logo
Polska reklama i poligrafiaPolska reklama i poligrafia

Użytkownik Salomon: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 44
Przegląd materiałów: metale

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (4): Przegląd materiałów: metale

Gdy mowa o wykorzystaniu metali w reklamie świetlnej i grafice przestrzennej, na myśl przychodzi od razu aluminium. Rzeczywiście, wybór produktów jest olbrzymi, a są wśród nich również bardzo specjalistyczne rozwiązania - jak taśmy do produkcji znaków blokowych czy profile do budowy otoków świetlnych w technologii elastycznego lica. Wbrew pozorom jednak aluminium nie zdobyło tego rynku na wyłączność: np. profile stalowe, w tym profile z blachy ocynkowanej są tańszą alternatywą aluminium, znajdującą zastosowanie w wypadku większych konstrukcji.

27.01.2013 | przeczytano: 3610 razy (komentarzy: 8)
Przegląd materiałów: folie samoprzylepne

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (2): Przegląd materiałów: folie samoprzylepne

Folie samoprzylepne to obecnie mocno zróżnicowany segment wyrobów o właściwościach często ściśle dedykowanych. Podział przebiega w zależności od wielu parametrów: trwałości, sposobu obróbki, warunków aplikowania i pracy, rodzai powierzchni oklejanych, przepuszczalności światła, barwy, wykończenia powierzchni i wielu innych.

12.07.2011 | przeczytano: 9624 razy (komentarzy: 7)
Przegląd materiałów: kleje i chemikalia

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (3): Przegląd materiałów: kleje i chemikalia

Stara zasada mówi, że klej który klei wszystko, niczego nie klei dobrze. Jest w tym sporo prawdy aczkolwiek jest kilka naprawdę uniwersalnych klejów, oczywiście w odniesieniu do materiałów, którymi głównie będziemy się zajmować. W poniższym opracowaniu pogrupowałem kleje ze względu na podobny skład i właściwości działania. W znakomitej większości działanie tych klejów miałem okazje sprawdzić osobiście.

29.07.2011 | przeczytano: 8645 razy (komentarzy: 5)
Montaż

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (23): Montaż

To najczęściej jest ta chwila kiedy uzmysławiamy sobie, że tak naprawdę nie mamy pojęcia czy np. ściana, do której mamy przyczepić nasze "cudo" jest ocieplona styropianem czy też nie. Nauczony doświadczeniem gorąco namawiam do wykonania wszelkich oględzin jeszcze przed podjęciem prac i jeśli to możliwe, zdobycie dokumentacji budowlanej.

04.10.2014 | przeczytano: 3544 razy (komentarzy: 4)

Prezentujemy kolejny rozdział przygotowywanego przez autora tekstu poradnika, dotyczącego konstruowaniu elementów trójwymiarowych w reklamie, zatytułowany ''Jak to zrobić – sposoby, techniki, technologie''

06.02.2011 | przeczytano: 11208 razy (komentarzy: 4)
Narzędzia - zaginarki

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (9): Narzędzia - zaginarki

Zaginać będziemy głównie arkusze PVC litego i spienionego o grubości 1 – 3 mm. Mimo prostoty urządzeń do takich zadań są one nadal dość trudno dostępne, jednak i w tym wypadku skonstruowanie potrzebnego urządzenia nie przekracza możliwości nawet skromnie wyposażonego warsztatu. Idea jest bardzo prosta – musimy zagrzać miejsce które chcemy zagiąć, a nasze urządzenie powinno „obsłużyć” maksymalnie ok. 50 cm, bo raczej nie będzie potrzeby zaginania szerszych pasów. 

12.05.2013 | przeczytano: 8857 razy (komentarzy: 4)
Elementy instalacji podświetleniowej

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (5): Elementy instalacji podświetleniowej

Dziś, gdy obserwujemy gwałtowną ekspansję techniki diodowej mogłoby się wydawać niecelowe omawianie elementów instalacji opartej o lampy jarzeniowe. Bezsporne zalety podświetlenia LED, takie jak niskie koszty eksploatacji, niezawodność, komfortowy montaż nadal jednak nie zawsze równoważą główną zaletę świetlówek: ich niską cenę, dlatego w dzisiejszym odcinku omawiamy również elementy podświetlenia jarzeniowego. Nie wspominamy natomiast o podświetleniu neonowym, którego wykonanie podzleca się zazwyczaj wyspecjalizowanym zakładom.

