logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Wywiady i opinie: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 441
Mit okaleczonego mężczyzny w reklamie

W każdym społeczeństwie istnieją stereotypy przyczyniające się do zubożenia kultury i sprzyjające powstawaniu antagonizmów. Trzeba wiele odwagi lub desperacji aby im się przeciwstawić. Odwagi - ponieważ walka z nimi grozi najczęściej przykrymi konsekwencjami, łagodzonymi czasem przez satysfakcję jaką daje niezależność od konwenansów, zaś desperacji - bo walka z rządzącymi kulturą stereotypami to walka samotna.

21.05.2005 | przeczytano: 41351 razy (komentarzy: 4)
Świat reklamy, reklama jako świat

Gdy wychodzimy z domu, otaczają nas niemal z każdej strony. Znajdują się na plakatach, bilbordach przyklejonych do ścian budynków bądź specjalnie utworzonych do tego miejsc. Majestatycznie spoglądające na nas postacie zawsze zadbane, kolorowe, wypielęgnowane, uśmiechnięte i nie mogące pozwolić sobie na jakąkolwiek skazę.

15.09.2004 | przeczytano: 38165 razy (komentarzy: 3)

Kampania reklamowa Inteligo dotarła na strony głównych polskich portali - Onetu i Wirtualnej Polski. Logo i kolorystyka Inteligo opanowały całkowicie ich interfejsy. Uderzenie było mocne. W tym huku najwyraźniej nie zauważono, że oba portale wylądowały daleko poza delikatną granicą tego, co nazywamy etyką w reklamie.

15.05.2001 | przeczytano: 24408 razy (komentarzy: 16)
Apolonia czy Arogancja?

Poruszeni kontrowersjami wokół kroju Apolonia postanowiliśmy zamieścić w Signs.pl ciekawy komentarz opublikowany pierwotnie na stronach STGU. Zaskakująca jest łatwość z jaką autor projektu uzyskał wsparcie ze strony autorytetów, w tym części grona naukowego krakowskiej ASP. Jednak najbardziej szokująca wydaje się błyskawiczna kariera medialna dr. Tomasza Wełny, który w relacjach dziennikarskich urósł do roli autora "pierwszej polskiej czcionki"... Zapraszamy do lektury i dyskusji:

31.08.2011 | przeczytano: 18985 razy (komentarzy: 9)
REKLAMAcja - czyli list z prowincji

"Uperfumowane gówno" - tak o reklamie wyraził się kiedyś Oliviero Toscani. Niełatwo wypowiedzieć te słowa komuś, kto od kilkunastu lat pracuje w... branży. Niełatwo, ale oglądając sporą część wysiłków koleżanek i kolegów po fachu - myśl Toscaniego powraca jak nachalny refren disco-polo.

13.10.2005 | przeczytano: 17725 razy (komentarzy: 10)
Świat reklamy... - komentarz redakcji

Refleksje Katarzyny Kosenko nad rządzącymi reklamą prawidłami przyjęliśmy z entuzjazmem. Pomysł zamieszczenia artykułu Świat reklamy, reklama jako świat w signs.pl uważamy za świetną okazję do rozpoczęcia dyskusji o związanych z reklamą zagrożeniach i bardzo liczymy, że zechcecie się do niej przyłączyć. Aby zrobić dobry początek, postaram się zmierzyć z niektórymi tezami artykułu.

Tekst nie koncentruje się wyłącznie na analizie, zawiera również oceny, które - cóż - nie pozostawiają na nas suchej nitki. Tym bardziej cenimy fakt, że autorka odważyła się "włożyć kij w mrowisko" i podzieliła się swymi przemyśleniami z nami - twórcami reklamy, odpowiedzialnymi w praktyce za kreowanie "ulicznego spektaklu".

15.09.2004 | przeczytano: 12394 razy

Grafią zajmuje się od trzech lat, jednak pociąg do rysunku, malarstwa oraz skrótu myslowego, pociągało mnie od dzieciństwa. Obecnie projektuję w wiekszym stopniu logotypy, reklamy. Jakie one są? Proste formą. Staram sie aby były czytelne, zrozumiałem dla odbiorcy oraz mające w sobie coś z rzeczy etetycznej.

16.06.2003 | przeczytano: 10422 razy (komentarzy: 15)
Czy miasta potrzebują logotypu?

Otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Krakowa zapytanie ofertowe dotyczące modyfikacji systemu identyfikacji „KRK”. Postanowiliśmy upublicznić odpowiedź, przedstawiającą nasze stanowisko dot. stanu identyfikacji wizualnej polskiej sfery publicznej – bo chyba nie jesteśmy w nim odosobnieni.

07.03.2014 | przeczytano: 9498 razy (komentarzy: 10)

Właśnie wróciłem z targów - Poznański Tydzień Mody. Zajęte 3 pawilony, choć ta liczba wystawców spokojnie zmieściłaby się w dwóch.

