logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat mediów: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 5672
Robert Burneika w Fantasyexpo

Do portfolio gwiazd stale współpracujących z Fantasyexpo dołącza Robert Burneika, znany także jako Hardkorowy Koksu. Burneika to były kulturysta, zawodnik MMA a przede wszystkim osobowość medialna. Od 10 lat regularnie tworzy materiały na swój kanał YouTube a w TVN Turbo prowadził swój autorski program - Nie ma lipy. Fantasyexpo będzie odpowiedzialne za zarządzanie nowymi współpracami Roberta Burneiki, a także pomoże w Jego dalszym rozwoju.

07.08.2020 | przeczytano: 72 razy
Empik Premium o 50%% taniej na rok i miesięczny dostęp do HBO GO

Wraz z początkiem pandemii Empik udostępnił wszystkim dostęp do swojej flagowej usługi całkowicie za darmo. To wsparcie stanowiło zachętę do pozostania w domach,  korzystania z darmowej dostawy zamówień i jakościowego spędzania czasu wolnego. Widząc, że Polacy chętnie korzystają z tego rozwiązania, akcję dwukrotnie przedłużano, a teraz Empik Premium wraz z szerokim pakietem korzyści jest dostępne o 50% taniej – w cenie 39,99 zł za cały rok.

06.08.2020 | przeczytano: 92 razy
Streetcom kupuje Hash.fm

Agencja Streetcom odkupiła od Konrada Traczyka i koncernu Agora 100% udziałów w spółce Hash.fm.

06.08.2020 | przeczytano: 73 razy
WP Pilot z aplikacją na Samsung Smart TV

WP Pilot udostępnił właśnie nową aplikację dla użytkowników Samsung Smart TV. Pozwala na oglądanie prawie 100 kanałów telewizyjnych na żywo. Wystarczy do tego połączenie z internetem i pakiet telewizyjny WP Pilot.

05.08.2020 | przeczytano: 137 razy

Prawie 38-procentowy wzrost kanału rok do roku

05.08.2020 | przeczytano: 129 razy

NOIZZ.pl stworzył filtr w aplikacji Instagram, który wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość, umożliwia dodanie do tablicy z nazwą miejscowości tęczowej ramki. Akcja portalu jest reakcją na przyjęte przez ponad 50 jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiaty oraz województwa) deklaracje, że są obszarami wolnymi od “ideologii” LGBT. Funkcjonalność powstała przy współpracy z międzynarodowym studiem XR Popul-AR.

04.08.2020 | przeczytano: 110 razy

haloDoctor.pl, Medonet.pl oraz pozostałe serwisy Ringier Axel Springer Polska zawiązują strategiczne partnerstwo w celu upowszechnienia dostępu do usług lekarskich online. Aplikacja haloDoctor.pl pozwala w kilka minut, bez wychodzenia z domu – uzyskać konsultację lekarską, otrzymać e-receptę lub zwolnienie lekarskie od lekarzy różnych specjalizacji. Platforma jest dostępna w modelu 24/7.

04.08.2020 | przeczytano: 228 razy

Dzięki publikacji wystandaryzowanych i porównywalnych ofert pracy portal No Fluff Jobs szybko zyskał popularność wśród specjalistów IT w Polsce i na Węgrzech. Od lipca rozpoczął swoją działalność także na rynku czeskim*. W branży IT oczekiwania związane z jawnością widełek płac są najwyższe. Według raportu “Doświadczenia kandydatów w IT w 2020”** oczekuje ich 87 proc. osób. Tymczasem wciąż aż 71 proc. specjalistów z branży IT nie znajduje informacji na temat wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę.

04.08.2020 | przeczytano: 134 razy

Vectra do której niedawno dołączyła spółka Multimedia Polska S.A, przedłuża umowę o współpracy z kanałami Sportklub i Fightklub. Nowe porozumienie podpisane zostało aż na cztery lata i obowiązywać będzie do 2024 roku. Na jego mocy klienci operatora zachowają dostęp do obu kanałów sportowych, jak również dostęp ten utrzymają Ci, którzy wcześniej oglądali kanały za pośrednictwem przejętej spółki, czyli Multimdia Polska S.A.

