logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat mediów: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 5267
Facebook Neli Małej Reporterki zanotował wzrost aktywności o 455%%

W czasie pandemii i restrykcji związanych z wychodzeniem z domu, Polacy chętniej niż dotychczas korzystają z Internetu. Platformy internetowe do oglądania seriali, filmów i programów, cieszą się przyrostem widzów na poziomie kilku milionów[1]. Jak to wygląda w social mediach?

03.04.2020 | przeczytano: 61 razy

Brak reklam, możliwość odtwarzania w tle i w trybie offline ulubionych materiałów to główne benefity YouTube Premium. Użytkownicy wybranych urządzeń Galaxy mogą skorzystać z nich bez opłat nawet przez 4 miesiące.

03.04.2020 | przeczytano: 52 razy
CNN, BBC oraz Euronews przekażą 50 mln dolarów czasu antenowego na komunikaty dotyczące koronawirusa

Trzej światowi giganci telewizyjni, CNN International, BBC Global News oraz Euronews, łączą siły, aby zapewnić darmowy czas antenowy organom zajmującymi się ochroną zdrowia na promocję istotnych informacji mających na celu zwalczanie globalnego kryzysu zdrowotnego wywołanego pandemią koronawirusa. Trzech nadawców dotrze do ponad 800 mln odbiorców na całym świecie.

03.04.2020 | przeczytano: 80 razy
#Kochamnieodwiedzam - wspólna akcja Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia

Od końca marca br. w specjalnej akcji #KochamNieOdwiedzam muzyczne stacje Grupy Radiowej Agory zachęcają swoich słuchaczy do pozostawania w domach nawet w czasie Wielkanocy w związku z sytuacją związaną z koronawirusem. Na antenach rozgłośni można zadedykować bliskim piosenkę, a także połączyć się z tymi, z którymi zwykle siadamy do wielkanocnego stołu.

03.04.2020 | przeczytano: 91 razy
Wirtualna Polska i WP Pilot w akcji „Dziękuję bohaterom”

WP zaprasza wszystkich do przesyłania krótkich podziękowań wideo dla osób, które w swojej codziennej pracy walczą ze skutkami pandemii. Materiały zostaną wyemitowane w WP Pilot na specjalnie uruchomionym kanale „Dziękuję bohaterom”.

02.04.2020 | przeczytano: 96 razy
Kino Polska namawia do pozostania w domach i oglądania polskich filmów

Czas spędzany w domu to dobra okazja do tego, by nadrobić polskie filmy. Kino Polska zachęca widzów do oglądania tego, co najlepsze w polskiej kinematografii.

02.04.2020 | przeczytano: 71 razy
Polacy aktywni na smartfonach bardziej niż kiedykolwiek

Jak wynika z badania Spicy Mobile od momentu pojawienia się pierwszego w Polsce przypadku zarażenia koronawirusem aktywność Polaków na urządzeniach mobilnych wzrosła skokowo. W czasie epidemii warto zatem pamiętać nie tylko o myciu rąk, ale i czyszczeniu smartfonów – to właśnie po te urządzenia sięgamy kilkadziesiąt razy w ciągu dnia.

02.04.2020 | przeczytano: 68 razy
Nowa strona MSL Group

Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzenia strony www agencji MSL, której nowa odsłona dziś ma swoją premierę. Za jej realizację odpowiada wewnętrzny dział digital.

02.04.2020 | przeczytano: 102 razy
Rock Radio wspiera akcję #pomagamyszpitalom

Trwa internetowa zbiórka pieniędzy na akcję #pomagamyszpitalom! Fundacji KURONIÓWKA wspierającej osoby, które w trudnych chwilach niosą nam wszystkim pomoc. Dzięki działaniom Fundacji pracownicy szpitali otrzymują wzmacniające posiłki zapewniające odpowiednią regenerację. Rock Radio patronuje tej akcji i informuje o niej na swojej antenie, zachęcając wszystkich do pomocy – razem #pomagamyszpitalom!

