logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat poligrafii: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 4567
Stora Enso a zmiany klimatyczne: „kluczem do sukcesu jest współpraca”

W kontekście globalnych zmagań w kierunku zneutralizowania i dostosowania się do zmian klimatycznych, Stora Enso stara się odgrywać w tym procesie ważną rolę. Johan Holm, kierujący w niej jednostką Carbon Neutrality wymienia działania podejmowane przez firmę w tym obszarze, jak też nakreśla plany na najbliższe lata. Podkreśla przy tym znaczenie współpracy pomiędzy podmiotami tworzącymi łańcuch dostaw i wymienia inicjatywy realizowane przez Stora Enso, mające tę kooperację umożliwić i wzmocnić.

06.06.2023 | przeczytano: 159 razy
Stora Enso bada wpływ opakowań na ekologię systemów żywnościowych

Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości związany z opakowaniem spożywczym. Stymulowane przez innowacje i ścisłą współpracę jego uczestników, sugerowane przez firmę zmiany mają zwiększyć neutralność klimatyczną, bioróżnorodność i rozwój społeczny.

01.06.2023 | przeczytano: 280 razy
Wydruk po raz kolejny z Duplo

Drukarnia Wydruk z Katowic po raz kolejny zdecydowała się na zakup urządzenia z oferty Duplo. Tym razem wybrała system zbierająco-broszurujący Duplo 600i. Od jakiegoś czasu w firmie pracuje również bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 oraz automatyczna linia do oprawy zeszytowej iSaddle – oba urządzenia z oferty Duplo Polska. Dostawcą wszystkich tych maszyn była tu firma Tadan - jej lokalny dealer.

31.05.2023 | przeczytano: 262 razy
API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2023

W dniach 1-2 czerwca br. w hotelu Aquarius Spa w Kołobrzegu odbywać się będzie Kongres Etykiety Samoprzylepne 2023, organizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz. Wśród współorganizatorów wydarzenia po raz kolejny znajdzie się firma API Folie Polska. Katarzyna Kozińska – jej dyrektor zarządzająca – wygłosi referat podczas stanowiącej integralną część kongresu 18. Konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Wystąpienie zatytułowane „Gra w zielone – świat folii metalizowanych dla etykiet” odbędzie się 1 czerwca o godz. 11.00. Firma będzie też mieć stoisko w ramach towarzyszącej wydarzeniu wystawy technologicznej.

30.05.2023 | przeczytano: 239 razy
„Cyfrowa rewolucja – odkryj nowe horyzonty w świecie opakowań”

Firma DKS - multibrandowy dostawca, który od 30 lat zajmuje się wdrożeniami kompleksowych rozwiązań dla druku – już niebawem na dwa dni „zamieni się” w drukarnię, oferującą dwie innowacyjne, pełnie linie do produkcji opakowań. W dniach 21-22 czerwca, w godzinach 9.00- 16.30, wraz z firmą Akonda i partnerami zaprasza na konferencję oraz warsztaty do swojej siedziby w Kowalach (pod Gdańskiem) przy ulicy Energetycznej 15. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych produkcją opakowań, a także innowacyjnymi rozwiązaniami w poligrafii. Goście będą mogli być tu świadkami odbywającej się „na żywo” produkcji z uszlachetnieniami, które pozwalają wyróżnić się produktom na rynku, a także proekologicznych rozwiązań, które stają się coraz bardziej poszukiwane przez właścicieli marek. Wszystko to odbędzie się przy użyciu szerokiego spektrum rozwiązań do produkcji cyfrowej, jakie znajdują się w ofercie firmy DKS. Ilość miejsc jest ograniczona, organizatorzy zapraszają do rejestracji na stronach: https://dks.pl/wydarzenia/cyfrowa-rewolucja

30.05.2023 | przeczytano: 292 razy
Media Meeting CEE - Wuerzburg 2023

W 2022 roku koncern Koenig & Bauer wypracował 1,2 miliarda euro przychodu – o 100 milionów więcej niż w 2021 r. Konsekwentnie realizuje wprowadzoną półtora roku temu strategię „Exceeding Print” poprzez cyfryzację, indywidualizację i zrównoważony rozwój, a także skutecznie identyfikuje obszary o wysokim potencjale wzrostu i nie waha się w nie inwestować. Środkowoeuropejski oddział Koenig & Bauer kolejny rok z rzędu plasuje się na podium najlepszych przedstawicielstw.

