logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Prawo i gospodarka: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2034

New York Times zamieścił na swoich stronach internetowych artykuł o międzynarodowej walce koncernów tytoniowych z państwowymi regulacjami ograniczającymi możliwość reklamowania papierosów.

18.11.2010 | przeczytano: 2778 razy
Unia da miliard na internet szerokopasmowy w Polsce wschodniej

Stworzenie sieci internetu szerokopasmowego dla ściany wschodniej ma być największym tego typu projektem w Unii Europejskiej. Będzie kosztować 1,4 mld zł, z czego miliard to środki unijne. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wciąż jednak zastanawia się, w jaki sposób skłonić firmy do tworzenia sieci tam, gdzie jest to ekonomicznie nieopłacalne. Zgodnie z Narodowym Planem Szerokopasmowym do końca tego roku każdy Polak ma mieć dostęp do internetu.

27.02.2013 | przeczytano: 2749 razy
 	KIR: w przyszłym roku przelewy natychmiastowe w większości banków

Krajowa Izba Rozliczeniowa rozmawia ze wszystkimi bankami w Polsce na temat wdrożenia usługi przelewów natychmiastowych. Gdyby wszystkie banki wprowadziły ten system, pieniądze wpływałyby z jednego rachunku na drugi w innym banku w ciągu kilku sekund. Także w weekendy czy święta. Na razie usługę Express ELIXIR oferuje sześć banków, ale Krajowa Izba Rozliczeniowa liczy, że w przyszłym roku swoje systemy dostosuje większość pozostałych instytucji.

28.11.2012 | przeczytano: 2737 razy
Nowy budżet UE: połowa pieniędzy dla MSP

– W nowym budżecie Unii Europejskiej znacznie więcej pieniędzy będzie zarezerwowanych dla małych i średnich przedsiębiorstw – mówi minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska. Przeznaczonych na ten cel będzie około połowy środków, jakie trafią do nas z Brukseli w latach 2014-2020. – To nie będą łatwe pieniądze – podkreśla minister w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.

01.10.2012 | przeczytano: 2703 razy
Ujawniono umowy Komitetu Kraków 2020 na promocję idei organizacji ZIO

Fundacja Stańczyka monitorująca w ramach programu Przejrzysty Kraków działania władz samorządowych opublikowała w internecie umowy zawierane przez Komitet Konkursowy Kraków 2022 z okazji starań o organizację igrzysk. Najpoważniejsze pozycje w tym zestawieniu zajmują wydatki na marketing i reklamę.

24.07.2014 | przeczytano: 2702 razy (komentarzy: 2)
Kolejna wpadka TVP: product placement Wedla w Wiadomościach?

Pojawienie się w „Wiadomościach" TVP1 nazwy Wedel mogło być ukrytą reklamą - informuje Rzeczpospolita. W niedzielę szef serwisu Piotr Kraśko przywitał widzów słowami o specjalnym wydaniu „Wiadomości" ze „studia TVP na dachu fabryki Wedel".

03.07.2012 | przeczytano: 2686 razy (komentarzy: 3)
Coraz mniej polskich patentów

W ubiegłym roku polscy przedsiębiorcy zgłosili w urzędzie wspólnotowym o połowę mniej wzorów przemysłowych niż w latach poprzednich. Liczba zgłoszeń nie wzrasta mimo rosnącej innowacyjności polskich firm. Wynikać to może przede wszystkim z hamowania gospodarki. Nowelizacja prawa przygotowywana przez Ministerstwo Gospodarki ma uprościć procedury przed Urzędem Patentowym, a jednocześnie dzięki niej Polska wypełni zobowiązania międzynarodowe w zakresie ochrony wzorów przemysłowych.

14.02.2013 | przeczytano: 2662 razy
Chojna-Duch: inwestycje publiczne popchną w górę PKB w 2014 r.

Nowe inwestycje ożywią w przyszłym roku tempo rozwoju gospodarczego Polski – prognozuje prof. Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej. Pomóc mają między innymi pieniądze z funduszy UE z nowej perspektywy. Gospodarkę wspierać będzie również rosnący eksport.

