logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Prawo i gospodarka: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2041
Podatki: od dziś kolejne e-deklaracje bez e-podpisu

Dziś wchodzą w życie kolejne ułatwienia przy rozliczaniu się z fiskusem. Płatnicy podatku VAT nie będą musieli udawać się do urzędu skarbowego, by złożyć deklarację, a będą mogli to zrobić przez internet i bez e-podpisu. Nowe rozporządzenie Ministerstwa Finansów umożliwia również składanie e-deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilno-prawnych.

01.10.2012 | przeczytano: 2271 razy
Poznań 2019

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Poznań 2019

W naszym cyklu prezentującym stan prac nad uchwałami krajobrazowymi na koniec 2018 r. tym razem Poznań. Uchwałę intencyjną podpisano ti najpóźniej ze wszystkich omawianych miast: w marcu 2017, jednak prace nad projektem trwały od początku 2017 roku. Pełna wersja projektu nie została przedstawiona (do końca 2018 - red. Signs.pl). W listopadzie 2017 roku zostały przedstawione propozycje tylko niektórych zapisów do projektu uchwał.

14.04.2019 | przeczytano: 2257 razy
Jest zielone światło dla wyborczych billboardów

Wybory parlamentarne odbędą się 9 października i będą jednodniowe - ogłosił w czwartek prezydent Bronisław Komorowski. Tzw. „kampanie informacyjne” mogą zatem zmienić oficjalnie charakter na „wyborcze”, a zgodnie z niedawnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, mogą być prowadzone również w telewizji i na billboardach.

04.08.2011 | przeczytano: 2248 razy (komentarzy: 1)

Nie tylko rynek konsumentów, lecz także rynek dostawców będzie przedmiotem analizy ekspertów UOKiK-u w związku z procesem sprzedaży akcji Polkomtel SA. Niedawne praktyki Telekomu wskazują, że nie stroni on od wykorzystywania swojej silnej pozycji rynkowej względem dostawców.

02.08.2011 | przeczytano: 2240 razy
Boni: Polska gotowa podpisać ACTA

Polska ogłasza gotowość podpisania ACTA. Umowa nie wejdzie jednak w życie bez ratyfikowania jej przez polski parlament. Musi to poprzedzić debata. Od przyszłego tygodnia zaczynamy szerokie konsultacje społeczne, w których punkt po punkcie przeczytamy całą umowę ACTA i upewnimy się, że nie ma żadnych niejasności – ogłosili 23 stycznia szef MAC Michał Boni i szef resortu kultury Bogdan Zdrojewski po naradzie u premiera z udziałem przedstawiciela MSZ.

23.01.2012 | przeczytano: 2231 razy
Zakaz reklamy aptek nie wystarcza. Farmaceuci chcą zakazu reklamy leków i ograniczenia liczby placówek

Spór toczący się między dużymi sieciami aptek a samorządem farmaceutycznym o interpretację zakazu reklam to tylko czubek góry lodowej. Izby chcą wprowadzenia kolejnych regulacji na rynku. Między innymi całkowitego zakazu reklamy leków, jak i zmniejszenia liczby placówek, co miałoby poprawić ich jakość.

16.07.2012 | przeczytano: 2229 razy
Łódź bez uchwały krajobrazowej. Wyrok nieprawomocny

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi stwierdził w dniu 11 sierpnia 2017 roku o nieważności tak zwanej uchwały krajobrazowej dla miasta Łodzi, zaskarżonej przez Wojewodę Łódzkiego.

14.08.2017 | przeczytano: 2228 razy
Łódzka uchwała krajobrazowa: Komentarz Cityboard Media

W związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) unieważniającym w całości łódzką uchwałę krajobrazową, jako Zarząd Cityboard Media chcielibyśmy zwrócić uwagę na istotny aspekt tematu.

25.08.2017 | przeczytano: 2226 razy (komentarzy: 14)
Kraków 2019

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Kraków 2019

W kolejnym odcinku cyklu prezentującego stan prac nad uchwałami krajobrazowymi w 8 największych miastach Polski tym razem czas na Kraków. Co ciekawe, dawna stalica Polski postanowiła zatroszczyć się o interesy lokalnej branży reklamowej. Miasto czeka obecnie na wynik analizy mającej odpowiedziec na pytanie jak planowane zapisy wpłyną na krakowski rynek reklamy. Będziemy informowali o wynikach tych prac.

