logo
Polska reklama i poligrafiaPolska reklama i poligrafia

Użytkownik Salomon: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 44
Projektowanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (13): Projektowanie

Projektować niestety musimy wszystko na raz, myśląc zarówno o końcowym efekcie jak i o drodze, która nas do niego doprowadzi. Oznacza to przewidywanie wszystkiego: gabarytów, rodzajów materiału i ich dostępności, sposobów wykonania, wykończenia, montażu, doprowadzenia energii, transportu... a nawet czy zdołamy wynieść nasz wielki element przez ciasne nieco drzwi warsztatu.

01.07.2013 | przeczytano: 4161 razy
Przygotowanie szablonów

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (14): Przygotowanie szablonów

Jeśli korzystamy z usług maszyny frezującej CNC cały poniższy tekst nas nie dotyczy, bo jedynym naszym zadaniem będzie przygotowanie pliku wektorowego z obrysami elementów. Chcąc jednak samodzielnie wycinać elementy lic, musimy przenieść nasz projekt na formatki tworzywa. Najłatwiej będzie to przeprowadzić wykonując szablony.

08.08.2013 | przeczytano: 4141 razy
Prace wykończeniowe - kolorystyka

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (20): Prace wykończeniowe - kolorystyka

Koniec pracy naprawdę bliski! Teraz wystarczy tylko nie zepsuć jej złym malowaniem czy foliowaniem. Wykonywane przez nas oznakowania przestrzenne najczęściej składają się na identyfikację wizualną naszych klientów. Manuale dokumentujące systemy identyfikacji opisują najważniejsze elementy, którymi firma posługuje w kontaktach z otoczeniem i zasady ich tworzenia - w tym również kolorystykę.

26.07.2014 | przeczytano: 3984 razy
Wykańczanie powierzchni

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (11): Wykańczanie powierzchni

Ostateczną powierzchnię i kolor elementy przestrzennych reklam i oznakowań uzyskują zwykle dzięki malowaniu lub oklejaniu folią samoprzylepną. W naszym Poradniku czas na krótki przegląd narzędzi i materiałów używanych do uzyskania malowanych lub foliowanych powierzchni - plus jak zwykle garść autorskich pomysłów na usprawnienie pracy.

16.06.2013 | przeczytano: 3851 razy (komentarzy: 2)
Zaginanie tworzyw termoplastycznych w teorii

Terva - vademecum zaginania (2): Zaginanie tworzyw termoplastycznych w teorii

Zanim podejmiemy pierwsze próby wykonania zagięcia tworzywa termoplastycznego proponuję trochę teorii która pozwoli uporządkować zagadnienie i ułatwi przygotowania.

24.11.2011 | przeczytano: 3809 razy
Artykuły z cyklu Terva - vademecum zaginania
Narzędzia - projektowanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (6): Narzędzia - projektowanie

W najbliższych odcinkach opiszę zestaw narzędzi i przyrządów pomocnych przy opisywanym w rozdziale „Sposoby, techniki, technologie” procesie formowania elementów. Trzeba pamiętać, że jest kilka naprawdę skomplikowanych i drogich narzędzi które byłyby bardzo pomocne jak np. lasery tnące CO czy maszyny grawerskie sterowane komputerowo, jednak założeniem poradnika jest zdobycie tych pierwszych niezbędnych doświadczeń a usługę cięcia tymi maszynami zawsze możemy zlecić. W większości przypadków zresztą doskonale poradzimy sobie bez nich...

25.02.2013 | przeczytano: 3705 razy
Projektowanie instalacji podświetleniowej

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (26): Projektowanie instalacji podświetleniowej

Przystępując do projektu instalacji zaczynamy od przyjrzenia się rozmiarom naszych elementów. Zbyt małe rozmiary bądź wąskie i pełne zakrętów przestrzenie wnętrza bryły praktycznie uniemożliwią nam użycie lamp jarzeniowych. Jedynym sposobem aby się o tym przekonać jest wykonanie symulacji układu elementów instalacji w programie do grafiki wektorowej. W tym celu pomocne będą rysunki poszczególnych podzespołów w skali jaką przyjęliśmy w rysunku bazowym. W plikach zapisanych na załączonego do wersji książkowej nośnika optycznego są rysunki w skali 1/1 większości typowych podzespołów, zarówno do podświetleń jarzeniowych jak i diodowych.

04.07.2015 | przeczytano: 3677 razy
Wybór efektu podświetlenia

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (27): Wybór efektu podświetlenia

Jeśli tego nie zrobiliśmy wcześniej, to jest to już ostatnia chwila by podjąć decyzję co do tego jaki efekt świecenia chcemy uzyskać. Od jego wyboru może zależeć usytuowanie źródeł światła wewnątrz, ich ilość i szczegóły instalacji. Mamy do wyboru kilka możliwych układów i ewentualne kompilacje

05.03.2016 | przeczytano: 3581 razy
Praktyczny sposób na zaginanie tworzyw

Terva - vademecum zaginania (1): Praktyczny sposób na zaginanie tworzyw

Historia obróbki termoplastycznych tworzyw sztucznych jest krótka jak historia samych tworzyw. To główna przyczyna braku prostych i skutecznych narzędzi do ich obróbki - takich, które stale moglibyśmy mieć pod ręką, nie będąc jednocześnie zmuszonym budować dla nich hal produkcyjnych i spłacania ich przez lata.

03.11.2011 | przeczytano: 3552 razy
Artykuły z cyklu Terva - vademecum zaginania
Potrójna promocja urządzeń Terva

Studio 85, dystrybutor urządzeń do zaginania tworzyw sztucznych marki Terva, przygotowało specjalną, obowiązującą do końca roku ofertę promocyjną. Oprócz wydłużonej gwarancji i upustów producent oferuje roczne wsparcie warsztatowe.

08.11.2013 | przeczytano: 3297 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/5 (artykułów: 44)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764