logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Porady ekspertów: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 176
Zatrudnienie freelancera na „czarno” — jakie niesie zagrożenia?

W dynamicznie rozwijającym się świecie usług kreatywnych, takich jak copywriting, marketing, tworzenie wideo czy SEO, coraz więcej firm i przedsiębiorców decyduje się na współpracę z freelancerami. Choć taka forma zatrudnienia oferuje szereg korzyści, niektórzy dają się skusić na omijanie obowiązujących przepisów, oferując współpracę na „na czarno”. Z jakim to wiąże się ryzykiem dla obu stron?

16.04.2024 | przeczytano: 141 razy

Aż 87% firm potwierdza, że włączenie kart podarunkowych do sprzedaży miało wyraźnie pozytywny wpływ na ich wyniki finansowe. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Sparta Loyalty. Mimo tak obiecujących efektów nadal wiele firm nie wie, jak skutecznie wprowadzić to narzędzie do swojej oferty. Cały proces wdrożenia programu kart podarunkowych można zamknąć w czterech krokach.

03.04.2024 | przeczytano: 611 razy
Powyborcze sprzątanie i recykling materiałów reklamowych

Zarówno 2023 rok, jak i 2024 obfitują w wybory. Za nami wybory do Sejmu i Senatu, a przed nami te samorządowe. W maju natomiast do Parlamentu Europejskiego. Podczas kampanii generowane są tysiące, a może nawet miliony materiałów wyborczych, które z czasem trafiają na śmietnik. Jak je zagospodarować w inny sposób? Są na to metody.

30.03.2024 | przeczytano: 792 razy
Przegląd narzędzi i metryk w ocenie wyników kampanii marketingowych

W dzisiejszym dynamicznym środowisku marketingowym profesjonaliści branżowi muszą operować na wyjątkowo wysokim poziomie, wykorzystując zaawansowane narzędzia i metryki do skutecznej oceny wyników kampanii marketingowych. W poniższym artykule eksperckim wspólnie z założycielem agencji Sky Agency Igorem Walęckim przyjrzymy się bardziej szczegółowo narzędziom oraz metrykom, a także przedstawimy strategie optymalizacji opartej na zebranych danych.

26.03.2024 | przeczytano: 867 razy
AI, CSR, storytelling, nieszablonowe działania...? Kampanie digitalowe 2024

Sztuczna inteligencja? Tak, ale nie tylko! CSR, nieszablonowe działania w social mediach, storytelling, focus na doświadczenie konsumenta - trendy w digital marketingu to mix nowych narzędzi technologicznych, które mocno namieszały na rynku cyfrowym, oraz uważności na człowieka i jego problemy. Kampanie digitalowe nagrodzone w IAB MIXX Awards 2023 pokazują, jak bardzo dziś potrzebujemy wykorzystywać technologie do edukowania, oswajania trudnych tematów, budowania świadomości i odpowiedzialności. Taka będzie innowacyjna komunikacja marketingowa, w której digital nie jest już dodatkiem do tradycyjnych kanałów, a coraz częściej – głównym rozgrywającym.

25.03.2024 | przeczytano: 812 razy
Odtwarzanie odpowiedniej muzyki w hotelu: mądry ruch biznesowy?

Stworzyliśmy piękne miejsce dla gości. Przeanalizowaliśmy idealne próbki kolorów ścian i dekoracji. Zastosowaliśmy fantastyczną meblową aranżację. Postawiliśmy na pożądaną kombinację komfortu i stylu. Wszystko po to, aby przyciągnąć gości i zapewnić im przyjemny pobyt w przestrzeniach hotelu. Ale co z muzyką w tle w naszym obiekcie? Muzyka ma znaczący wpływ na atmosferę i nastrój miejsca, jest o wiele potężniejsza niż sam wygląd pomieszczeń. Jak zatem zadbać o odpowiednią muzykę w hotelu?

22.03.2024 | przeczytano: 423 razy
Eksperci KPMG: jak przygotować firmy na AI Act?

