logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat poligrafii: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 3736
Kontrolowana przez Niemców drukarnia niedostępna dla polskich posłów

Zarząd firmy Samindruk nie wpuścił na teren zakładu kontroli poselskiej mającej za zadanie sprawdzić doniesienia Onetu na temat rządowego zlecenia na druk kart do głosowania. Według dziennikarzy portalu, produkcja odbywa się w kontrolowanej przez niemiecki kapitał prywatnej drukarni z Brodnicy. Przedstawiciele rządu i obozu rządzącego utrzymywali, że zlecenie realizowane jest przez państwową PWPW.

05.05.2020 | przeczytano: 1449 razy (komentarzy: 31)
Nestlé pracuje nad butelką z odnawialnych surowców

Nestlé Waters we współpracy z firmą Danone oraz Origin Materials, startupem z Kalifornii, pracuje nad stworzeniem plastikowej butelki PET wykonanej w 100% ze zrównoważonych i odnawialnych surowców.

14.03.2017 | przeczytano: 1050 razy (komentarzy: 28)
Karton z powłoką barierową – alternatywa dla tworzywa sztucznego

Polowanie na materiały, którymi można zastąpić plastik, jest bardzo intensywne. Po to, aby ludzkość mogła zmniejszyć ogromny wpływ, jaki stosowanie tworzyw sztucznych wywiera na środowisko naturalne, dla znalezienia odnawialnych alternatyw dla plastiku prace nad nowatorskimi rozwiązaniami prowadzi się na całym świecie,. Wypróbowuje się wiele rozwiązań, ale nadal nie opracowano materiału, który zapewniałby wszystkie korzyści plastiku a jednocześnie byłby wolny od jego niszczycielskich wad. Zamiast czekać na ten magiczny materiał, który może nigdy nie powstać, nabywcy opakowań troszczący się o środowisko powinni rozważyć zastosowanie istniejących alternatyw i przejść do materiałów kompozytowych.

06.07.2020 | przeczytano: 494 razy (komentarzy: 22)
Podsumowanie pierwszej edycji konferencji Label InnovationsZobacz fotorelację

Podczas pierwszej edycji konferencji Label Innovations „Co mówi Twoje opakowanie? Nowe wyzwania komunikacyjne i rynkowe stojące przed opakowaniami” poświęconej roli oraz komunikacji opakowania – firma Etykiety.pl Etigraf zadbała o stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, sprzyjającej połączeniu świata nauki i biznesu.

03.05.2017 | przeczytano: 699 razy (komentarzy: 17)
Konferencja Packaging: Marketing & Technology pod patronatem Signs.pl

Instytut PWN oraz Polska Izba Opakowań zapraszają do uczestnictwa w II. edycji ogólnopolskiej konferencji Packaging: Marketing and Technology, która odbędzie się w dniu 14 października 2016 roku w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna.

15.06.2016 | przeczytano: 946 razy (komentarzy: 8)
Chroma znalazła pracownika: Finał kampanii

Zakończyła się ponad dwumiesięczna kampania marketingowa „Najpozytywniejsza praca świata” drukarni Chroma. Pierwszym etapem była rekrutacja na stanowisko menedżera gwarancji jakości. Zwycięzcą, wyłonionym spośród 1500 kandydatów został Michał Bajda. Swoim video „Jedenaście przytaknięć Michała” i jego aktywną promocją zapewnił sobie kontrakt z drukarnią o wartości 60 tys. zł. W ostatnim etapie kampanii Chroma zaprezentowała swoim klientom nowe zasady gwarancji jakości.

12.04.2018 | przeczytano: 892 razy (komentarzy: 5)
Noc w Muzeum Papiernictwa

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju serdecznie zaprasza na Noc Muzeów – kolejna edycja już w sobotę 19 maja w godz. 19:00-22:00. Tym razem pod hasłem „Czerpiąc z naszych korzeni”.