23.10.2013 | przeczytano: 2634 razy
W Polsce zbyt mało ulic handlowych, a za dużo centrów handlowych

W Polsce znacznie popularniejsze niż ulice handlowe są centra handlowe, inaczej niż w Europie Zachodniej. Co więcej, na polskim rynku wciąż budują się nowe centra handlowe. Analitycy podkreślają jednak, że między tymi typami przestrzeni handlowej powinna być zachowana równowaga i konkurencja. Rozwojowi ulic handlowych sprzyja duża liczba turystów, dlatego w Polsce przoduje pod tym względem Kraków.

12.08.2013 | przeczytano: 2627 razy
Ostatni dzień na rozliczenie z fiskusem i korektę zeznania bez strat

Na rozliczenie się z urzędem skarbowym został tylko jeden dzień. Ci, którzy zeznanie już złożyli, powinni sprawdzić, czy nie ma w nim żadnej pomyłki. Korekta zeznania podatkowego powinna zostać złożona możliwie jak najszybciej – złożenie jej do końca okresu rozliczeniowego nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji.  Im dłuższa będzie zwłoka, tym wyższe będą odsetki. Traci się też prawo do części korzystnych rozwiązań.

30.04.2014 | przeczytano: 2608 razy
Zmarnowane miliony na promocję Polski. Na kampanii PFN ktoś jednak korzysta

Polska Fundacja Narodowa powierzyła amerykańskiej agencji PR White House Writers Group promowanie Polski w USA. Według Onetu na kontrakcie skorzystała najbardziej rodzina Marka Chodakiewicza – powiązanego z PiS-em polonijnego historyka, znanego w Polsce głównie ze swych homofobicznych wypowiedzi.

18.09.2019 | przeczytano: 2607 razy
Polski rynek e-commerce 2017

W 2017 roku 54 proc. polskich internautów kupowało online (w porównaniu z 50 proc. w roku 2016). Najsilniejszym czynnikiem zachęcającym do e-zakupów jest ich całodobowa dostępność (82 proc. wskazań). Zakupy online są postrzegane jako nieskomplikowane (41 proc.) i wygodne (44 proc.), ale także tańsze (33 proc.) i zajmujące mniej czasu (39 proc.) niż te w sklepach tradycyjnych. Pozytywną zmianę obserwuje się w przypadku najsłabszego elementu e-zakupów w oczach respondentów – postrzegania zakupów online jako bezpiecznych. Podczas gdy w 2016 roku 43 proc. ankietowanych uważało zakupy w sieci za ryzykowne, w 2017 opinię tę podzielało już tylko 38 proc osób.

23.09.2017 | przeczytano: 2599 razy

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy medialnej, która 25 marca 2011 roku uchwalił Sejm. Ustawa wzbudziła sporo kontrowersji.

06.04.2011 | przeczytano: 2587 razy
BGK: w marcu ruszy rządowy program kredytów dla małych i średnich firm

Za kilka tygodni ruszy rządowy program pomocy dla firm. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) będzie udzielał gwarancji na kredyty oferowane przez banki komercyjne małym i średnim przedsiębiorstwom. W ten sposób weźmie na siebie część ryzyka ponoszonego przez banki przy kredytowaniu firm. Dzięki wsparciu możliwe będzie zaciągnięcie kredytu w wysokości 6 mln złotych.

14.02.2013 | przeczytano: 2544 razy
„Wpływ koronawirusa na polskie przedsiębiorstwa”

Prezesi firm nie mają złudzeń - koronawirus wpłynie negatywnie na ich przedsiębiorstwa. Przyznaje tak 69% respondentów w najnowszym badaniu firmy rekrutacyjnej i outsourcingowej Devire. Jak pracodawcy radzą sobie z obecną sytuacją? Jakie straty poniesie biznes?

01.04.2020 | przeczytano: 2542 razy
Rozwój małych i średnich firm zahamowany z powodu wysokich kosztów pracy

Jak wynika z badania firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton, obowiązujące w Polsce przepisy prawa pracy są główną barierą administracyjną w rozwoju przedsiębiorstw. Problemem są głównie jego częste zmiany i niejednoznaczne interpretacje. Wynikające z przepisów koszty pracy, np. obciążenia w postaci składek ZUS czy wynagrodzeń chorobowych, najbardziej uderzają w małe i średnie przedsiębiorstwa, a w konsekwencji – hamują ich wzrost.

