logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Prawo i gospodarka: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2041
Ostatni dzień na rozliczenie z fiskusem i korektę zeznania bez strat

Na rozliczenie się z urzędem skarbowym został tylko jeden dzień. Ci, którzy zeznanie już złożyli, powinni sprawdzić, czy nie ma w nim żadnej pomyłki. Korekta zeznania podatkowego powinna zostać złożona możliwie jak najszybciej – złożenie jej do końca okresu rozliczeniowego nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji.  Im dłuższa będzie zwłoka, tym wyższe będą odsetki. Traci się też prawo do części korzystnych rozwiązań.

30.04.2014 | przeczytano: 2608 razy
Polski rynek e-commerce 2017

W 2017 roku 54 proc. polskich internautów kupowało online (w porównaniu z 50 proc. w roku 2016). Najsilniejszym czynnikiem zachęcającym do e-zakupów jest ich całodobowa dostępność (82 proc. wskazań). Zakupy online są postrzegane jako nieskomplikowane (41 proc.) i wygodne (44 proc.), ale także tańsze (33 proc.) i zajmujące mniej czasu (39 proc.) niż te w sklepach tradycyjnych. Pozytywną zmianę obserwuje się w przypadku najsłabszego elementu e-zakupów w oczach respondentów – postrzegania zakupów online jako bezpiecznych. Podczas gdy w 2016 roku 43 proc. ankietowanych uważało zakupy w sieci za ryzykowne, w 2017 opinię tę podzielało już tylko 38 proc osób.

23.09.2017 | przeczytano: 2600 razy

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy medialnej, która 25 marca 2011 roku uchwalił Sejm. Ustawa wzbudziła sporo kontrowersji.

06.04.2011 | przeczytano: 2591 razy
BGK: w marcu ruszy rządowy program kredytów dla małych i średnich firm

Za kilka tygodni ruszy rządowy program pomocy dla firm. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) będzie udzielał gwarancji na kredyty oferowane przez banki komercyjne małym i średnim przedsiębiorstwom. W ten sposób weźmie na siebie część ryzyka ponoszonego przez banki przy kredytowaniu firm. Dzięki wsparciu możliwe będzie zaciągnięcie kredytu w wysokości 6 mln złotych.

14.02.2013 | przeczytano: 2545 razy
„Wpływ koronawirusa na polskie przedsiębiorstwa”

Prezesi firm nie mają złudzeń - koronawirus wpłynie negatywnie na ich przedsiębiorstwa. Przyznaje tak 69% respondentów w najnowszym badaniu firmy rekrutacyjnej i outsourcingowej Devire. Jak pracodawcy radzą sobie z obecną sytuacją? Jakie straty poniesie biznes?

01.04.2020 | przeczytano: 2543 razy
Rozwój małych i średnich firm zahamowany z powodu wysokich kosztów pracy

Jak wynika z badania firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton, obowiązujące w Polsce przepisy prawa pracy są główną barierą administracyjną w rozwoju przedsiębiorstw. Problemem są głównie jego częste zmiany i niejednoznaczne interpretacje. Wynikające z przepisów koszty pracy, np. obciążenia w postaci składek ZUS czy wynagrodzeń chorobowych, najbardziej uderzają w małe i średnie przedsiębiorstwa, a w konsekwencji – hamują ich wzrost.

16.12.2013 | przeczytano: 2539 razy
Portfel elektroniczny ma zrewolucjonizować handel w sieci

Visa zapowiada rewolucję w zakupach internetowych dzięki elektronicznemu portfelowi V.me. Polscy klienci wkrótce za zakupy online będą mogli zapłacić za pośrednictwem przeglądarki internetowej – na smartfonie, tablecie czy laptopie – i to jednym kliknięciem, bez konieczności podawania danych z karty. Co więcej, e-portfel będzie można zasilić nie tylko kartami Visa. Polska jest jednym z pięciu krajów UE, gdzie to rozwiązanie będzie testowane. Powód? Tego typu nowinki dobrze się u nas sprzedają.

18.01.2013 | przeczytano: 2534 razy
Zakaz stosowania płatnych spotów i billboardów niezgodny z konstytucją

Zakaz używania billboardów i spotów w kampanii wyborczej jest niezgodny z konstytucją uznał na dzisiejszym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny. Trybunał zbadał zakwestionowane przepisy przewidziane w spornym kodeksie wyborczym w pełnym składzie. Orzeczenie uważane jest za zwycięstwo PiS.

20.07.2011 | przeczytano: 2527 razy

Jak czerpać przyjemność z fotografowania i sprzedaży swoich zdjęć bez strachu przed urzędami i przepisami podatkowymi?  Zostać wolnym strzelcem czy lepiej otworzyć własny salon fotograficzny? Portal fotoprawo.pl rozpoczyna nowy cykl artykułów poświęcony formom działalności gospodarczej dla fotografów.

23.11.2012 | przeczytano: 2524 razy
Król spamu w areszcie

Jak informuje portal Gazeta.pl, w czwartek do aresztu w Las Vegas trafił Król Spamu, czterdziestotrzyletni Sanford Wallace. Na komisariat zgłosił się sam.

08.08.2011 | przeczytano: 2520 razy
Czy pracodawca ma prawo przerwać urlop pracownika?

Nagły powrót z urlopu na wezwanie szefa? To możliwe i zgodne z prawem. – W wyjątkowych sytuacjach pracodawca ma takie uprawnienie – przyznaje mecenas Karolina Stawicka, ekspert prawa pracy w Kancelarii Bird & Bird. Musi nam jednak zwrócić pieniądze za koszty podróży lub niewykorzystane wczasy.