18.05.2018 | przeczytano: 657 razy (komentarzy: 4)
Dwa Złote Medale targów Poligrafia 2009 dla innowacyjnych rozwiązań firmy Kodak

Kwietniowe targi Poligrafia 2009 w Poznaniu zakończyły się dużym sukcesem dla firmy Kodak, której dwa rozwiązania zostały uhonorowane Złotymi Medalami.

18.06.2009 | przeczytano: 3059 razy (komentarzy: 3)
Dwa Złote Medale targów Poligrafia 2011 dla rozwiązań firmy Kodak

Kodak zakończył swój udział w targach Poligrafia zdobywając dwie nagrody główne w konkursie o Złoty Medal. Firma została nagrodzona za cyfrowy system produkcji fleksograficznych form drukowych Kodak Flexcel NX oraz głowice drukujące w technologii atramentowej Kodak Stream - Kodak Prosper S.

03.06.2011 | przeczytano: 4293 razy (komentarzy: 3)

Nowa prasa cyfrowa Xeroxa - DocuColor 8080 - bez trudno poradzi sobie z całym szeregiem zadań: od produkcji kartek pocztowych, kalendarzy po katalogi i inne materiały marketingowe. Kolejny innowacyjny produkt w portfolio Xeroxa to nowe możliwości rozwoju dla każdej drukarni, niezależnie od jej skali działalności.

12.12.2011 | przeczytano: 7027 razy (komentarzy: 3)
Kongres Art of Color - nowy wymiar poligrafii

Jedyny w Polsce Kongres, który podejmie temat NOWEGO wymiaru poligrafii i pokaże obszary, w których z powodzeniem można zastosować innowacyjne techniki druku w różnych dziedzinach przemysłu. Po co? Aby zyskać nowych klientów, a dotychczasowym zaoferować nowe możliwości, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.

14.08.2017 | przeczytano: 802 razy (komentarzy: 3)

Według ogólnoeuropejskich badań przeprowadzonych przez firmę Canon, niemal dziewięciu na dziesięciu (86 proc.) nabywców usług druku przyznaje, że nie rozumie niektórych terminów branżowych. Czterech na dziesięciu (43 proc.) traktuje drukarski żargon jak przyczynę źle zrealizowanych zleceń.

10.06.2008 | przeczytano: 2725 razy (komentarzy: 2)
Stora Enso udoskonala karton Tambrite

Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty udoskonalonej wersji kartonu Tambrite, który – jak wynika z raportu firmy badawczej Opticom – jest na rynku europejskim najbardziej wartościowym kartonem bazującym na włóknach pierwotnych.

04.10.2012 | przeczytano: 1796 razy (komentarzy: 2)
Przyszłość branży poligraficznej na konferencji Key2print

Key2Print już po raz czwarty organizuje konferencję, której tematem będzie tym razem przyszłości branży poligraficznej. Uczestnicy spotkania zapoznają się z propozycjami rozwiązań, mających ułatwić skuteczną walkę o uzyskanie przewagi konkurencyjnej w tej gałęzi przemysłu i usług.

18.03.2016 | przeczytano: 1748 razy (komentarzy: 2)
Folia Api Copper Kettle na etykietach whiskey Hopes & Dreams

API Group poinformowała o kolejnym udanym wdrożeniu jej specjalistycznego podłoża, wzbogacającego finalny produkt i zwiększającego jego atrakcyjność. Tym razem stworzona przez brytyjską firmę folia API Copper Kettle znalazła zastosowanie przy produkcji etykiet na nową whiskey klasy bourbon – Hopes & Dreams. Stylizowana na styl „vintage”, nadaje ona całej butelce tego nowo wprowadzonego na rynek i – jak podaje właściciel marki – unikalnego trunku bardziej wysublimowany charakter.

06.12.2017 | przeczytano: 814 razy (komentarzy: 2)

Drukomat.pl, pierwsza drukarnia online, która wprowadziła nową usługę o nazwie PAYlater, dzięki niej klienci mogą przesunąć termin płatności faktury nawet o 45 dni.