28.04.2019 | przeczytano: 2223 razy
Polska gospodarka odbije dopiero w przyszłym roku

Analitycy BRE Banku przestrzegają przed trudnym okresem w polskiej gospodarce. Po zakończeniu Euro 2012 hamują inwestycje, popyt wewnętrzny i wzrost gospodarczy. – Wiatr w oczy wieje gospodarce ze wszystkich stron. W przyszłym miesiącu będziemy mieli minus na produkcji przemysłowej – prognozuje ekonomista banku Marcin Mazurek. Dlatego – jego zdaniem – po wakacjach RPP powinna obniżyć stopy procentowe.

30.07.2012 | przeczytano: 2218 razy
Katowice 2019

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Katowice 2019

W naszym cyklu prezentującym stan prac nad uchwałami krajobrazowymi czas na Katowice, które zamykają przegląd aktualnej sytuacji. Aktualnej - ponieważ mimo iż od publikacji raportu IGRZ minęło ponad 2 miesiące, w Katowicach nic nowego się w tej sprawie oficjalnie nie wydarzyło. Prace trwają - trwa również przedłużający się od 2017 roku stan zawieszenia.

26.05.2019 | przeczytano: 2214 razy
Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji: drugie ACTA?

Wchodząca dziś w życie nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji w znacznej mierze dotyczy nadawców usług audiowizualnych na żądanie, nakładając na nich wiele obowiązków i ograniczeń. Według Marka Skrobackiego, eksperta w dziedzinie prawa medialnego z Kancelarii MDDP Sobońska, Olkiewicz i Wspólnicy – są to wprowadzane „tylnymi drzwiami” regulacje podobne do ACTA.

28.02.2013 | przeczytano: 2208 razy
Wrocław 2020

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Wrocław 2020

Wrocław nie spieszy się z wprowadzeniem uchwały krajobrazowej, zapewne dlatego, że w roku 2014, zanim jeszcze powstała Ustawa krajobrazowa, powołano we Wrocławiu park kulturowy, który uporządkował historyczne centrum miasta.

12.07.2020 | przeczytano: 2196 razy
Afera zegarkowa i brudne kontrakty reklamowe: wszyscy donoszą na wszystkich

Mamy kolejne odpryski "afery zegarkowej". Po oskarżeniach wydawcy tygodnika Wprost o pozyskiwanie kontraktów reklamowych finansowanych z funduszy publicznych przez kolegów min. Nowaka, Gazeta Finansowa odwraca kierunek ataku publikując artykuł sugerujący, że wydawca Wprost szantażował państwowe spółki aby wymusić na nich zamówienia na reklamę.

15.06.2013 | przeczytano: 2178 razy
Prawo prasowe: nowe zasady dotyczące sprostowań

Sprostowanie pozostaje jedyną dostępną reakcją na materiał prasowy. To jedna ze zmian, które wprowadza nowelizacja Prawa prasowego, wchodząca dziś w życie. Nowe przepisy regulują również kwestie terminów związanych z publikacją sprostowania i decyzjami sądu w tej sprawie. Zgodnie z wprowadzanymi zmianami odmowa publikacji przez redakcję staje się wykroczeniem ściganym z urzędu. I to może być problemem.  – Nie wiadomo, jak będzie wyglądała praktyka ścigania za brak publikacji sprostowania, bo przepisy tego nie precyzują – podkreśla Piotr Dynowski z Kancelarii Bird & Bird.

03.11.2012 | przeczytano: 2167 razy
Google, Lewiatan i rząd pomogą w promocji za granicą

Program Internetowa Rewolucja ma zachęcić małe i średnie firmy do otwarcia się na rynki zagraniczne przy pomocy internetu. Organizatorzy projektu, czyli m.in. Ministerstwo Gospodarki, PKPP Lewiatan i firma Google chcą pokazać polskim przedsiębiorcom, że eksport nie wiąże się z dużymi kosztami i trudnościami. Tym bardziej, że główne narzędzie, czyli internet, jest już powszechnie dostępne.