16.12.2013 | przeczytano: 2538 razy
Portfel elektroniczny ma zrewolucjonizować handel w sieci

Visa zapowiada rewolucję w zakupach internetowych dzięki elektronicznemu portfelowi V.me. Polscy klienci wkrótce za zakupy online będą mogli zapłacić za pośrednictwem przeglądarki internetowej – na smartfonie, tablecie czy laptopie – i to jednym kliknięciem, bez konieczności podawania danych z karty. Co więcej, e-portfel będzie można zasilić nie tylko kartami Visa. Polska jest jednym z pięciu krajów UE, gdzie to rozwiązanie będzie testowane. Powód? Tego typu nowinki dobrze się u nas sprzedają.

18.01.2013 | przeczytano: 2534 razy

Jak czerpać przyjemność z fotografowania i sprzedaży swoich zdjęć bez strachu przed urzędami i przepisami podatkowymi?  Zostać wolnym strzelcem czy lepiej otworzyć własny salon fotograficzny? Portal fotoprawo.pl rozpoczyna nowy cykl artykułów poświęcony formom działalności gospodarczej dla fotografów.

23.11.2012 | przeczytano: 2524 razy
Zakaz stosowania płatnych spotów i billboardów niezgodny z konstytucją

Zakaz używania billboardów i spotów w kampanii wyborczej jest niezgodny z konstytucją uznał na dzisiejszym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny. Trybunał zbadał zakwestionowane przepisy przewidziane w spornym kodeksie wyborczym w pełnym składzie. Orzeczenie uważane jest za zwycięstwo PiS.

20.07.2011 | przeczytano: 2524 razy
Czy pracodawca ma prawo przerwać urlop pracownika?

Nagły powrót z urlopu na wezwanie szefa? To możliwe i zgodne z prawem. – W wyjątkowych sytuacjach pracodawca ma takie uprawnienie – przyznaje mecenas Karolina Stawicka, ekspert prawa pracy w Kancelarii Bird & Bird. Musi nam jednak zwrócić pieniądze za koszty podróży lub niewykorzystane wczasy.

16.08.2012 | przeczytano: 2518 razy
Król spamu w areszcie

Jak informuje portal Gazeta.pl, w czwartek do aresztu w Las Vegas trafił Król Spamu, czterdziestotrzyletni Sanford Wallace. Na komisariat zgłosił się sam.

08.08.2011 | przeczytano: 2515 razy
KPMG: Polski przemysł ma się coraz lepiej. Wyraźna poprawa jednak w przyszłym roku

Od trzech miesięcy widać poprawę nastrojów wśród polskich firm przemysłowych. Coraz lepiej radzi sobie branża elektromaszynowa, papiernicza i meblarska. Pod kreską wciąż jest budownictwo. Wskaźnik mierzący nastroje menadżerów ds. zakupów w firmach przemysłowych, czyli indeks PMI dla polskiego przemysłu za wrzesień 2013 r., wzrósł wyraźnie do 53,1 pkt.

01.10.2013 | przeczytano: 2507 razy
Employer branding i trendy HR

Spółka Studio Wiedzy wydała swój doroczny raport dotyczący rynku HR – #Trendy HR_2018. Głównym partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest agencja digital Social Media London Style. Raport powstaje w oparciu m.in. o szerokie badanie rynkowe, przeprowadzone na grupie 720 respondentów. W tegorocznym raporcie, oprócz tematów takich jak Employer Branding, rekrutacja, prawo pracy czy RODO, szczególnie dużo uwagi poświęcono wpływowi dynamicznych zmian technologicznych na rynek HR (social recruiting, crowdsourcing w HR, e-learning, rekrutacja i utrzymanie talentów w start-upach itp.).

25.07.2018 | przeczytano: 2503 razy
Polska Izba Przemysłu Targowego: „Tarcza Antykryzysowa” wymaga uzupełnienia

Zaproponowany przez rząd pakiet zwany Tarczą antykryzysową to krok w pożądanym kierunku, ale niewystarczający. Mimo dużej kwoty, jaką ministrowie przeznaczą na tzw. działania osłonowe, wiele branż, w tym targowa, MICE czy turystyczna mogą być narażone np. na trudności z zaspokajaniem zobowiązań, co w dalszej perspektywie uniemożliwi firmom rozwój. Potrzebne jest bezzwrotne wsparcie finansowe, które pozwoli „wyzerować” licznik zobowiązań i zapewnić płynność finansową działającym m.in. w naszej branży małym i średnim przedsiębiorstwom – uważa Beata Kozyra – prezes zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

19.03.2020 | przeczytano: 2458 razy (komentarzy: 6)
Alior Bank będzie śledził internetową aktywność klientów

Alior Bank pracuje nad technologią, która w przyszłości ma pozwolić na lepsze dopasowanie oferty do indywidualnych odbiorców. Bank chce lepiej wykorzystywać dostępne dane o klientach, np. wykorzystywać wiedzę z portali społecznościowych. Jak mówi prezes Wojciech Sobieraj, problemem jest jednak to, że na świecie brakuje firm z doświadczeniem w obróbce takich danych. Przez to trudno o niezbędne know-how, które bank dopiero zdobywa.

26.02.2013 | przeczytano: 2458 razy
Wrocław 2019

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Wrocław 2019

Wrocław jest miastem, które nie spieszy się z wprowadzeniem uchwały krajobrazowej, zapewne dlatego, że w roku 2014, zanim jeszcze powstała uchwała krajobrazowa, powołano we Wrocławiu park kulturowy, który uporządkował historyczne centrum miasta. Osoby przygotowujące projekt uznają, że kodeks krajobrazowy jest poważną regulacja prawną i nie należy się z nią spieszyć, ponieważ musi to być dokument rzetelny i zgodny z prawem.

19.05.2019 | przeczytano: 2456 razy
Sytuacja w największych miastach - marzec 2020

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Sytuacja w największych miastach - marzec 2020

Niedługo minie 5 lat od uchwalenia w Sejmie ustawy krajobrazowej. Przedstawiamy, jak wygląda kondycja ustawy i uchwał, które na jej podstawie powstały lub mają powstać w ośmiu największych miastach Polski (G8). Przegląd stanu uchwał krajobrazowych ograniczamy do tych najbardziej interesujących reklamodawców i zarazem wyznaczających kierunki działania dla innych.

19.04.2020 | przeczytano: 2455 razy
Orzeł i flaga do poprawki: Rząd szykuje zmiany godła i kolorystyki

Jak informuje „Rzeczpospolita” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego planuje nowelizację ustawy o godle, barwach i hymnie. Prace prowadzone są w tajemnicy – nieoficjalnie wiadomo, że mają zostać wprowadzone w życie na stulecie niepodległości.

19.06.2018 | przeczytano: 2452 razy (komentarzy: 8)
Bruksela chce ujednolicenia opakowań papierosów

Jednolite opakowania i praktycznie uniemożliwienie produkowania papierosów mentolowych i typu slim – to zmiany proponowane przez Komisję Europejską, które dzisiaj mają być przedstawione w Brukseli. Budzą one sprzeciw branży tytoniowej, której przedstawiciele twierdzą, że oznaczać to może bankructwa producentów i sprzedawców. W szeroko rozumianym przemyśle tytoniowym działa w Polsce nawet 60 tys. przedsiębiorców.

19.12.2012 | przeczytano: 2443 razy
Organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi: podnieść opłatę reprograficzną o kilka tysięcy procent!

Organizacje zrzeszające twórców dążą do podwyższenia tzw. opłaty reprograficznej nakładanej na urządzenia elektroniczne, które służą do kopiowania utworów – nawet o kilka tysięcy procent. Chcą też zwiększyć katalog produktów nią objętych. Ma to podwyższyć rekompensatę dla twórców z tytułu kopiowania ich utworów na użytek prywatny. Jednak producenci sprzętu obawiają się, że nowe prawo doprowadzi do znaczącego wzrostu cen, na czym stracą zarówno oni, jak i konsumenci.

22.01.2014 | przeczytano: 2422 razy

Według "Pulsu Biznesu" wszystkie decyzje wydane od początku roku przez urzędy kontroli skarbowej mogą być nieważne. To efekt wykładni przepisów podatkowych, jakiej dokonało Ministerstwo Finansów.