29.05.2023 | przeczytano: 243 razy
Grupa Raja publikuje wyniki finansowe

Mimo spowolnienia gospodarczego i wysokiej inflacji, Grupa RAJA - europejski lider w dystrybucji opakowań, materiałów biurowych i urządzeń przemysłowych - wypracowała w 2022 roku przychody o 43 proc. wyższe względem poprzedniego roku. To m.in. efekt przejęcia firmy Viking. W 2023 roku Raja ma w planach dalszy rozwój biznesowy, także na polskim rynku, m.in. dzięki realizacji projektu RAJA market oraz działaniom z zakresu zrównoważonego rozwoju.

29.05.2023 | przeczytano: 251 razy

LFP Industrial Solutions zaprasza na trzecią już edycję Dni Otwartych, która odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca w siedzibie firmy. Wydarzenie to jest niepowtarzalną okazją dla wszystkich przedstawicieli drukarń zainteresowanych zakupem innowacyjnych urządzeń drukujących cyfrowo czy też dla osób, które myślą o nabyciu plotera tnąco-frezującego.

25.05.2023 | przeczytano: 217 razy
Podniebna premiera Canon Colorado M podczas Air Show

Już 29 maja rozpocznie się seria pokazów lotniczych połączonych z prezentacją najnowszych osiągnięć technologicznych w druku. Organizatorem jest Smart LFP wraz z firmą Canon.

25.05.2023 | przeczytano: 280 razy
Canon poszerza wiodącą na świecie serię ploterów płaskich Arizona o serię Arizona 1300 z technologią Flow

Canon wprowadza dwa nowe modele z serii urządzeń Arizona 1300: GTF i XTF. Są one wyposażone w wielokrotnie nagradzaną technologię FLOW – innowacyjny bezstrefowy system próżniowy, który ułatwia obsługę nośników.

24.05.2023 | przeczytano: 233 razy
Mark Andy Print Products: stała rozbudowa portfolio produktowego

Mark Andy Print Products (MAPP) to stworzony przed dziesięcioma latami strategiczny odział Mark Andy oferujący – w zamyśle kierownictwa firmy – kompleksowe rozwiązania dla branży etykietowej, uwzględniające m.in. sprzęt, materiały eksploatacyjne, a także usługi serwisowe i konsultingowe. Jak podkreśla północnoamerykański producent, MAPP jest obecnie najszybciej rozwijającą się jego częścią, której portfolio jest sukcesywnie rozbudowywane. Jego działaniami kierują: Dave Telken – na obszarze USA i Andy Clarke – w Wielkiej Brytanii.

24.05.2023 | przeczytano: 264 razy
Canon wprowadza neutralne węglowo papiery wielkoformatowe dla branży AECM

Canon Europe ogłosił wprowadzenie na rynek Red Label Zero FSC i Recycled White Zero FSC, czyli pierwszych wielkoformatowych papierów o neutralnym bilansie węglowym, przeznaczonych dla branży architektonicznej, budowlanej i produkcyjnej (AECM). Oba produkty posiadają certyfikat FSC (FSC-C008945) i są w pełni neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

24.05.2023 | przeczytano: 300 razy
Premiera plotera UV Vanguard VK3220T-HS na targach FESPA

Firma Vanguard Europe zaprezentowała dziś na targach FESPA Global w Monachium w Niemczech nowej generacji drukarkę UV flatbed, model VK3220T-HS. Pierwszy publiczny pokaz maszyny odbył się na stoisku Vanguard tuż obok firmy Durst, która jest właścicielem amerykańskiej marki od 2020 r. Odwiedzający targi przez cały czas ich trwania są zapraszani do obejrzenia prezentacji urządzenia na żywo w hali A2, stoisko A10.

23.05.2023 | przeczytano: 333 razy
Maszyny fleksograficzne Mark Andy Performance Series w Bluestone Label Company

W drukarni etykietowej BlueStone Label Company w Morristown (Tennessee, USA) trwa montaż dwóch nowych maszyn fleksograficznych Mark Andy Performance Series P7. Wdrożenie jest częścią ambitnego programu inwestycyjnego realizowanego przez tę dynamicznie rozwijającą się firmę, która w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyła swoją sprzedaż z 700 tys. do 14 mln USD rocznie.