20.03.2013 | przeczytano: 2161 razy
Ponad 4 mln gospodarstw domowych w zasięgu najszybszej Neostrady

Polacy poszukują coraz szybszego internetu – staje się on jednym z dominujących kryteriów wyboru usługi. Równie ważna jest dla nich stabilność połączenia z siecią. Dlatego Orange inwestuje w rozwój szybkiego internetu – modernizuje istniejącą sieć obsługującą Neostradę i rozbudowuje światłowody. Do końca roku w zasięgu sieci światłowodowej ma być ponad 650 tys. gospodarstw domowych.

13.07.2015 | przeczytano: 2156 razy
Tajemnica Rogala Marcińskiego. Czy prawo chroni przepisy i receptury?

Jak co roku, na początku listopada, słynne poznańskie rogale podbijają serca miłośników słodkich wypieków. Przy okazji niedawnego dnia Świętego Marcina przyglądamy się przepisom kucharskim i odpowiadamy na pytania: czy prawo chroni stosowanie własnych przepisów i receptur? Czy ułatwia utrzymanie receptury w tajemnicy i chroni twórcę?

06.12.2019 | przeczytano: 2150 razy
Polska gospodarka hamuje. To dopiero początek

Hamowanie wzrostu gospodarczego w Polsce jest coraz ostrzejsze – mówi Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego, oceniając najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego. Niepokojąca jest przede wszystkim sytuacja w przemyśle i budownictwie. W czerwcu spadek produkcji przemysłowej odnotowano w 16 działach gospodarki.

20.07.2012 | przeczytano: 2148 razy
Od stycznia zmiany w VAT. Mogą utrudnić działalność przedsiębiorcom

Wcześniejsze terminy płatności podatków, późniejsze ich zwrotu oraz nowe terminy wystawiania faktur. Wchodząca w życie od stycznia nowelizacja ustawy o podatku VAT zmusza przedsiębiorców do zmiany dotychczasowego trybu rozliczania faktur.

03.01.2014 | przeczytano: 2135 razy (komentarzy: 4)
Poznań 2020

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Poznań 2020

Uchwałę intencyjną Poznań podpisał najpóźniej ze wszystkich miast G8: w marcu 2017 roku. Jednak prace nad projektem trwały od początku 2017 roku. Dosyć długo miasto przedstawiało jedynie założenia projektowe. Od maja 2019 roku można zapoznać się z projektem uchwały.

01.06.2020 | przeczytano: 2129 razy (komentarzy: 1)

Koronawirus – szczególne rozwiązania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

14.03.2020 | przeczytano: 2118 razy
Różnice w modelach zakupowych trzech pokoleń konsumentów

Raport Salefrorce 2016 Connected Consumer Goods Report" przedstawia wyniki badania przeprowadzonego na klientach dóbr konsumpcyjnych. To studium zachowań konsumentów: sposobów poszukiwania produktów, preferowanych miejsc zakupów, czynników wpływających na lojalność wobec marki.

26.07.2016 | przeczytano: 2114 razy

Hyundai może się spodziewać najazdu Żandarmerii Wojskowej - alarmuje Dziennik Gazeta Prawna. Chodzi o nową reklamę, w której aktor Tomasz Karolak przebrał się w mundur oficera Wojska Polskiego. Mundur i jego części są prawnie chronione, a Hyundai nie wystąpił o zgodę na jego wykorzystanie, choć powinien.

19.04.2011 | przeczytano: 2098 razy

17 stycznia o godz. 18.00 w krakowskim Klubie Pod Jaszczurami odbędzie się kolejna odsłona „Spotkań z biznesem”. Gościem najbliższego spotkania będzie Leszek Pawlewicz, twórca sukcesu firmy GDATA Software – polskiego producenta oprogramowania komputerowego.

11.01.2006 | przeczytano: 2088 razy

W każdej firmie pierwsze dni grudnia  i pierwsze chłody niosą ze sobą coroczne przemyślenia  i świąteczne zagwozdki. Jedną z nich, jaśniejącą na firmamencie korporacyjnych problemów niczym gwiazda betlejemska, jest właśnie gwiazdka firmowa. Niezależnie od nazwy, czy to Wigilia, Christmas Party, czy zwykła „impreza firmowa”, wiąże się ona zwykle z niemałymi rozterkami tak pracodawców, jak i pracowników.

12.12.2012 | przeczytano: 2075 razy

Do Senatu trafiła nowa regulacja, w świetle której reklama piwa w telewizji będzie mogła się pojawić nie wcześniej niż po godzinie 23. Ograniczona miałaby także zostać reklama piwa w internecie.

