logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Prawo i gospodarka: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2041
Czy osoba prywatna może wystawić fakturę VAT?

Osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej nie mają obowiązku prawnego wystawiania faktur VAT. Obowiązku takiego nie mają także przedsiębiorcy prowadzący tzw. małą rachunkowość, a więc wystawiający rachunki.

05.07.2019 | przeczytano: 35991 razy
Opodatkowanie twórców: Graficy i copywriterzy wyłączeni z ulgi?

Zmianę wprowadza ustawa z 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Nowelizacja została podpisana przez prezydenta 22 listopada br., a nowe regulacje dotyczące preferencyjnego opodatkowania twórców zaczną obowiązywać już z początkiem 2018 r.

26.11.2017 | przeczytano: 21880 razy (komentarzy: 14)

Sieć supermarketów Media Markt sprzedających sprzęt RTV/AGD w Szczecinie podczas długiego weekendu wprowadziła promocję obniżającą cenę produktów o stawkę VAT czyli 22 proc., ale... wcześniej cenę podniosła - informuje użytkownik serwisu Alert24.pl.

06.05.2008 | przeczytano: 15934 razy
Logo Białegostoku: Eskadra broni się przed zarzutami o plagiat

Mamy do czynienia z plagiatem, który ośmiesza nasze miasto - stwierdzili radni miejskiego klubu PiS na zwołanej obok miejskiej ślizgawki konferencji – czytamy w artykule pt. „PiS: Niech Eskadra odda pieniądze” zamieszczonym na stronach białostockiego „Kuriera Porannego”.

29.12.2008 | przeczytano: 9910 razy (komentarzy: 4)
Dwa żurawie i jaskółka: LOT w sporze o logo z Lufthansą

W 2018 roku Lufthansa wprowadziła nową identyfikację wizualną obejmującą oznakowanie samolotów, na których pojawił się biały żuraw na granatowym tle. Według PLL LOT nowa wersja logo, które już dotychczas było dość podobne do znaku polskiego przewoźnika, stała się myląca i stanowi przejaw nieuczciwej konkurencji.

29.12.2019 | przeczytano: 8022 razy (komentarzy: 4)
Zarobki w handlu: Ile biorą handlowcy w branży reklamowej?

6900 złotych brutto – takiej wysokości sięgają według danych Pracuj.pl średnie zarobki przedstawicieli handlowych w branży technologicznej. Aż 1/3 ogłoszeń opublikowanych na portalu w 2017 roku skierowana była właśnie do specjalistów ds. handlu i sprzedaży. Kto może liczyć na najwyższe wynagrodzenia i co decyduje o wysokości pensji – o tym można przeczytać w najnowszym raporcie Pracuj.pl „Kariera w sprzedaży”.

13.07.2018 | przeczytano: 6035 razy

Upadłość konsumencka, nad którą w Polsce toczy się właśnie zażarta dyskusja, zbiera obfite plony w Wielkiej Brytanii, gdzie od dawna jest na porządku dziennym. Tamtejsze banki coraz dotkliwiej odczuwają wzrost liczby klientów wnioskujących o ogłoszenie bankructwa. Największe z nich już zapowiedziały, że w związku z coraz większymi stratami, wprowadzą opłaty za dotychczas bezpłatne usługi!

18.09.2006 | przeczytano: 5570 razy

Jak dowiadujemy się z opinii Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, objęcie aparatów cyfrowych i drukarek opłatą reprograficzną jest niezgodne z prawem UE i polskim.

23.08.2010 | przeczytano: 5238 razy
Tusk: ulga dla twórców utrzymana, ale ograniczona

W piątkowym expose premier Donald Tusk rozwiał wątpliwości co do zniesienia przywileju 50-procentowych kosztów uzyskania przychodu dla umów autorskich. Ulga zostanie utrzymana, ale ograniczona wysokością rocznych zarobków. Decyzja stanowi pewne zaskoczenie – większość obserwatorów spodziewała się całkowitego zniesienia ulgi dla twórców.

