logo
WIADOMOŚCI

Wiadomości badania rynkowe

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 723
Badanie: Wydatki reklamowe w czerwcu

Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki reklamowe w czerwcu 2018 roku w wybranych branżach: farmaceutycznej, handlowej, finansowej, telekomunikacyjnej i motoryzacyjnej. Branża handlowa utrzymuje się na pierwszym miejscu z niezmienionym wynikiem, natomiast zmniejszyły się znacznie budżety motoryzacji i farmacji.

| 20.07.2018 | przeczytano: 94 razy
Badanie: Nawyki zakupowe Pokolenia Z

Criteo, reklamowa platforma wyboru w otwartym internecie, opublikowała wnioski z raportu Gen Z opartego na Criteo Shopper Story. Gen Z to młodzi ludzie dorastający w świecie nowych technologii, którzy nie wyobrażają sobie życia bez komputera, smartphona czy internetu. W ostatnim czasie stali się jednym z najbardziej kluczowych zagadnień społecznych na całym świecie, w tym w Polsce, gdzie stanowią około 24% populacji kraju.

| 19.07.2018 | przeczytano: 87 razy
Badanie: Za co Polacy cenią własne firmy?

Osoby zakładające działalność gospodarczą chcą przede wszystkim cieszyć się niezależnością i odnieść korzyść finansową – wynika z „Badania Polskiej Mikroprzedsiębiorczości 2018” przeprowadzonego przez firmę inFakt. Wyłania się z niego ciekawy obraz polskiego przedsiębiorcy – zadowolonego ze swojej działalności i podjętych wyborów.

| 19.07.2018 | przeczytano: 84 razy
Badanie: Nastroje w MŚP najgorsze od ponad 3 lat

Barometr EFL[1], wskaźnik monitorujący nastroje w mikro, małych i średnich firmach, spadł w III kwartale br. do najniższego poziomu od początku 2015 roku (od kiedy jest realizowane badanie) i osiągnął wartość 52,9 pkt. (-8,3 pkt. kw./kw.). Wszystko za sprawą wyraźnego spadku optymistów przy równoczesnym wzroście pesymistów w każdym z badanych kryteriów. W szczególności jest to widoczne w prognozach sprzedaży i inwestycji.

| 16.07.2018 | przeczytano: 114 razy
Badanie: Niekupujący w sieci – kim są i dlaczego nie ufają e-sklepom?

Z tegorocznego raportu „E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska” wynika, że 44 proc. polskich internautów wciąż nie zdecydowało się na zakupy online. Dlaczego wolą kupować w tradycyjnych sklepach i co mogłoby ich skłonić do zmiany zdania?

| 13.07.2018 | przeczytano: 221 razy

Badanie Meaningful Brands jest pomiarem siły marki opartym o metodologię sieci Havas i do tej pory na świecie zostało zrealizowane 8 razy. Wnioski z badania jednoznacznie pokazują, że marki z kategorii Motoryzacyjnej cieszą się jednym z najwyższych poziomów przywiązania konsumentów, a wymarzonym samochodem Polaków jest Mercedes.

| 12.07.2018 | przeczytano: 103 razy
Badanie: Polacy i zakaz handlu w niedziele

Od wprowadzenia zakazu handlu w niedziele minęły prawie cztery miesiące. Czy niehandlowe niedziele zmieniły zwyczaje Polaków? Czy znacząco utrudniły codzienne funkcjonowanie? Jak radzimy sobie z zakazem handlu? I przede wszystkim, czy chcemy żeby ten zakaz został zniesiony? Na te i inne pytania spróbował odpowiedzieć zespół badawczy Havas Media Group – Intelligence Team w cyklu badań zrealizowanych na przestrzeni od marca do czerwca 2018 r.

| 06.07.2018 | przeczytano: 209 razy
Badanie: Wideo ponownie liderem wzrostów

Utrzymujący się od lat trend dwucyfrowych wzrostów wydatków reklamowych w segmencie wideo online również w ubiegłym roku nie uległ zmianie. Kolejny rok z rzędu wideo wzrastało szybciej niż pozostałe formaty, stając się główną siłą napędową dla reklamy digital. Podczas gdy tempo rozwoju dla całego rynku digital wyniosło w ubiegłym roku 9,3%, wydatki w segmencie wideo urosły w stosunku do roku uprzedniego aż o 34%. Co równie ważne, udział wideo w rynku zwiększył się do 12,6%, uzyskując przez to aż 23-procentowy wzrost udziałów w stosunku do roku uprzedniego. Wskazuje to na rosnącą rolę tego typu reklamy oraz na przesuwanie budżetów reklamowych z innych kategorii reklamowych, w tym z telewizji linearnej.

| 05.07.2018 | przeczytano: 195 razy

W handlu detalicznym i w sektorze dóbr konsumpcyjnych klienci oczekują „hiperpersonalizacji” i zunifikowanej obsługi we wszystkich kanałach kontaktu. W kontekście wejścia w życie RODO, konsumenci gotowi są powierzać firmom swoje dane osobowe i zgadzać się na profilowanie w zamian za lepiej dopasowane oferty i rabaty.

| 04.07.2018 | przeczytano: 147 razy
Badanie: Zlatan Ibrahimović w spotach Visy – analiza kampanii w Polsce, Niemczech i w Rosji

Kampania wideo marki Visa ze Zlatanem Ibrahimoviciem tylko w pierwszym tygodniu mundialu trafiła do ponad 3,5 mln użytkowników internetu w Polsce, Niemczech i Rosji. Na rynku polskim najwięcej spotów ze szwedzkim piłkarzem wyświetlono na Facebooku, a w Niemczech na stronach należących do grupy Axel Springer. W Rosji aż 80 proc. odsłon kampanii znalazło się w polu widzenia internautów.

| 03.07.2018 | przeczytano: 295 razy
1 2 3
strzałka
Strona 1/73 (artykułów: 723)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie

REKLAMA
 
piątek 20.07.2018, 157 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone