

W telewizyjnej reklamie producenta bielizny oglądamy 37-letniego piłkarza David Beckhama, jak w samych slipkach biegnie po ulicach Beverly Hills (dzielnica Los Angeles).

04.03.2013 | przeczytano: 5124 razy
Zalety i wady druku lateksowego oraz rozwój tej technologii na przestrzeni lat - wywiad z Dawidem Siedlisem

O zaletach i wadach druku lateksowego oraz o rozwoju tej technologii na przestrzeni lat rozmawiamy z Dawidem Siedlisem, Business Development Managerem LFP, Integart

06.07.2021 | przeczytano: 5053 razy
Dobry plakat?

Polski plakat zawsze wyróżniał się dwiema cechami. Po pierwsze była to wyrafinowana forma, graficzna lub malarska, wyrazisty styl estetyczny, świadomie twórcze podejście do tematu. W pewnym sensie polski plakat był poezją grafiki użytkowej, ponieważ jego wybujała estetycznie forma była głównym nośnikiem treści. Nie zawsze była to forma perfekcyjna i wirtuozerska. Często plakat nawiązywał do sztuki ludowej, jarmarcznej. Mistrz polskiego plakatu, Henryk Tomaszewski powtarzał swoim studentom, że “plakat jest dziwką”.

20.11.2014 | przeczytano: 5003 razy

Witam wszystkich! Od dluższego czasu spotykam się z niezłym problemem: Czy istnieje chociaż jedna osoba w kraju, która zna i obsługuje program Isodraw 4.0 albo 5.0?

03.10.2005 | przeczytano: 4857 razy (komentarzy: 1)
Wygraj randkę z Marią Panną lub św. Józefem (z BeautifulPeople.com...)

Za pośrednictwem Serwisu Informacji Zleconych PAP otrzymaliśmy newsa, który wprawił nas w osłupienie. Z jednej strony chcieliśmy się z Wami podzielić tym odkryciem, z drugiej – zastanawialiśmy się czy publikowanie tego tekstu ma uzasadnienie w serwisie o reklamie. Ale... może spróbujmy odpowiedzieć sobie na to wspólnie – czy ten fenomen, ten rodzaj umysłowości, nie są przypadkiem pokłosiem wysiłków speców od reklamy?

05.12.2011 | przeczytano: 4778 razy (komentarzy: 1)
Pieniądze za kryptoreklamę polskim blogerom nie śmierdzą?

Awantura jaka rozpętała się po opublikowaniu przez yotuberów spod znaku AbstrachujeTV filmiku zawierającego nieoznaczone lokowanie produktu daje smutny obraz standardów obowiązujących w polskiej "blogosferze". Argumenty za oczywistym w tradycyjnych mediach wymogiem oznaczania materiałów promocyjnych zdają się być dla części blogerów zupełnie niezrozumiałe.

14.10.2014 | przeczytano: 4655 razy (komentarzy: 1)
Czy Zakopane zawsze było brzydkie?

Razem z autorem strony internetowej „Dawno temu w Krakowie” Kubą Sochackim zrealizowaliśmy (Stowarzyszenie Miasto Moje a w Nim - red.) projekt fotograficzny, podczas którego porównaliśmy obecny wygląd kilku kluczowych budynków i miejsc Zakopanego z ich stanem sprzed lat. W Zakopanem trwają właśnie prace nad parkiem kulturowym (obszarem szczególnej ochrony, powoływanym na mocy ustawy o ochronie zabytków), który – podobnie jak udało się w Krakowie – ma wyczyścić centrum miasta ze szpecących reklam oraz odbudować wizerunek miasta, które w całej Polsce służy za przykład wyjątkowej brzydoty i bezguścia. Mamy nadzieję, że zdjęcia te przekonają niedowiarków, że Zakopane wciąż ma szansę być pięknym miastem.