03.08.2020 | przeczytano: 163 razy
Zbudowano infrastrukturę testową internetu kwantowego

Amerykanie chcą stworzyć internet kwantowy. Sieć nowej generacji zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa. W obliczu narastającego problemu cyberprzestępczości zorganizowanej amerykański Departament Energii uruchomił prace nad siecią przesyłu danych nowej generacji. Nad innowacyjnym systemem pracują naukowcy z kilku amerykańskich uczelni. Dzięki wykorzystaniu zjawiska splątania kwantowego chcą stworzyć internet odporny na ataki hakerów i przetwarzać dane bez ryzyka przechwycenia ich przez niepożądane osoby.

31.07.2020 | przeczytano: 182 razy
Rozszerzona rzeczywistość zmieni telewizję

Zaawansowane narzędzia do projektowania i produkcji, które umożliwiają nadawcom tworzenie wirtualnych obiektów, są dostępne od kilku lat, ale od niedawna weszły do głównego nurtu w największych sieciach telewizyjnych. Grafika AR umożliwia lepszą interakcję, daje swobodę w opowiadaniu złożonej historii w bardzo wizualny sposób. Aplikacje Augmented Reality pozwalają na angażujące wizualnie reprezentacje danych, dlatego sprawdzają się m.in. przy rozgrywkach sportowych. Przyszłością mogą być reklamy wyświetlane jeszcze w czasie transmisji.

31.07.2020 | przeczytano: 201 razy
Im dłużej trwa epidemia, tym bardziej realnie MŚP oceniają przyszłość

Najnowszy Barometr COVID-19, zrealizowany przez EFL na przełomie czerwca i lipca br., pokazuje bardziej realistyczne nastawienie przedstawicieli polskiego sektora MŚP do przyszłości niż jeszcze miesiąc temu. Po czterech miesiącach od wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce na szybką rekonwalescencję branży w tym roku liczy tylko 6 proc. firm, podczas gdy w maju ten odsetek był trzy razy wyższy (18 proc.). O bardziej pesymistycznych nastrojach niż̇ w maju świadczy również̇ wzrost odsetka firm, które sądzą, że w najbliższych latach nie powróci koniunktura w ich branży. Tak uważa ponad 13 proc. badanych, miesiąc wcześniej nie było takich opinii.  Czwarta edycja Barometru COVID-19 przynosi także optymistyczny wniosek – z 54 proc. do 31 proc. spadł odsetek przedsiębiorców uważających, że koronawirus spowoduje upadłość wielu firm.

31.07.2020 | przeczytano: 231 razy

WP Pilot udostępnił aplikację dla użytkowników korzystających z Huawei Mobile Services. Pozwala ona na oglądanie prawie 100 kanałów telewizyjnych na żywo na urządzeniach Huawei. Każdy użytkownik, który zainstaluje aplikację otrzyma darmowy dostęp do pakietu Starter Plus przez 14 dni.

31.07.2020 | przeczytano: 256 razy
Od 31 lipca br. wszystkie kina sieci Multikino będą otwarte

Od 31 lipca br. otwarte będą wszystkie kina sieci Multikino w Polsce. Do lokalizacji, które w czerwcu i w lipcu wznowiły działalność dołączają Multikina w Czechowicach-Dziedzicach, Elblągu, Jaworznie, Koszalinie, Rzeszowie, Sopocie i Tychach.

31.07.2020 | przeczytano: 153 razy
Wielka sobota „Gazety Wyborczej”, poniedziałki z „Ekonomią+”

Od soboty, 1 sierpnia 2020 r. „Gazeta Wyborcza” w weekendy będzie wydawać największy na polskim rynku pakiet magazynów - poza newsową częścią dziennika czytelnicy otrzymają nowy magazyn opinii „Wolna Sobota”, tygodnik dla kobiet „Wysokie Obcasy” oraz magazyn „Ale Historia”, który dotychczas ukazywał się co poniedziałek. Nowością będzie też „Ekonomia+”, czyli magazyn, który poszerzy ofertę „Wyborczej” w poniedziałki.  

30.07.2020 | przeczytano: 216 razy

Jak długie jest gdańskie molo? Przy jakiej ulicy urodził się Gabriel Fahrenheit? Na ile dzielnic podzielony administracyjnie jest Gdańsk? Z podobnymi pytaniami będą mieli okazję się zmierzyć uczestnicy Wielkiego Testu Wiedzy o Gdańsku organizowanego przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto". Test odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia br. w nietypowym miejscu – na trybunach Stadionu Energa Gdańsk. Zwycięzca otrzyma 5000 złotych.

30.07.2020 | przeczytano: 194 razy

Play rozszerza pakiet Podstawowy PLAY NOW i PLAY NOW TV o dwa nowe kanały – TV Puls i PULS 2. Są one dostępne już od dzisiaj, dla wszystkich użytkowników telewizji operatora.