01.04.2020 | przeczytano: 119 razy
Grupa Domodi wspiera sklepy

Wraz z ogłoszeniem pandemii COVID-19 sytuacja na rynku sprzedażowym zaczęła się dynamicznie się zmieniać. W odpowiedzi na ten stan Grupa Domodi wystartowała z akcją #GrupaDomodiWspieraSklepy. Jest to szereg działań dedykowanych małym i dużym sklepom, które mają na celu poprawić ich sytuację na rynku e-commerce w tym trudnym okresie.

01.04.2020 | przeczytano: 175 razy

Najstarszy kanał sportów walki w Polsce, Fightklub, oraz cieszący się dużą popularnością wśród fanów koszykówki i motorsportu Sportklub, przedłużają współpracę z Canal+. Oba kanały będą dostępne na wyłączność w DTH.

01.04.2020 | przeczytano: 125 razy
Dzialajmyrazem.pl – serwis ułatwiający pomoc w ratowaniu życia

Wiele firm przeżywa teraz najgorszy czas w swojej historii. Nie oznacza to jednak, że nie chcą już pomagać. Ciągle słyszymy o wielkich i małych gestach. Od korporacji, które przeznaczają miliony na wsparcie służby zdrowia, po lokale gastronomiczne oferujące darmowe posiłki dla opieki medycznej – każdy wspiera, jak tylko może.

01.04.2020 | przeczytano: 158 razy

„Gazeta Wyborcza” ponownie dołączyła do Google News Initiative Fellowship, programu organizowanego przez European Jornalism Centre (EJC). Dzięki tej inicjatywie jedna osoba, wybrana spośród zgłoszonych kandydatów, odbędzie ośmiotygodniowy płatny staż dziennikarski w “Wysokich Obcasach”. Aplikacje do tegorocznej edycji programu można przesyłać do 14 kwietnia br.

31.03.2020 | przeczytano: 102 razy

Aby zachęcić swoich klientów do pozostania w domu, Play przedłuża okres odkodowania 40 kanałów oraz filmów i seriali w usłudze PLAY NOW oraz PLAY NOW TV o kolejne dwa tygodnie tj. do 15 kwietnia. W ofercie dostępnych jest zarówno wiele nowości, jak i klasyków.

31.03.2020 | przeczytano: 80 razy
Solidarni 2020. Prześlij trochę wsparcia: akcja Booksy, Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów

Aplikacja Booksy oraz „Gazeta Wyborcza" i „Wysokie Obcasy" rozpoczynają dziś akcję wsparcia tysięcy fryzjerów, masażystów, kosmetyczek - przedsiębiorców, których działalność polega na bezpośrednich kontaktach z klientami i którzy z dnia na dzień stracili pracę. Za każdą wpłatę z hasłem "Solidarni 2020. Prześlij trochę wsparcia" redakcja dziennika przekaże darczyńcom kod do korzystania z subskrypcji treści na Wyborcza.pl. Dodatkowo, w piątek, 27 marca br. wszystkie wydania lokalne "Gazety Wyborczej" prezentują na swoich okładkach fryzjerów, kosmetyczki i innych drobnych usługodawców, a ich historie można przeczytać na łamach dziennika.

31.03.2020 | przeczytano: 174 razy
Koral pierwszą marką lodów z oficjalnym kontem na Tiktoku

Marka Koral stworzyła oficjalne konto w serwisie TikTok i tym samym stała się pierwszą marką lodową w Polsce, która zdecydowała się uruchomić komunikację z polską społecznością video w aplikacji TikTok. – W najbliższym czasie strategia komunikacji marki Koral w aplikacji odbywać się będzie zgodnie ze wspólną inicjatywą społeczną „Zostań w domu” skierowaną do młodych użytkowników. Chcemy inspirować naszych odbiorców do dzielenia się pomysłami na to jak rozwijać swoje pasje i „zajawki” nie wychodząc z domu – mówi Piotr Gąsiorowski dyrektor marketingu PPL Koral.

