logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat mediów: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 7575
Polsat i Plus partnerami tytularnymi hali w Gdyni

Polsat i Plus – dwie najważniejsze marki Grupy Polsat Plus będą w nazwie hali w Gdyni. Dzięki umowie Grupy Polsat Plus z miastem Gdynia hala będzie nazywała się Polsat Plus Arena Gdynia.

12.08.2022 | przeczytano: 75 razy

Wyborcza.pl i Storytel łączą siły. Od sierpnia 2022 r. dwie subskrypcje - pakiet Premium Wyborcza.pl i pakiet Unlimited Storytel dostępne będą w atrakcyjnej, konkurencyjnej cenie 55 zł*. W ramach łączonej usługi subskrybenci będą mogli sięgnąć do sprawdzonych informacji, nagradzanych reportaży, wywiadów z nietuzinkowymi gośćmi i wielu innych tekstów w serwisach i magazynach “Wyborczej”, a dodatkowo zyskają dostęp do bazy ponad 100 tys. audiobooków i e-booków w Storytel.

12.08.2022 | przeczytano: 44 razy

W pierwszej połowie 2022 roku 23 profile TVN Warner Bros. Discovery na Facebooku oraz 22 konta na Instagramie wygenerowały łącznie ponad 113 mln wyświetleń treści wideo. Portfolio największego nadawcy w Polsce zebrało już łącznie niemal 12 mln subskrybentów na obu platformach – 8,4 mln na Facebooku oraz 3,2 na Instagramie – i cały czas przyciąga nowych. Lider polskiego rynku medialnego obserwuje także stale rosnące zaangażowanie użytkowników.

12.08.2022 | przeczytano: 57 razy
Wirtualna Polska utrzymuje pozycję wśród opiniotwórczych mediów

Ranking najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce otwiera Wirtualna Polska, na której redakcyjne treści inni dziennikarze w kraju powoływali się w lipcu 1,8 tys. razy. Miejsce drugie zajął Onet z wynikiem ponad 1,6 tys. odniesień w innych mediach, a podium zamyka Rzeczpospolita z niewiele niższą liczbą 1,5 tys. cytowań. Najwyższy wzrost, bo aż o dwanaście oczek odnotowała zaś rozgłośnia radiowa — Polskie Radio 24.

12.08.2022 | przeczytano: 90 razy
#AMStarget: KFC wybiera sieć Digital Indoor AMS

W swojej wakacyjnej kampanii reklamowej KFC wykorzystało analizę danych OOH zawartą w ofercie produktowej AMS. Zapewnia ona personalizację przestrzeni miejskiej, a także odpowiedni dobór punktów kontaktu z odbiorcą do konkretnych etapów ścieżki zakupowej, zwiększając efektywność działań reklamowych. Dopasowane miejsce i czas zaowocowały komplementarną kampanią OOH łączącą możliwości klasycznego i cyfrowego outdooru.

12.08.2022 | przeczytano: 102 razy
Wyniki finansowe Grupy Agora w 2. kwartale 2022 r.

Grupa Agora zamknęła 2. kwartał 2022 r. z istotną poprawą wyników operacyjnych, którą zapewniły o 1/3 wyższe przychody odnotowane w niemal wszystkich biznesach. Dla intensywnie odbudowującej się po pandemii działalności kinowej był to najlepszy pod względem wpływów 2. kwartał w historii firmy. Przychody reklamowe Grupy Agora rosły szybciej niż rynkowe wydatki na promocję produktów i usług, zwłaszcza w wyprzedzających rynek segmentach Reklama Zewnętrzna i Radio.

12.08.2022 | przeczytano: 61 razy
Comedy Central świętuje 25 lat „Miasteczka South Park”

W sobotę 13 sierpnia o godz. 22:00 na Comedy Central wyemitowany zostanie maraton serialu „Miasteczko South Park”, a także antenowa premiera dokumentu o kulisach jego produkcji. Z okazji urodzin serialu stacja przygotowała również konkurs w formie pojedynku na memy.