18.11.2011 | przeczytano: 5193 razy (komentarzy: 1)
Droga na Olimp z Lokalnym Certyfikowanym

Lokalny Certyfikowany już od kilku miesięcy robi wszystko na rzecz wsparcia lokalnego biznesu. Ponad 130 marek i przedsiębiorców wyróżnionych certyfikatem Lokalnego, warsztaty, spotkania, debaty. Pod skrzydłami Fundacji znajduje się jednak jeden projekt, na który warto zwrócić szczególną uwagę – „Droga na Olimp” autorstwa Dagmary Zmaczyńskiej.

23.04.2014 | przeczytano: 5178 razy

Czego firmy oczekują od freelancerów? Jak postrzegają ich pracę? Jakie są plusy i minusy zatrudniania na takich zasadach? 389 agencji reklamowych korzystających z ich usług wypełniło webankietę z pytaniami o jakość współpracy z freelancerami. Ankieta została stworzona w ramach prac nad stworzeniem Kodeksu Dobrych Praktyk Freelance.

09.04.2009 | przeczytano: 4843 razy (komentarzy: 1)

Chociaż obecny kryzys finansowy jeszcze nie dobiegł końca (a może nawet nie osiągnął apogeum), to wielu ekonomistów i publicystów próbuje zdiagnozować jego przyczyny. Często słychać o błędach rynku, chciwości finansistów, czy wręcz o klęsce kapitalizmu. Ale to tylko część prawdy.

23.10.2008 | przeczytano: 4750 razy
Młode firmy potrzebują wsparcia finansowego

Tylko 1/3 firm na polskim rynku istnieje dłużej niż pięć lat. To oznacza, że w pierwszych latach swojej działalności bankrutuje aż 2/3 przedsiębiorców. Zdaniem ekspertów związane jest to przede wszystkim z brakiem odpowiedniego finansowania ich rozwoju. Według różnych raportów ogólna sytuacja firm w Polsce jednak systematycznie się poprawia.

23.09.2014 | przeczytano: 4455 razy

Jak donosi serwis Interaktywnie.com, polskie strony udostępniające wideo na żądanie (VOD) protestują przeciw ograniczeniom reklamy i ''faworyzowaniu YouTube''. Wprowadzana właśnie z dużym opóźnieniem dyrektywa unijna przekazuje jurysdykcję w obszarze internetu Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, przez co serwisy z filmami zostaną objęte podobnymi ograniczeniami, jak filmy w tradycyjnej telewizji.

23.02.2011 | przeczytano: 4452 razy (komentarzy: 1)
Profil klienta internetowego

Polak dobrze wykształcony, przed 30. rokiem życia, mieszkaniec dużego miasta, pracujący i pozostający w związku – to profil przeciętnego konsumenta internetowego. Wirtualne półki w większości przeglądają osoby, które nie mogą obyć się bez codziennej dawki Internetu, po równo kobiety, jak i mężczyźni. Kim jest fan e-zakupów, analizuje PayU, dostawca płatności internetowych.

18.01.2013 | przeczytano: 4353 razy

8 grudnia rozpoczęła się ogólnopolska zbiórka poparcia Deklaracji Praw Podatnika. Organizatorzy akcji - Wydawnictwo Wiedza i Praktyka oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych - chcą, by Deklaracja stała się obowiązującym dekalogiem praw, które winny być egzekwowane i powinny przysługiwać podatnikom w relacjach z urzędami i urzędnikami.

11.12.2011 | przeczytano: 4234 razy
Nagrody rzeczowe a podatki

Organizator akcji promocyjnej z nagrodami powinien pamiętać, że koszt nagród nie jest jego jedynym wydatkiem. W szczególności warto zainteresować się podatkami, a te będą one się od siebie różniły, w zależności od rodzaju akcji.