26.04.2019 | przeczytano: 579 razy (komentarzy: 2)
Huaguang z wyłącznym dystrybutorem w Polsce

Lucky HuaGuang Graphics Co. Ltd., chiński producent płyt offsetowych, właśnie zmodyfikował sposób dystrybucji swoich produktów w Polsce. Sprzedaż na naszym rodzimym rynku do tej pory była podzielona pomiędzy kilku graczy. Huaguang postawił na MMDS Consumables, małopolskiego dostawcę materiałów do druku offsetowego.

05.06.2019 | przeczytano: 1195 razy (komentarzy: 2)
Z arkusza na rolę – drukowanie etykiet z Konica Minolta w Cyfrowo.com.pl

Firma Cyfrowo.com.pl zdecydowała się na kolejną inwestycję w rozwiązanie z oferty Konica Minolta. Tym razem wybór padł na rolową maszynę Accurio Label 190. Wcześniej produkcja etykiet, która jest jednym z sektorów działalności tej firmy, opierała się tu m.in. na arkuszowym urządzeniu tego samego producenta. Rynek i oczekiwania zleceniodawców i rozwój firmy zadecydowały  o kolejnych inwestycjach. Konica Minolta jest partnerem, który towarzyszy tym zmianom.

20.01.2020 | przeczytano: 646 razy (komentarzy: 2)

Firma Sun Chemical ogłosiła znaczący przełom w rozwoju technologii farb wodnych dla druku fleksograficznego na foliach politetylenowych (PE). Firma zaoferowała tym samym efektywną kosztowo alternatywę dla farb rozpuszczalnikowych, co pozwoli drukarzom spełniać wymagania norm europejskich dotyczących emisji rozpuszczalników.

23.07.2007 | przeczytano: 2947 razy (komentarzy: 1)

18 sierpnia br. w Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika odbędzie się widowisko zatytułowane Chrzest Drukarza, które stanowić będzie kontynuację obchodów Dnia Drukarza, tradycyjnie organizowanych przez Stowarzyszenie Poligrafów Pomorskich oraz gdański Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

13.08.2007 | przeczytano: 2061 razy (komentarzy: 1)
Puzzleflow Organizer w drukarni Hetman

Na początku sierpnia w drukarni Hetman z podwarszawskich Reguł uruchomiony został półformatowy system CtP Heidelberg Suprasetter, pozwalający na produkcję płyt niewymagających dalszej obróbki. Integralną część oprogramowania umożliwiającego przygotowanie prac do druku stanowi program do elektronicznego montażu PuzzleFlow Organizer stworzony przez firmę ACCHSH.

10.09.2007 | przeczytano: 5696 razy (komentarzy: 1)

Na początku grudnia w warszawskiej siedzibie firmy Cezex została uruchomiona usługowa naświetlarnia CtP. W najbliższych miesiącach kolejne tego typu punkty powstaną w rozsianych po całej Polsce oddziałach firmy.

04.02.2008 | przeczytano: 1431 razy (komentarzy: 1)
Konica Minolta Bizhub Pro C6500 w firmie Agni

Firma Fotograficzno – Poligraficzna AGNI z Pruszcza Gdańskiego zakupiła w grudniu 2007 roku system produkcyjny do kolorowego druku cyfrowego Konica Minolta bizhub PRO C6500. AGNI to firma z blisko 20-letnią tradycją na polskim rynku.

21.02.2008 | przeczytano: 3294 razy (komentarzy: 1)

Paweł Masicz pracował dotychczas w GEMTEXT sp. z o.o. na stanowisku dyrektora ds. produkcji. Pełnił tę funkcję od października 2007 roku. Wcześniej pracował w Platformie Mediowej Point Group SA, gdzie od lutego 2004 roku był szefem studia DTP.

14.07.2008 | przeczytano: 1643 razy (komentarzy: 1)

Konica Minolta Business Solutions Polska zakończyła wdrożenie scentralizowanego systemu druku u wiodącego dostawcy usług finansowych i ubezpieczeniowych – w Grupie Amplico. Nowy system druku zaimplementowany został w trzech należących do Amplico spółkach – Amplico Life, Amplico Services oraz Amplico TFI zatrudniających łącznie ponad 500 pracowników biurowych.