29.03.2015 | przeczytano: 4586 razy (komentarzy: 5)
Sześć megatrendów, które wpłyną na społeczeństwa, kulturę i gospodarkę

Cyfrowa przyszłość, wzrost przedsiębiorczości, globalny rynek, urbanizacja, surowce i zasoby naturalne oraz ochrona zdrowia – to zdaniem ekspertów EY najważniejsze trendy, które zadecydują o rozwoju świata. Megatrendy to globalne siły, które mają wpływ na wszystkich ludzi. Zmieniają społeczeństwa, kulturę oraz gospodarkę. Są ze sobą połączone i wpływają na siebie. Pozwalają lepiej zrozumieć wyzwania i szanse, jakie stoją przed biznesem na całym świecie. Takie wnioski płyną z raportu firmy doradczej EY pt. „Megatrendy 2015”.

20.04.2015 | przeczytano: 4533 razy

Był ciepły ranek. W powietrzu unosił się aromat świeżo zaparzonej kawy. Koleżanki i koledzy z firmy, zgromadzeni przy okrągłym stoliku, dzielili się przeżyciami z weekendu. Zadzwonił dzwonek, wszedł młody człowiek. Wzrokiem ogarnął zgromadzonych i spojrzał chłodnym okiem na sekretariat. Powiódł oczami przez fax, coś szepnął pod nosem, popatrzył na telefon, zaśmiał się niezrozumiale, zatrzymał wzrok na korespondencji leżącej na porannej prasie.

03.02.2001 | przeczytano: 4262 razy
Upadek tvscreen.pl, czyli ratuj się kto może...

Ostatnio głośno się w sieci zrobiło o bankructwie wrocławskiej spółki Digital Partners, właściciela serwisu tvscreen.pl. Większość czytelników przyjmuje te rewelacje z zaskoczeniem, słysząc o tvscreen.pl po raz pierwszy i zadając sobie pytanie: skąd w mediach tyle szumu o serwisie, który stawiał sobie za cel zdobycie 20 tys. użytkowników?

26.02.2012 | przeczytano: 4039 razy (komentarzy: 15)
Praca w concept arcie

Zawód ilustrator: Praca w concept arcie

Jak wygląda praca w concept arcie? Czego wymaga ta branża? Czy rynek jest już nasycony? Na te i inne pytania odpowie concept artysta Adam Kuczek.

30.07.2021 | przeczytano: 3977 razy
Artykuły z cyklu Zawód ilustrator
 CSK logo ma, ale...

Centrum Spotkania Kultur ogłosiło wyniki międzynarodowego konkursu na swoje logo i identyfikację. Gratuluję zwycięzcom. Sam uczestniczyłem w tym konkursie (moja prezentacja projektu jest do obejrzenia na Behance), ale po werdykcie czuję lekkie zniesmaczenie, pewnie nie ja jeden.  Jednak zanim wyjaśnię dlaczego i zaprezentuję nagrodzonych pozwolę sobie na mały wstęp o regulaminie, przyda się do weryfikacji zaprezentowanych prac.

27.07.2015 | przeczytano: 3941 razy (komentarzy: 13)
Pani Basia z ZUSu zakłada agencję reklamy

Osobiście uważam, że to „Morel”*  jest częściowo odpowiedzialny za straszliwy wygląd polskich miast i poboczy dróg. „Morel” sprawił, że każdy może zrobić sobie projekt i go wydrukować. Niby nic strasznego, ale gdyby tak samo jak narzędzie do tworzenia grafiki udostępnić broń palną i dać ją absolutnie wszystkim, mielibyśmy rzeź na ulicach. Na szczęście mamy tylko estetycznie zdeprawowane społeczeństwo i wszech otaczające wizualne rozwolnienie.

03.08.2013 | przeczytano: 3887 razy (komentarzy: 10)
Scenariusz (nie)pisany przez Żytnią. Skandal czy celowa reklama?

„Do niedawna nie wiedziałem nawet, że marka wódki 'Żytnia' jeszcze istnieje. Teraz słyszę o niej codziennie. Przypadek? Nie sądzę.” A to za sprawą jednego posta na profilu Żytniej Extra. Zgodnie z analizą Instytutu Monitorowania Mediów na temat kryzysu marki Polmos Bielsko-Biała w ostatnich trzech dniach, w okresie od 18.08 do 20.08.2015 roku, na portalach internetowych i w social mediach pojawiło się ponad 900 informacji, z czego najwięcej na Facebooku (ponad 480 publikacji), aż 40% z nich miała wydźwięk negatywny.