30.10.2019 | przeczytano: 4156 razy
Grzegorz Lato pozwany przez rzeszowską drukarnię

Prezes PZPN jest mi winien około 50 tysięcy złotych za kampanię wyborczą w 2008 roku - twierdzi Janusz Pytel, właściciel rzeszowskiej drukarni, cytowany przez Gazetę Wyborczą. Pełnomocnik Laty zapewniał, że jego klient nie zna przedsiębiorcy. Sam prezes dziś mówi: - Znam go, ale mało.

25.10.2011 | przeczytano: 4110 razy (komentarzy: 3)
Co Polacy jedzą w pracy?

Jedna trzecia aktywnych zawodowo Polaków zjada w pracy zaledwie jeden posiłek. Jest nim najczęściej drugie śniadanie w postaci kanapki, owoców lub słodyczy. Tak można podsumować wyniki badania "Co Polacy jedzą w pracy?", przeprowadzonego przez pracownię badawczą IPSOS na zlecenie Sodexo On-site Services.

04.07.2013 | przeczytano: 4093 razy
Koniec ery kłamliwych reklam? UOKiK wyjaśnia nowe przepisy

Fikcyjna obniżka, wywieranie nacisku, podawanie niepełnych cen – to przykłady nieuczciwych praktyk rynkowych, które wpływają na nasze decyzje zakupowe. Odpowiedzią na nadużycie zaufania i celowe wprowadzanie w błąd konsumentów jest nowe narzędzie, które ułatwi dochodzenie roszczeń. 21 grudnia weszła w życie ustawa o nieuczciwych praktykach rynkowych.

21.12.2007 | przeczytano: 4092 razy
Miasto Moje A W Nim: „Reklamowe” podsumowanie 2013 roku

Jak to zwykle bywa, koniec roku sprzyja lawinie różnych podsumowań i ocen. Ulegliśmy więc pokusie i stworzyliśmy ranking najważniejszych „reklamowych” wydarzeń ostatnich 12 miesięcy. Brakuje w nim naszych własnych inicjatyw: "Nie wstydź się zerwać!", konkursu Miastoszpeciciel i akcji "Wysoka Izbo - posprzątaj reklamy!". Pozostawiamy je Waszej ocenie, choć sami uważamy, że to był dla nas dobry czas a wspomniane inicjatywy spotkały się z odzewem. Oczywiście formułę rankingu trzeba potraktować nieco umownie, bo to co najistotniejsze zawarliśmy między wierszami. Rok 2013 wydaje nam się początkiem ważnych i potrzebnych zmian.

04.01.2014 | przeczytano: 3867 razy
Łódź 2020

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Łódź 2020

Jedną z pierwszych w kraju uchwał krajobrazowych uchwaliła 16 listopada 2016 roku Łódź.

23.05.2020 | przeczytano: 3785 razy
Dolny Śląsk funduje sobie portal regionalny. Cena... 66 mln zł

Dla tych, którzy po ujawnieniu raportu wytykającego Polsce zawyżone koszty budowy autostrad zaczęli żałować, że nie zajęli się drogownictwem, mamy dobrą wiadomość: i w naszej branży da się wyżyć! Oto dolnośląski urząd marszałkowski informuje, że zamierza wyłożyć 66 mln zł na nowy portal regionalny oraz związane z tym działania marketingowe.

23.07.2013 | przeczytano: 3669 razy (komentarzy: 17)
Potencjał polskiego rynku B2B w kontekście e-commerce

Platforma Margeto.pl przygotowała raport poświęcony polskiemu rynkowi e-commerce, kładąc nacisk na analizę transakcji dokonywanych na rynku B2B. W jednym opracowaniu zebrano nie tylko dane rządowe, czy znanych agencji badawczych, ale również̇ unikatowe dane przygotowane na zlecenie autorów. Raport to kompendium wiedzy na temat funkcjonowania oraz potencjału polskiego rynku e-commerce B2B i B2C.