16.08.2012 | przeczytano: 2519 razy
KPMG: Polski przemysł ma się coraz lepiej. Wyraźna poprawa jednak w przyszłym roku

Od trzech miesięcy widać poprawę nastrojów wśród polskich firm przemysłowych. Coraz lepiej radzi sobie branża elektromaszynowa, papiernicza i meblarska. Pod kreską wciąż jest budownictwo. Wskaźnik mierzący nastroje menadżerów ds. zakupów w firmach przemysłowych, czyli indeks PMI dla polskiego przemysłu za wrzesień 2013 r., wzrósł wyraźnie do 53,1 pkt.

01.10.2013 | przeczytano: 2507 razy
Employer branding i trendy HR

Spółka Studio Wiedzy wydała swój doroczny raport dotyczący rynku HR – #Trendy HR_2018. Głównym partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest agencja digital Social Media London Style. Raport powstaje w oparciu m.in. o szerokie badanie rynkowe, przeprowadzone na grupie 720 respondentów. W tegorocznym raporcie, oprócz tematów takich jak Employer Branding, rekrutacja, prawo pracy czy RODO, szczególnie dużo uwagi poświęcono wpływowi dynamicznych zmian technologicznych na rynek HR (social recruiting, crowdsourcing w HR, e-learning, rekrutacja i utrzymanie talentów w start-upach itp.).

25.07.2018 | przeczytano: 2503 razy
Wrocław 2019

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Wrocław 2019

Wrocław jest miastem, które nie spieszy się z wprowadzeniem uchwały krajobrazowej, zapewne dlatego, że w roku 2014, zanim jeszcze powstała uchwała krajobrazowa, powołano we Wrocławiu park kulturowy, który uporządkował historyczne centrum miasta. Osoby przygotowujące projekt uznają, że kodeks krajobrazowy jest poważną regulacja prawną i nie należy się z nią spieszyć, ponieważ musi to być dokument rzetelny i zgodny z prawem.

19.05.2019 | przeczytano: 2474 razy
Sytuacja w największych miastach - marzec 2020

Uchwały krajobrazowe - stan prac: Sytuacja w największych miastach - marzec 2020

Niedługo minie 5 lat od uchwalenia w Sejmie ustawy krajobrazowej. Przedstawiamy, jak wygląda kondycja ustawy i uchwał, które na jej podstawie powstały lub mają powstać w ośmiu największych miastach Polski (G8). Przegląd stanu uchwał krajobrazowych ograniczamy do tych najbardziej interesujących reklamodawców i zarazem wyznaczających kierunki działania dla innych.

19.04.2020 | przeczytano: 2465 razy
Polska Izba Przemysłu Targowego: „Tarcza Antykryzysowa” wymaga uzupełnienia

Zaproponowany przez rząd pakiet zwany Tarczą antykryzysową to krok w pożądanym kierunku, ale niewystarczający. Mimo dużej kwoty, jaką ministrowie przeznaczą na tzw. działania osłonowe, wiele branż, w tym targowa, MICE czy turystyczna mogą być narażone np. na trudności z zaspokajaniem zobowiązań, co w dalszej perspektywie uniemożliwi firmom rozwój. Potrzebne jest bezzwrotne wsparcie finansowe, które pozwoli „wyzerować” licznik zobowiązań i zapewnić płynność finansową działającym m.in. w naszej branży małym i średnim przedsiębiorstwom – uważa Beata Kozyra – prezes zarządu Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

19.03.2020 | przeczytano: 2463 razy (komentarzy: 6)
Orzeł i flaga do poprawki: Rząd szykuje zmiany godła i kolorystyki

Jak informuje „Rzeczpospolita” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego planuje nowelizację ustawy o godle, barwach i hymnie. Prace prowadzone są w tajemnicy – nieoficjalnie wiadomo, że mają zostać wprowadzone w życie na stulecie niepodległości.

19.06.2018 | przeczytano: 2460 razy (komentarzy: 8)
Alior Bank będzie śledził internetową aktywność klientów

Alior Bank pracuje nad technologią, która w przyszłości ma pozwolić na lepsze dopasowanie oferty do indywidualnych odbiorców. Bank chce lepiej wykorzystywać dostępne dane o klientach, np. wykorzystywać wiedzę z portali społecznościowych. Jak mówi prezes Wojciech Sobieraj, problemem jest jednak to, że na świecie brakuje firm z doświadczeniem w obróbce takich danych. Przez to trudno o niezbędne know-how, które bank dopiero zdobywa.

26.02.2013 | przeczytano: 2459 razy
Bruksela chce ujednolicenia opakowań papierosów

Jednolite opakowania i praktycznie uniemożliwienie produkowania papierosów mentolowych i typu slim – to zmiany proponowane przez Komisję Europejską, które dzisiaj mają być przedstawione w Brukseli. Budzą one sprzeciw branży tytoniowej, której przedstawiciele twierdzą, że oznaczać to może bankructwa producentów i sprzedawców. W szeroko rozumianym przemyśle tytoniowym działa w Polsce nawet 60 tys. przedsiębiorców.

19.12.2012 | przeczytano: 2444 razy
Organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi: podnieść opłatę reprograficzną o kilka tysięcy procent!

Organizacje zrzeszające twórców dążą do podwyższenia tzw. opłaty reprograficznej nakładanej na urządzenia elektroniczne, które służą do kopiowania utworów – nawet o kilka tysięcy procent. Chcą też zwiększyć katalog produktów nią objętych. Ma to podwyższyć rekompensatę dla twórców z tytułu kopiowania ich utworów na użytek prywatny. Jednak producenci sprzętu obawiają się, że nowe prawo doprowadzi do znaczącego wzrostu cen, na czym stracą zarówno oni, jak i konsumenci.

22.01.2014 | przeczytano: 2422 razy
2 3 4 5 6
Strona 4/103 (artykułów: 2041)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764