logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat poligrafii: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 4049
Rozwiązania Kolbus do produkcji opakowań z tektury litej w ofercie Introzap

W ostatnim czasie oferta firmy Introzap – wyłącznego przedstawiciela marki Kolbus w Polsce – została rozszerzona o kolejne rozwiązania tego niemieckiego producenta, przeznaczone do produkcji opakowań na bazie tektury litej. Pierwszym z nich jest Box Line Taper (BLT 200) do zautomatyzowanej produkcji pudełek z przyciętych i nieoklejonych formatek tektury. Może być ono połączone w linii z urządzeniem Box Line Wrapper (BLW 200), do formowania i oklejania wykrojonych formatek. To druga nowość w ofercie firmy Kolbus. Została ona wyróżniona niedawno nagrodą German Packaging Award 2021 w kategorii „Maszyny do produkcji opakowań”, przyznawaną przez Niemiecki Instytut Opakowań.

28.10.2021 | przeczytano: 502 razy
Agfa na targach Fespa 2021

Podczas odbywających się w połowie października br. w Amsterdamie targów Fespa 2021 firma Agfa zademonstrowała trzy nowe rozwiązania w zakresie wielkoformatowego druku cyfrowego, jakie wzbogaciły jej portfolio w ostatnich kilkunastu miesiącach. Sterowane najnowszą wersją systemu produkcyjnego Asanti, maszyny Jeti Tauro H3300 UHS LED, Oberon RTR3300 i Avinci CX 3200 można było oglądać podczas pokazów „na żywo” przez wszystkie cztery dni wystawowe. Odwiedzający stoisko firmy Agfa, wśród których nie zabrakło klientów z Polski, mieli też okazję zapoznać się z licznymi próbkami różnorodnego asortymentu, realizowanego w ploterach i z udziałem atramentów belgijskiego producenta. Służyła temu specjalna przestrzeń stoiska – „Strefa aplikacji i rozwiązań przemysłowych”. Z myślą o zwiedzających z Polski, na targach była obecna Adriana Piotrowska-Ineksiak, kierująca działem druku cyfrowego Agfa w naszym kraju. Dla tych, którzy do Amsterdamu nie dotarli, firma przygotowała szereg materiałów, także filmowych.

28.10.2021 | przeczytano: 399 razy
ABC/Allied Pressroom Products Europe w nowej siedzibie

W sierpniu br. firma ABC/Allied Pressroom Products Europe przeniosła się do nowej siedziby, zlokalizowanej w Starej Iwicznej k. Piaseczna. Na powierzchni niemal 1000 m2 realizowana jest tu produkcja i konfekcjonowanie chemii do druku offsetowego, która trafia następnie do licznych klientów firmy z różnych regionów świata. Ponad 150 m2 zajmują biura, przestrzeń konferencyjna i socjalna, co podniosło komfort pracy zatrudnionych tu osób. Plany kierownictwa ABC/Allied Pressroom Products Europe zakładają też budowę hali magazynowej oraz postawienie kontenera do ogrzewania surowców.

28.10.2021 | przeczytano: 297 razy
Kolejna maszyna z oferty Duplo w firmie Wydruk

Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój. Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym zakładom. Dostawcą urządzenia była firma Tadan – autoryzowany partner handlowy Duplo Polska.

26.10.2021 | przeczytano: 335 razy
DS Smith uruchamia Customer Innovation Hub

Firma DS Smith, producent przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, otworzyła swój pierwszy Customer Innovation Hub, miejsce do hybrydowej współpracy z klientami. Centrum, z siedzibą w Lizbonie, jest wyposażone tak, aby umożliwiać wspólne sesje projektowania dla klientów w formie spotkań fizycznych, online i hybrydowych.

25.10.2021 | przeczytano: 316 razy
Pierwsza instalacja CAL-one mini

Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.

25.10.2021 | przeczytano: 337 razy
Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst

W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.

22.10.2021 | przeczytano: 364 razy
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer

Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w południowo – wschodniej Europie.

22.10.2021 | przeczytano: 292 razy
Graphic Packaging Holding uzyskał zgody na nabycie AR Packaging

Spółka Graphic Packaging Holding (NYSE: GPK), („Graphic Packaging”), czołowy dostawca ekologicznych opakowań z włókien naturalnych dla producentów żywności, napojów, gastronomii oraz wytwórców innego rodzaju wyrobów konsumenckich, ogłosiła dziś uzyskanie wszystkich zgód niezbędnych do sfinalizowania planowanego nabycia. Sfinalizowanie transakcji planuje się na listopad 2021 r., przy czym jest ono uwarunkowane spełnieniem pozostałych wymogów celnych wskazanych w umowie o nabycie.

15.10.2021 | przeczytano: 447 razy
Broszura „Wypełnianie i amortyzacja”

Dobór odpowiedniego opakowania to jeden z kluczowych czynników, wpływających na bezpieczeństwo pakowanych i magazynowanych produktów. Niemniej istotny jest wybór właściwego materiału amortyzującego czy wypełniającego wolną przestrzeń.

15.10.2021 | przeczytano: 315 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/405 (artykułów: 4049)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764