24.08.2015 | przeczytano: 3867 razy (komentarzy: 7)
Jak zaprojektować dobry szyld – Natalia Kaczor

Szyld - jeden z najstarszych pomysłów na reklamę, może wydawać się anachroniczny w zestawieniu z nowoczesnymi formami i technikami reklamowymi. Szyldy oddają coraz częściej pole tandetnym banerom i nieudolnym wyklejankom na szybie, a jakość oznakowań zamieniana jest chętnie na niską cenę i duży format reklamy. Tymczasem zwłaszcza dla małych, lokalnych sklepów i zakładów usługowych, szyld pozostaje często głównym środkiem dotarcia do potencjalnych klientów.

12.05.2019 | przeczytano: 3612 razy
Polskie meble potrzebują silnej marki, by podbić świat

Jak wynika z raportu Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), polska branża meblarska zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem eksportu mebli[1]. Do 2020 r. możemy jednak być numerem jeden w Europie i wyprzedzić takie kraje, jak Niemcy czy Włochy. Już teraz eksportujemy więcej mebli niż, m.in. Stany Zjednoczone, Meksyk czy Wietnam. By dotrzeć do szerokiego grona europejskich odbiorców, trzeba jednak pokonać bariery i włożyć wysiłek m.in. w umocnienie marki polskich mebli. Decydującą rolę odgrywają tutaj rodzimi projektanci, którzy coraz śmielej wkraczają na zagraniczne rynki i są rozpoznawalni na świecie.

24.07.2018 | przeczytano: 3506 razy (komentarzy: 2)
Owce, prezydencja i parasolki

Przedwczoraj objęliśmy prezydencję, tymczasem Google zamiast kolorowego loga zamieściło obrazek pod hasłem „Każdy wie, że w Polsce górale pod Giewontem wypasają owce”… o tym i wielu innych aspektach prezydencji pisze w swoim felietonie Magdalena Gierogica, Account Director w Weber Shandwick.

03.07.2011 | przeczytano: 3456 razy (komentarzy: 2)
TVP znika z Youtube. Co z Twitterem i Facebookiem?

Niedawno nowy prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski zapowiedział zniknięcie materiałów telewizji publicznej z YouTube. Ma to być krok w kierunku budowy i wzmacniania własnej platformy VOD, która zdaniem prezesa, ma konkurować między innymi z Netflixem. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak w tej chwili wygląda obecność Telewizji Polskiej na YouTube, a także na Facebooku i Twitterze.

28.01.2016 | przeczytano: 3268 razy
Czy czeka nas era offline??

Coraz większą popularność zyskuje ostatnimi czasy nurt offline, czyli rezygnacji z wszelkich forma masowego komunikowania – zwłaszcza elektronicznego. O­dcięcie się od Internetu, który obecny jest już niemal w każdym aspekcie nowoczesnego życia jest kuszącą propozycją. Pojawia się jednak pytanie, czy jest to możliwe i czy to ma jakikolwiek sens. Kto dzisiaj z premedytacją decyduje się na tę formę izolacji?

08.08.2014 | przeczytano: 3252 razy (komentarzy: 1)
Myślimy oczami

Podstawową cechą, która odróżnia człowieka od innych gatunków jest zdolność racjonalnego myślenia. Świadomość posiadania tego niezaprzeczalnego skarbu przez tysiące lat nieustannie w nas dojrzewa i niezmiennie napawa dumą. Słusznie zresztą. Gdyby nie nasz cenny umysł interesowałoby nas obecnie, co najwyżej, zdobycie kolejnego banana, a o takim cudzie techniki jak koło moglibyśmy jedynie pomarzyć.

22.09.2014 | przeczytano: 3180 razy
1 2 3 4
Strona 2/23 (artykułów: 446)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764