17.02.2013 | przeczytano: 6571 razy (komentarzy: 3)
Narzędzia - szlifowanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (8): Narzędzia - szlifowanie

Jak w prosty sposób zrobić samemu kombajn szlifierski do obróbki krawędzi? Jakie rodzaje pilników sprawdzą się przy obróbce tworzyw? Do czego przydadzą się różne typy szlifierek i czym kierować się przy zakupie? Jakich papierów ściernych użyć kompletując zestaw kostek szlifierskich? W kolejnym odcinku Poradnika także kilka praktycznych uwag na temat polerowania.

18.04.2013 | przeczytano: 6648 razy (komentarzy: 3)
Obróbka krawędzi

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (19): Obróbka krawędzi

Prawda, że widok sklejonych już brył jest budujący? Ale wkrótce się do nich przyzwyczaimy i zaczniemy dostrzegać nierówności i niezbyt estetyczne miejsce klejenia itp... Na szczęście są sposoby by to zmienić.

24.03.2014 | przeczytano: 12772 razy (komentarzy: 3)
Wykańczanie powierzchni

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (11): Wykańczanie powierzchni

Ostateczną powierzchnię i kolor elementy przestrzennych reklam i oznakowań uzyskują zwykle dzięki malowaniu lub oklejaniu folią samoprzylepną. W naszym Poradniku czas na krótki przegląd narzędzi i materiałów używanych do uzyskania malowanych lub foliowanych powierzchni - plus jak zwykle garść autorskich pomysłów na usprawnienie pracy.

16.06.2013 | przeczytano: 4631 razy (komentarzy: 2)
Końcowy montaż elementów

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (33): Końcowy montaż elementów

Stało się... Dziś kończymy publikację naszego cyklu. Ostatni odcinek zawiera podstawowe informacje dotyczące montażu elementów na elewacji i wykonania instalacji elektrycznej. Po 32 odcinkach cyklu nadszedł czas, aby wreszcie „odpalić” naszą reklamę i podziwiać perfekcyjne wykonanie, równe rozświetlenie elementów, nienaganny montaż... Mamy w każdym razie nadzieję, że nasze publikacje pomogły dobrnąć do tego etapu pracy i uzyskać to, o co w niej chodzi - czyli "Efekt WOW"! Chcemy podziękować Leszkowi Salomonowi - autorowi cyklu - który swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się z naszą reklamową bracią pro bono, wspomagając nas wytrwale w pracach redakcyjnych - zaś naszym bywalcom dziękujemy za cierpliwość. Od momentu opublikowania pierwszego odcinka minęło właśnie 8 lat... Zaczynajmy:

13.10.2018 | przeczytano: 2481 razy (komentarzy: 2)
Narzędzia - wycinanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (7): Narzędzia - wycinanie

Kontynuując wątek wyposażenia warsztatu w narzędzia przydatne do formowania elementów grafiki przestrzennej pokażemy jak stosunkowo niewielkim kosztem, bazując na ogólnodostępnych produktach, zapewnić sobie instrumentarium do wycinania i rozcinania arkuszy tworzyw sztucznych.

25.03.2013 | przeczytano: 4928 razy (komentarzy: 2)
Rozcinanie, wycinanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (15): Rozcinanie, wycinanie

Pierwsze poważne „mechaniczne” zadanie. Wstępnie rozdzielamy większe formaty na mniejsze, by wygodnie było nimi operować, zakładamy nauszniki, okulary, włączamy odkurzacz i wydobywamy nasze kształty wyrzynarką. Trzeba także przygotować pasy na obrzeże, ale nie dłuższe niż 2m, bo inaczej zabraknie przy klejeniu nawet czwartej ręki (brak trzeciej jest raczej normą...).