17.07.2013 | przeczytano: 3534 razy

W internetowych wyszukiwarkach i na portalach prawniczych coraz częściej obok nagłówka „reklama Google" spotkać można  anonse, w których adwokaci informują o swoich  usługach. Czy „reklama Google" jest rzeczywiście reklamą oraz czy pozycjonowanie miejsca w wyszukiwarce za pomocą tej usługi nie narusza owej adwokackiej godności – pyta Rzeczpospolita?

12.05.2011 | przeczytano: 3454 razy (komentarzy: 2)
MKiDN: Planujemy uporządkowanie, a nie zmianę symboli narodowych

Nie będzie zmian w symbolach narodowych – poinformowało MKiDN w oświadczeniu dotyczącym projektu Ustawy o symbolach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej

03.08.2018 | przeczytano: 3405 razy (komentarzy: 52)

Rząd podniósł we wtorek maksymalną stawkę VAT do wartości 23 procent. Serwis Gazeta.pl opublikował materiał wideo, w którym informuje co podrożeje.

04.08.2010 | przeczytano: 3398 razy

Zdaniem członków Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej twórcy strony internetowej PJN, czyli ugrupowania Joanny-Kluzik-Rostkowskiej przywłaszczyli sobie czcionkę zastrzeżoną dla empików – donosi Gazeta Wyborcza.

05.04.2011 | przeczytano: 3365 razy
Chomikuj.pl: pracujemy nad legalną ofertą

Chomikuj.pl prowadzi rozmowy z kilkoma wydawcami, by stworzyć bogatą ofertę dla internautów. To odpowiedź na zarzuty, że portal sprzyja piractwu. – Są setki wydawców, którzy zamiast robić szum w mediach spokojnie korzystają z naszych narzędzi – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Piotr Hałasiewicz, rzecznik serwisu.

27.07.2012 | przeczytano: 3346 razy (komentarzy: 3)
Eksperci z UJ: zakaz reklamy aptek niekonstytucyjny i sprzeczny z prawem UE

Niekonstytucyjny i szkodliwy dla aptek oraz pacjentów – tak obowiązujący zakaz reklamy aptek oceniają eksperci z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ich zdaniem, ograniczenie swobody prowadzenia działalności gospodarczej nie jest w tym przypadku uzasadnione żadnym interesem publicznym. A tylko ogranicza konkurencję i sprawia, że pacjenci przepłacają za leki.

23.04.2013 | przeczytano: 3345 razy

Zdaniem Polaków, bezrobotni pozostają bez pracy z dwóch powodów. Po pierwsze są leniwi, po drugie przedsiębiorcy oferują zbyt niskie płace – wynika z raportu przygotowanego przez firmę Synovate na zlecenie serwisu rekrutacyjnego GazetaPraca.pl. O tym, że bezrobotnym po prostu nie chce się pracować, przekonanych jest ponad połowa badanych.

08.06.2008 | przeczytano: 3339 razy (komentarzy: 1)
Koniec ze spamem? Nowe przepisy konsumenckie

Konsument będzie miał 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość, będzie mu też łatwiej zwrócić towar zakupiony online. To główne zmiany, które na mocy ustawy o prawach konsumenta wejdą w życie 25 grudnia. Nowe przepisy zakazują również wysyłania reklamowych e-maili i telemarketingu osobom, które nie wyraziły na to zgody, co powinno ucieszyć konsumentów.

16.12.2014 | przeczytano: 3269 razy
Małe firmy podbijają wielki świat?

Z badania przeprowadzonego na klientach portalu Firmy.net wynika, że ponad 1/3 przedsiębiorców nawiązała już współpracę z zagranicznymi rynkami. Drugie tyle planuje wprowadzić swoją firmę na arenę międzynarodową w najbliższej przyszłości.

