logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Prawo i gospodarka: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 1391
Streżyńska: Szybki internet mocno spóźniony - groźba zwrotu unijnych pieniędzy

– Do końca tego roku powinny zostać podpisane wszystkie kontrakty, byśmy mogli do 2015 roku rozliczyć unijne pieniądze na budowę sieci szerokopasmowej – podkreśla Anna Streżyńska, przewodnicząca rady nadzorczej Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej i była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeżeli nam się nie uda, będziemy musieli zwrócić Unii niewykorzystane pieniądze.

09.04.2013 | przeczytano: 2512 razy
Abolicja w ZUS: od dziś można składać wnioski o umorzenie zaległych składek

Abolicja dotyczy zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za lata 1999-2009. Podstawowym warunkiem jest to, że nie mogą to być zaległe składki za zatrudnionych pracowników. Dzięki abolicji część aktywnych jeszcze przedsiębiorców będzie mogła stanąć na nogi. Jednak każdy kij ma dwa końce. Zła wiadomość jest taka, że ten, komu składki zostaną umorzone, będzie miał mniej środków zgromadzonych na koncie emerytalnym, a tym samym otrzyma niższą emeryturę.

15.01.2013 | przeczytano: 2510 razy
Zakaz reklamy aptek sprawił, że pacjenci często przepłacają

Nowe prawo dotyczące aptek jest niekorzystne, zarówno dla samych placówek, jak i dla klientów – oceniają eksperci. – Przepisy są niesprawiedliwe i wielu podmiotom uniemożliwiają przetrwanie – uważa Paulina Kieszkowska-Knapik z Kancelarii Baker & McKenzie. Wprowadzenie zakazu reklam aptek uniemożliwia im konkurowanie o klienta, a tym samym klient nie ma szans, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

04.07.2012 | przeczytano: 2506 razy
Coraz mniej polskich patentów

W ubiegłym roku polscy przedsiębiorcy zgłosili w urzędzie wspólnotowym o połowę mniej wzorów przemysłowych niż w latach poprzednich. Liczba zgłoszeń nie wzrasta mimo rosnącej innowacyjności polskich firm. Wynikać to może przede wszystkim z hamowania gospodarki. Nowelizacja prawa przygotowywana przez Ministerstwo Gospodarki ma uprościć procedury przed Urzędem Patentowym, a jednocześnie dzięki niej Polska wypełni zobowiązania międzynarodowe w zakresie ochrony wzorów przemysłowych.

14.02.2013 | przeczytano: 2497 razy
Nowy budżet UE: połowa pieniędzy dla MSP

– W nowym budżecie Unii Europejskiej znacznie więcej pieniędzy będzie zarezerwowanych dla małych i średnich przedsiębiorstw – mówi minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska. Przeznaczonych na ten cel będzie około połowy środków, jakie trafią do nas z Brukseli w latach 2014-2020. – To nie będą łatwe pieniądze – podkreśla minister w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.

01.10.2012 | przeczytano: 2471 razy
e-Dolny Śląsk: portal-widmo na celowniku NIK i CBA

Już w grudniu powinna zacząć działać budząca kontrowersje platforma e-Dolny Śląsk. Projekt, za który władze województwa dolnośląskiego zdecydowały się zapłacić rekordowa kwotę 66 mln zł nadal nie ruszył, a wykonawca chce dalszego przesunięcia terminu jego oddania.

23.01.2015 | przeczytano: 2457 razy (komentarzy: 3)

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy medialnej, która 25 marca 2011 roku uchwalił Sejm. Ustawa wzbudziła sporo kontrowersji.

06.04.2011 | przeczytano: 2454 razy
W Polsce zbyt mało ulic handlowych, a za dużo centrów handlowych

W Polsce znacznie popularniejsze niż ulice handlowe są centra handlowe, inaczej niż w Europie Zachodniej. Co więcej, na polskim rynku wciąż budują się nowe centra handlowe. Analitycy podkreślają jednak, że między tymi typami przestrzeni handlowej powinna być zachowana równowaga i konkurencja. Rozwojowi ulic handlowych sprzyja duża liczba turystów, dlatego w Polsce przoduje pod tym względem Kraków.

12.08.2013 | przeczytano: 2433 razy
Ostatni dzień na rozliczenie z fiskusem i korektę zeznania bez strat

Na rozliczenie się z urzędem skarbowym został tylko jeden dzień. Ci, którzy zeznanie już złożyli, powinni sprawdzić, czy nie ma w nim żadnej pomyłki. Korekta zeznania podatkowego powinna zostać złożona możliwie jak najszybciej – złożenie jej do końca okresu rozliczeniowego nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji.  Im dłuższa będzie zwłoka, tym wyższe będą odsetki. Traci się też prawo do części korzystnych rozwiązań.

30.04.2014 | przeczytano: 2431 razy
BGK: w marcu ruszy rządowy program kredytów dla małych i średnich firm

Za kilka tygodni ruszy rządowy program pomocy dla firm. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) będzie udzielał gwarancji na kredyty oferowane przez banki komercyjne małym i średnim przedsiębiorstwom. W ten sposób weźmie na siebie część ryzyka ponoszonego przez banki przy kredytowaniu firm. Dzięki wsparciu możliwe będzie zaciągnięcie kredytu w wysokości 6 mln złotych.