30.07.2020 | przeczytano: 164 razy

Serwis, który pozwala wspomnieć wyjątkowych ludzi i pielęgnować pamięć o nich, a jednocześnie poradnik, pomagający uporządkować najistotniejsze sprawy w niełatwym okresie żałoby po bliskich – to Odeszli.pl, nowe miejsce w sieci przygotowane przez zespół „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl. Od 28 lipca 2020 r. serwis jest dostępny w tradycyjnej i mobilnej wersji.  

29.07.2020 | przeczytano: 238 razy (komentarzy: 2)

Moto.pl wprowadził w lipcu 2020 r. nową sekcję dedykowaną biznesowi motoryzacyjnemu. To jedna z trzech najważniejszych kategorii tematycznych w serwisie, obok technologii i ekologii. Użytkownicy znajdą w niej m.in. wiadomości z rynku motoryzacyjnego oraz wywiady z ciekawymi osobowościami i ekspertami.

29.07.2020 | przeczytano: 215 razy

Po raz pierwszy w historii widzowie w naszym kraju będą mieli możliwość obejrzenia na żywo meczów chińskiej ligi w koszykówce mężczyzn. Fazę play-off w jednej z najdynamiczniej rozwijających się rozgrywek na świecie pokaże telewizja Sportklub.

29.07.2020 | przeczytano: 241 razy
Reachablogger.pl oferuje publikacje sponsorowane w podcastach

Platforma influence marketingowa REACHaBLOGGER.pl poszerza paletę oferowanych usług o możliwości reklamy w podcastach. Dotyczyć one będą zarówno lokowania produktów i marek w podcaście, jak i sponsoringu całych podcastów.

29.07.2020 | przeczytano: 239 razy
Koronawirus przyspieszył rozwój reklamy digital

Według estymacji agencji mediowej Zenith, opublikowanej w Zenith Advertising Expenditure Forecasts, globalne wydatki na reklamę zmniejszą się w 2020 roku o 9,1%.  Dla porównania, wydatki na reklamę podczas recesji w 2009 roku spadły o 9,5%.

27.07.2020 | przeczytano: 331 razy

Dziennikarze Onetu poprowadzą spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych podczas tegorocznej edycji festiwalu Pol’and’Rock. Onet po raz trzeci z rzędu jest wyłącznym Horyzontalnym Patronem Internetowym Pol’and’Rock Festival. Festiwal odbędzie się 30-31 lipca i 1 sierpnia 2020 r. w formie online. Wszystkie spotkania festiwalowej ASP oraz wybrane koncerty będą transmitowane na stronie głównej Onetu, a na profilu Onet Kultura na Facebooku będą transmitowane wszystkie koncerty. Festiwal będzie transmitowany również między innymi na należącym do Fundacji WOŚP kanale Kreciola.tv.

27.07.2020 | przeczytano: 307 razy

4 czerwca CANAL+ otworzył swoje biblioteki VOD dla całego rynku, uruchamiając nową usługę PREMIERY CANAL+, w której można wygodnie i legalnie wypożyczać polskie i zagraniczne hity filmowe, dokumenty, premierowe produkcje prosto z kina oraz tytuły, które nie zdążyły jeszcze szeroko zadebiutować w Polsce na wielkim ekranie. Użytkownicy mogli do tej pory korzystać z usługi w przeglądarkach internetowych na stronie premiery.canalplus.pl. Dziś na rynku debiutują trzy aplikacje, które rozszerzają dostęp do bibliotek na kolejnych platformach – iOS, Android i Android TV. W usłudze PREMIERY CANAL+ można obecnie znaleźć kilkaset hitów.

27.07.2020 | przeczytano: 170 razy
Nowy magazyn dla branży e-commerce

Skupia w sobie szerokie spojrzenie na rynek dwóch branż: mody i designu. Wśród autorów, obok osobowości z wymienionych dziedzin, o warstwę merytoryczną, związaną z e-commerce dbają eksperci na co dzień pracujący dla trzech polskich serwisów: Domodi, Allani oraz Homebook. Na rynku ukazał się właśnie pierwszy online’owy numer Clue - magazynu Grupy Domodi.