31.03.2020 | przeczytano: 97 razy

Portal Ofeminin rozpoczyna nową akcję społeczną #SiostrySiostrom, która ma na celu wsparcie polskich pielęgniarek, położnych, ratowniczek medycznych i innych kobiet pracujących w służbie zdrowia. W ramach inicjatywy, w specjalnie stworzonej zakładce na portalu, są publikowane materiały m.in. o wyzwaniach, z jakimi mierzą się pielęgniarki podczas kryzysu związanego z epidemią koronawirusa. Redakcja uruchomiła również charytatywną zbiórkę. Środki z niej trafią do Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

30.03.2020 | przeczytano: 130 razy
TVP i MEN uruchamiają projekt „Szkoła z TVP”

Już od 30 marca od godziny 8.00 ruszają pierwsze lekcje z TVP. Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. To efekt podpisanego wczoraj, 27 marca porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych, między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

30.03.2020 | przeczytano: 208 razy

Serwis Medonet.pl otrzymał prestiżowy certyfikat HONcode. Jest on przyznawany przez organizację Health On the Net dla serwisów zdrowotnych na całym świecie, które przekazują sprawdzone i wiarygodne informacje.

30.03.2020 | przeczytano: 114 razy
Mariusz Szuster Dyrektorem Generalnym Grupy Radiowej

Mariusz Szuster awansował na nowo utworzone stanowisko Dyrektora Generalnego Grupy Radiowej.

30.03.2020 | przeczytano: 106 razy

Rusza oferta promocyjna subskrypcji internetowych Newsweek.pl i Forbes.pl w pakiecie z filmami z oferty serwisu vod.pl. Liczba dostępnych filmów uzależniona jest od wyboru wariantu oferty.

30.03.2020 | przeczytano: 111 razy
Kampania Ministerstwa Zdrowia przyciąga na strony rządowe

Pod koniec lutego ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Zdrowia na temat koronawirusa – sposobów jego rozprzestrzeniania się, zapobiegania zakażeniu oraz metod postępowania w razie podejrzenia zachorowania. Gemius sprawdził, w jaki sposób zbudowana była strategia mediowa dla tej kampanii oraz jak przełożyła się ona na zainteresowanie rządową witryną.

30.03.2020 | przeczytano: 138 razy

W ramach subskrypcji Forbes.pl użytkownicy uzyskują nielimitowany dostęp do wszystkich treści Forbes.pl, miesięcznika Forbes Polska, magazynu Forbes Women, tłumaczeń najlepszych tekstów amerykańskiego Forbes.com, archiwalnych treści oraz Forum Ekspertów magazynu Forbes.

30.03.2020 | przeczytano: 158 razy
Super Express uruchomił program „Super Raport: koronawirus”

Redakcja „Super Expressu” uruchomiła internetowy program wideo „Super RAPORT: koronawirus”, emitowany na stronie głównej Se.pl. Program prowadzi Kamila Biedrzycka – codziennie, na żywo, od godz. 9.00.

30.03.2020 | przeczytano: 116 razy

Według badań Gemius/PBI w lutym 2020 r. Business Insider Polska był serwisem ekonomicznym, który najdłużej przyciągał uwagę użytkowników. Internauci spędzili 1,7 mln godzin razem z portalem należącym do Ringier Axel Springer Polska. Business Insider Polska wyprzedził Money.pl, który osiągnął wynik 1,5 miliona, a podium zamknął Bankier.pl, z którym użytkownicy w lutym spędzili miał niecały milion godzin.

30.03.2020 | przeczytano: 107 razy
Telewizja Metro z interaktywną technologią HbbTV

HbbTV to nowy standard telewizji hybrydowej łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy Internet. Od 26  marca br. potencjał tej interaktywnej funkcji będzie można przetestować na kanale METRO. W ramach usługi widzowie stacji otrzymali dodatkowe treści takie jak: rozszerzony program telewizyjny czy interaktywne sondy powiązane z aktualnie emitowanymi programami. Jest ona dostępna przy odbiorze kanału na MUX-8.