12.08.2022 | przeczytano: 48 razy
Gameset partnerem Anzu w Europie Środkowo-Wschodniej

Gameset nawiązał długofalowe partnerstwo z Anzu, najbardziej zaawansowaną na świecie platformą umożliwiającą tworzenie natywnych reklam w grach wideo (tzw. in-game ads), w tym m.in. w Robloxie. Tym samym polska agencja gaming i metaverse marketingu została partnerem agencyjnym firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

11.08.2022 | przeczytano: 91 razy
Platforma VOD Flixclassic dostępna w Samsung Smart TV

Platforma VOD FlixClassic, która gromadzi klasyki kina z całego świata jest już dostępna jako aplikacja na Samsung Smart TV z systemem Tizen.

10.08.2022 | przeczytano: 130 razy

AUDIENCE CPC to nowa oferta reklamowa Grupy ZPR Media wykorzystująca potencjał 1st party data, czyli danych własnych wydawcy. Mając świadomość zmian zachodzących w podejściu do prywatności w sieci i ograniczeń możliwości „obserwowania” zachowań Użytkownika w Internecie, proponujemy zakup przestrzeni reklamowej w oparciu o zweryfikowane wskaźniki jakościowe oraz produkty pozwalające precyzyjnie docierać do kontekstowo opisanej grupy odbiorców.

09.08.2022 | przeczytano: 132 razy

Podcasty są medium coraz chętniej wybieranym nie tylko przez polskich słuchaczy, ale też przez reklamodawców. Sprzyja temu wysoki poziom akceptacji treści promocyjnych związanych z seriami podcastowymi, co potwierdzają wyniki trzeciej edycji raportu „Słuchacz podcastów w Polsce”, stworzonego przez zespół Tandem Media z Grupy Radiowej Agory.  

08.08.2022 | przeczytano: 203 razy

Wyborcza.pl i Storytel łączą siły. Od sierpnia 2022 r. dwie subskrypcje - pakiet Premium Wyborcza.pl i pakiet Unlimited Storytel dostępne będą w atrakcyjnej, konkurencyjnej cenie 55 zł*. W ramach łączonej usługi subskrybenci będą mogli sięgnąć do sprawdzonych informacji, nagradzanych reportaży, wywiadów z nietuzinkowymi gośćmi i wielu innych tekstów w serwisach i magazynach “Wyborczej”, a dodatkowo zyskają dostęp do bazy ponad 100 tys. audiobooków i e-booków w Storytel. 

08.08.2022 | przeczytano: 165 razy
Aleph i Reddit będą wspólnie obsługiwać reklamodawców

Aleph Group, Inc, globalny dostawca reklamy digital w krajach rozwijających się (“emerging countries”), ogłosił właśnie globalne partnerstwo sprzedażowe z platformą Reddit. Celem partnerstwa jest zapewnienie jak najefektywniejszych rozwiązań partnerom reklamowym w Europie i Azji Środkowej, w obliczu szybkiego rozwoju Reddit na całym świecie.

08.08.2022 | przeczytano: 185 razy
Złoty znak Qualid dla Idemnet

Spółka Time S.A. (Grupa ZPR Media) otrzymała kolorowe znaki QUALID: Brand Safety, Anti-Fraud i Viewability. Oznacza to, że ukończyła procedurę weryfikacji, spełniając warunki w przysługujących jej kategoriach, a pracownicy mający bezpośredni wpływ na jakość reklamy przeszli specjalistyczne szkolenia.

08.08.2022 | przeczytano: 153 razy
RMF FM najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce w 1. półroczu

W pierwszej połowie br. RMF FM było najczęściej cytowanym medium w Polsce pokonując nie tylko wszystkie rozgłośnie radiowe, ale też dzienniki, telewizyjne kanały informacyjne i portale internetowe.

05.08.2022 | przeczytano: 327 razy (komentarzy: 19)
Dziennikarka Telewizji Polskiej skazana na Białorusi na 5 lat pozbawienia wolności

W środę, 3 sierpnia Sąd Obwodowy w Homlu wydał wyrok w procesie dziennikarki TVP Iryny Słaunikawej. Uznano ją za winną „stworzenia formacji ekstremistycznej” i skazano na 5 lat kolonii karnej. Maksymalny wymiar kary za popełnienie tego czynu przewidziany w kodeksie karnym to 7 lat pozbawienia wolności.