13.12.2012 | przeczytano: 3236 razy
PIRP: NIE dla Jednolitego Patentu

Jeszcze jest czas, nie możemy go zmarnować. Nie powtarzajmy błędów z ACTA! - apeluje Polska Izba Rzeczników Patentowych, protestując przeciwko planom wprowadzenia jednolitego patentu europejskiego, który faworyzować ma wielkie, międzynarodowe koncerny, stawiając na przegranej pozycji polskie firmy. Poniżej publikujemy tekst oświadczenia PIRP w tej sprawie.

29.05.2012 | przeczytano: 3189 razy
Warszawa 2019

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Warszawa 2019

W naszym cyklu prezentującym stan prac nad uchwałami krajobrazowymi w 8 największych miastach Polski przyszedł czas na stolicę. W lutym tego roku opublikowano wnioski z konsultacji po powtórnym wyłożeniem projektu uchwały krajobrazowej dla Warszawy.

04.05.2019 | przeczytano: 3189 razy
Stanowisko PKW w sprawie „kampanii informacyjnej”

W związku z wątpliwościami wyrażanymi na naszym forum, a dotyczącymi współpracy z partiami przy okazji rozpoczętych właśnie kampanii, zwanych przez polityków „informacyjnymi”, publikujemy oficjalne stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej w tej sprawie.

19.07.2011 | przeczytano: 3162 razy
Zamówienia publiczne o wartości 50 tys. euro bez przetargu?

Podwyższenie progu, od którego istnieje obowiązek stosowania Prawa zamówień publicznych oraz likwidacja obowiązku zatrzymania wadium, jeżeli wykonawca nie uzupełni wymaganej dokumentacji w terminie – to tylko niektóre zmiany w prawie, jakie chce wprowadzić Platforma Obywatelska. Projekt nakłada też wymóg uwzględniania przy długich kontraktach w wynagrodzeniu wykonawcy zmian w stawkach VAT, składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz w wysokości minimalnej pensji.

19.09.2013 | przeczytano: 3117 razy
Trwa internetowy protest przeciwko ACTA

Od soboty trwają internetowe protesty przeciwko podpisaniu przez polski rząd porozumienia akta, czego skutkiem były m.in. blokady stron rządowych. Część internautów także podawała daty 23 lub 26 stycznia jako czas zorganizowanego blackoutu polskich stron internetowych.

24.01.2012 | przeczytano: 3100 razy (komentarzy: 1)
Łódź 2019

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Łódź 2019

16 listopada 2018 rozpoczęła się nowa kadencja samorządu. Koniec poprzedniej kadencji obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Pora zatem przedstawić jak wyglądają uchwały lub prace nad nimi w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

20.03.2019 | przeczytano: 3077 razy

Urząd Patentowy RP przyznał prawo do nazwy "dom bank hipoteki po prostu" Getin Bankowi. Marka DomBank wraca tym samym po trzech latach do Getin Banku.

20.04.2008 | przeczytano: 2990 razy

Co piąty użytkownik Neostrady w ogóle nie korzysta z telefonu stacjonarnego, mimo że płaci za niego w pakiecie z internetem. Ponad 80 proc. nie akceptuje konieczności opłacania tego typu dodatkowych usług – wynika z raportu ARC Rynek i Opinia. Eksperci twierdzą jednak, że nie ma możliwości, by konsumenci nie partycypowali w kosztach utrzymania infrastruktury.

25.07.2014 | przeczytano: 2975 razy (komentarzy: 3)
Streżyńska: Szybki internet mocno spóźniony - groźba zwrotu unijnych pieniędzy

– Do końca tego roku powinny zostać podpisane wszystkie kontrakty, byśmy mogli do 2015 roku rozliczyć unijne pieniądze na budowę sieci szerokopasmowej – podkreśla Anna Streżyńska, przewodnicząca rady nadzorczej Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej i była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeżeli nam się nie uda, będziemy musieli zwrócić Unii niewykorzystane pieniądze.