24.05.2003 | przeczytano: 2409 razy
H.Bochniarz: Ustawa deregulacyjna to dla przedsiębiorców na razie tylko obietnice

Choć przedsiębiorcy chwalą propozycje zawarte w ustawie deregulacyjnej, ostrożnie oceniają szansę na ich przyjęcie. – Nawet jeśli z Ministerstwa Gospodarki wychodziły ciekawe propozycje, to po uzgodnieniach międzyresortowych zostawało z nich prawie nic. Poprzednie dwa pakiety deregulacyjne są tego najlepszym dowodem: było 70 pozycji, zostało 12 – ocenia Henryka Bochniarz, prezydent PKKP Lewiatan.

25.06.2012 | przeczytano: 2408 razy

Czy PKO BP wprowadza klientów w błąd, promując w telewizyjnych reklamówkach roczną lokatę na 6 proc. "bez żadnych gwiazdek"? - pyta Gazeta Wyborcza. Według dziennikarzy GW oburzone są inne banki i niektórzy klienci PKO. Sprawę zbada Komisja Nadzoru Finansowego.

01.02.2008 | przeczytano: 2408 razy
Reklamy wprowadzały w błąd: 9 mln. kary!

Notebook z modemem za 1 zł, Najszybszy internet w komórce. Bez limitu; Telefonia cyfrowa za 1 zł przez 2 miesiące – m.in. takimi hasłami Aster, Vobis oraz operator sieci Era kusiły konsumentów. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że spółki wprowadziły konsumentów w błąd i nałożyła karę finansową w łącznej wysokości ponad 9 mln zł.

25.01.2010 | przeczytano: 2395 razy

Dokładnie 28 lat temu, 30 lipca 1990 roku IANA (Internet Assigned Numbers Authority), rejestr domen najwyższego poziomu, ustanowił domenę krajową .pl (ang. ccTLD - country code Top Level Domain). Pierwsze nazwy w domenie .pl pojawiły się w 1991 roku i związane były ze środowiskiem akademickim i naukowym. NASK został rejestrem i rejestratorem krajowej domeny w 1992 roku. Osiemnaście lat po ustanowieniu domeny .pl zarejestrowanych było milion nazw z tą końcówką, a na początku 2011 roku już dwa miliony.

30.07.2018 | przeczytano: 2386 razy
BCC: przedsiębiorcy bronią umów o dzieło

Przedsiębiorcy bronią tzw. umów śmieciowych, które dają im większą elastyczność. Dzięki umowom o dzieło wielu młodych ludzi znalazło swoją pierwszą pracę, a niektóre firmy tworzą więcej miejsc pracy niż gdyby oferowali pracownikom etaty. – Pracodawca proponuje to, na co go stać, żeby być konkurencyjnym, nie chowa w kieszeni pieniędzy dla samego chowania – podkreśla Zbigniew Żurek, wiceprezes Business Centre Club.

25.10.2012 | przeczytano: 2382 razy
345 mld zł polskiego PKB wypracowane do 2020 r. w internecie?

W 2020 roku 345 mld zł polskiego PKB może być wytwarzana przy pomocy internetu. Wdrożenie nowoczesnych technologii i zwiększanie dostępu obywateli do sieci pozwoli zwiększyć ten udział z 5 proc. do 13 proc. PKB. – Możliwy jest w Polsce skok cyfrowy – podkreślają eksperci Deloitte. Ich zdaniem rozwój internetu będzie w najbliższym czasie kluczowy dla wzrostu polskiej gospodarki.

25.07.2012 | przeczytano: 2364 razy
Uważaj! Visa i MasterCard sprzedadzą Cię reklamodawcom!

Dwie największe sieci obsługujące karty płatnicze – Visa i MasterCard, planują uruchomić nowe źródło dochodów związanych z udostępnianiem danych o transakcjach swoich klientów do celów reklamy w internecie. Sprawę opisał "Wall Street Journal".

30.10.2011 | przeczytano: 2361 razy

Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji. Eksperci mówią DZIENNIKOWI: "To konflikt interesów".

21.03.2008 | przeczytano: 2349 razy

Pozostało tylko 5 tygodni, aby wziąć udział w „Start with e-nnovation”- konkursie na najlepszy pomysł na projekt internetowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest on organizowany już po raz drugi przez Grupę Allegro.

26.07.2011 | przeczytano: 2327 razy

Środki zaoszczędzone na płatnych reklamówkach partie przeznaczą na kampanię bezpośrednią i Internet, gdzie zakazy nie obowiązują – przewiduje Rzeczpospolita.