05.08.2022 | przeczytano: 258 razy (komentarzy: 3)
Wyniki badania Mediapanel za lipiec 2022

Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu: rankingi wydawców i witryn internetowych oraz aplikacji. Prezentujemy również zestawienie audytowanych playerów audio i wideo – ich wyniki pokazujemy w agregacji do grup mediowych, biorących udział w badaniu.

05.08.2022 | przeczytano: 275 razy

Izba powołała prof. Tadeusza Kowalskiego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; jego kandydaturę poparło 56 senatorów, 40 było przeciw, a 3 osoby wstrzymały się od głosu.

05.08.2022 | przeczytano: 207 razy

Grzegorz Rzeczkowski, dziennikarz polityczny i śledczy, od 1 sierpnia br. dołącza do redakcji Newsweeka.

05.08.2022 | przeczytano: 233 razy

Już od 1 sierpnia serwis Player jest dostępny dla Klientów CANAL+. W ramach współpracy Klienci telewizji satelitarnej CANAL+ mogą korzystać z bogatej biblioteki Playera.

05.08.2022 | przeczytano: 291 razy

TVN Warner Bros. Discovery kolejny miesiąc z rzędu znalazła się na pozycji lidera rynku medialnego – portfolio kanałów nadawcy osiągnęło udział w widowni na poziomie 24,9%. W lipcu kanał TVN był najchętniej wybieraną przez widzów stacją telewizyjną w gronie Big5, z udziałem na poziomie 8,5% w grupie 16-49. Lipiec upłynął pod znakiem sukcesu także w kanałach tematycznych nadawcy – TVN24 umocniło swoją pozycję najpopularniejszego kanału informacyjnego zarówno w grupie widzów 4+ (SHR: 5,6%), jak i 16-49 (SHR: 3,5%). Stacja TVN Turbo osiągnęła najlepszy lipcowy wynik oglądalności w historii kanału, z udziałem w widowni komercyjnej na poziomie 1%. TVN Style już kolejny miesiąc zajmuje najwyższy stopień podium w kategorii lifestyle z udziałem 0,7% w widowni 16-49.

05.08.2022 | przeczytano: 166 razy

Spółki IDMnet i Time SA otrzymały znak QUALID

05.08.2022 | przeczytano: 199 razy
Marcin Bartnicki zastępcą redaktora naczelnego WP

Szef obszaru Technologie w redakcji Wirtualnej Polski, Marcin Bartnicki, awansował na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Będą do niego raportować szefowie i szefowe serwisów technologicznych, zdrowotnych, show-biznesowych, a także ukraińskojęzyczna redakcja vPolshchi.pl.

05.08.2022 | przeczytano: 164 razy
TVN Style ma już 18 lat

Jedna z najchętniej oglądanych stacji lifestylowych w Polsce obchodzi osiemnaste urodziny! Jak to wszystko się zaczęło? Który z programów oglądał się najlepiej w historii kanału? To “Pani Gadżet” czy “Miasto kobiet” jest rekordzistą jeżeli chodzi o liczbę wyprodukowanych odcinków?

05.08.2022 | przeczytano: 179 razy
Marta Radziak-Kucharska nową szefową działu rozwoju marki Gazeta.pl

Zespół portalu Gazeta.pl nieustannie rozwija się, chcąc tworzyć innowacyjne i społecznie zaangażowane medium na nowe czasy. Wraz z początkiem sierpnia br. na czele działu rozwoju marki odpowiedzialnego m.in. za akcje społeczne portalu stanęła Marta Radziak-Kucharska, od lat związana z Gazeta.pl. Zastąpiła w tej roli Rafała Madajczaka, który od lipca br. jest redaktorem naczelnym portalu.