30.03.2020 | przeczytano: 106 razy
Produkty dżemowe i powidła Herbapol promowane w Dzień Dobry TVN

Wartość polskiego rynku powideł i dżemów rośnie z roku na rok – na przestrzeni ostatnich dwóch lat jego wartość wzrosła z 432 mln zł do 439 mln zł[1]. Polacy lubią dodawać owocowe przetwory do różnych wyrobów kulinarnych, wzbogacając w ten sposób ich smak. Z kolei ulubionym owocem Polaków jest jabłko[2], dlatego – wychodząc naprzeciw potrzebom i preferencjom konsumentów – marka Herbapol wprowadziła na rynek Dżem Jabłkowy z polskich owoców. Inspiracje do wykorzystania tego przysmaku, a także innych produktów dżemowych marki wyprodukowanych z polskich owoców, będzie można oglądać w najbliższych odcinkach programu Dzień Dobry TVN.

30.03.2020 | przeczytano: 154 razy
Richard Quest z CNN w nowym programie „WFH New Reality”

Podczas gdy cały świat dostosowuje swoją codzienność do niezwykłej sytuacji, w której wszyscy się aktualnie znajdujemy, i jednoczy się we wspólnej walce z COVID-19, Richard Quest z CNN bada nowe warunki pracy, do których muszą dopasować się firmy na całym globie.

30.03.2020 | przeczytano: 161 razy
Maciej Stuhr: „Wiadomości” to obecnie główny program hejterski w Polsce

Aktor za pomocą mediów społecznościowych często wypowiada się na temat aktualnych wydarzeń społecznych i politycznych w Polsce. Zdaniem Macieja Stuhra Telewizja Polska służy partii rządzącej głównie do celów propagandowych. Właśnie dlatego otwarcie ją krytykuje, nie ogląda jej i nie chce w żaden sposób być z nią kojarzony. Według niego dziennikarze związani ze stacjami TVP1 i TVP2 angażują się w działania władzy, ponieważ boją się utraty pracy.

27.03.2020 | przeczytano: 181 razy

Epidemia koronawirusa nie wpłynęła drastycznie na sprzedaż prasy – wynika z analiz prowadzonych przez Kolportera.

27.03.2020 | przeczytano: 90 razy
AWR „Wprost” rezygnuje z papieru

Zarząd PMPG Polskie Media S.A. podjął decyzję o zmianie modelu wydawniczego swojej spółki zależnej AWR „Wprost” wydawcy portalu wprost.pl i tygodnika „Wprost”.  Od kwietnia treści pod marką Wprost będą publikowane tylko w formie elektronicznej poprzez serwis wprost.pl i w postaci zmienionych e-wydań. Ostatnie wydanie wersji papierowej zaplanowane jest na 30 marca 2020 roku.

27.03.2020 | przeczytano: 156 razy
Startuje Tarczyński Studio Live

Firma Tarczyński SA współtworzy innowacyjny na skalę Polski projekt skierowany do miłośników gamingu. Tarczyński Studio Live to profesjonalne studio prowadzące transmisje zawodów e-sportowych na żywo. Tylko w czasie premierowego weekendu streamy obejrzało już 120 000 osób.

27.03.2020 | przeczytano: 225 razy (komentarzy: 4)
BMW oraz CNN łączą siły i prezentują serię „The Art of Leadership”

W czasach niepewności inspirujący ludzie odgrywają jeszcze ważniejszą rolę w rozwoju społecznym. BMW Group i CNN International Commercial (CNNIC) połączyły siły, aby przedstawić historie i działalność jednych z najbardziej wybitnych twórców, artystów i liderów naszych czasów.

27.03.2020 | przeczytano: 135 razy
Plebiscyt „Supermiasta” Gazety Wyborczej

Od dziś - piątku, 27 marca do końca kwietnia br. potrwa plebiscyt "Gazety Wyborczej" pod hasłem "SuperMiasta". W lokalnych serwisach Wyborcza.pl internauci mogą głosować na ich zdaniem największe osiągnięcia swoich miast w ostatnim trzydziestoleciu. Akcja "SuperMiasta" nawiązuje do 30. rocznicy pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Dzięki publikacjom "Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl czytelnicy mogą ocenić, jak zmieniły się w tym czasie nasze miasta, życie i otoczenie.

