logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig : najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 222
Koenig & Bauer: wywiad z Grzegorzem Łajcą, Grupa Akomex

Gdy w 2021 roku w drukarni Akomex rozpoczynała pracę siedmiokolorowa maszyna Rapida 106-7+LTTL SPC ALV3 produkcji Koenig & Bauer, firma wkraczała w etap strategicznych zmian. Składająca się z trzech zakładów (Akomex w Starogardzie Gdańskim, DrukPak w Aleksandrowie Kujawskim i PlanoPack w Ikast w Danii) grupa przeszła gruntowną reorganizację i integrację m.in. pod względem handlowym. Rok 2022 przyniósł tu także znaczące inwestycje sprzętowe m.in. w dwie kolejne, tym razem 6-kolorowe maszyny Rapida, również w formacie B1. Grupa Akomex, specjalizująca się od wielu lat w obsłudze klientów z segmentów spożywczego i farmaceutycznego, zdywersyfikowała swoje portfolio w tym obszarze, oferując m.in. swoje własne rozwiązania opakowaniowe, uwzględniające rosnące oczekiwania klientów i konsumentów. O zmianach w firmie, jej obecnej sytuacji i planach na przyszłość, jak też pełnym wyzwań roku 2023 mówi Grzegorz Łajca – prezes zarządu.

09.12.2023 | przeczytano: 154 razy
Koenig & Bauer: wywiad z Filipem Krajewskim, MMP Neupack Polska

MM Packaging to jedna z największych na świecie grup poligraficznych, działająca w 64 lokalizacjach i specjalizująca się w produkcji opakowań na bazie tektury litej. Jest częścią austriackiego koncernu Mayr-Melnhof, który – poza działalnością w obszarze opakowań – zajmuje się też produkcją kartonu. Grupa jest obecna również w naszym kraju, gdzie dysponuje kilkoma zakładami produkcyjnymi, specjalizującymi się w różnego rodzaju asortymencie. W jej skład wchodzą m.in. dwie drukarnie MMP Neupack Polska, zlokalizowane w Bydgoszczy.

07.12.2023 | przeczytano: 129 razy
Inwestycje poligraficzne: Monika Siemion z Deutsche Leasing Polska

Pomimo licznych zawirowań na globalnych rynkach, przekładających się także na sytuację gospodarczą w Polsce, rodzime drukarnie nie ustają w inwestycjach, również w zakresie sprzętu. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu za 1. półrocze 2023 roku, w okresie tym należące do ww. organizacji firmy sfinansowały zakupy na maszyny i urządzenia poligraficzne w kwocie 341 mln zł – w ujęciu rok do roku oznacza to wzrost o ok. 12%. Całkowita wartość aktywnego portfela branży leasingowej wyniosła ponad 196 mld zł i była wyższa od wartości kredytów udzielonych przez banki (167 mld zł). Prognozy ZPL na cały rok 2023 są równie optymistyczne – po raz pierwszy w historii łączna kwota udzielonego polskim przedsiębiorstwom przez branżę leasingową finansowania ma przekroczyć 100 mld zł. Jedną z firm członkowskich stowarzyszenia od początku jego istnienia pozostaje Deutsche Leasing Polska. O jej ofercie, rozwoju i prognozach rynkowych, także w kontekście branży poligraficznej ( w tym sprzedaży maszyn Koenig & Bauer), mówi Monika Siemion, kierująca tu działem sprzedaży.

14.11.2023 | przeczytano: 367 razy
Ekspansja firmy Saica dzięki maszynom Koenig & Bauer Celmacch

Grupa Saica intensywnie inwestuje w maszyny do obróbki tektury falistej firmy Koenig & Bauer Celmacch. Począwszy od lata 2024 r. stopniowo rozpocznie produkcję łącznie sześć nowych maszyn. Cztery maszyny o najwyższej klasie wydajności ChromaCUT X Pro zostaną zainstalowane w Anglii, Portugalii, Francji i Włoszech, a dwie kolejne maszyny o wysokiej wydajności typu Chroma HighTech zostaną dostarczone do hiszpańskich zakładów firmy.