18.05.2011 | przeczytano: 2326 razy
Polska Izba Książki kontra Chomikuj.pl

Polskiej Izbie Książki udało się zebrać kilkanaście firm potrzebnych do złożenia pozwu zbiorowego przeciwko serwisowi Chomikuj.pl - informuje Rzeczpospolita. Wydawcy protestujący przeciwko praktyce udostępniania przez Chomikuj.pl skanów wydawnictw za niewielką opłatą manipulacyjną nie będą domagać rekompensat, ale zażądają raczej zamknięcia portalu w obecnej formule.

13.07.2012 | przeczytano: 2315 razy

To, że jakaś organizacja wysyła do internautów listy z prośbą o zaprzestanie naruszania praw autorskich, to nic nowego. Jeśli jednak ta sama organizacja nie ma żadnych zastrzeżeń do gigantów takich jak YouTube i jednocześnie w ramach zadośćuczynienia domaga się od małych serwisów darmowej reklamy, to do jej działań można mieć zastrzeżenia - uważa Dziennik Internautów.

15.06.2008 | przeczytano: 2311 razy
Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową?

Od 2004 r. obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przypada on 2 maja. Polacy coraz chętniej świętują ten dzień i wywieszają za oknami biało-czerwone flagi. Czy prezentujemy je jednak właściwie?

02.05.2015 | przeczytano: 2306 razy

Do 2020 r., jak prognozuje IDC, aż 33 proc. informacji będzie przechodzić przez cyfrową „chmurę”. To oznacza nie tylko możliwość podniesienia wydajności pracowników, ale też nowe wyzwania przed menedżerami IT, zwłaszcza z sektora małych i średnich firm

25.07.2011 | przeczytano: 2304 razy (komentarzy: 1)
Szczecin 2019

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Szczecin 2019

Prezentujemy kolejny odcinek przeglądu stanu prac nad uchwałami krajobrazowymi w 8 największych miastach Polski. Przed przystąpieniem do prac nad uchwałą w Szczecinie przeprowadzono szczegółową inwentaryzację, która pokazała, że jedynie 19% reklam w mieście zostało ustawionych legalnie.

19.04.2019 | przeczytano: 2301 razy
Dziś Parlament Europejski zdecyduje o dalszym losie ACTA

Międzynarodowe porozumienie ACTA wciąż budzi emocje. Dziś o jego losie zdecyduje komisja ds. handlu międzynarodowego w Parlamencie Europejskim. - Zobaczymy, jak będzie decyzja w Europie - podkreśla Igor Ostrowski, wiceminister administracji i cyfryzacji. - Ale trzeba powoli, w ramach konsultacji, wypracowywać nowy model regulacji.

21.06.2012 | przeczytano: 2297 razy
Czy państwowe kontrakty reklamowe kolegów pogrążą ministra Nowaka?

Układy z właścicielami firmy reklamowej Cam Media zarabiającej na kontraktach z państwowymi firmami, drogie zegarki, zamknięte kluby z kosmicznymi cenami - trwa burza po zarzutach wobec Sławomira Nowaka opublikowanych w najnowszym numerze tygodnika Wprost. Sam Nowak wydał w tej sprawie oświadczenie.

22.04.2013 | przeczytano: 2281 razy
Wykorzystanie wizerunku pracownika reklamie: potrzebna zgoda

Kodeks pracy nie daje pracodawcy prawa do korzystania z wizerunku pracownika. Jeśli pracodawca chce ten wizerunek w jakichś celach (np. promocyjnych) wykorzystywać lub potrzebuje go z powodu charakteru prowadzonej działalności, musi uzyskać zgodę zatrudnionej osoby.

18.06.2018 | przeczytano: 2280 razy
Podatki: od dziś kolejne e-deklaracje bez e-podpisu

Dziś wchodzą w życie kolejne ułatwienia przy rozliczaniu się z fiskusem. Płatnicy podatku VAT nie będą musieli udawać się do urzędu skarbowego, by złożyć deklarację, a będą mogli to zrobić przez internet i bez e-podpisu. Nowe rozporządzenie Ministerstwa Finansów umożliwia również składanie e-deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilno-prawnych.

01.10.2012 | przeczytano: 2270 razy
1 2 3 4
Strona 2/41 (artykułów: 2034)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764