27.07.2020 | przeczytano: 280 razy (komentarzy: 2)

Ile naprawdę kosztuje ryba nad Bałtykiem i jak długo trzeba czekać w kolejce, by wspiąć się na Giewont? Na te i wiele innych pytań „Gazeta Wyborcza” odpowiada w cyklu artykułów „Wakacje 2020” , w których przez całe lato czytelnicy mogą znaleźć praktyczne urlopowe podpowiedzi i informacje zarówno o wyjątkowych miejscach do podróżowania po Polsce, ciekawych sposobach spędzania weekendu w mieście, jak i pogodzie czy jakości powietrza w całym kraju. Wakacyjne teksty publikowane są zarówno na łamach papierowego wydania dziennika, jak i w serwisie Wyborcza.pl oraz Wysokieobcasy.pl.

24.07.2020 | przeczytano: 135 razy

Wartość rynku serwisów VOD w Polsce przekroczyła w 2019 r. poziom miliarda złotych. Rynek zawdzięcza swoją koniunkturę głównie serwisom subskrypcyjnym, które odpowiadają za przeszło połowę jego wartości. W tym roku serwisy SVOD zanotują rekordowy przyrost subskrypcji netto. Nałoży się na to organiczny wzrost rynku oraz lockdown związany z pandemią COVID-19.

24.07.2020 | przeczytano: 270 razy
Agnieszka Hyży założyła wydawnictwo cyfrowe

Dziennikarka została prezesem technologiczno-wydawniczego start-upu – platformy z interaktywnymi e-bookami. Tłumaczy, że projekt będzie walczył z szumem informacyjnym i dostarczał rzetelnych informacji o świecie. Publikowane treści będą powstawać na podstawie wiedzy ekspertów. Agnieszka Hyży chciałaby w przyszłości zaangażować w przedsięwzięcie inwestorów.

24.07.2020 | przeczytano: 227 razy (komentarzy: 4)

WP Pilot udostępni darmową stację z koncertami Ladies’ Jazz Festival z 25 i 26 lipca. Wystąpią m.in. Iza Kowalewska, Hanna Banaszak, Eliane Elias, Stacey Kent, Candy Dulfer, Beth Hart  i Urszula Dudziak. Emisja wydarzeń rozpocznie się o godzinie 19:00.

23.07.2020 | przeczytano: 225 razy
Marzena Suchan szefową Strony Głównej WP

Od poniedziałku 3 sierpnia szefową Strony Głównej WP będzie Marzena Suchan, która do Wirtualnej Polski przechodzi z Interii. Będzie m.in. realizować strategię rozwoju i doradzać zespołowi Strony Głównej WP.

23.07.2020 | przeczytano: 206 razy (komentarzy: 2)

W czwartek, 23 lipca br. wraz z „Gazetą Wyborczą” ukaże się „Biała Księga wyborów prezydenckich”- magazyn prezentujący skalę naruszeń wyborczych w demokratycznym państwie. W wydaniu będzie można przeczytać m.in. o propagandzie, którą uprawia TVP na rzecz rządu, nieprawidłowościach w głosowaniu za granicą, protestach, które wpłynęły do Sądu Najwyższego, jak również listy czytelników, którzy zgłaszali swoje zastrzeżenia do przebiegu głosowania odbywającego się 12 lipca.

23.07.2020 | przeczytano: 257 razy
Ranking najczęściej cytowanych mediów w Polsce za czerwiec 2020

Z raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) wynika, że wśród mediów najczęściej cytowanych przez inne redakcje w czerwcu 2020 między innymi znalazły się: Onet.pl, RMF FM, TVN24, Rzeczpospolita, Forbes, Money.pl, tygodnik Do Rzeczy i Radio Kraków.

22.07.2020 | przeczytano: 267 razy
Polskie wakacje w czasie pandemii w wyszukiwarce Google

Obecna sytuacja na świecie pokrzyżowała wiele planów turystycznych, jednak z tygodnia na tydzień możemy zauważyć, że coraz śmielej wracamy do ich realizacji Jednym z tych elementów jest wybór miejsca, w którym spędzimy tegoroczne wakacje. Jak wynika z danych Google Trends, Polacy coraz częściej poszukują informacji, gdzie mogą wyjechać i jak przygotować się do zagranicznej podróży.

21.07.2020 | przeczytano: 202 razy
Content Categories – nowe rozwiązanie reklamowe Wyborcza.pl

Od 20 lipca 2020 r. klienci Wyborcza.pl decydujący się na reklamę w serwisach internetowych „Gazety Wyborczej” mogą skorzystać nowego rozwiązania Content Categories. Umożliwia ono efektywną emisję treści promocyjnych w ramach kategorii tematycznych, które są dopasowane do treści artykułów na stronach Wyborcza.pl.