23.05.2023 | przeczytano: 366 razy
Sun Chemical podsumowuje udane dla firmy targi Interpack 2023

Podczas targów interpack 2023, które odbywały się w maju w Düsseldorfie, firma Sun Chemical zaprezentowała szereg produktów ze swojej oferty, skierowanych na rynek opakowań: farb, atramentów, powłok, klejów do laminacji, pigmentów i innych materiałów eksploatacyjnych. Znalazła się w gronie prawie 3000 firm wystawców tego wydarzenia, odbywającego się po 6-letniej przerwie. Było ono więc szczególną okazją dla Sun Chemical do prezentacji rozwiązań, które mają pomóc właścicielom marek oraz ich odbiorcom w znalezieniu rozwiązań dla nowych obszarów biznesowych, a także istotnych w zakresie usprawnienia procesów produkcyjnych, będących też odpowiedzią na potrzeby rynku i oczekiwania klientów. Istotnym elementem prezentacji Sun Chemical podczas tego wydarzenia były także ekologiczne rozwiązania dedykowane produkcji zrównoważonych opakowań.

23.05.2023 | przeczytano: 251 razy
Folie dekoracyjne Api Foilmakers do produkcji opakowań kartonowych

W swoich działaniach firma API Foilmakers coraz większy nacisk kładzie na aspekty związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Ich „mapę drogową” na co dzień wytycza powołany w tym celu w ramach struktur firmy The Green Team, a o postępie w tym obszarze klienci i partnerzy biznesowi mogą dowiadywać się na bieżąco m.in. z wpisów na portalu LinkedIn czy z uruchomionego niedawno comiesięcznego newslettera. W jego najnowszej, majowej edycji firma zwraca uwagę na kwestie odzyskiwalności i biodegradowalności, tj. możliwości pełnego przetworzenia wytwarzanych przez nią folii dekoracyjnych do opakowań kartonowych, potwierdzonej certyfikacją ze strony PIRA i FSEA. O aspektach z tym związanych polscy klienci będą mogli dowiedzieć się również z planowanej przez API Folie Polska prezentacji podczas zbliżającego się Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2023.

23.05.2023 | przeczytano: 236 razy
Agfa na targach Fespa 2023: rozwiązania w obszarze atramentów inkjetowych

Agfa – dostawca kompleksowych rozwiązań do druku inkjetowego - poinformowała o opracowaniu nowych atramentów inkjetowych, dedykowanych ploterom z jej oferty – Onset i Avinci. Jak podkreśla firma, zapewniają one wysoką jakość i wydajność, minimalizując jednocześnie ich zużycie. Oficjalna premiera nowych produktów odbędzie się podczas nadchodzących targów Fespa 2023 w Monachium (23-26 maja). Z pełnymi informacjami na ich temat można zapoznać się, odwiedzając stoisko firmy (nr D15 w pawilonie B2). Z myślą o klientach z Polski, przez cały okres targów będzie na nim obecna Adriana Piotrowska – Sales Manager Inkjet w polskim oddziale.

23.05.2023 | przeczytano: 305 razy
Jeti Tauro H3300 LED w drukarni PSM: oszczędność atramentu rzędu 50%%

Meksykańska drukarnia PSM (Producciones Signaléticas Mexicanas) zakupiła niedawno czwartą na przestrzeni minionych czterech lat maszynę inkjetową marki Agfa. Jest nią hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 LED. Jak podaje kierownictwo PSM, wdrożenie rozwiązań Agfa pozwoliło jej zredukować zużycie atramentu nawet o 50%, a zarazem znacząco zwiększyć wydajność. Firma obsługuje klientów reprezentujących segment sprzedaży detalicznej, domy towarowe i supermarkety.

22.05.2023 | przeczytano: 455 razy
SEE i Koenig & Bauer uzgadniają strategiczne partnerstwo

Firmy Sealed Air Corporation (NYSE: SEE) oraz Koenig & Bauer AG (XETRA: SKB) rozszerzają swoje strategiczne partnerstwo w segmencie cyfrowych maszyn drukujących, co zostało uzgodnione przez obie strony we wspólnym liście intencyjnym. Celem partnerstwa jest znaczne rozszerzenie możliwości w zakresie projektowania opakowań poprzez rozwój najnowocześniejszych technologii druku cyfrowego, urządzeń i usług. Rozwiązania opracowane przez SEE i Koenig & Bauer będą skalowalne i sprawią, że materiały drukowane cyfrowo będą dostępne znacznie szybciej. Dzięki temu właściciele marek będą mogli promować swoje produkty, angażując się w kontakt z konsumentami poprzez cyfrowo wzbogacone opakowania.

22.05.2023 | przeczytano: 365 razy

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przychylił się do prośby Związku Zawodowego Poligrafów i wyraził zgodę na objęcie Patronatu Honorowego nad obchodami 150-lecia powstania Związku.

22.05.2023 | przeczytano: 120 razy
Drukarnia Chroma i pierwsza maszyna Canon Prostream 1800 w Polsce

Przyspieszenie produkcji, automatyzacja procesów druku, większa obecność na rynku polskim i zagranicznym oraz możliwość ekspresowej realizacji zleceń - to cele, które systematycznie realizuje Drukarnia Chroma. Pod koniec zeszłego roku atramentowa maszyna rolowa ProStream 1800 od Canon zaczęła drukować w największej drukarni internetowej w Polsce. Jest to pierwsza instalacja tego modelu w naszym kraju.

22.05.2023 | przeczytano: 301 razy

Firma Brother otrzymała kilka wyróżnień za urządzenia laserowe i skanery biznesowe w konkursie Buyers Lab (BLI) 2023 Pick Awards, który jest organizowany co roku przez Keypoint Intelligence. Nagrodzone zostały najnowsze modele profesjonalnych skanerów biurkowych ADS4 oraz kolorowych urządzeń laserowych.

19.05.2023 | przeczytano: 172 razy
Awans w strukturach Brother Polska

Od początku kwietnia 2023 roku Tomasz Boroński objął stanowisko ES Solution & Labelling Team Leader w firmie Brother Polska. Po awansie odpowiada za rozwój sprzedaży drukarek etykiet, specjalistycznych drukarek etykiet oraz rozwiązań mobilnych, rozbudowę wyspecjalizowanego kanału partnerskiego oraz aktywną współpracę z dystrybutorami w tym zakresie. Nowa funkcja Tomasza Borońskiego w Brother Polska umożliwi firmie wzmocnienie działań w obszarze szeroko pojętego druku etykiet i jeszcze większej obecności na rynku Auto ID.

19.05.2023 | przeczytano: 253 razy
Nowy raport środowiskowy Sun Chemical

Sun Chemical opublikował najnowszą, trzynastą edycję Corporate Sustainability Report – dorocznego sprawozdania na temat realizowanej przez firmę polityki zrównoważonego rozwoju. Jego głównym celem jest prezentacja zaangażowania firmy w liczne działania środowiskowe, jak też w odpowiedzialność społeczną we wszystkich aspektach biznesu prowadzonego przez ten koncern. Jak podkreśla Sun Chemical, każde pobranie raportu ze strony internetowej firmy będzie owocowało sfinansowaniem przez nią zasadzenia jednego drzewa – to efekt współpracy z organizacją pozarządową One Tree Planted.

19.05.2023 | przeczytano: 334 razy
Stora Enso bada cykl życia opakowań żywnościowych

Owoce i warzywa znajdują się w centrum wielu sklepów detalicznych oferujących produkty spożywcze – często są to pierwsze działy, na które trafia klient. Ich właściwy wygląd wskazuje na świeżość i wysoką jakość oferowanego asortymentu. Z tego względu – zarówno dla właścicieli marek jak i sklepów – kluczowym jest zabezpieczenie warzyw i owoców w ich transporcie do punktu sprzedaży. Stora Enso, jako producent proekologicznych rozwiązań opakowaniowych, wskazuje tu na rolę, jaką może odgrywać trwałe (ale też przyjazne dla środowiska) opakowanie. Dotyczy to całego łańcucha dostaw, w którym – jak podaje firma – warzywa i owoce mogą stracić nawet do 50% swojej wartości. W tym kontekście przeprowadziła badania rynkowe, mające porównać cykl życia opakowań wykonanych z tektury względem rozwiązań bazujących na tworzywach sztucznych oraz na materiale PET pochodzącym z odzysku, dedykowanych przechowywaniu i transportowaniu świeżych warzyw i owoców.

19.05.2023 | przeczytano: 319 razy
Mark Andy wprowadza maszyny fleksograficzne Pro Series

Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej linii maszyn fleksograficznych – PRO Series. Bazują one na sprawdzonej we wcześniejszych modelach tego producenta koncepcji napędów serwo, a ich projekt ma zoptymalizować procesy jednoprzebiegowej produkcji etykiet samoprzylepnych. Jak zapewnia Mark Andy, nową maszynę cechują wyjątkowo niskie koszty eksploatacyjne i niezawodność konstrukcyjna. Posiada wbudowany system monitorowania produkcji – sMArt link i oferuje szereg funkcji, mających zredukować koszty związane z jej użytkowaniem oraz zwiększyć marże dotyczące produkcji. Maszynę będzie można zobaczyć w pracy na wrześniowych targach Labelexpo Europe w Brukseli, a jej pierwszy publiczny pokaz będzie miał miejsce podczas nadchodzących warsztatów nt. niskiej migracji (LM), jakie odbędą się w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy w dniach 23-24 maja.

