logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat poligrafii: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 4436
Przemysł papierniczy w trudnej sytuacji

Produkcja papieru i wyrobów papierniczych jest jedną z polskich specjalizacji przemysłowych, a na tle innych branż papiernictwo wyróżniało się do tej pory ponadprzeciętnym tempem rozwoju, którego nie zatrzymała nawet pandemia COVID-19. Z poważniejszymi problemami branża mierzy się dopiero teraz, głównie na skutek kryzysu energetycznego. W Polsce dodatkowym problemem jest też sytuacja na krajowym rynku, na którym wzrost kosztów surowca drzewnego – zgodnie z szacunkami branży – wyniesie w tym roku 80–100 proc. Dane z ostatniego roku pokazują, że zaległości finansowe firm z tego sektora rosną.

21.11.2022 | przeczytano: 213 razy
Mark Andy, PC Print i Emipak partnerami spotkania Polskiej Izby Fleksografów

Polska Izba Fleksografów wraz z partnerami – firmami Mark Andy, Emipak (przedstawicielem BST w naszym kraju) i PC Print – zorganizowała szkolenie dedykowane specjalistom z branży fleksograficznej, zaangażowanym w techniczne aspekty produkcji. Wydarzenie odbywało się w dniach 26 i 27 października br. w Warszawie w dwóch odsłonach. Pierwszego dnia miało ono charakter teoretyczny, drugiego – w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy – typowo warsztatowy. Wzięli w nim udział operatorzy maszyn i drukarze, technologowie, ale także menedżerowie produkcji, pracownicy przygotowalni i przedstawiciele działów handlowych. Mogli oni tu z jednej strony uzyskać czysto teoretyczne informacje, ale szczególnie ciekawą propozycją organizatorów były warsztaty, podczas których przygotowywano i drukowano wspólnie z uczestnikami prace na maszynach fleksograficznych i hybrydowych Mark Andy (uwzględniających różne technologie drukowania i uszlachetniania). Goście otrzymali więc przy tej okazji sporą dawkę wiedzy praktycznej, potrzebnej w ich codziennej pracy. Wartością dodaną wydarzenia – jak podkreślali jego uczestnicy – była również możliwość wymiany doświadczeń i aspekt integracyjny – m.in. podczas wspólnej kolacji wieńczącej pierwszy dzień spotkania.

18.11.2022 | przeczytano: 365 razy
Stora Enso usprawnia obróbkę drewna w zakładach Imatra

Stora Enso zainwestowała 80 mln euro w scentralizowanie i modernizację procesów obróbki drewna w zakładach Imatra (Finlandia), by zwiększyć ich potencjał produkcyjny w obszarze tektury opakowaniowej klasy premium. Jak podaje firma, dzięki wdrożonym działaniom znacząco zostanie tu zredukowana ilość zużywanej w procesach produkcyjnych wody, co obniży negatywny wpływ całej fabryki na środowisko naturalne. Projekt, rozpoczęty w 1. kwartale 2021 roku, właśnie dobiegł końca.

17.11.2022 | przeczytano: 248 razy
Epson Surecolor SC-F6400 i Surecolor SC-F6400H: drukarki sublimacyjne do tkanin

Poszerzają one możliwości rynkowe klientów zapewniając wyższy poziom produktywności, wszechstronności i wydajności.

14.11.2022 | przeczytano: 569 razy
Udany debiut firmy manroland Goss na targach K 2022

Wśród ponad 3 tysięcy wystawców targów K 2022, jakie odbywały się w Düsseldorfie w dniach 19-26 października br., po raz pierwszy znalazła się firma manroland Goss. Na jej stoisku, usytuowanym w pawilonie gromadzącym producentów i dostawców rozwiązań poligraficznych, prezentowany był zespół zwojowej maszyny offsetowej Varioman f:line, przeznaczonej do zadrukowywania podłoży giętkich. Jak zapewnia Jarosław Kotfis – Business Director w firmie manroland Goss, odpowiedzialny za jej działalność w naszym kraju, rozwiązanie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających, wśród których znaleźli się też goście z Polski. Varioman f:line to jeden z trzech wariantów stworzonej przez manroland Goss linii produkcyjnej, bazującej na technice offsetu zwojowego i skierowanej do różnych segmentów rynkowych. Jak podaje firma, znalazły one już swoich pierwszych użytkowników, wśród których są drukarnie opakowań wykonywanych zarówno z tworzyw sztucznych, jak i podłoży papierowych.

11.11.2022 | przeczytano: 347 razy
Animatorka filmów fabularnych przedstawia pingwiny G&G w krótkim wideo

G&G, marka premium dostarczająca materiały eksploatacyjne i rozwiązania w zakresie druku na najwyższym poziomie nawiązała współpracę z byłą animatorka Disneya, która w krótkim wideo ożywiła pingwiny - maskotki G&G.

11.11.2022 | przeczytano: 350 razy
Rozwój portfolio papierów ozdobnych Antalis

Firma Antalis z przyjemnością ogłasza, że nabyła portfolio legendarnych marek takich jak Conqueror, Curious Collection, Keaykolour, Pop’Set i Rives od swojego historycznego dostawcy Arjowiggins Scotland Limited, który przeszedł w proces likwidacji we wrześniu tego roku.

10.11.2022 | przeczytano: 231 razy
Docufield podsumowuje rok: kolejne drukarnie inwestują w rozwiązania Hunkeler

Firma Docufield – wyłączny przedstawiciel marek Hunkeler AG i Hunkeler Systeme AG - informuje o zrealizowanych w tym roku wdrożeniach rozwiązań obu producentów. Jak podaje, niesłabnącą popularnością wśród drukarń, które bazują na technologii cyfrowego druku zwojowego (w tym w coraz większym stopniu – poza dziełowymi – także komercyjnych, zwłaszcza internetowych), cieszą się maszyny Hunkeler AG. Są one przeznaczone do wstępnego przygotowania i dalszego przetwarzania wstęgi papieru m.in. w sklejone bloki książkowe. Kończący się rok przyniósł firmie Docufield także projekty związane z wdrożeniem rozwiązań innej reprezentowanej przez nią marki – Hunkeler Systeme. Firma ta specjalizuje się w produkcji zaawansowanych, kompletnych systemów utylizacji odpadów, skierowanych do drukarń wysokonakładowych, głównie opakowaniowych.

09.11.2022 | przeczytano: 449 razy
ABC/Allied Pressroom Products Europe powraca na rynek turecki

W ostatnim czasie do grona autoryzowanych partnerów handlowych ABC/Allied Pressroom Products Europe – producenta chemikaliów drukarskich, znajdujących zastosowanie w druku offsetowym (arkuszowym, heatsetowym oraz coldsetowym) - dołączyła firma Aysan. Stała się ona wyłącznym dystrybutorem rozwiązań ABC/Allied w Turcji oraz w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Poza trwającą od kilku miesięcy współpracą handlową, która zaowocowała licznymi wdrożeniami chemikaliów ABC/Allied w tureckich drukarniach, firma ABC/Allied Pressroom Products Europe była obecna ze swoimi produktami – na stoisku Aysan –podczas niedawnych targów Eurasia Packaging w Stambule. Jak podkreśla kierujący nią Konrad Lewandowski, dzięki nawiązanej pod koniec ub.r. współpracy powróciła tym samym z sukcesem na rynek turecki, zwiększając jednocześnie swoje udziały w całym regionie Bliskiego Wschodu.

09.11.2022 | przeczytano: 413 razy
Epac Flexible Packing instaluje 50 nowych maszyn HP Indigo i przyspiesza wejście na nowe rynki

Firmy HP i ePac Flexible Packaging, ogłosiły w październiku br. nawiązanie kolejnej współpracy, będącej jednocześnie największą transakcją w historii Indigo. Obejmuje ona zakup 50 nowych maszyn do druku cyfrowego HP Indigo, które zostaną wdrożone w ePac Flexible Packaging, zarówno w istniejących, jak i nowych zakładach na całym świecie.

09.11.2022 | przeczytano: 293 razy
5 6 7 8 9
Strona 7/444 (artykułów: 4436)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764