27.03.2020 | przeczytano: 133 razy
Znanylekarz.pl wprowadza funkcję konsultacji video

ZnanyLekarz, platforma do umawiania wizyt lekarskich i specjalistycznych online, wprowadza nową usługę - konsultacje online. To część rozwiązania SaaS (ang. Software as a Service, oprogramowanie sprzedawane jako usługa) dla lekarzy i placówek medycznych. W obliczu pandemii koronawirusa firma postanowiła udostępnić tę funkcję dla swoich obecnych i nowych klientów.

27.03.2020 | przeczytano: 186 razy
Gazeta.pl uruchomiła „Inny #Koronanewsletter”

Redakcja portalu Gazeta.pl rozpoczęła tworzenie „Innego #Koronanewslettera”, który trafia do zapisanych użytkowników w każdy wtorek. To wyjątkowy mailing przeznaczony dla osób, które są zainteresowane poznawaniem szerszego kontekstu aktualnej sytuacji, a także szukają oderwania od natłoku informacji o pandemii koronawirusa.

27.03.2020 | przeczytano: 137 razy
Armagedon w „Trójce” - przegląd strat

W zalewie informacji prasowych dotyczących wirusa giną doniesienia dotyczące dramatycznej sytuacji w Programie III Polskiego Radia. W ostatnim czasie z anteny znikają kolejne osoby stanowiące filar redakcyjnego zespołu. Znalazły się wśród nich takie ikony radiowej Trójki jak Wojciech Mann czy Jan Chojnacki.

26.03.2020 | przeczytano: 495 razy (komentarzy: 5)
News from Poland - Wyborcza.pl dla obcokrajowców w Polsce

Dziś - w czwartek, 26 marca 2020 r. ruszyła nowa sekcja Wyborcza.pl pod hasłem News from Poland, która powstała z myślą o cudzoziemcach przebywających w naszym kraju. Redakcja "Gazety Wyborczej" codziennie będzie prezentować w niej anglojęzyczne artykuły i informacje o bieżących wydarzeniach, zwłaszcza tych związanych z pandemią koronawirusa.

26.03.2020 | przeczytano: 138 razy
IMM: Onet po raz kolejny prowadzi w rankingu - dane za luty 2020

Onet, Rzeczpospolita i RMF FM plasują się w czołówce najchętniej cytowanych mediów w kraju — wynika z raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów. Aktualne zestawienie obejmuje również porównanie bieżących wskaźników cytowań z wynikami z ubiegłego miesiąca.

26.03.2020 | przeczytano: 261 razy

Plaforma influencerska ReachaBlogger.pl startuje z akcją związaną z szerzącymi się niesprawdzonymi, nierzetelnymi oraz mogącymi szkodzić informacjami związanymi z epidemią koronawirusa. Platforma zrzeszająca ok. 6 tys. twórców, którzy łącznie mają 77 mln followersów, rozpoczyna nagradzanie twórców. Pamiątkowe medale trafią do tych, którzy zapewniają swoim followersom rozrywkę pomagającą rozładowywać stres związany z epidemię, oraz dostarczają informacji w sposób odpowiedzialny i rzetelny.

26.03.2020 | przeczytano: 97 razy
Pandemia dotknęła również media społecznościowe

Dwie godziny i dwadzieścia trzy minuty[1]. Właśnie tyle czasu średnio poświęcamy na media społecznościowe w ciągu dnia. Wielu z nas, przebywając na kwarantannie, jeszcze częściej sięga po social media. Efekt? Serwisy społecznościowe opanowały trendy, które relacjonują obecną sytuację.

26.03.2020 | przeczytano: 253 razy
Epidemia koronawirusa a oglądalność na Youtube

Wzrost liczby opublikowanych filmów, wydłużony łączny czas ich oglądania i niemal 90 mln odsłon tygodniowo - to wnioski analizy przeprowadzonej przez firmę GetHero, która sprawdziła, jak epidemia koronawirusa wpływa na oglądalność materiałów wideo zamieszczanych na YouTube. Wrocławska agencja wzięła pod lupę kanały popularnych twórców internetowych, wśród nich m.in. Karol “Friz” Wiśniewski, Remigiusz “Rezi” Wierzgoń, WiP Bros, Weronika “Wersow” Sowa oraz Miłośnicy czterech kółek.