19.05.2023 | przeczytano: 303 razy
Varioprint Ix 3200 w Drukarni Sowa

Drukarnia SOWA z Piaseczna to najstarsza dziełowa drukarnia cyfrowa w Polsce. W lutym br. – jako pierwsza w Polsce – uzupełniła swój park maszynowy o najnowszy arkuszowy system druku atramentowego Canon varioPRINT iX 3200. Nowa maszyna, dzięki wydajności na poziomie  19 200 obrazów A4 na godzinę i zaawansowanym technologiom samokontroli, trzykrotnie zwiększy możliwości produkcyjne w druku kolorowym i pozwoli zastąpić 5-6 obecnych maszyn tonerowych.

19.05.2023 | przeczytano: 374 razy
Stora Enso na targach Interpack 2023

Stora Enso znalazła się wśród ponad 2800 wystawców targów Interpack 2023 w Düsseldorfie, zorganizowanych po 6-letniej przerwie. Wydarzenie – jak podaje organizator – zgromadziło ponad 140 tysięcy zwiedzających ze 155 krajów całego świata. Dla firmy Stora Enso, od wielu lat uczestniczącej w tej prestiżowej i ważnej dla całej branży wystawie, stałą się ona okazją do zaprezentowania różnorodnych rozwiązań dedykowanych licznym zastosowaniom opakowaniowym – w taki sposób zostało również zaprojektowane stoisko firmy. Kilka z nich – m.in. proekologiczna, papierowa tubka bazująca na kartonie Natura Shape czy odzyskiwalna i zrywalna tektura do opakowań spożywczych Trayforma BarrPeel - miało swoją oficjalną premierę właśnie podczas targów. Firma zaanonsowała też oficjalnie nową, ulepszoną wersję kartonów Tambrite, jaka pojawi się w jej ofercie w 2024 roku.

17.05.2023 | przeczytano: 335 razy
Sun Chemical na Konferencji Fleksografów

Kolejny już raz firma Sun Chemical czynnie zaangażowała się w organizację Konferencji Fleksografów będąc nie tylko Platynowym Sponsorem tego wydarzenia, ale także prezentując podczas niego dwa referaty dotyczące utrzymania wydajności drukarń wobec zmieniającego się rynku, oczekiwań klientów i konsumentów. Konferencja odbywała się w dniach od 24 do 26 kwietnia br. w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy, a jej gospodarzem i organizatorem jednocześnie była Polska Izba Fleksografów.

17.05.2023 | przeczytano: 204 razy
Mark Andy podsumowuje swoją obecność na premierowej edycji targów Labelexpo Mexico

Firma Mark Andy była jednym z wystawców premierowej edycji targów Labelexpo Mexico. Wydarzenie przyciągnęło wielu gości, głównie z Ameryki Łacińskiej. Stało się bowiem okazją do promowania różnych rozwiązań technologicznych z oferty Mark Andy (na stoisku pracowała tonerowa maszyna Digital Pro 3) oraz rozmów na temat nowych kontraktów z drukarniami z regionu LATAM, w którym firma odnotowuje w ostatnich latach duże sukcesy rynkowe. Szczególne zainteresowanie wzbudzały jej nowości w dziedzinie rozwiązań hybrydowych, których liczba instalacji sukcesywnie tu rośnie. Na stoisku, poza przedstawicielami Mark Andy z północnoamerykańskiej centrali i oddziału LATAM, byli też obecni jej partnerzy biznesowi z Meksyku, Brazylii i innych krajów regionu.

16.05.2023 | przeczytano: 279 razy
Heidelberger przedstawia nowego Boardmastera na targach Interpack 2023

Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) przedstawia światową premierę - całkowicie nowy HEIDELBERG Boardmaster - w rosnącym segmencie wysokonakładowego druku na opakowaniach składanych. Ten fleksograficzny system drukowania zwojowego z dostępnością maszyny do 90 procent i maksymalną prędkością drukowania 600 metrów na minutę zapewnia dwukrotnie większą wydajność, a tym samym radykalnie obniża całkowity koszt posiadania w przemysłowej produkcji opakowań. Ponieważ globalny popyt na towary pakowane stale rośnie, druk opakowań i etykiet przeżywa strukturalny wzrost, co czyni go ważnym kluczowym segmentem dla firmy HEIDELBERG.