09.09.2013 | przeczytano: 6024 razy (komentarzy: 2)
Klejenie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (18): Klejenie

Na razie nasze elementy przypominają wciąż sterty luźnych odpadów, ale wreszcie przyszedł czas na trzeci wymiar - czyli klejenie.

12.01.2014 | przeczytano: 9236 razy (komentarzy: 1)
Szablony, przygotowanie elementów do montażu

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (29): Szablony, przygotowanie elementów do montażu

W przypadku wykonywania podświetlenia z lamp jarzeniowych, ustawienie poszczególnych elementów jest dość krytyczne. Warto zadbać by czas spędzony na mozolnym układaniu wszystkich elementów na etapie projektu ułatwił nam w największym stopniu przyszłe prace nad instalacją.

30.12.2016 | przeczytano: 3395 razy
Projektowanie instalacji podświetleniowej

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (26): Projektowanie instalacji podświetleniowej

Przystępując do projektu instalacji zaczynamy od przyjrzenia się rozmiarom naszych elementów. Zbyt małe rozmiary bądź wąskie i pełne zakrętów przestrzenie wnętrza bryły praktycznie uniemożliwią nam użycie lamp jarzeniowych. Jedynym sposobem aby się o tym przekonać jest wykonanie symulacji układu elementów instalacji w programie do grafiki wektorowej. W tym celu pomocne będą rysunki poszczególnych podzespołów w skali jaką przyjęliśmy w rysunku bazowym. W plikach zapisanych na załączonego do wersji książkowej nośnika optycznego są rysunki w skali 1/1 większości typowych podzespołów, zarówno do podświetleń jarzeniowych jak i diodowych.

04.07.2015 | przeczytano: 4962 razy
Szlifowanie krawędzi lica

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (16): Szlifowanie krawędzi lica

Niezależnie od tego czy operacje cięcia wykonaliśmy samodzielnie czy skorzystaliśmy z usług zewnętrznych maszyn CNC powinniśmy przystosować krawędzie lic do wymogów klejenia. Na wszystkich materiałach zachowujemy wciąż folie ochronne starannie oczyszczając powierzchnie z wiórów które mogą być przyczyną rys w przyszłej obróbce. Przygotowane pasy na obrzeża na razie odkładamy i zaczynamy szlifowanie krawędzi.

18.11.2013 | przeczytano: 5925 razy
PS - przystawka do seryjnego zaginania tworzyw w urządzeniach Terva

Zaginanie wielu identycznych detali z tworzyw sztucznych wymaga powtarzalności i bez specjalnego oprzyrządowania trudno utrzymać wymaganą precyzję, nie wspominając już o efektywności i ergonomii pracy. Dlatego do każdego z modeli zaginarek Terva ZL zaprojektowaliśmy specjalną przystawkę ułatwiającą prace seryjną.

01.04.2012 | przeczytano: 2423 razy
Montaż i ocena instalacji podświetlającej

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (32): Montaż i ocena instalacji podświetlającej

Na co zwracać uwagę przy montażu taśm LED? Jakie pułapki czekają na nas podczas montażu instalacji jarzeniowej? Jak poradzić sobie z połączeniami szeregowymi i nierównomiernie podświetlonym licem? To już przedostatnia część naszego cyklu poświęconego wykonaniu przestrzennych liter i znaków blokowych. Pozostaje sprawdzenie instalacji i końcowy montaż wykonanych elementów, o którym napiszemy w kolejnym odcinku.

29.07.2018 | przeczytano: 2568 razy
Zaginamy PMMA

Terva - vademecum zaginania (3): Zaginamy PMMA

PMMA to bardzo wdzięczny materiał do termoformowania, w tym zaginania. Zanim jednak podejmiemy pierwsze próby proponuję, by uzbroić się w podstawowe informacje.

09.12.2011 | przeczytano: 5299 razy
Artykuły z cyklu Terva - vademecum zaginania
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 44)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764