06.01.2010 | przeczytano: 2455 razy (komentarzy: 1)

Europapier-Impap stara się zaspokajać kompleksowo potrzeby swoich Klientów, oferując nie tylko szeroki zakres podłoży do druku, ale też materiały do pakowania gotowych prac, takie jak np. papier pakowy, makulaturowy czy kraft, a teraz również folię stretch.

14.06.2012 | przeczytano: 1239 razy (komentarzy: 1)

W dniach 21-24 maja 2013 odbędzie się kolejna edycja targów POLIGRAFIA 2013. Po dwóch latach przerwy wystawa będzie doskonałą okazją by spojrzeć na zmiany, które dokonały się przez ten czas na rynku.

05.07.2012 | przeczytano: 1946 razy (komentarzy: 1)
Ploter Agfa Anapurna M2050 w drukarni Amis: pora na druk cyfrowy UV

Warszawska firma Amis Sp. z o.o., dotychczas realizująca swoją produkcję poligraficzną w oparciu o maszyny offsetowe, zdecydowała się na kolejną w jej ponad 30-letniej historii inwestycję w cyfrowy system drukujący. Wybór padł na bazujący na technice inkjet UV ploter Agfa Anapurna M2050, który jest tu wykorzystywany do wykonywania zleceń niskonakładowych, prototypowych, a nawet odbitek próbnych.

06.05.2014 | przeczytano: 3722 razy (komentarzy: 1)
Dzień Otwarty w firmie Top-Druk

W czerwcu w firmie Top-Druk w Łomży odbyło się spotkanie branżowe, którego organizatorami były: Agfa Graphics, Derya (polski przedstawiciel Ryobi), Infosystems SA i Siemens Finance Sp. z o.o.

04.07.2014 | przeczytano: 3283 razy (komentarzy: 1)
Enaf – wizytówki z Duplo

Wdrożony niedawno w firmie Enaf z Warszawy system Duplo DC 745 do cięcia wizytówek, które stanowią tu niemal 50% produkcji, nie tylko usprawnił sam proces ich wykonywania, ale też umożliwił wprowadzenie szeregu zmian w zakresie logistyki zamówień. Po zakończonym wdrożeniu mają one przynieść przedsiębiorstwu 30% oszczędności w procesach cięcia i przygotowania do spedycji. Jednak korzyści z inwestycji w system Duplo były widoczne niemal od razu – skrócony czas realizacji zleceń, wysoka jakość cięcia i możliwości reorganizacji firmy to tylko niektóre z nich.

13.08.2014 | przeczytano: 2870 razy (komentarzy: 1)

Canon Europe zaprezentował najnowszą wersję zintegrowanego oprogramowania do przygotowania dokumentów - PRISMAprepare 6.2. Nowe rozwiązanie przyspiesza cały proces druku – od składu materiałów aż do produkcji – zapewniając wewnętrznym działom reprograficznym oraz drukarniom wzrost efektywności, rozszerzenie kompetencji, eliminację zbędnych przestojów i zmniejszenie kosztów operacyjnych.

13.07.2015 | przeczytano: 1418 razy (komentarzy: 1)
Agfa Graphics na targach Drupa 2016

17 marca br. w siedzibie Agfa Graphics w Mortsel odbyło się spotkanie prasowe poświęcone obecności firmy na targach drupa 2016. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu dziennikarzy branżowych z całego świata, którzy zapoznali się z nowościami i udoskonaleniami, wprowadzanymi przez belgijskiego producenta rozwiązań dla cyfrowego prepressu, specjalistycznego oprogramowania oraz wielkoformatowego druku inkjetowego.

01.04.2016 | przeczytano: 1146 razy (komentarzy: 1)
Xerox Color C60/C70 w nowej odsłonie

Urządzenia Xerox C60 i C70 pojawiają się na polskim rynku w nowej odsłonie. Drukowanie, kopiowanie czy skanowanie stanie się jeszcze bardziej opłacalne, dzięki zwiększonym możliwościom operacyjnym urządzeń.