04.08.2022 | przeczytano: 185 razy

Szczepan Twardoch po raz kolejny wyrusza na Spitsbergen. Patronat nad wyprawą objęła Wyborcza.pl - od 4 do 17 sierpnia 2022 r. w serwisie będzie można na bieżąco śledzić relację z jego podróży, w tym postępy wyprawy na interaktywnej mapie, a także przeczytać o historii i przyrodzie norweskiej wyspy. Na internetowych łamach "Wyborczej" - Wyborcza.pl/twardoch pojawią się nie tylko teksty, ale też zdjęcia i nagrania wideo przesyłane przez znanego pisarza i felietonistę dziennika.

02.08.2022 | przeczytano: 261 razy

Play ciągle rozwija swoją usługę telewizyjną i poszerza ofertę telewizyjną o nowe kanały, które dostarczą widzom niezapomnianych wrażeń.

01.08.2022 | przeczytano: 352 razy
Vectra AI z nowym dyrektorem ds. marketingu

Vectra AI powołała Tommy'ego Jenkinsa na stanowisko Chief Marketing Officer (CMO). Jenkins posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży technologicznej, obejmujące opracowywanie skutecznych strategii wejścia na rynek i prowadzeniu produktów generujących globalny popyt. Jenkins dołącza do firmy po okresie jej wyjątkowego wzrostu i będzie odgrywać kluczową rolę w dalszym zwiększaniu globalnego zasięgu.

01.08.2022 | przeczytano: 224 razy

Wybuch wojny w Ukrainie diametralnie zmienił otaczającą nas rzeczywistość. Nic nie jest już takie, jak jeszcze kilka miesięcy temu, bo atak na naszego sąsiada wpłynął na każdego z nas, bez względu na to, kim jesteśmy i czym się zajmujemy. Projekt reportersko-fotograficzny „SMS: Świat skończył się dzisiaj” to próba zrozumienia tego, co dzieje się wokół poprzez rozmowę. Projekt obejmuje reportaże autorstwa Anny Alboth oraz zdjęcia Karola Grygoruka, a cały materiał jest prezentowany w wyjątkowej oprawie graficznej na dedykowanej stronie internetowej.

01.08.2022 | przeczytano: 284 razy
Przemysław Aleksiejuk w Havas Media Group

W sierpniu do Havas Media Group dołączył Przemysław Aleksiejuk, który objął stanowisko Video Managera w zespole Sergiusza Gellera, Head of Video.

01.08.2022 | przeczytano: 195 razy
Nowości w TV Republika

Telewizja Republika nie tylko poprawia wyniki oglądalności, zwiększa także zasięg. Od 1 sierpnia br. sygnał stacji będzie dostępny z nadajnika MUX w Katowicach. Dodatkowo UPC - dostawca usług telewizji cyfrowej, szerokopasmowego dostępu do internetu, telefonii i usług mobilnych, uruchomi emisję naszego sygnału w wersji HD (wysokiej rozdzielczości).

01.08.2022 | przeczytano: 285 razy (komentarzy: 14)

TVN Warner Bros. Discovery ogłasza zmiany w strukturze pionu programowego. Wynikają one ze zmiany podejścia do organizacji produkcji treści oraz nowej filozofii zarządzania programami i kanałami w grupie.

29.07.2022 | przeczytano: 206 razy

Od 28 lipca br. programy TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Polonia, TVP World i Biełsat TV rozszerzają swój zasięg naziemny na Litwie poza Wileńszczyznę dzięki udostępnieniu ich w ramach cyfrowego multipleksu ogólnokrajowego MUX-2.

29.07.2022 | przeczytano: 232 razy

W pierwszej połowie 2022 roku 16 kanałów rozrywkowych TVN Warner Bros. Discovery na YouTube wygenerowało łącznie blisko 750 mln wyświetleń. Portfolio kanałów największego nadawcy w Polsce zebrało już łącznie niemal 9,2 mln subskrybentów na platformie i cały czas przyciąga nowych. Lider polskiego rynku medialnego obserwuje także stale rosnące zaangażowanie użytkowników, które w badanym okresie wyniosło prawie 10 mln interakcji.

29.07.2022 | przeczytano: 332 razy

Ofeminin.pl, Forbes Women, Onet Kobieta wraz z partnerem strategicznym UN Global Compact tworzą Bazę Ekspertek wspierającą inicjatywę EqualVoice, której celem jest zwiększenie widoczności kobiet w polskich mediach. Baza Ekspertek jest kontynuacją akcji #nieczekam107lat, zainaugurowanej przez serwis Ofeminin.

29.07.2022 | przeczytano: 321 razy

W drugiej połowie lipca 2022 r. ukazała się aktualizacja aplikacji Wyborcza, która umożliwia użytkownikom komentowanie publikacji przygotowanych przez zespół "Gazety Wyborczej" i dyskutowanie z innymi internautami na temat bieżących wydarzeń. Funkcja jest dostępna dla subskrybentów Wyborcza.pl. Nową wersję aplikacji można pobrać na urządzenia z systemami operacyjnymi Android i iOS.

29.07.2022 | przeczytano: 149 razy
Paweł Szustkiewicz dołącza do zespołu Lvl Up Media

Paweł Szustkiewicz objął stanowisko Junior Media Plannera w Agencji LVL UP MEDIA z Grupy Data Science House. W LVL UP MEDIA odpowiada za planowanie i zakup kampanii w digitalu oraz bieżącą obsługę klienta.

28.07.2022 | przeczytano: 296 razy
Mediahub awansuje Tomasza Perkowskiego

Tomasz Perkowski awansował na digital investments directora w domu mediowym MediaHub Poland. To nowo utworzone stanowisko w dziale trade.

28.07.2022 | przeczytano: 215 razy
Radio Nowy Świat prezentuje wyniki finansowe za rok 2021

Sytuacja finansowa radia jest stabilna, ale stacja jest przygotowana na wzmocnienie polityki oszczędnościowej, jaką Zarząd kieruje się od samego początku działalności. To pomoże przetrwać kryzys gospodarczy, którego skutki znacznie silniej odczujemy w drugiej połowie 2022 roku. Wypracowany w roku 2021 zysk netto w wysokości 1,67 mln zł został, tak jak rok temu, przeznaczony na kapitał zapasowy spółki.  

26.07.2022 | przeczytano: 272 razy
Euvic Media z nową Head of Social Media

Magda Rokicka objęła funkcję Head of Social Media w domu mediowym Euvic Media (Euvic Performance).

26.07.2022 | przeczytano: 312 razy
BE Media z nowymi pakietami mediów Pharma

Agencja reklamowa BE Media od 1 sierpnia powiększa ofertę o nowe media. W ofercie Agencji znajdą się plakaty dostępne dla klientów w ponad 1300 przychodniach publicznych w całej Polsce. Dystrybucja materiałów edukacyjnych oraz promocyjnych w formatach A3 i A4 oraz ulotek reklamowych będzie odbywać się na nośnikach reklamowych w strategicznych dla pacjenta miejscach, tj. przy gabinetach lekarskich wszystkich specjalności. Dzięki temu targetowane treści reklamowe dotrą  bezpośrednio do pacjentów, lekarzy oraz personelu medycznego.

25.07.2022 | przeczytano: 307 razy
„Słuchacz podcastów w Polsce 2021”

Już prawie co trzeci internauta w Polsce słucha podcastów – ich zasięg miesięczny wyniósł w 2021 r. ponad 31%. Jednocześnie minimum raz w tygodniu podcasty włącza co piąty polski użytkownik sieci. Audycje internetowe na żądanie wybierane są przez słuchaczy częściej niż w poprzednich latach, a odbiorcy coraz bardziej doceniają ich wartościowe i eksperckie treści, jednocześnie deklarując wysoką akceptację przekazów reklamowych z nimi związanych. Zespół Tandem Media z Grupy Radiowej Agory przedstawił właśnie pierwsze wnioski z trzeciej już edycji najobszerniejszego badania polskich słuchaczy podcastów.

25.07.2022 | przeczytano: 326 razy
Szkolenia w TVN: Discovery rozwija zdolności przywódcze pracowników

Drugi kwartał 2022 roku w TVN Warner Bros. Discovery obfitował w szkolenia. Od kwietnia do czerwca tego roku spółka zrealizowała kilkanaście projektów rozwojowych, w których udział wzięło ponad 1000 uczestników. Dzięki szerokiej ofercie warsztatów pracownicy mogli poszerzać i wzmacniać swoje kompetencje. Szczególny nacisk położono na rozwój umiejętności przywódczych. 