14.02.2013 | przeczytano: 2393 razy
Zakaz stosowania płatnych spotów i billboardów niezgodny z konstytucją

Zakaz używania billboardów i spotów w kampanii wyborczej jest niezgodny z konstytucją uznał na dzisiejszym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny. Trybunał zbadał zakwestionowane przepisy przewidziane w spornym kodeksie wyborczym w pełnym składzie. Orzeczenie uważane jest za zwycięstwo PiS.

20.07.2011 | przeczytano: 2392 razy
Chojna-Duch: inwestycje publiczne popchną w górę PKB w 2014 r.

Nowe inwestycje ożywią w przyszłym roku tempo rozwoju gospodarczego Polski – prognozuje prof. Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej. Pomóc mają między innymi pieniądze z funduszy UE z nowej perspektywy. Gospodarkę wspierać będzie również rosnący eksport.

23.10.2013 | przeczytano: 2385 razy
 	KIR: w przyszłym roku przelewy natychmiastowe w większości banków

Krajowa Izba Rozliczeniowa rozmawia ze wszystkimi bankami w Polsce na temat wdrożenia usługi przelewów natychmiastowych. Gdyby wszystkie banki wprowadziły ten system, pieniądze wpływałyby z jednego rachunku na drugi w innym banku w ciągu kilku sekund. Także w weekendy czy święta. Na razie usługę Express ELIXIR oferuje sześć banków, ale Krajowa Izba Rozliczeniowa liczy, że w przyszłym roku swoje systemy dostosuje większość pozostałych instytucji.

28.11.2012 | przeczytano: 2380 razy
Czy pracodawca ma prawo przerwać urlop pracownika?

Nagły powrót z urlopu na wezwanie szefa? To możliwe i zgodne z prawem. – W wyjątkowych sytuacjach pracodawca ma takie uprawnienie – przyznaje mecenas Karolina Stawicka, ekspert prawa pracy w Kancelarii Bird & Bird. Musi nam jednak zwrócić pieniądze za koszty podróży lub niewykorzystane wczasy.

16.08.2012 | przeczytano: 2379 razy
Portfel elektroniczny ma zrewolucjonizować handel w sieci

Visa zapowiada rewolucję w zakupach internetowych dzięki elektronicznemu portfelowi V.me. Polscy klienci wkrótce za zakupy online będą mogli zapłacić za pośrednictwem przeglądarki internetowej – na smartfonie, tablecie czy laptopie – i to jednym kliknięciem, bez konieczności podawania danych z karty. Co więcej, e-portfel będzie można zasilić nie tylko kartami Visa. Polska jest jednym z pięciu krajów UE, gdzie to rozwiązanie będzie testowane. Powód? Tego typu nowinki dobrze się u nas sprzedają.

18.01.2013 | przeczytano: 2354 razy

Według "Pulsu Biznesu" wszystkie decyzje wydane od początku roku przez urzędy kontroli skarbowej mogą być nieważne. To efekt wykładni przepisów podatkowych, jakiej dokonało Ministerstwo Finansów.

24.05.2003 | przeczytano: 2348 razy
Król spamu w areszcie

Jak informuje portal Gazeta.pl, w czwartek do aresztu w Las Vegas trafił Król Spamu, czterdziestotrzyletni Sanford Wallace. Na komisariat zgłosił się sam.

08.08.2011 | przeczytano: 2335 razy
Alior Bank będzie śledził internetową aktywność klientów

Alior Bank pracuje nad technologią, która w przyszłości ma pozwolić na lepsze dopasowanie oferty do indywidualnych odbiorców. Bank chce lepiej wykorzystywać dostępne dane o klientach, np. wykorzystywać wiedzę z portali społecznościowych. Jak mówi prezes Wojciech Sobieraj, problemem jest jednak to, że na świecie brakuje firm z doświadczeniem w obróbce takich danych. Przez to trudno o niezbędne know-how, które bank dopiero zdobywa.

26.02.2013 | przeczytano: 2326 razy
Potencjał polskiego rynku B2B w kontekście e-commerce

Platforma Margeto.pl przygotowała raport poświęcony polskiemu rynkowi e-commerce, kładąc nacisk na analizę transakcji dokonywanych na rynku B2B. W jednym opracowaniu zebrano nie tylko dane rządowe, czy znanych agencji badawczych, ale również̇ unikatowe dane przygotowane na zlecenie autorów. Raport to kompendium wiedzy na temat funkcjonowania oraz potencjału polskiego rynku e-commerce B2B i B2C.

17.07.2013 | przeczytano: 2320 razy
KPMG: Polski przemysł ma się coraz lepiej. Wyraźna poprawa jednak w przyszłym roku

Od trzech miesięcy widać poprawę nastrojów wśród polskich firm przemysłowych. Coraz lepiej radzi sobie branża elektromaszynowa, papiernicza i meblarska. Pod kreską wciąż jest budownictwo. Wskaźnik mierzący nastroje menadżerów ds. zakupów w firmach przemysłowych, czyli indeks PMI dla polskiego przemysłu za wrzesień 2013 r., wzrósł wyraźnie do 53,1 pkt.

01.10.2013 | przeczytano: 2320 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/70 (artykułów: 1391)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764