21.12.2010 | przeczytano: 2074 razy (komentarzy: 1)
Sto tysięcy ton faktur

Według opublikowanego w 2009 r. raportu Komisji Europejskiej dotyczącego usuwania barier administracyjnych dla przedsiębiorców, w Polsce wystawianych jest rocznie 1,5 mld faktur. Ponieważ faktury muszą być wystawiane w dwóch egzemplarzach, daje to 3 mld stron papieru rocznie. Faktury muszą być dostarczone do odbiorcy bezpośrednio lub pocztą. Dodatkowo obowiązuje ustawowy pięcioletni okres przechowywania faktur. W praktyce oznacza to sześć lat kosztownej dla przedsiębiorców archiwizacji ponad 100 tysięcy ton dokumentów, które muszą być przechowywane w segregatorach na 600 tysiącach standardowych regałów, które stanowią ponad 2500 km akt. Do wyprodukowania takiej ilości papieru musi zostać ściętych ponad 1,5 mln drzew.

19.08.2010 | przeczytano: 2071 razy
PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się. Siłą napędową w 2014 r. może stać się wyższy deficyt

Wzrost gospodarczy na koniec 2014 roku osiągnie 3 proc. – wynika z prognoz PKO Banku Polskiego. Głównym czynnikiem pobudzającym wzrost będzie poluzowanie polityki budżetowej państwa, co doprowadzi do zwiększenia deficytu. W pewnej mierze przyczynią się do tego także tegoroczne obniżki stóp procentowych. Ekonomiści banku prognozują, że pierwsza podwyżka nastąpi w IV kwartale przyszłego roku.

05.11.2013 | przeczytano: 2071 razy
Przeciek: Dear President Buzek, podpisujcie ACTA bez zbędnych pytań!

Jak wynika z ujawnionego właśnie przecieku, organizacje reprezentujące przemysł zainteresowany wprowadzeniem przepisów ACTA apelowały do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka o szybkie podpisanie porozumienia bez zasięgania opinii Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Zdaniem reprezentantów przemysłu sprawdzanie zgodności ACTA z prawem unijnym grozi... opóźnieniem podpisania porozumienia!

06.02.2012 | przeczytano: 2068 razy (komentarzy: 2)
Jak kupują Polacy?

Czy polski konsument kupuje ceną? Tak, ale nie tylko. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez platformę do obniżania i opłacania rachunków MAM, Polacy na równi z kosztem zakupu stawiają dziś jakość oferowanych produktów i usług. Oba te czynniki mają takie samo znaczenie dla aż 82% nabywców. Polscy konsumenci stają się coraz bardziej „smart”. Poza promocjami i okazjami cenowymi oczekują także innych wartości. Coraz bardziej liczy się dla nich różnorodność asortymentu (80% wskazań) oraz społeczna odpowiedzialność biznesu (50% wskazań), a także fakt, czy dany sklep jest przyjazny dla matek z dziećmi i osób niepełnosprawnych (57% wskazań).

03.07.2018 | przeczytano: 2054 razy
Kurs „RODO w marketingu i sprzedaży” dla marketerów i sprzedawców

Nowe zasady przetwarzania danych osobowych dotkną najbardziej te branże, dla których dane są szczególnie ważne – a zatem branżę marketingową i sprzedaż online. Dlatego razem z eduweb.pl przygotowałam kurs  „RODO w marketingu i sprzedaży”, który przeprowadzi każdego marketera i sprzedawcę przez nowe przepisy o ochronie danych osobowych oraz odpowie na pytanie jak przetwarzać dane osobowe zgodnie z RODO.

18.06.2018 | przeczytano: 2048 razy

Jak donosi Polskie Radio, powołując się na IAR, coraz częstsze postępowania o wprowadzanie w błąd konsumentów świadczą o rosnącej ilości kłamliwych komunikatów reklamowych.

17.01.2011 | przeczytano: 2008 razy
Kancelaria Prezydenta idzie na wojnę z reklamową samowolką. Uda się?

Wprowadzenie definicji krajobrazu, stworzenie wykazu miejsc najważniejszych pod względem krajobrazowym dla kraju i ustanowienie przejrzystej procedury wyrażania zgody na umieszczanie reklam w przestrzeni publicznej – to tylko niektóre rozwiązania, jakie proponuje Kancelaria Prezydenta. Nowelizacja przepisów dotyczących ochrony krajobrazu wprowadzi też możliwość karania za szpecenie krajobrazu. Założenia do projektu zmian będą przez najbliższy miesiąc konsultowane z zainteresowanymi stronami.