13.10.2016 | przeczytano: 1207 razy (komentarzy: 1)
Avery wprowadzi się do MLP Pruszków II

Producent i dystrybutor etykiet oraz materiałów samoprzylepnych wynajął 13,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Pruszków II. Nowy obiekt zostanie udostępniony firmie Avery Dennison Polska w maju 2018 roku. W transakcji doradzała firma Cushman & Wakefield.

05.07.2017 | przeczytano: 734 razy (komentarzy: 1)
Drukarki z serii Epson Surecolor S wyróżnione przez Keypoint Intelligence

Modele SC-S40600, SC-S60600 i SC-S80600 zostały nagrodzone przez jury złożone ze specjalistów z dziedziny technologii.

02.01.2018 | przeczytano: 903 razy (komentarzy: 1)
Najlepsza Drukarnia Internetowa 2018 stawia na ciągły rozwój

Drukarnia Piga.pl z siedzibą w Tychach istnieje na rynku już od 2008 roku. Lata pracy, troska o Klienta, dbałość o detale i jakość zamówień oraz działania w obrębie najnowszej technologii zaowocowały zdobyciem tytułu Najlepszej Drukarni Internetowej 2018 w niezależnym badaniu portalu Onet.pl i Polskiego Instytutu Badań Jakości.

17.09.2018 | przeczytano: 2176 razy (komentarzy: 1)
DKS na targach Remadays 2019

Firma DKS – jeden z czołowych dostawców w Polsce w zakresie rozwiązań dla druku cyfrowego, introligatorni oraz oprogramowania dla poligrafii i reklamy -  po raz kolejny zaprezentuje w tym roku swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Na stoisku (numer P16 w pawilonie F) po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentuje zupełnie nowe urządzenie w swojej ofercie – ploter OKI ColorPainter E-64s. Znajdą się tu także inne urządzenia z bogatego portfolio DKS m.in. drukarka Océ Colorado 1640 z technologią UVgel do tworzenia materiałów informacyjno-reklamowych i grafiki oraz kolorowy system produkcyjny AccurioPrint C3070 Konica Minolta, a także urządzenie imagePRESS C650 firmy Canon.

14.01.2019 | przeczytano: 884 razy (komentarzy: 1)
Wyborcza wysyłka Chroma.pl

Już 13 października Polacy pójdą do urn wyborczych. Przed nami krótka, lecz niewątpliwie zacięta walka o fotele parlamentarne. Drukarnia internetowa Chroma.pl postanowiła przypomnieć przyszłym parlamentarzystom o tym, że polityka to wspólna sprawa.

20.09.2019 | przeczytano: 403 razy (komentarzy: 1)

Redakcja miesięcznika Vidart Informator Poligraficzny zorganizowała pierwszą edycję konkursu "Druk Cyfrowy". Udział wzięło 21 firm oferujących usługi druku cyfrowego, którego zaletami są m.in.: szybkość wykonania prac oraz opłacalność przy niskich nakładach.

04.09.2002 | przeczytano: 1453 razy

Podczas targów Ipex swoją premierę będą miały dwa urządzenia firmy Duplo - produkcyjna oklejarka Duplo DuBinder oraz podciśnieniowa złamywarka DF-1000.

26.02.2006 | przeczytano: 901 razy

W niecały miesiąc po zakończeniu w Poznaniu targów POLIGRAFIA, ruszyła ich czeska konkurencja. 22 maja rozpoczęły się na terenach targowych w Brnie dwudzieste pierwsze targi EMBAX-PRINT.

22.05.2001 | przeczytano: 730 razy

W dniach od 24 do 28 kwietnia 2001 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych POLIGRAFIA.

19.04.2001 | przeczytano: 1263 razy

Przyznano Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich dla uczestników targów Poligrafia 2001. 26 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

28.04.2001 | przeczytano: 875 razy

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapowiadają na kwiecień 2002 r. nową imprezę dla branży poligraficznej pod nazwą POLIGRAF-PRODUKT, której zadaniem jest zgromadzenie wszystkich firm związanych z wytwarzaniem takich produktów poligraficznych jak: prasa, książka, etykieta, opakowanie zadrukowane, druk reklamowy itp. Towarzyszyć jej będzie branżowe forum informacyjno-dyskusyjne. Wydarzenia zbiegną się w czasie z targami INFOSYSTEM oraz (organizowanymi w przyszłym roku wcześniej niż zwykle) Międzynarodowymi Targami Reklamy.