13 marca br. Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie AI (Artificial Intelligence Act). Nowe regulacje pozwalają budować środowisko prawne, które z jednej strony zapewnia możliwość rozwoju sztucznej inteligencji, a z drugiej gwarantuje poszanowanie praw człowieka i minimalizuje zjawisko dyskryminacji. Sztuczna inteligencja jest wyznacznikiem zmian w świecie biznesu. Firmy stoją przed wyzwaniem adaptacji i wykorzystania potencjału tej przełomowej technologii. Kluczowe jest utrzymywanie tempa konkurencji w obszarze cyfryzacji i automatyzacji, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa.

21.03.2024 | przeczytano: 423 razy
Więcej niż uciążliwość: Adware może być niebezpieczny

Reklamy na ekranie komputera to widok, do którego każdy użytkownik sieci zdążył już przywyknąć. Ich nadmiar bywa jednak uciążliwy, a w niektórych przypadkach również niebezpieczny. Natarczywe wyświetlanie się treści reklamowych może świadczyć o infekcji złośliwym oprogramowaniem typu adware. Eksperci Fortinet wyjaśniają, w jaki sposób ono działa oraz jak się przed nim chronić.

19.03.2024 | przeczytano: 373 razy
W jaki sposób DSA realnie wpłynie na marketing internetowy?

– eksperci z IAB Polska odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące Aktu o Usługach Cyfrowych

14.03.2024 | przeczytano: 1024 razy
Wysyłki kreatywne na słodko – jak zrobić to dobrze?

Jubileusz firmy, konferencja, premiera nowego produktu, pielęgnowanie relacji z pracownikami i partnerami biznesowymi? Pretekstów do zorganizowania słodkiej wysyłki kreatywnej, która zadba o komfort pracownika i jego zadowolenie z pracy jest mnóstwo. Podpowiadamy, jak wybrać słodycze reklamowe, które pomogą osiągnąć sukces marketingowy.

07.03.2024 | przeczytano: 591 razy
Jak efektywnie zarządzać danymi w kampaniach marketingowych po 6 marca?

Wraz z wejściem w życie Digital Markets Act rozpoczyna się nowa era ochrony prywatności w cyfrowym świecie. Oto kilka niezbędnych kroków, dzięki którym będziesz gotowy na zmiany i prowadzenie efektywnych działań marketingowych w oparciu o dane w zgodzie z nowymi regulacjami.

28.02.2024 | przeczytano: 1438 razy
PIT freelancera. Jak rozliczyć podatek dochodowy?

Freelancing stał się popularnym sposobem na karierę dla wielu specjalistów ceniących sobie elastyczność i niezależność. Jednak okres corocznych zeznań podatkowych może wydawać się dla wolnych strzelców zadaniem skomplikowanym ze względu na rozliczanie dochodów z różnych źródeł. Jak wygląda rozliczenie z fiskusem w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, a jak, gdy pracowaliśmy na podstawie umów cywilno-prawnych? Co w przypadku współpracy dla zagranicznych klientów? Jakie ulgi przysługują freelancerom?

15.02.2024 | przeczytano: 655 razy

Karty podarunkowe zyskują na popularności. Z jednej strony są doskonałym prezentem dla bliskich, z drugiej natomiast – dobrym sposobem na promocję marki oraz przyciąganie nowych klientów. Sklepy, które wprowadzają je do swojej oferty, powinny jednak pamiętać, że karty są przede wszystkim instrumentem płatniczym. A to może rodzić dodatkowe obowiązki. Czy i kiedy sprzedawca musi zawiadomić Komisję Nadzoru Finansowego, że oferuje karty podarunkowe?

15.02.2024 | przeczytano: 473 razy
Launching nowości: jak zmniejszyć obawy konsumentów?

W myśl popularnej zasady „Nowy Rok, Nowy ja” – także dla marek 2024 rok oznacza czas premier lub nowych odsłon dotychczasowych produktów. Biorąc pod uwagę tempo zmian gospodarczych, nowości są nieuniknione. Nie zawsze jednak są łatwe do zaakceptowania przez wszystkich klientów. W jaki sposób można zmniejszyć te obawy i zainteresować konsumentów nową ofertą?

