logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat poligrafii: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 4382
Mark Andy i cyfrowa transformacja etykiet na targach Labelexpo Americas 2022

Cyfrowa transformacja etykiet była nieformalnym mottem przewodnim, przyświecającym firmie Mark Andy na targach Labelexpo Americas 2022, odbywających się – po czteroletniej przerwie – w Chicago. Hasło to stało się niezwykle aktualne w kontekście zaprezentowanych przez nią rozwiązań: trzech cyfrowych maszyn hybrydowych. Wśród nich znalazły się –  po raz pierwszy – zupełnie nowy model Digital Pro MAX, bazujący na technice tonerowej oraz dwa rozwiązania inkjetowe: Digital Series HD i Digital Series iQ. Ważną tegoroczną premierą Mark Andy, również promowaną na targach, było oprogramowanie sMArt link – system monitorowania procesu wytwórczego w czasie rzeczywistym, zaprojektowany z myślą o optymalizacji maszyn wykorzystywanych do drukowania etykiet i opakowań. Wśród rozwiązań sprzętowych, pokazywanych na stoisku, były też m.in. rozwiązania marki Rotoflex, w tym nowy model AT4 – przewijarka typu turret, skonfigurowana z myślą o wykańczaniu etykiet w trybie in-line bądź off-line.

14.10.2022 | przeczytano: 403 razy

Pod hasłem „Siła zrównoważonych opakowań” firma Sun Chemical zaprezentuje pełne portfolio swoich rozwiązań, dedykowanych produkcji opakowań, technologii wąskowstęgowej, wytwarzaniu tagów i etykiet podczas zbliżających się targów PACK EXPO International. Odbędą się one w dniach 23-26 października br. w Chicago, a firma będzie na nich obecna na stoisku nr 10200.

13.10.2022 | przeczytano: 263 razy
Docucutter 646iPro Duplo w firmie Zemar

Drukarnia etykietowa z własnym działem arkuszowej produkcji cyfrowej to jeden z ostatnich pomysłów Marcina i Doroty Jaroń - właścicieli prężnie rozwijającej się firmy Zemar Kody Kreskowe Sp. z o.o. z Gdyni. Działa ona na rynku etykiet od końcówki lat 90-tych ubiegłego wieku. Cyfrowa maszyna arkuszowa oraz wielofunkcyjny system Duplo, zastępujący tu pracę trzech urządzeń do wykańczania – gilotyny, falcerki i bigówki – pojawiły się w tej drukarni jako uzupełnienie jej parku maszynowego do produkowania etykiet samoprzylepnych, w jakich specjalizuje się ona od lat. Dzięki wspomnianym zakupom Zemar może obecnie obsługiwać swoich klientów kompleksowo, przyjmując prace, które wcześniej klienci zlecali innym drukarniom.

13.10.2022 | przeczytano: 345 razy
HP prezentuje maszynę HP Pagewide T700i do produkcji opakowań papierowych

Na targach Corrugated Week 2022 firma HP zaprezentowała nową maszynę do druku cyfrowego HP PageWide T700i  o szerokości 1,7 m. Maszyna ta pomoże producentom osiągnąć większą wydajność operacyjną zarówno w wysokonakładowej produkcji linerów tektury falistej, jak i opakowań kartonowych.

12.10.2022 | przeczytano: 352 razy
Do LFP Team dołącza Krzysztof Szargut

Z końcem sierpnia br. do zespołu LFP Industrial Solutions dołączył Krzysztof Szargut, który zajmuje się wsparciem klientów z obszaru etykiet i opakowań giętkich w rozwoju ich biznesu wykorzystując najnowocześniejszą na rynku technologię druku cyfrowego marki DURST.

12.10.2022 | przeczytano: 369 razy
Stora Enso bada możliwość dalszej ekspansji na rynku włókien formowalnych

W uwagi na rosnący popyt rynkowy na bazujące na włóknach, proekologiczne rozwiązania opakowaniowe, Stora Enso uruchomiła studium wykonalności, dotyczące budowy w Hylte (Szwecja) nowego zakładu wytwarzającego włókna formowalne. Inwestycja znacząco zwiększyłaby potencjał produkcyjny firmy w tym obszarze, co jest zbieżne ze strategią jej dalszego rozwoju w dziedzinie opakowań odnawialnych.

12.10.2022 | przeczytano: 315 razy
Wojciech Łacny dołącza do LFP Team

We wrześniu br. obejmując stanowisko Business Development Manager, do zespołu LFP Industrial Solutions dołączył Wojciech Łacny, który będzie odpowiedzialny za bliską współpracę i budowanie relacji z klientami z obszaru wielkiegoformatu, a także będzie wspierał klientów w rozwoju ich biznesu wykorzystując najnowsze technologiczne osiągnięcia i szerokie portfolio z segmentu marek Durst, Vanguard oraz Elitron.

12.10.2022 | przeczytano: 376 razy

Podczas targów K 2022, odbywających się w dniach 19-26 października br. w Düsseldorfie, Sun Chemical pod hasłem „Twój globalny partner” zaprezentuje swoje innowacyjne produkty, bazujące na siarczku polifenylenu (PPS) oraz rozwiązania kolorystyczne, dedykowane przemysłowi tworzyw sztucznych. Firma będzie na nich obecna na stoisku nr A53 w pawilonie 8B.

10.10.2022 | przeczytano: 250 razy
Stora Enso wprowadza na rynek Fibrease

Stora Enso poinformowała, że dzięki współpracy z firmą Nefab możliwe stało się zwiększenie produkcji i rozpowszechnienie jej rozwiązania Fibrease, które znalazło już pierwszych użytkowników. Fibrease to odzyskiwalna, bazująca na włóknach pianka drzewna, która – zdaniem producenta – może z powodzeniem zastępować np. pianki wykonane z polimerów, znajdujące zastosowanie w różnych rozwiązaniach opakowaniowych.

10.10.2022 | przeczytano: 186 razy
Commerce Label inwestuje w hybrydową maszynę Mark Andy Digital Series iQ

Commerce Label, Inc. (CLI) z Plymouth w stanie Minnesota (USA) to kolejna firma, jaka zdecydowała się na inwestycję w hybrydową maszynę z oferty Mark Andy – Digital Series iQ. Jak twierdzi Dave Warner, dyrektor generalny drukarni, ruch ten był podyktowany koniecznością zwiększenia wydajności i wolumenu realizowanych prac, jak też specyfiką i zróżnicowaniem produkcji tego zakładu.

10.10.2022 | przeczytano: 352 razy
3 4 5 6 7
Strona 5/439 (artykułów: 4382)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764