logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat poligrafii: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 4569

W dniach 24-30 kwietnia firma Stora Enso obchodziła Safety Week („Tydzień Bezpieczeństwa”), mający zwracać uwagę na problematykę bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy. W jego ramach odbyły się spotkania warsztatowe poświęcone tej tematyce, wręczone zostały też specjalne nagrody, m.in. dla jej dostawców, którzy w przykładny sposób dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników – Supplier Safety Awards. W tym roku otrzymały je firmy Lämpösulku Oy z Finlandii oraz Polimex Energetyka z Polski. Safety Week organizowany jest w związku z przypadającym na 28 kwietnia Światowym Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony w Miejscu Pracy (proklamowanym w 2003 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy).

09.05.2023 | przeczytano: 197 razy
Druk cyfrowy z Koenig & Bauer RotaJET 130 w Grafica Veneta

Grafica Veneta, przedsiębiorstwo wiodące w dziedzinie druku książek, w swojej cyfrowej przyszłości stawia na cyfrową maszynę drukującą typu „single – pass” RotaJET firmy Koenig & Bauer.

09.05.2023 | przeczytano: 290 razy
Koenig & Bauer Analytics na targach Hannover Messe 2023

Firma Koenig & Bauer codziennie ma do czynienia z dużymi ilościami cennych danych. Nie jest więc zaskoczeniem, że gdy przyszło do wyboru innowacyjnego partnera do zarządzania i przetwarzania tych danych, koncern zdecydował się na Google Cloud. Dzięki dużemu naciskowi kładzionemu na przemysł produkcyjny i dedykowanym rozwiązaniom branżowym ten dostawca usług w chmurze ma być ważnym elementem przygotowania świata druku i opakowań na nadejście przyszłości.

09.05.2023 | przeczytano: 253 razy
Digiprint zaprasza na spotkanie „Tektura na fali”

Już 10 maja, w Warszawie, odbędzie się spotkanie w pełni poświęcone produkcji materiałów z tektury falistej. Organizatorem wydarzenia jest firma Digiprint - przedstawiciel takich firm jak HP, Esko, Kongsberg, Scodix czy Highcon.

05.05.2023 | przeczytano: 315 razy
Polskie Dni w Brixen z technologią Durst

LFP Industrial Demo Day, czyli polskie dni w siedzibie koncernu Durst w Brixen, już za nami. Wydarzenie zorganizowane w niezwykłej pod względem architektonicznym siedzibie włoskiego producenta, przyciągnęło imponującą liczbę Gości, którym zaprezentowano najnowszą technologię druku cyfrowego wraz z całą fabryką.

05.05.2023 | przeczytano: 333 razy
Stora Enso wprowadza na rynek Trayforma Barrpeel

Stora Enso jest jednym z wystawców trwających właśnie targów Interpack w Düsseldorfie. Na stoisku nr B20 w pawilonie 9 (na którym obecni są również przedstawiciele jej polskiego oddziału) firma promuje m.in. nowość w swojej ofercie, skierowaną do producentów świeżej żywności, pakowanej próżniowo. Trayforma BarrPeel to nowa, łatwo zrywalna tektura dedykowana opakowaniom typu „skin”, umożliwiająca sprzedaż świeżej żywności na odzyskiwalnych tackach papierowych. Stora Enso podkreśla, że rozwiązanie to wspiera właścicieli marek w realizacji założeń polityki zrównoważonego rozwoju – w tym przypadku dzięki zredukowaniu udziału plastiku w całym opakowaniu do mniej niż 10%.

05.05.2023 | przeczytano: 284 razy
Wyniki Stora Enso za 1. kwartał 2023

Stora Enso podała wyniki finansowe za 1. kwartał br. Podczas konferencji prasowej kierownictwo koncernu poinformowało o konieczności zweryfikowania wcześniejszych prognoz odnośnie rocznego zysku operacyjnego EBIT, spowodowanych pogarszającą się koniunkturą rynkową na kluczowych dla firmy segmentach – podjęte zostały odpowiednie działania prewencyjne w obszarze zarządzania kosztami i zabezpieczenia marż. W 1. kwartale br. przychody ze sprzedaży zrealizowane przez koncern wyniosły 2,721 mld euro, co oznacza spadek o 3%. Zysk operacyjny EBIT obniżył się – w porównaniu z analogicznym okresem roku 2022 – o 53% do 234 mln euro. Marża zysku brutto spadła z kolei do poziomu 8,6% (z 18% przed rokiem).

