logo
Polska reklama i poligrafiaPolska reklama i poligrafia

Użytkownik Salomon: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 44
Potrójna promocja urządzeń Terva

Studio 85, dystrybutor urządzeń do zaginania tworzyw sztucznych marki Terva, przygotowało specjalną, obowiązującą do końca roku ofertę promocyjną. Oprócz wydłużonej gwarancji i upustów producent oferuje roczne wsparcie warsztatowe.

08.11.2013 | przeczytano: 4051 razy
Narzędzia duże i małe...

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (12): Narzędzia duże i małe...

Teoretycznie możemy potrzebować wielu różnorodnych narzędzi – w praktyce opłacalność zakupu czy konstruowania konkretnego urządzenia będzie wynikała z wielkości naszych zamówień. Na zakończenie części Poradnika poświęconej wyposażeniu pracowni wymienię jedynie narzędzia, które oddały mi naprawdę duże usługi, z nawiązką zwracając poniesione koszty.

24.06.2013 | przeczytano: 4044 razy
Formowanie podświetlanych brył

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (30): Formowanie podświetlanych brył

Kolejne etapy pracy przy wykonaniu podświetlanych elementów blokowych to zaginanie i formowanie przygotowanych po lekturze poprzedniego odcinka pasów obrzeża, wykonanie usztywnień konstrukcji oraz zamknięcie bryły w całość. Elementy podświetlane stawiają tu przed wykonawcą nieco większe wymagania w porównaniu z bryłami pozbawionymi efektu podświetlenia, w wypadku których łatwiej ukryć zarówno dodatkowe elementy wzmacniające konstrukcję jak i niedoskonałości łączenia krawędzi lica z obrzeżem.

27.02.2017 | przeczytano: 3919 razy
Podświetlenie: Przegląd technologii, zalety i wady

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (25): Podświetlenie: Przegląd technologii, zalety i wady

Dostępnych jest co kilka technologii podświetlania elementów przestrzennych różniących się przede wszystkim zastosowanym źródłem światła. W zależności od wybranej technologii podświetlenia, nieco inaczej trzeba będzie zaplanować pracę i konstrukcję.

09.05.2015 | przeczytano: 3641 razy
Przegląd materiałów: metale

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (4): Przegląd materiałów: metale

Gdy mowa o wykorzystaniu metali w reklamie świetlnej i grafice przestrzennej, na myśl przychodzi od razu aluminium. Rzeczywiście, wybór produktów jest olbrzymi, a są wśród nich również bardzo specjalistyczne rozwiązania - jak taśmy do produkcji znaków blokowych czy profile do budowy otoków świetlnych w technologii elastycznego lica. Wbrew pozorom jednak aluminium nie zdobyło tego rynku na wyłączność: np. profile stalowe, w tym profile z blachy ocynkowanej są tańszą alternatywą aluminium, znajdującą zastosowanie w wypadku większych konstrukcji.

27.01.2013 | przeczytano: 3610 razy (komentarzy: 8)
Montaż

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (23): Montaż

To najczęściej jest ta chwila kiedy uzmysławiamy sobie, że tak naprawdę nie mamy pojęcia czy np. ściana, do której mamy przyczepić nasze "cudo" jest ocieplona styropianem czy też nie. Nauczony doświadczeniem gorąco namawiam do wykonania wszelkich oględzin jeszcze przed podjęciem prac i jeśli to możliwe, zdobycie dokumentacji budowlanej.

04.10.2014 | przeczytano: 3544 razy (komentarzy: 4)
Ultri - specjalista do gięcia cienkich tworzyw

Rozpiętość asortymentu tworzyw sztucznych które można zaginać termicznie powoduje konieczność posiadania szczególnie wyspecjalizowanych narzędzi. Takim narzędziem jest właśnie ZU Ultri, którego głównym zadaniem jest nagrzewanie tworzyw termoplastycznych o grubości poniżej 3 mm.

16.04.2012 | przeczytano: 3518 razy
Szablony, przygotowanie elementów do montażu

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (29): Szablony, przygotowanie elementów do montażu

W przypadku wykonywania podświetlenia z lamp jarzeniowych, ustawienie poszczególnych elementów jest dość krytyczne. Warto zadbać by czas spędzony na mozolnym układaniu wszystkich elementów na etapie projektu ułatwił nam w największym stopniu przyszłe prace nad instalacją.

30.12.2016 | przeczytano: 3395 razy
Foliowanie, wykończenie powierzchni

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (31): Foliowanie, wykończenie powierzchni

Opisywałem już proces oklejania foliami zwykłymi (nieprzeznaczonymi do podświetleń) przy okazji brył niepodświetlanych. Oklejanie foliami translucentnymi (czy transparentnymi, bo i tych możemy użyć) w zasadzie niczym się nie różni. Możemy tu także używać zarówno sposobu „na sucho” jak i „na mokro” a sama folia, poza podwyższoną trwałością oraz  zdolnością do przepuszczania (działanie filtru) i rozpraszania światła nie różni się niczym szczególnym od innych.

18.11.2017 | przeczytano: 3352 razy
Obrzeża: Wybór metody wykonawczej

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (28): Obrzeża: Wybór metody wykonawczej

Wybór jednego z omówionych poprzednio efektów podświetlenia oraz rozmiar elementów mają wpływ na technikę wykonania obrzeży brył. Np. najtrudniejszy przypadek, czyli efekt świecenia bocznej powierzchni, wyklucza zastosowanie taśmy aluminiowej.

01.11.2016 | przeczytano: 2893 razy
2 3 4 5
Strona 4/5 (artykułów: 44)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764