24.10.2023 | przeczytano: 399 razy
Koenig & Bauer prezentuje maszynę fleksograficzną XD Pro CI

Łącząc prawie 50-letnie doświadczenie na rynku fleksograficznym z Włoch ze światowej sławy technologią z Niemiec, firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową generację drukujących maszyn fleksograficznych XD Pro CI, która to wyznacza nowe standardy w zakresie niezawodności, płynności procesów i wydajności.

10.10.2023 | przeczytano: 351 razy
14. maszyna marki Nilpeter w drukarni Natalii

Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma Koenig & Bauer (CEE), która od kilku lat jest wyłącznym dystrybutorem marki Nilpeter na polskim rynku. Dostawa i montaż maszyny przewidziane są na 3. kwartał 2024 r. Pojawi się tu ona w szczególnym dla drukarni Natalii roku – 40-lecia jej obecności na polskim rynku poligraficznym.

29.09.2023 | przeczytano: 620 razy
Kolejne rozwiązanie Koenig & Bauer w zakładach Technopol Group

Technopol Group to dynamicznie rozwijająca się, polska grupa zakładów poligraficznych i przetwórczych, specjalizujących się w produkcji opakowań kartonowych i tekturowych. Należą do niej cztery drukarnie: dwie w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Krotoszynie i Żyrardowie. Z myślą o jednej z drukarń ostrowskich, wykonującej przede wszystkim opakowania z tektury falistej, została niedawno zakontraktowana nowa składarko-sklejarka Omega Allpro 165 firmy Koenig & Bauer. To kolejne już rozwiązanie tego niemieckiego producenta zakupione przez Technopol Group. Maszyna, zainstalowana w sierpniu br., została natychmiast obłożona produkcją, znacząco zwiększając potencjał wytwórczy tej firmy w zakresie opakowań tekturowych.

21.09.2023 | przeczytano: 500 razy
Nowy moduł firmy Koenig & Bauer optymalizuje proces druku na blasze

Jako oferent rozwiązań do druku na blasze firma Koenig & Bauer MetalPrint prezentuje jedną ze swoich najnowszych innowacji: system, który dzięki specjalnemu biegowi arkuszy blachy umożliwia ich obustronną kontrolę inline.

19.09.2023 | przeczytano: 414 razy
Michael Kretschmer, premier Saksonii, odwiedza firmę Koenig & Bauer w Radebeul

W dniu 23 sierpnia Michael Kretschmer, premier Saksonii, odwiedził fabrykę firmy Koenig & Bauer w Radebeul. W przededniu 125. rocznicy założenia przedsiębiorstwa, które powstało jako Dresdner Schnellpressenfabrik, premier uzyskał informacje dotyczące najnowszych osiągnięć i aktualnych wyzwań stojących przed firmami zajmującymi się produkcją maszyn drukujących.

04.09.2023 | przeczytano: 345 razy
Royalpack kupuje wielkoformatową sztancę Koenig & Bauer Ipress 145 K PRO

Royalpack ze Słonego k. Zielonej Góry to rodzinna firma specjalizująca się w opakowaniach papierowych wykonanych z wytwarzanej we własnym zakresie tektury falistej. Zadrukowywane są tu one m.in. na wielkoformatowej maszynie offsetowej Koenig & Bauer Rapida 164-6+L ALV3. Niedawno kierownictwo Royalpack – w osobach Andrzeja Tatara i jego syna Piotra – podjęło strategiczną decyzję dotyczącą rozpoczęcia produkcji opakowań wykonanych z tektury litej. Z myślą o tego typu asortymencie zakontraktowana została tu pierwsza w Polsce płaska sztanca Koenig & Bauer Ipress 145 K PRO. Urządzenie będzie dostarczone w 4. kwartale br., a jego wdrożenie zaplanowano na styczeń 2024 r. Szefowie Royalpack zakładają, że opakowania z tektury litej, m.in. z uwagi na globalny trend proekologiczny w wielu branżach (np. spożywczej), wkrótce staną się drugim, ważnym segmentem w jej ofercie.

21.08.2023 | przeczytano: 495 razy
1 2 3
Strona 1/23 (artykułów: 222)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764