04.05.2023 | przeczytano: 264 razy
Duplo Docucutter DC-618 „pracownikiem miesiąca” w drukarni Ipress Studio

Po niespełna miesiącu użytkowania multifinisher Duplo Docucutter DC-618 został „pracownikiem miesiąca” w drukarni Ipress Studio. Maszyna została zakupiona po wizycie na targach Rema Days, pokonując wcześniej – przy wyborze urządzenia do wykańczania przez kierownictwo firmy – konkurencyjne systemy. Jak się okazało wkrótce – jej zakup był dla drukarni „strzałem w dziesiątkę”. Znacząco przyspieszył tu procesy produkcyjne w introligatorni tego zakładu, co wpłynęło na całokształt jego wydajności.

04.05.2023 | przeczytano: 312 razy
Studenci i uczniowie kierunków poligraficznych w Centrum Technologicznym Mark Andy

Spotkania firmy Mark Andy, skierowane do młodych adeptów sztuki poligraficznej, stały się już tradycją. 21 kwietnia br. zorganizowane zostało kolejne z nich. Tym razem w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie gościło ponad 100 osób, reprezentujących pięć placówek edukacyjnych: Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej oraz Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, Zespół Szkół Zawodowych im. J. Lelewela w Poznaniu i Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu. Uczniowie, studenci i ich opiekunowie wzięli udział w pokazach trzech maszyn: fleksograficznej Evolution Series E5 oraz hybrydowych Digital Series HD i Digital Pro 3. Do ich dyspozycji były również liczne próbki etykiet i opakowań wydrukowanych w różnych technologiach, w tym przygotowane w trybie „print on demand” etykiety uwzględniające zdjęcia wykonane „na żywo” podczas spotkania. Przedstawiciele firmy Mark Andy odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących poszczególnych maszyn, ich możliwości, ale też rynku etykiet i opakowań w perspektywie podjęcia w nim pracy.

28.04.2023 | przeczytano: 503 razy
Twoja drukarnia etykiet: Concept_ad

Wszechstronność oferowanych usług w połączeniu z nowoczesną, innowacyjną technologią to bez wątpienia jedne z najważniejszych aspektów funkcjonowania praktycznie każdej współczesnej drukarni, niezależnie od jej wielkości. Na tych filarach opiera swoje działanie także drukarnia Concept Advertising. Dzięki efektywnej współpracy z LFP Industrial Solutions, jej park maszynowy już wkrótce wzbogaci się o najnowsze rozwiązanie marki Durst. Co ciekawe, będzie to pierwsza tego typu maszyna w Małopolsce.

27.04.2023 | przeczytano: 374 razy

Lexmark ogłosiłdostępność dziewięciu nowych kolorowych i czarno-białych drukarek A4 oraz urządzeń wielofunkcyjnych (MFP). Urządzenia te oferują rozszerzone funkcje bezpieczeństwa, pomagają w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, a także zapewniają wsparcie dla skalowalnych rozwiązań i charakteryzują się wyjątkową wydajnością.

24.04.2023 | przeczytano: 351 razy
Koenig & Bauer na targach Print China: podsumowanie

Od 11 kwietnia firma Koenig & Bauer jest obecna na 5. Międzynarodowych Targach Technologii Druku w Chinach (Print China 2023) w Guangdong, prezentując się na stoisku o powierzchni ponad 1000 m2. Otwarte, bogato i nowocześnie wyposażone stoisko jest jednym z najchętniej odwiedzanych na targach, przykuwając uwagę specjalistów już od pierwszego dnia.

24.04.2023 | przeczytano: 353 razy
Stora Enso koryguje swoje prognozy finansowe na 2023 rok z uwagi na słabnącą koniunkturę rynkową

W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu finansowego z 31 stycznia br., Stora Enso poinformowała o dokonaniu korekty w kontekście prognozy rocznego zysku operacyjnego EBIT za 2023 r. Firma zakłada, że – wobec pogarszającej się koniunktury na kluczowych dla niej rynkach – będzie on niższy w porównaniu z ubiegłorocznym, kiedy to wyniósł 1,891 mld euro.