15.05.2023 | przeczytano: 277 razy
Delicato: modernizacja procesów pakowania z rozwiązaniami Stora Enso

Szwedzka firma Delicato, specjalizująca się w produkcji słodyczy, zdecydowała się w ostatnim czasie na zautomatyzowanie swoich procesów w obszarze pakowania przy wykorzystaniu rozwiązań z oferty Stora Enso. Krok ten umożliwił sukcesywne odchodzenie od pakowania ręcznego, realizowanego na najbardziej obłożonej linii wytwórczej. Tym samym proces ten został w dużym stopniu usprawniony i umożliwił firmie dalszy rozwój. Poprawiły się także warunki pracy osób zatrudnionych przy pakowaniu. Poza wdrożeniem systemów automatyzujących procesy, Delicato rozwija również linie pakowania ręcznego o możliwość wykonywania pudełek dostosowanych do konkretnych potrzeb klienta.  

15.05.2023 | przeczytano: 397 razy
Certyfikat Greenguard Gold dla atramentów do ploterów Agfa Onset

Agfa poinformowała, że jej nowe atramenty inkjetowe, dedykowane superwielkoformatowym ploterom z serii Onset, uzyskały proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold. Jest on przyznawany rozwiązaniom spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy w kontekście emisji środków chemicznych do atmosfery i pomagającym zredukować poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, jak również zminimalizować ryzyko narażenia na czynniki chemiczne.

12.05.2023 | przeczytano: 341 razy
Sun Chemical dla branży druku wielkoformatowego na Fespa 2023

Targi Fespa 2023 w Monachium (23-26 maja) będą kolejnym w tym roku ważnym wydarzeniem branżowym, podczas którego Sun Chemical zaprezentuje swoją ofertę. Tym razem, pod hasłem „Doświadczenie. Transformacja”, firma prezentować będzie bogate portfolio rozwiązań, które dedykowane są różnym aplikacjom wielkoformatowym. Umożliwiają one rozwój stosującym je klientom. Na stoisku nr B40 w hali 2.2 promowane będą m.in. atramenty inkjetowe do druku superwielkoformatowego, atramenty inkjetowe do zadrukowywania tekstyliów, farby sitrodrukowe oraz rozwiązania przemysłowe, w tym oferowane przez SunJet – oddział Sun Chemical, zajmujący się cyfrowym drukiem inkjetowym.

12.05.2023 | przeczytano: 387 razy

W dniach 24-30 kwietnia firma Stora Enso obchodziła Safety Week („Tydzień Bezpieczeństwa”), mający zwracać uwagę na problematykę bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy. W jego ramach odbyły się spotkania warsztatowe poświęcone tej tematyce, wręczone zostały też specjalne nagrody, m.in. dla jej dostawców, którzy w przykładny sposób dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników – Supplier Safety Awards. W tym roku otrzymały je firmy Lämpösulku Oy z Finlandii oraz Polimex Energetyka z Polski. Safety Week organizowany jest w związku z przypadającym na 28 kwietnia Światowym Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony w Miejscu Pracy (proklamowanym w 2003 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy).

12.05.2023 | przeczytano: 221 razy
Interpack 2023: premiera papierowej tubki na stoisku Stora Enso

Jednym z premierowych rozwiązań, jakie Stora Enso zaprezentowała na swoim stoisku podczas targów Interpack w Düsseldorfie, było przełomowe – jak podkreśla – rozwiązanie w zakresie opakowań na produkty kosmetyczne i higieniczne oferowane w tubkach. Wspólnie z Blue Ocean Closures i AISA firma opracowała pierwszą na świecie tubkę wykonaną z papieru, z zamknięciem również bazującym na włóknach. Stora Enso wskazuje, że ta nowatorska koncepcja może pomóc właścicielom marek w szerszym niż dotychczas zastosowaniu materiałów odnawialnych w opakowaniach.

11.05.2023 | przeczytano: 246 razy
Uczestnicy Konferencji Fleksografów w Centrum Technologicznym Mark Andy

Drugi kwartał br. to dla polskiego oddziału Mark Andy okres licznych spotkań branżowych w jej warszawskim Centrum Technologicznym. W ślad za Open House skierowanym do studentów i uczniów kierunków poligraficznych, gościli w nim uczestnicy Konferencji Fleksografów. Wydarzenie, zorganizowane przez Polską Izbę Fleksografów, odbywało się w dniach 24-26 kwietnia w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy, zaś firma Mark Andy była jego partnerem technologicznym.