20.07.2020 | przeczytano: 170 razy

Do redakcji "Wysokich Obcasów" i serwisu Wysokieobcasy.pl na czas wakacji dołączyła Justyna Grochal. Jej staż w tym zespole odbywa się dzięki ponownemu udziałowi "Gazety Wyborczej" w Google News Initiative Fellowship, programie organizowanym przez European Jornalism Centre.

20.07.2020 | przeczytano: 291 razy (komentarzy: 6)
Spotify startuje w Rosji i na 12 innych europejskich rynkach

Spotify uruchomił swój serwis na 13 nowych rynkach europejskich w całej Europie w tym w Rosji, która jest w grupie 20 największych rynków serwisów streamingowych. Spotify już ma pozycję najpopularniejszego na świecie serwisu streamingowego audio, a po dzisiejszym rozszerzeniu obszaru działalności jest obecny na 92 rynkach na całym świecie.

20.07.2020 | przeczytano: 222 razy

Z początkiem sierpnia Andrzej Stankiewicz obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Onetu ds. informacji.  Paweł Ławiński, pełniący do tej pory funkcję zastępcy redaktora naczelnego Onet.pl, obejmie stanowisko pierwszego zastępcy.

20.07.2020 | przeczytano: 243 razy (komentarzy: 8)
Nowy program „Remonty gwiazd Hollywood” w TVN Style

Największe światowe gwiazdy, spektakularne remonty i inspirujące historie! Czegoś takiego jeszcze nie było! Brad Pitt, Mellisa McCarthy, Viola Davis, Rebel Wilson oraz Michael Bublé w nowym programie przygotują wyjątkową niespodziankę dla swoich bliskich. W metamorfozach wnętrz pomogą im niezawodni bracia Scott. „Remonty gwiazd Hollywood” już 21 lipca o godz. 22:15 tylko w TVN Style!  

20.07.2020 | przeczytano: 180 razy

Najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich 2020 została odnotowana w... Sopocie. Tym samym Sopot otrzymał tytuł Wyborczej Stolicy Polski w specjalnej akcji "Gazety Wyborczej", w której redakcja zachęcała wszystkich do głosowania 28 czerwca i 12 lipca. Nagrodą dla samorządu Sopotu, przygotowaną przez zespół dziennika, jest wakacyjna kampania promocyjna o wartości 100 tys. zł, a dla mieszkańców kurortu - 10 tys. subskrypcji treści Wyborcza.pl. Podsumowanie profrekwencyjnej akcji "Gazety Wyborczej" można przeczytać już dziś - w czwartek, 16 lipca na tradycyjnych i cyfrowych łamach dziennika.

20.07.2020 | przeczytano: 163 razy
30 mln zł od Zygmunta Solorza i Grupy Polsat na walkę z pandemią

Zygmunt Solorz i Grupa Polsat przeznaczyli w sumie kwotę ponad 30 mln złotych na wsparcie społeczeństwa i służby zdrowia podczas dotychczasowej walki z pandemią koronawirusa. Pomoc była skierowana między innymi do szpitali, lekarzy, pielęgniarek, pracowników służb medycznych, jak również np. do dzieci z domów dziecka.

20.07.2020 | przeczytano: 326 razy
Radio Pogoda i ZAiKS promują polskich twórców

„Kultowa piątka”, „Wieczór autorski” i „Książka na wakacje w Radiu Pogoda” – dzięki tym audycjom Radio Pogoda we współpracy ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS będzie wspierać i promować polskich twórców.

20.07.2020 | przeczytano: 193 razy

Facebook rozpoczyna współpracę z kluczowymi agencjami w Polsce w ramach programu Facebook Marketing Partners for Agencies. Wśród firm, które otrzymały status oficjalnego partnera znalazł się Bluerank, gdzie zespół Social Ads realizuje kampanie reklamowe dla takich klientów jak Unilever, Promedica24, Rainbow czy Mall.pl. Z programu skorzystają także klienci Bluerank, którzy będą mogli liczyć na szerokie wsparcie specjalistów Facebooka.

20.07.2020 | przeczytano: 213 razy
Gaming & Video: Chińska ofensywa – kto wygra walkę o widza?