22.05.2013 | przeczytano: 2007 razy
Katowice 2020

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Katowice 2020

W Katowicach zaproponowano nieco odmienne podejście do tematu i rozpisano przetarg na wykonanie inwentaryzacji wybranych miejsc i obszarów miasta, określenie podziału miasta na strefy oraz przygotowanie wstępnych założeń dla zasad i warunków na potrzeby opracowania projektu uchwały.

08.05.2020 | przeczytano: 2000 razy (komentarzy: 1)
KacVegas? 15 tys. zł kary za użycie zdjęcia w kampanii Żytniej

Sąd Rejonowy w Lubinie warunkowo umorzył sprawę wykorzystania zdjęcia z tzw. wydarzeń lubińskich w reklamie producenta wódki Żytnia. Pracownica agencji PR, która wykorzystała zdjęcie w kampanii reklamowej i kilka miesięcy temu usłyszała w związku z tym faktem prokuratorskie zarzuty, teraz będzie musiała zapłacić 15 tys. zł kary na rzecz jednej z poszkodowanych osób.

19.04.2016 | przeczytano: 1999 razy (komentarzy: 2)
Prawo zamówień publicznych już wkrótce korzystniejsze dla podwykonawców

Sejm pracuje nad podwyższeniem progu, do którego nie ma obowiązku stosowania Prawa zamówień publicznych. Ma on wzrosnąć z 14 tys. euro do 30 tys. euro. Eksperci uważają, że brak wymogu publikowania ogłoszeń w sprawie zamówień o małej wartości będzie utrudnieniem i problemem dla wykonawców.

08.11.2013 | przeczytano: 1992 razy
Codzienne Polaków zakupy – dane z badania Gemius/PBI

Robienie codziennych zakupów deklaruje 15 394 063 polskich internautów - tak wynika z najnowszego badania Gemius/PBI. Porównując tę liczbę z ostatnimi danymi GUS, okazuje się, że stanowią oni ponad 40% dorosłych Polaków. Czego jeszcze możemy się dowiedzieć o Polakach na zakupach? Dzięki nowym zmiennym, wprowadzonym do badania, możemy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

19.04.2019 | przeczytano: 1986 razy
Rynek Pracy Specjalistów 2019 - finał mocnej dekady

W 2019 roku pracodawcy zamieścili na Pracuj.pl 556 548 ofert pracy. To drugi najlepszy wynik w ostatnich 20 latach i zarazem trzeci rok z rzędu, w którym liczba ogłoszeń na portalu przekroczyła pół miliona. W minionych 12 miesiącach firmy najczęściej poszukiwały handlowców, specjalistów ds. obsługi klienta, ekspertów IT i finansistów. Dane Pracuj.pl wskazują na stabilizację na rynku pracy w Polsce po dekadzie bardzo intensywnego wzrostu zapotrzebowania na kadry.

27.01.2020 | przeczytano: 1980 razy

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska z obawą przyjmuje plany operatora T-Mobile, dotyczące zamiaru wprowadzania w obrębie własnej sieci blokad reklam w serwisach internetowych w ich mobilnych wersjach. Takie kroki mogą mieć negatywny wpływ na rozwój polskiej branży interaktywnej i reklamowej. Nieprzemyślane decyzje mogą również dotknąć samych użytkowników sieci komórkowej.

13.10.2011 | przeczytano: 1978 razy
Kultura i branża kreatywna a światowy rynek gospodarczy - raport

Kultura i branża kreatywna w 2013 roku wygenerowały globalnie 2,25 biliona USD przychodów – wynika z raportu firmy doradczej EY Kulturalne czasy”. To więcej niż roczne przychody branży telekomunikacyjnej (1,9 bln USD) na świecie i PKB Indii (1,9 bln USD). Najwięcej wygenerowały trzy obszary: telewizja, sztuki wizualne (teatr, balety, koncerty etc.) oraz gazety i magazyny.

21.12.2015 | przeczytano: 1976 razy

Przedsiębiorstwa sektora B2B chętnie biorą udział w targach i konferencjach, chociaż dostrzegają, że zmienia się ich rola - wynika z badań ankietowych przygotowanych na zlecenie firmy Iteco Sp. z o.o.