11.05.2023 | przeczytano: 314 razy
Canon Imagepress V1000: 250 instalacji

Odbiorcy docenili możliwości kolorowego urządzenia do druku cyfrowego na papier cięty Canon imagePRESS V1000. W ciągu roku od pierwszej prezentacji, model V1000 wybrało ponad 250 klientów z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Dostawcy usług druku chwalą jego wysoką produktywność, szeroki wybór obsługiwanych mediów, dokładność druku oraz niskie zużycie energii.

10.05.2023 | przeczytano: 300 razy

W dniach 24-30 kwietnia firma Stora Enso obchodziła Safety Week („Tydzień Bezpieczeństwa”), mający zwracać uwagę na problematykę bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy. W jego ramach odbyły się spotkania warsztatowe poświęcone tej tematyce, wręczone zostały też specjalne nagrody, m.in. dla jej dostawców, którzy w przykładny sposób dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników – Supplier Safety Awards. W tym roku otrzymały je firmy Lämpösulku Oy z Finlandii oraz Polimex Energetyka z Polski. Safety Week organizowany jest w związku z przypadającym na 28 kwietnia Światowym Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony w Miejscu Pracy (proklamowanym w 2003 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy).

09.05.2023 | przeczytano: 197 razy
Druk cyfrowy z Koenig & Bauer RotaJET 130 w Grafica Veneta

Grafica Veneta, przedsiębiorstwo wiodące w dziedzinie druku książek, w swojej cyfrowej przyszłości stawia na cyfrową maszynę drukującą typu „single – pass” RotaJET firmy Koenig & Bauer.

09.05.2023 | przeczytano: 289 razy
Koenig & Bauer Analytics na targach Hannover Messe 2023

Firma Koenig & Bauer codziennie ma do czynienia z dużymi ilościami cennych danych. Nie jest więc zaskoczeniem, że gdy przyszło do wyboru innowacyjnego partnera do zarządzania i przetwarzania tych danych, koncern zdecydował się na Google Cloud. Dzięki dużemu naciskowi kładzionemu na przemysł produkcyjny i dedykowanym rozwiązaniom branżowym ten dostawca usług w chmurze ma być ważnym elementem przygotowania świata druku i opakowań na nadejście przyszłości.

09.05.2023 | przeczytano: 252 razy
Digiprint zaprasza na spotkanie „Tektura na fali”

Już 10 maja, w Warszawie, odbędzie się spotkanie w pełni poświęcone produkcji materiałów z tektury falistej. Organizatorem wydarzenia jest firma Digiprint - przedstawiciel takich firm jak HP, Esko, Kongsberg, Scodix czy Highcon.

05.05.2023 | przeczytano: 315 razy
Polskie Dni w Brixen z technologią Durst

LFP Industrial Demo Day, czyli polskie dni w siedzibie koncernu Durst w Brixen, już za nami. Wydarzenie zorganizowane w niezwykłej pod względem architektonicznym siedzibie włoskiego producenta, przyciągnęło imponującą liczbę Gości, którym zaprezentowano najnowszą technologię druku cyfrowego wraz z całą fabryką.

05.05.2023 | przeczytano: 332 razy
Stora Enso wprowadza na rynek Trayforma Barrpeel

Stora Enso jest jednym z wystawców trwających właśnie targów Interpack w Düsseldorfie. Na stoisku nr B20 w pawilonie 9 (na którym obecni są również przedstawiciele jej polskiego oddziału) firma promuje m.in. nowość w swojej ofercie, skierowaną do producentów świeżej żywności, pakowanej próżniowo. Trayforma BarrPeel to nowa, łatwo zrywalna tektura dedykowana opakowaniom typu „skin”, umożliwiająca sprzedaż świeżej żywności na odzyskiwalnych tackach papierowych. Stora Enso podkreśla, że rozwiązanie to wspiera właścicieli marek w realizacji założeń polityki zrównoważonego rozwoju – w tym przypadku dzięki zredukowaniu udziału plastiku w całym opakowaniu do mniej niż 10%.