22.10.2001 | przeczytano: 810 razy

W dniach 23-26 kwietnia odbędą się w Poznaniu targi Targi Poligraf-Produkt, Infosystem i Euro-Reklama. Konferencje, kongresy, seminaria, warsztaty branżowe oraz bogata ekspozycja 660 wystawców z kraju i zagranicy. Tak w skrócie prezentuje się najnowsza propozycja Międzynarodowych Targów Poznańskich adresowana do podmiotów gospodarczych, które w swojej działalności posługują się sprzętem komputerowym oraz aplikacjami biurowymi, jak również korzystają z szeroko rozumianych narzędzi marketingowych.

22.04.2002 | przeczytano: 1011 razy
Partnerzy firmy Reprograf na targach Fespa 2018

Wśród setek wystawców tegorocznej edycji targów Fespa 2018 znaleźli się partnerzy handlowi firmy Reprograf, od wielu lat dostarczającej na polski  rynek m.in. zaawansowane rozwiązania w zakresie wielkoformatowego druku cyfrowego. Zaprezentowali oni zarówno zupełnie nowe, jak też znane już produkty ze swojej bogatej oferty. Z myślą o klientach z Polski przedstawiciele firmy Reprograf byli przez cały okres targów obecni na stoiskach swoich partnerów z tego rynku: firm EFI, Mimaki, Pongs i Soyang.

04.06.2018 | przeczytano: 910 razy

Firma GMC Software Technology poinformowała, że w 1. kwartale br. osiągnęła 30% wzrost przychodów w porównaniu z analogicznym okresem roku 2010. Zdaniem jej kierownictwa, zdecydowały o tym: wyjątkowość rozwiązań oferowanych przez GMC Software Technology i realizowana przez firmę strategia sprzedaży na rynku korporacyjnym. Zarząd oczekuje też dalszego wzrostu przychodów.

05.06.2011 | przeczytano: 1115 razy

W kolejnej edycji targów nowych rozwiązań branży opakowaniowej Packaging Innovation, jakie odbywały się w marcu br. w halach Expo XXI w Warszawie, na wspólnym stoisku swoją ofertę zaprezentowały firmy Infosystems SA i Kodak Polska. Przez wszystkie dni targowe specjaliści z obu firm byli do dyspozycji gości, którzy w bezpośrednim kontakcie mogli zapoznać się z propozycjami w zakresie oferowanego przez nie sprzętu i oprogramowania, a także porozmawiać ze specjalistami Departamentu Funduszy Europejskich, którzy doradzali w jaki najlepszy sposób pozyskać fundusze na nowe inwestycje.

05.06.2011 | przeczytano: 1180 razy

W zbliżającym się sezonie zostaną zorganizowane trzy imprezy żeglarskich dla pasjonatów tego sportu z branż: reklamowej, marketingowej oraz poligraficzno-wydawniczej. Każda z nich będzie miała rangę oficjalnych mistrzostw Polski Polskiego Związku Żeglarskiego. Dwie z nich są kontynuacją edycji zeszłorocznych.

03.03.2003 | przeczytano: 1476 razy

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił listę rankingową nr 25 i 26 dla projektów rekomendowanych do otrzymania premii technologicznej. Trzy zakwalifikowane do jej wypłacenia projekty wymienione na tych listach zostały zgłoszone przez drukarnie, które ściśle współpracowały w zakresie pozyskania dofinansowania z Departamentem Funduszy Europejskich firmy Infosystems SA. Przygotował on i koordynował całe przedsięwzięcie od strony koncepcyjnej i proceduralnej.

06.06.2011 | przeczytano: 1688 razy
1 2 3
Strona 1/75 (artykułów: 3736)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764