23.07.2022 | przeczytano: 369 razy (komentarzy: 2)
Administrator rapidu.net i darkw.pl zapłaci Canal+ za naruszenia praw autorskich

W serwisie rapidu.net , darkw.pl oraz freshfile.pl wykryto ponad 240 tys. nielegalnych plików z filmami, serialami oraz innymi materiałami audiowizualnymi. Serwisy zostały wyłączone, a domeny rapidu.net oraz darkw.pl wykorzystywane są obecnie do budowania świadomości wśród dotychczasowych użytkowników rapidu.net oraz darkw.pl, informując ich o legalnej ofercie serwisu CANAL+ online. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.

23.07.2022 | przeczytano: 336 razy
Zmiany w zarządzie Instytutu Monitorowania Mediów

Do zarządu IMM dołączyły Agata Andruszkiewicz, dotychczas zajmująca stanowisko doradczyni zarządu ds. rozwoju biznesu i nowych technologii, oraz Monika Ezman, dyrektorka Centrum Zarządzania Jakością i Działu Analiz. Poza nowymi członkiniami w skład zarządu wchodzą Paweł Sanowski, prezes i współzałożyciel firmy, oraz Krzysztof Sitkiewicz, wiceprezes i dyrektor finansowy. Równa reprezentacja kobiet i mężczyzn w zarządzie IMM stawia firmę wśród polskich przedsiębiorstw mających parytet płci 50–50.

22.07.2022 | przeczytano: 361 razy (komentarzy: 4)
Konferecja: Akt o Usługach Cyfrowych a regulator internetu w Polsce

Już 8 września CH Beck organizuje konferencję poświęconą ważnemu dla branży online zagdanieniu: Akt o Usługach Cyfrowych a regulator internetu w Polsce. IAB Polska jest głównym partnerem wydarzenia. Zapraszamy do udziału!

22.07.2022 | przeczytano: 286 razy
 Pszczoły i inne owady zamieszkały w Agorze

Pod koniec maja 2022 r. na dach warszawskiej siedziby Agory powróciły pszczoły, natomiast w czerwcu przy budynku firmy stanęły hotele dla owadów. W ten sposób spółka rozpoczęła kolejne działania na rzecz idei aktywnej ochrony przyrody – tym razem wspierając lokalne owady zapylające, co będzie mieć pozytywny wpływ na miejski ekosystem. 

22.07.2022 | przeczytano: 241 razy
Groupm wprowadza globalny framework dla dekarbonizacji mediów

Nowe metodologie pomiaru umożliwiają ocenę emisji dwutlenku węgla z reklam we wszystkich kanałach i na wszystkich rynkach, wspierając realizację przez WPP wiodących w branży zobowiązań net zero (zerowej emisji netto). Metodologia ma zostać udostępniona organom i organizacjom branżowym zaangażowanym w dekarbonizację mediów w dążeniu do ustandaryzowanego podejścia do mierzenia

21.07.2022 | przeczytano: 282 razy
Nowa Chief Strategy Officer w Value Media

Ania Kuropatwa, dotychczasowa szefowa działu strategii Havas Media, dołącza do Value Media i obejmuje stanowisko Chief Strategy Officera. Będzie raportować do Rafała Wachnika, Dyrektora Zarządzającego Value Media. Przyjście Ani związane jest z nową strategią rozwoju agencji, której ambicją jest bycie najsilniejszą strategicznie agencją na rynku.

21.07.2022 | przeczytano: 251 razy
Euvic Media rozbudowuje zespół

UrszulaSkrzypek, Patrycja Słocińska i Żaneta Latos dołączyły do zespołu agencji Euvic Media (Euvic Performance). Powiększające się struktury firmy są częścią strategicznego rozwoju i rozrastającego się portfolio agencji w ciągu ostatnich kilku miesięcy 2022 roku.

21.07.2022 | przeczytano: 348 razy
1 2 3
Strona 1/152 (artykułów: 7575)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764