02.09.2002 | przeczytano: 8875 razy (komentarzy: 5)
Orzeł przestał być biały

Orzeł przestał być biały... Jak konkretnie wygląda sytuacja z identyfikacją narodową w Polsce i dlaczego jest źle?

15.09.2014 | przeczytano: 8814 razy
Nowe logo dla Polski? Co na to projektanci?

Od kilku dni trwa głosowanie na "logo dla Polski". Sprawa ta wzbudziła sporo emocji. Poniżej zamieszczamy komentarz przygotowany przez Pawła Krzywdę, członka Zarządu STGU, współautora m.in. systemu identyfikacji Policji.

17.10.2014 | przeczytano: 8803 razy (komentarzy: 14)

Zastanawiam się, czy istnieje w Polsce prawo, które zabrania sprzedawać produkty nieopisane językiem polskim? Kupujemy legalne oprogramowanie, załóżmy, że jest to firma Adobe i Pakiet Publishing Collection...

31.07.2002 | przeczytano: 8411 razy (komentarzy: 5)

Witam! Poza jednym, dwoma punktami, mam zupełnie inne odczucia niż autor analizy. pomysł na wizualizacje marki posiada wiele niekwestionowalnych atrybutów. choć fiolet użyty w sygnecie faktycznie można ocenić jako dość mało przebojowy, to jednak zestawienie go w kontrastujące (z bielą) pasy czyni sygnet bardzo "ciekawym dla oka" elementem, przyciągającym uwagę na podstawowym, poprzez ostry kontrast na wręcz fizjologicznym poziomie.

21.05.2007 | przeczytano: 7912 razy (komentarzy: 5)

Nie uważacie, że 50 zł za wstęp bez zaproszeń (z zaproszeniami 25) na targi artykułów reklamowych (PSI) w Warszawie to przesada?

11.02.2003 | przeczytano: 7657 razy (komentarzy: 4)
Czy w ACTA chodzi o prawa autorskie?

Zmierzch epoki przemysłowej zapowiadał koniec monopolu na dystrybucję własności intelektualnej. Upowszechnienie dostępu do internetu przyniosło w tej dziedzinie rewolucyjną zmianę: dystrybucja treści stała się możliwa bez udziału nośników, których wytwarzanie i sprzedaż kontroluje biznes oparty o drukarnie, tłocznie płyt, nadajniki i rozbudowane zaplecze logistyczne. W krótkim czasie cała ta machina zaczęła być anachroniczna. Internet pozwolił twórcom na docieranie do odbiorców i fanów z ominięciem pośrednictwa tradycyjnych wydawców.

27.01.2012 | przeczytano: 7299 razy (komentarzy: 21)

Analizując pokrótce kampanię reklamową Play od strony czysto wizualnej, porównałbym ją do budżetowej hollywoodzkiej produkcji – najpierw wielkie bum, ale echa nie słychać... Za kilka miesięcy zapomnimy o niej, tak jak zapominamy o prostej sztampowej ekranizacji.

18.05.2007 | przeczytano: 6793 razy (komentarzy: 1)

Umieszczenie informacji o obniżkach cen laminatów Rowmark, które pojawiło się na Forum portalu Signs wywołało jak widać niemałe poruszenie. Informujemy, iż rzeczywiście z naszej strony informacja ta trafiła na Forum zbyt pochopnie i osoby lub też firmy, które odebrały ten fakt jako naruszenie istoty samego Forum, przepraszamy.

17.09.2003 | przeczytano: 6536 razy (komentarzy: 2)

I znowu jak co roku objazd złodziei po firmach reklamowych i drukarniach. Najczęściej jest to dwóch chłopaków w wieku ok 25 lat, jeden krótko obcięty. Najczęściej pytają się druk ulotek np. 10 tyś sztuk lub o tablice reklamowe i proszą o wodę , kawę lub idą na zaplecze.

06.06.2003 | przeczytano: 6506 razy

Niedawno przez signs.pl przetoczyły się dyskusje wywołane artykułami o nowych formach reklamy internetowej. Kontrowersje wzbudzała ich rosnąca nachalność, a także próby kamuflowania treści reklamowej. Przy okazji udostępnienia w signs.pl wyszukiwarki NetSprint prezentujemy towarzyszący jej produkt dla reklamodawców - Link sponsorowany. Przykład ten może być w naszej dyskusji ciekawym argumentem pokazującym, że droga do skuteczności reklamy wiedzie niekoniecznie poprzez zwiększanie jej uciążliwości.

27.02.2002 | przeczytano: 6460 razy

Podczas ostatnich lat doświadczeń w branży (www.icart.pl) ściśle związanej z branżą reklamowo-promocyjną uwidacznia się schemat komponowania reklam prostych, naiwnych, nudnych.

21.01.2006 | przeczytano: 5225 razy (komentarzy: 1)
1 2 3
Strona 1/23 (artykułów: 441)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764