Czekają nas ciekawe czasy jeżeli chodzi o video i streaming. Obu kategoriom pandemia nie zaszkodziła, a wręcz pomogła. Ich rola w codziennym życiu milionów ludzi stała się jeszcze ważniejsza niż kilka- czy kilkanaście miesięcy temu. Bacznie więc przyglądamy się rozwojowi sytuacji , bo zaczyna się robić bardzo ciasno na tym rynku – ale zdrowa konkurencja jest jak najbardziej potrzebna

18.07.2020 | przeczytano: 257 razy
Nośniki reklamy OOH 2019: podsumowanie

Liczba powierzchni ekspozycyjnych oferowanych na nośnikach OOH zmieniła się w ciągu ostatniego roku nieznacznie. Nie dotyczy to jednej kategorii: „nośników małego formatu”. Decydujący jest tu jednak wzrost powierzchni sytuowanych na „rowerach miejskich”, będący następstwem rozbudowy tego systemu w polskich miastach. Oferta najbardziej popularnych powierzchni na nośnikach standardowych 12 m² oraz frontlight 6 x 3 m zmniejszyła się łącznie o ponad 1 300. Powierzchnie na nośnikach Citylight wzrosły w tym czasie o ponad 300 sztuk.

18.07.2020 | przeczytano: 581 razy
„#Wakacje2050” - Gazeta.pl pozdrawia z przyszłości naznaczonej zmianami klimatu

Wyschnięta Wisła, Bałtyk pełen sinic, płonący Biebrzański Park Narodowy. A na ich tle "wesołe" pozdrowienia z wakacji. Takim kontrastowym zestawieniem i wykorzystując prawdziwe zdjęcia z ostatnich lat Gazeta.pl alarmuje, jak mogą wyglądać nasze wakacje przyszłości, jeśli nie podejmiemy działań zmierzających do zahamowania kryzysu klimatycznego.

17.07.2020 | przeczytano: 403 razy (komentarzy: 8)
„Newsme.pl – żebyś wiedziała”

Z początkiem lipca ruszyła akcja społeczna „newsme.pl – żebyś wiedziała!” realizowana przez Omenaa Foundation i inicjatywę newsme.pl. Kobiety znane,  cenione i opiniotwórcze wykorzystają swój głos, by podkreślić, że warto wiedzieć, czym żyje opinia publiczna. Ambasadorką akcji w lipcu jest Omenaa Mensah – osobowość telewizyjna, bizneswoman.

17.07.2020 | przeczytano: 225 razy (komentarzy: 10)

Po kilku kwartałach spadków w II kwartale br. wskaźniki widoczności reklam displayowych w Polsce zanotowały bardzo mocne odbicie. Wzrosły aż o 10 punktów procentowych, zbliżając się do średniej międzynarodowej. Wzrost ten jest konsekwencją zmienionych wzorców konsumpcji mediów podczas kryzysu COVID-19. W przeciwieństwie do reklamy display, reklama wideo odnotowała niewielkie zmiany.

17.07.2020 | przeczytano: 152 razy
4 miliony - tyle subskrypcji na Youtube „stuknęło” Frizowi i Reziemu

Karol “Friz” Wiśniewski oraz Remigiusz “reZigiusz” Wierzgoń zgromadzili na swoich kanałach w serwisie YouTube po 4 miliony subskrybentów. Filmy pierwszego z YouTuberów do tej pory wygenerowały już ponad miliard wyświetleń, natomiast drugi z nich zbliża się do tego pułapu. Mimo młodego wieku, wspomniani twórcy swoją popularność w Internecie budują już od dawna - wirtualną działalność rozpoczęli około 10 lat temu.

17.07.2020 | przeczytano: 298 razy

Serwis eDziecko.pl z grupy Gazeta.pl w ciągu roku odnotował wzrost liczby odsłon o ponad 120% i użytkowników o blisko 70%. W czerwcu 2020 serwis odwiedziło blisko 3,4 mln internautów (real user), którzy wykonali prawie 13,2 mln odsłon. Dzięki temu eDziecko.pl znalazło się na pierwszym miejscu rankingu serwisów z kategorii Dzieci i Rodzina w badaniu Gemius/PBI.

17.07.2020 | przeczytano: 172 razy
Redakcje lokalne ratują się grantami

Zamknięte kioski, spadek liczby reklam czy zatory płatnicze – media, zwłaszcza lokalne, zderzyły się z wieloma problemami w czasach koronawirusa, z którymi zostały same. Nie mogły liczyć na specjalne wsparcie rządowe ani samorządowe. W tym trudnym okresie ruszyły prywatne programy wsparcia finansowego od m.in. Google czy Facebooka na ratowanie sytuacji lokalnej prasy.

17.07.2020 | przeczytano: 200 razy
1 2 3
Strona 1/114 (artykułów: 5672)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764