25.03.2020 | przeczytano: 230 razy
Codzienny Poradnik Antywirusowy: informator Gazety Wyborczej i Wyborcza.pl

Jak w czasie epidemii koronawirusa dostać się do lekarza? Jak bez wychodzenia z domu załatwić sprawy w urzędach? Jak pracować zdalnie? Jak starać się o pomoc i z jakich ulg można skorzystać? O tych i innych aspektach codziennego życia, zdrowia oraz pracy, które zmieniły się na skutek konieczności zostania w domu, można przeczytać w „Codziennym Poradniku Antywirusowym”. Specjalna sekcja z tematami związanymi z epidemią ukazuje się codziennie w „Gazecie Wyborczej” oraz w serwisie Wyborcza.pl.

25.03.2020 | przeczytano: 167 razy
Audio i e-booki w Empik Premium na 60 dni za darmo

Od teraz w ramach darmowego dwumiesięcznego pakietu Empik Premium dostępna jest również większość lektur szkolnych w formie e-booków i audiobooków. To odpowiedź Empiku na aktualne wyzwania w procesie edukacji na czas zamknięcia szkół i potrzeby uczniów, pozbawionych dostępu do bibliotek i pomocy naukowych.

24.03.2020 | przeczytano: 150 razy
Rozrywka, edukacja - firmy i instytucje umilają czas w domu

Wirtualne wycieczki po muzeach świata, warsztaty teatralne, audiobooki, streaching czy lekcje obróbki zdjęć… Firmy i instytucje dostarczają nam darmową rozrywkę i wiedzę. Eksperci Bluerank sprawdzili, jak marki wspierają nas w czasie koronawirusa i jak ta pomoc przekłada się na ich wizerunek.

24.03.2020 | przeczytano: 261 razy
Wspólne lekcje WP Pilot i Brainly

WP Pilot, platforma telewizyjna Wirtualnej Polski oraz Brainly, internetowa społeczność 150 milionów uczniów, rodziców i nauczycieli, zaczynają współpracę. Od wtorku, 24 marca, ruszają wspólne zdalne lekcje WP Pilot i Brainly.

24.03.2020 | przeczytano: 190 razy
Poradniki Radia Tok FM - na każdy dzień w nowej rzeczywistości

"Przewodnik Higieniczny", "Kultura w Domu", "NieFerie" oraz "Fakt, nie mit" - to specjalne antenowe poradniki Radia TOK FM przygotowane na wymagający czas izolacji i dostosowania się do nowej sytuacji związanej z pandemią. Dziennikarze stacji codziennie pomagają słuchaczom być dobrze poinformowanymi i dbać o bezpieczeństwo, a także podpowiadają, jak spędzać czas wolny w domu.

24.03.2020 | przeczytano: 207 razy

W trosce o bezpieczeństwo i komfort czytelników „Avanti", „Logo" i „Wysokich Obcasów Extra" Agora, wprowadza nową ofertę prenumeraty czasopism. Oferta ta będzie obowiązywać od 24 marca br. dla „Wysokich Obcasów Extra", natomiast od 27 marca dla „Logo" i „Avanti". Dodatkowo, by zachęcić wszystkich do pozostania w domach w czasie pandemii, wydawca zapewnia bezpłatną wysyłkę kwietniowych numerów magazynów bezpośrednio na wskazany adres.

23.03.2020 | przeczytano: 181 razy
Spicy Mobile z nowymi kompetencjami big data

Spicy Mobile rusza z usługą „ad hoc” w obszarze big data. Wraz z nowymi osobami, które dołączyły do zespołu analitycznego, spółka oferuje wsparcie dla domów mediowych i reklamodawców o analizy wybranych aplikacji mobilnych, całych kategorii czy ogólnie rynku mobilnego.

23.03.2020 | przeczytano: 179 razy

Celem nadrzędnym Grupy Polsat w obecnej sytuacji jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo Klientów, Kontrahentów oraz Pracowników.

23.03.2020 | przeczytano: 156 razy
1 2 3
Strona 1/106 (artykułów: 5267)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764