09.04.2013 | przeczytano: 2945 razy
Oszuści wyłudzają dane osobowe podszywając się pod Ministerstwo Finansów

Oszuści, podszywający się pod Ministerstwo Finansów i używający logo Administracji Podatkowej, wysyłają fałszywe informacje o czekającym na przedsiębiorców zwrocie z podatku. Proszą o podanie danych osobowych i danych kart kredytowych. – To spory kłopot, dlatego natychmiast reagujemy na takie zjawiska – mówi Wiesława Dróżdż, rzeczniczka Ministra Finansów.

03.09.2013 | przeczytano: 2904 razy
Nadużycia przy wydawaniu unijnych pieniędzy ma ścigać Prokuratura Europejska

Komisja Europejska chce, by od 2015 r. zaczęła działać Prokuratura Europejska. Ma ona skuteczniej ścigać nadużycia przy wykorzystywaniu środków z unijnego budżetu. Rocznie unijny budżet traci na nich pół miliarda euro. Niektóre państwa już jednak zapowiedziały, że nie wezmą udziału w nowym projekcie.

23.07.2013 | przeczytano: 2890 razy

Agencje reklamowe nie chcą wieszać plakatów Kampanii Przeciw Homofobii "Nie jesteś sam, nie jesteś sama" - informuje Gazeta.pl. W Bydgoszczy, Toruniu i Trójmieście firmy uznały, że wizerunki lekarza, nauczycielki czy emeryta z podpisem "jestem gejem" czy "jestem lesbijką" są zbyt kontrowersyjne.

29.01.2008 | przeczytano: 2871 razy (komentarzy: 1)
Abolicja w ZUS: od dziś można składać wnioski o umorzenie zaległych składek

Abolicja dotyczy zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za lata 1999-2009. Podstawowym warunkiem jest to, że nie mogą to być zaległe składki za zatrudnionych pracowników. Dzięki abolicji część aktywnych jeszcze przedsiębiorców będzie mogła stanąć na nogi. Jednak każdy kij ma dwa końce. Zła wiadomość jest taka, że ten, komu składki zostaną umorzone, będzie miał mniej środków zgromadzonych na koncie emerytalnym, a tym samym otrzyma niższą emeryturę.

15.01.2013 | przeczytano: 2838 razy
Philip Morris złapany na reklamowaniu e-papierosów Iqos wśród młodzieży

Oświadczenie Matthew L. Myersa, prezesa organizacji Campaign for Tobacco-Free Kids.

17.05.2019 | przeczytano: 2829 razy (komentarzy: 10)
e-Dolny Śląsk: portal-widmo na celowniku NIK i CBA

Już w grudniu powinna zacząć działać budząca kontrowersje platforma e-Dolny Śląsk. Projekt, za który władze województwa dolnośląskiego zdecydowały się zapłacić rekordowa kwotę 66 mln zł nadal nie ruszył, a wykonawca chce dalszego przesunięcia terminu jego oddania.

23.01.2015 | przeczytano: 2827 razy (komentarzy: 2)
Zakaz reklamy aptek sprawił, że pacjenci często przepłacają

Nowe prawo dotyczące aptek jest niekorzystne, zarówno dla samych placówek, jak i dla klientów – oceniają eksperci. – Przepisy są niesprawiedliwe i wielu podmiotom uniemożliwiają przetrwanie – uważa Paulina Kieszkowska-Knapik z Kancelarii Baker & McKenzie. Wprowadzenie zakazu reklam aptek uniemożliwia im konkurowanie o klienta, a tym samym klient nie ma szans, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

04.07.2012 | przeczytano: 2807 razy
Pęka kolejna bańka: wartość marek przeszacowana o 4 bln. dolarów!

Po bańce w nieruchomościach, internecie i surowcach pojawiają się kolejne. Tym razem eksperci od marketingu odkryli bańkę w... markach wartą 4 bln dol. To dwukrotnie więcej niż na rynku kredytów hipotecznych w USA – alarmuje Gazeta Wyborcza.

03.01.2009 | przeczytano: 2796 razy
1 2 3
Strona 1/41 (artykułów: 2041)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764