30.01.2024 | przeczytano: 481 razy
Multiple Retargeting Strategy i optymalizacja kampanii remarketingowych

W dzisiejszym dynamicznym środowisku marketingowym, firmy poszukują innowacyjnych metod zwiększania efektywności swoich kampanii reklamowych. Jednym z najlepszych sposobów nawiązywania kontaktów z klientami i budowania relacji, które mają szanse sprzedażowe, jest retargeting. Istnieje wiele strategii, które mają na celu zwiększanie skuteczności tych reklam. Jedną z nich jest Multiple Retargeting Strategy, który opiera się na współpracy z więcej niż jednym dostawcą retargetingu. W jaki sposób ta zaawansowana metoda może pomóc osiągać lepsze wyniki?

03.01.2024 | przeczytano: 1592 razy
Poradnik foodowych sesji zdjęciowych i nagrań na 2024 rok

Koniec roku to nie tylko czas podsumowań, ale także snucia planów na kolejne kwartały. Specyfika branży produkcyjnej, a także marketingu foodowego bywa niekiedy zaskakująca i w momencie, gdy my zatopieni jesteśmy w szampańskiej zabawie sylwestrowej, twórcy planują już walentynkowe, a nawet wielkanocne zdjęcia. Jak przygotować się na 2024 rok i kiedy spodziewać się rabatów? Przedstawiamy porady ekspertów.

03.01.2024 | przeczytano: 1705 razy
Umowy SEO w 2024 roku – przeczytaj, zanim podpiszesz

Planując działania SEO w 2024 roku warto sprawdzić na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy. W ubiegłym roku wartość globalnego rynku SEO wyniosła ponad 45 mld USD, a prognozy wskazują, że do 2032 r. może osiągnąć nawet 80 mld USD.[1] Popyt na usługi rośnie a napędza go wzrost wyszukiwań online, rozwój Internetu, rosnąca popularność mediów społecznościowych i influencer marketingu, a także powszechne korzystanie z urządzeń mobilnych.

27.12.2023 | przeczytano: 785 razy
Prawda czy fałsz – jak rozpoznać materiały deepfake?

Deepfake to wykorzystująca sztuczną inteligencję technika obróbki obrazu, która umożliwia tworzenie sfabrykowanych materiałów wideo. Powstałe w ten sposób filmy mają potencjał do skutecznego manipulowania opinią publiczną, kompromitując przedstawiane na nich osoby. Dementowaniu tego typu fałszywych informacji nie sprzyja fakt, że – według badań firmy iProov – 71 proc. użytkowników nie wie o istnieniu tej technologii. Eksperci Fortinet wyjaśniają proces powstawania materiałów deepfake oraz podpowiadają, jak je rozpoznać.

22.12.2023 | przeczytano: 533 razy
WhitePress bierze pod lupę najbardziej popularne mity SEO

Pozycjonowanie strony to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów strategii marketingowych firm. Czasochłonne i często również kosztowne działania nie zawsze jednak przynoszą oczekiwane efekty. W dużej mierze odpowiadają za to powtarzane przez lata mity, które już na dobre zdążyły zadomowić się w branży. Jak wskazuje Międzynarodowy Raport WhitePress, nieprawdy lub półprawdy na temat SEO i content marketingu, dotyczą m.in. fraz kluczowych, długości treści, adresów URL i zdjęć.

11.12.2023 | przeczytano: 978 razy
Budżet marketingowy 2024. Czego nie powinno zabraknąć?

Ostatni kwartał roku to czas, w którym firmy zaczynają planować swoje działania marketingowe na 2024 rok. Optymalizacja budżetu oraz wybór odpowiednich strategii są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w świecie biznesu. A ten ostatnio zmienia się z miesiąca na miesiąc, czy nawet z tygodnia na tydzień. Dlatego warto zastanowić się nad kilkoma istotnymi elementami, których nie powinno zabraknąć w planach marketingowych.

03.12.2023 | przeczytano: 666 razy
1 2 3
Strona 1/9 (artykułów: 176)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764