18.06.2012 | przeczytano: 1974 razy
Zakaz reklamy aptek: seniorzy przepłacają za leki?

Od początku roku starsi pacjenci zapłacili za leki o ponad 100 milionów złotych więcej niż mogliby, gdyby apteki nie miały zakazu reklamy. Wynika to m.in. z zawieszenia programów propacjenckich, które pozwalały na zakup tańszych leków. Apteki tracą także, bo Polacy podstawowe leki coraz częściej kupują w supermarketach i na stacjach benzynowych, które w odróżnieniu od aptek mogą leki reklamować.

05.08.2013 | przeczytano: 1966 razy
Panoptykon: „Czysty Internet” - wyciek ujawnia plany arbitralnego cenzurowania sieci

Projekt „Czysty Internet” ma służyć zwalczaniu terroryzmu dzięki tzw. dobrowolnym środkom kontrolowania tego, co robią użytkownicy sieci. Wewnętrzny dokument, który właśnie wyciekł, ujawnia szczegóły tego niebezpiecznego przedsięwzięcia i zaprzecza wielu wcześniejszym zapewnieniom. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską i, nie bez powodu, cieszy się dużym zainteresowaniem firm oferujących technologie filtrowania treści. Równocześnie wiele rządów zdecydowało się zwiększyć dofinansowanie dla projektów, które mają na celu rozwój takich technologii. 

24.09.2012 | przeczytano: 1963 razy

Program Kariera to 100 płatnych staży w znanych firmach dla studentów i absolwentów poniżej 30 roku życia. Aby aplikować wystarczy wejść na stronę www.programkariera.pl, wybrać interesującą praktykę i rozwiązać zadanie problemowe związane z wybraną branżą. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 maja 2015. Po odbyciu stażu dołącza się do elitarnego grona Laureatów i zyskuje liczne korzyści dla rozwoju kariery.

08.04.2015 | przeczytano: 1956 razy (komentarzy: 11)
Łódź 2022

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Łódź 2022

Łódź jako pierwsze miasto wojewódzkie uchwaliła (16 listopada 2016 r.) kodeks reklamowy. Podstawowe postanowienia łódzkiej uchwały krajobrazowej to:

05.06.2022 | przeczytano: 1949 razy
Hakerzy biorą na celownik średnie i małe firmy

W 2013 roku lawinowo rosnąć ma liczba cyberataków. Najbardziej ucierpią małe i średnie firmy. Odetchnąć mają z kolei użytkownicy komputerów domowych. Ze statystyki wynika, że w ciągu miesiąca hakerzy tylko z jednej akcji wyłudzić mogą co najmniej 0,5 mln dolarów.

28.12.2012 | przeczytano: 1938 razy
ACTA konsultowano... ale tylko z jedną stroną

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stoi na stanowisku, że dokument ACTA został ujawniony w Polsce i skonsultowany ze społeczeństwem, a raczej z kilkunastoma organizacjami zrzeszającymi twórców. Okazuje się, że MKiDN do konsultacji w sprawie ACTA wybrało stowarzyszenia twórców i wydawców oraz główne stacje telewizyjne...

25.01.2012 | przeczytano: 1933 razy (komentarzy: 1)

Policja wraz z firmą Lege-Artis-Services, specjalizującą się w ochronie praw autorskich rozszerza swoje działania i tropi piratów nielegalnie pobierających i udostępniających pliki w sieciach wymiany plików.

01.04.2007 | przeczytano: 1931 razy
Zmiany w e-sądzie. Dłużnicy lepiej chronieni przed nadużyciami wierzycieli?

Wprowadzone w procedurze cywilnej zmiany zapobiegają nadużyciom wierzycieli, m.in. w przypadku dochodzenia przedawnionych długów. W elektronicznym postępowaniu upominawczym – potocznie zwanym e-sądem – procedurę stosuje się tylko wobec roszczeń, które stały się wymagalne w okresie trzech lat przed dniem złożenia pozwu. Ponadto w pozwie trzeba podawać więcej danych pozwanego. Za podanie nieprawidłowych danych grozi grzywna w wysokości 5 tys. zł.

11.09.2013 | przeczytano: 1930 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/41 (artykułów: 2041)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764