21.04.2023 | przeczytano: 306 razy
Klienci oraz partnerzy Brother zaoszczędzili 5 300 ton CO2 w 2022 r.

Firma Brother osiągnęła ważny kamień milowy w swoim zaangażowaniu w zrównoważony rozwój – oszczędzając 5 300 ton CO2 w 2022 roku dzięki programowi regeneracji tonerów.

21.04.2023 | przeczytano: 313 razy
Stora Enso na targach BAU 2023

Jednym z wystawców odbywających się właśnie w Monachium targów branży budowlanej BAU 2023 jest – po raz pierwszy – Stora Enso. Nordycki koncern, będący jednym z wiodących dostawców zrównoważonych rozwiązań konstrukcyjnych, promuje na nich Sylva - serię proekologicznych elementów budowlanych, wykonanych z drewna. Składają się na nią różne prefabrykowane produkty, umożliwiające – jak podkreśla producent – zmniejszenie emisji dwutlenku węgla podczas procesu budowy, skrócenie czasu jej realizacji i bardziej wydajne wykorzystanie surowców. Do soboty 22 kwietnia na stoisku nr 338 w pawilonie B5 prezentowane są wykonane z udziałem materiałów Sylva fragmenty ścian, podłóg i schodów oraz belki nośne. Do dyspozycji zwiedzających są eksperci Stora Enso z zakresu budownictwa i zastosowania w nim proekologicznych, bazujących na drewnie rozwiązań.

19.04.2023 | przeczytano: 433 razy
Pianka ceulolozowa Papira firmy Stora Enso i trendy na rynku opakowaniowym

Dynamiczny rozwój e-handlu spowodował, że do tysięcy domów na całym świecie w większej niż dotychczas ilości zaczęły docierać produkty w różnego rodzaju opakowaniach. Jak wynika z publikacji European E-Commerce Report, w roku 2021 rynek ten – tylko na obszarze Europy – wzrósł o 13% do poziomu 718 mld euro. Stora Enso, zajmująca się produkcją materiałów opakowaniowych, jak też całych rozwiązań im dedykowanych, wskazuje, że dynamika handlu internetowego, obrazowana m.in. przez cztery – jak podaje – trendy, wymusza odpowiednie zmiany również w zakresie pakowania, dopasowane do specyfiki e-biznesu. Jedną z propozycji firmy, mającą wesprzeć dalsze wzrosty w tym segmencie, jest pianka celulozowa Papira, przeznaczona do aplikacji opakowaniowych.

19.04.2023 | przeczytano: 420 razy
Mark Andy: Maszyna Digital Pro 3 w BP Solutions

Drukarnia BP Solutions, z siedzibą w Asheville (Karolina Północna, USA), jest od niedawna użytkownikiem pierwszej w jej historii maszyny do drukowania etykiet, bazującej na technologii cyfrowej – Digital Pro 3. Jak ocenia Scott Cotten, prezes firmy, w kontekście realizowanej tu produkcji rozwiązanie Mark Andy okazało się najlepszym spośród dostępnych na rynku maszyn.  

19.04.2023 | przeczytano: 449 razy
Optimus Dash MIS w Drukarni Ragus

18.04.2023 | przeczytano: 452 razy

Antalis nabył Gosumę, hiszpańską firmę zajmującą się dystrybucją opakowań, której roczny obrót wynosi ok. 5 milionów euro i która świadczy usługi dla ponad 1 000 klientów.

17.04.2023 | przeczytano: 266 razy
Folie metalizowane API Foilmakers do hot stampingu: jakość i ekologia

Minione dni, związane z obchodzonymi w wielu krajach świętami Wielkiej Nocy, stały się okazją do wzmożonych zakupów, wręczania najmłodszym tradycyjnych prezentów „od zajączka” czy też wysyłania rodzinie i znajomym kart z życzeniami. Wiele produktów, jakie w tym okresie trafiały do konsumentów, reprezentuje segment premium, często są one uszlachetnione foliami metalizowanymi. Firma API Foilmakers, jako producent tego rodzaju asortymentu, aplikowanego metodą zarówno cold- jak i hot stampingu, zwróciła przy tej okazji uwagę na właściwy recykling zużytych opakowań, kart oraz innych wyrobów poligraficznych, zawierających folie.

13.04.2023 | przeczytano: 417 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/229 (artykułów: 4569)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764