05.05.2023 | przeczytano: 284 razy
Wyniki Stora Enso za 1. kwartał 2023

Stora Enso podała wyniki finansowe za 1. kwartał br. Podczas konferencji prasowej kierownictwo koncernu poinformowało o konieczności zweryfikowania wcześniejszych prognoz odnośnie rocznego zysku operacyjnego EBIT, spowodowanych pogarszającą się koniunkturą rynkową na kluczowych dla firmy segmentach – podjęte zostały odpowiednie działania prewencyjne w obszarze zarządzania kosztami i zabezpieczenia marż. W 1. kwartale br. przychody ze sprzedaży zrealizowane przez koncern wyniosły 2,721 mld euro, co oznacza spadek o 3%. Zysk operacyjny EBIT obniżył się – w porównaniu z analogicznym okresem roku 2022 – o 53% do 234 mln euro. Marża zysku brutto spadła z kolei do poziomu 8,6% (z 18% przed rokiem).

04.05.2023 | przeczytano: 264 razy
Duplo Docucutter DC-618 „pracownikiem miesiąca” w drukarni Ipress Studio

Po niespełna miesiącu użytkowania multifinisher Duplo Docucutter DC-618 został „pracownikiem miesiąca” w drukarni Ipress Studio. Maszyna została zakupiona po wizycie na targach Rema Days, pokonując wcześniej – przy wyborze urządzenia do wykańczania przez kierownictwo firmy – konkurencyjne systemy. Jak się okazało wkrótce – jej zakup był dla drukarni „strzałem w dziesiątkę”. Znacząco przyspieszył tu procesy produkcyjne w introligatorni tego zakładu, co wpłynęło na całokształt jego wydajności.

04.05.2023 | przeczytano: 312 razy
Studenci i uczniowie kierunków poligraficznych w Centrum Technologicznym Mark Andy

Spotkania firmy Mark Andy, skierowane do młodych adeptów sztuki poligraficznej, stały się już tradycją. 21 kwietnia br. zorganizowane zostało kolejne z nich. Tym razem w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie gościło ponad 100 osób, reprezentujących pięć placówek edukacyjnych: Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej oraz Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, Zespół Szkół Zawodowych im. J. Lelewela w Poznaniu i Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu. Uczniowie, studenci i ich opiekunowie wzięli udział w pokazach trzech maszyn: fleksograficznej Evolution Series E5 oraz hybrydowych Digital Series HD i Digital Pro 3. Do ich dyspozycji były również liczne próbki etykiet i opakowań wydrukowanych w różnych technologiach, w tym przygotowane w trybie „print on demand” etykiety uwzględniające zdjęcia wykonane „na żywo” podczas spotkania. Przedstawiciele firmy Mark Andy odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących poszczególnych maszyn, ich możliwości, ale też rynku etykiet i opakowań w perspektywie podjęcia w nim pracy.

28.04.2023 | przeczytano: 502 razy
Twoja drukarnia etykiet: Concept_ad

Wszechstronność oferowanych usług w połączeniu z nowoczesną, innowacyjną technologią to bez wątpienia jedne z najważniejszych aspektów funkcjonowania praktycznie każdej współczesnej drukarni, niezależnie od jej wielkości. Na tych filarach opiera swoje działanie także drukarnia Concept Advertising. Dzięki efektywnej współpracy z LFP Industrial Solutions, jej park maszynowy już wkrótce wzbogaci się o najnowsze rozwiązanie marki Durst. Co ciekawe, będzie to pierwsza tego typu maszyna w Małopolsce.

27.04.2023 | przeczytano: 373 razy

Lexmark ogłosiłdostępność dziewięciu nowych kolorowych i czarno-białych drukarek A4 oraz urządzeń wielofunkcyjnych (MFP). Urządzenia te oferują rozszerzone funkcje bezpieczeństwa, pomagają w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, a także zapewniają wsparcie dla skalowalnych rozwiązań i charakteryzują się wyjątkową wydajnością.

24.04.2023 | przeczytano: 350 razy
Koenig & Bauer na targach Print China: podsumowanie

Od 11 kwietnia firma Koenig & Bauer jest obecna na 5. Międzynarodowych Targach Technologii Druku w Chinach (Print China 2023) w Guangdong, prezentując się na stoisku o powierzchni ponad 1000 m2. Otwarte, bogato i nowocześnie wyposażone stoisko jest jednym z najchętniej odwiedzanych na targach, przykuwając uwagę specjalistów już od pierwszego dnia.

24.04.2023 | przeczytano: 353 razy
1 2 3
Strona 1/92 (artykułów: 4567)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764