logo
Polska reklama i poligrafiaPolska reklama i poligrafia

Użytkownik Salomon: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 44
Końcowy montaż elementów

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (33): Końcowy montaż elementów

Stało się... Dziś kończymy publikację naszego cyklu. Ostatni odcinek zawiera podstawowe informacje dotyczące montażu elementów na elewacji i wykonania instalacji elektrycznej. Po 32 odcinkach cyklu nadszedł czas, aby wreszcie „odpalić” naszą reklamę i podziwiać perfekcyjne wykonanie, równe rozświetlenie elementów, nienaganny montaż... Mamy w każdym razie nadzieję, że nasze publikacje pomogły dobrnąć do tego etapu pracy i uzyskać to, o co w niej chodzi - czyli "Efekt WOW"! Chcemy podziękować Leszkowi Salomonowi - autorowi cyklu - który swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się z naszą reklamową bracią pro bono, wspomagając nas wytrwale w pracach redakcyjnych - zaś naszym bywalcom dziękujemy za cierpliwość. Od momentu opublikowania pierwszego odcinka minęło właśnie 8 lat... Zaczynajmy:

13.10.2018 | przeczytano: 2481 razy (komentarzy: 2)
Narzędzia - wycinanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (7): Narzędzia - wycinanie

Kontynuując wątek wyposażenia warsztatu w narzędzia przydatne do formowania elementów grafiki przestrzennej pokażemy jak stosunkowo niewielkim kosztem, bazując na ogólnodostępnych produktach, zapewnić sobie instrumentarium do wycinania i rozcinania arkuszy tworzyw sztucznych.

25.03.2013 | przeczytano: 4929 razy (komentarzy: 2)
Rozcinanie, wycinanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (15): Rozcinanie, wycinanie

Pierwsze poważne „mechaniczne” zadanie. Wstępnie rozdzielamy większe formaty na mniejsze, by wygodnie było nimi operować, zakładamy nauszniki, okulary, włączamy odkurzacz i wydobywamy nasze kształty wyrzynarką. Trzeba także przygotować pasy na obrzeże, ale nie dłuższe niż 2m, bo inaczej zabraknie przy klejeniu nawet czwartej ręki (brak trzeciej jest raczej normą...).

09.09.2013 | przeczytano: 6024 razy (komentarzy: 2)
Klejenie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (18): Klejenie

Na razie nasze elementy przypominają wciąż sterty luźnych odpadów, ale wreszcie przyszedł czas na trzeci wymiar - czyli klejenie.

12.01.2014 | przeczytano: 9236 razy (komentarzy: 1)
Szablony, przygotowanie elementów do montażu

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (29): Szablony, przygotowanie elementów do montażu

W przypadku wykonywania podświetlenia z lamp jarzeniowych, ustawienie poszczególnych elementów jest dość krytyczne. Warto zadbać by czas spędzony na mozolnym układaniu wszystkich elementów na etapie projektu ułatwił nam w największym stopniu przyszłe prace nad instalacją.

30.12.2016 | przeczytano: 3395 razy
Projektowanie instalacji podświetleniowej

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (26): Projektowanie instalacji podświetleniowej

Przystępując do projektu instalacji zaczynamy od przyjrzenia się rozmiarom naszych elementów. Zbyt małe rozmiary bądź wąskie i pełne zakrętów przestrzenie wnętrza bryły praktycznie uniemożliwią nam użycie lamp jarzeniowych. Jedynym sposobem aby się o tym przekonać jest wykonanie symulacji układu elementów instalacji w programie do grafiki wektorowej. W tym celu pomocne będą rysunki poszczególnych podzespołów w skali jaką przyjęliśmy w rysunku bazowym. W plikach zapisanych na załączonego do wersji książkowej nośnika optycznego są rysunki w skali 1/1 większości typowych podzespołów, zarówno do podświetleń jarzeniowych jak i diodowych.

04.07.2015 | przeczytano: 4962 razy
Szlifowanie krawędzi lica

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (16): Szlifowanie krawędzi lica

Niezależnie od tego czy operacje cięcia wykonaliśmy samodzielnie czy skorzystaliśmy z usług zewnętrznych maszyn CNC powinniśmy przystosować krawędzie lic do wymogów klejenia. Na wszystkich materiałach zachowujemy wciąż folie ochronne starannie oczyszczając powierzchnie z wiórów które mogą być przyczyną rys w przyszłej obróbce. Przygotowane pasy na obrzeża na razie odkładamy i zaczynamy szlifowanie krawędzi.

18.11.2013 | przeczytano: 5925 razy
PS - przystawka do seryjnego zaginania tworzyw w urządzeniach Terva

Zaginanie wielu identycznych detali z tworzyw sztucznych wymaga powtarzalności i bez specjalnego oprzyrządowania trudno utrzymać wymaganą precyzję, nie wspominając już o efektywności i ergonomii pracy. Dlatego do każdego z modeli zaginarek Terva ZL zaprojektowaliśmy specjalną przystawkę ułatwiającą prace seryjną.

01.04.2012 | przeczytano: 2423 razy
Montaż i ocena instalacji podświetlającej

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (32): Montaż i ocena instalacji podświetlającej

Na co zwracać uwagę przy montażu taśm LED? Jakie pułapki czekają na nas podczas montażu instalacji jarzeniowej? Jak poradzić sobie z połączeniami szeregowymi i nierównomiernie podświetlonym licem? To już przedostatnia część naszego cyklu poświęconego wykonaniu przestrzennych liter i znaków blokowych. Pozostaje sprawdzenie instalacji i końcowy montaż wykonanych elementów, o którym napiszemy w kolejnym odcinku.

29.07.2018 | przeczytano: 2568 razy
Zaginamy PMMA

Terva - vademecum zaginania (3): Zaginamy PMMA

PMMA to bardzo wdzięczny materiał do termoformowania, w tym zaginania. Zanim jednak podejmiemy pierwsze próby proponuję, by uzbroić się w podstawowe informacje.

09.12.2011 | przeczytano: 5299 razy
Artykuły z cyklu Terva - vademecum zaginania
1 2 3 4
Strona 2/5 (artykułów: 44)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764