logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Prawo i gospodarka: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 2048
Obligatoryjny KSeF. Opinia BCC

Business Centre Club popiera wdrożenie systemu KSeF jednocześnie dla wszystkich podatników. Dzięki temu rozwiązaniu, wszyscy podatnicy będą mogli dostosować swoje procesy w tym samym czasie, co zwiększa przewidywalność oraz równość w traktowaniu podmiotów gospodarczych.

17.05.2024 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 137 razy
Postępowania sądowe trwają coraz dłużej. Zwłaszcza gospodarcze

Czas trwania postępowań sądowych, zamiast maleć, w ostatnich latach wzrósł. W przypadku spraw gospodarczych przewlekłość procesów może oznaczać paraliż działalności firmy, a w konsekwencji nawet jej upadłość. Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej receptą na ten stan rzeczy powinna być informatyzacja systemu sądowego, zwiększenie jego finansowania oraz ograniczenia zakresu przypadających do rozstrzygnięcia spraw, w których orzeczenia nie wymagają kompetencji sądów. Niepotrzebna jest też procedura gospodarcza.

17.05.2024 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 191 razy

Po kilku miesiącach pracy nowego parlamentu polscy przedsiębiorcy, oczekujący większej swobody i stabilności w prowadzeniu biznesu, z lekkim zniecierpliwieniem patrzą na ruchy polityków. Liczą przede wszystkim na zmiany w naliczaniu składki zdrowotnej, która obecnie jest uzależniona od wysokości przychodów. Czy obietnice wyborcze na pewno zostaną spełnione? 

15.05.2024 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 168 razy (komentarzy: 2)
Nastroje konsumenckie w Polsce wciąż nad kreską

Kwiecień to czwarty kolejny miesiąc, w którym wskaźnik Barometru Nastrojów Konsumenckich w Polsce utrzymuje się na plusie. Od stycznia wynik niemal się nie zmienił, na co z pewnością przychylnie patrzą producenci i detaliści. Takie dane płyną z najnowszych badań GfK – An NIQ Company.

10.05.2024 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 277 razy

Jedynie 19 proc. ankietowanych kobiet i 17 proc. mężczyzn nie musiało prosić o podwyżkę, bo przełożony sam zainicjował rozmowę na ten temat. Oznacza to, że pracownicy, którzy chcą więcej zarabiać, muszą często stanąć przed wyzwaniem negocjowania warunków finansowych. Sytuacja ta bez wątpienia wiąże się ze stresem i obawami, a ponadto wymaga odwagi, pewności siebie i merytorycznego przygotowania. Jak pokazują wyniki raportu Aplikuj.pl, o podwyżkę zdecydowanie częściej proszą mężczyźni. Z czego to wynika?

07.05.2024 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 144 razy

Polska gospodarka wchodzi w fazę dynamicznego ożywienia aktywności – oceniają ekonomiści Banku BNP Paribas, zdaniem których Produkt Krajowy Brutto Polski zwiększy się o 4% zarówno w tym, jak i w przyszłym roku. Przyspieszenie wzrostu gospodarczego w najbliższych miesiącach będzie spowodowane przede wszystkim zwiększeniem wydatków konsumpcyjnych. W dłuższej perspektywie coraz bardziej istotną rolę w napędzaniu gospodarki odgrywać będą napływające szerokim strumieniem fundusze unijne i poprawiająca się stopniowo koniunktura za granicą.

01.05.2024 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 232 razy

W najnowszym badaniu Mastercard sprawdził, jakie podejście do wydatków na doświadczenia i pasje mają Polacy na tle mieszkańców innych krajów europejskich. Wyniki pokazały, że najchętniej wydajemy na cele związane z podróżami, muzyką, a także jedzeniem.

29.04.2024 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 220 razy

Zbliżamy się do wprowadzenia drugiej z ogłoszonych przez rząd na 2024 rok podwyżek płacy minimalnej. Jak radzą sobie pracodawcy oraz pracownicy po pierwszej, styczniowej podwyżce? Czy są przygotowani na kolejną?

23.04.2024 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 223 razy (komentarzy: 1)

Popularność marek własnych jest coraz większa. Wartość tego sektora na polskim rynku wzrosła o 19 proc. rdr. i w 2023 r. przekroczyła 50 mld złotych. Ponadto 27 proc. konsumentów deklaruje, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy chce kupować jeszcze więcej takich produktów. Kluczowym argumentem dla nabywców są konkurencyjne ceny, przy jednoczesnym utrzymaniu satysfakcjonującej jakości. Takie dane płyną z raportu „Behaviour Change” opracowanego przez Consumer Panel Services GfK.

23.04.2024 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 549 razy (komentarzy: 10)
Pokolenie Z chce zbierać punkty i wymieniać je na kupony promocyjne

Jak pokazują dane, klienci doceniają benefity, jakie zapewniają im programy lojalnościowe. To narzędzie marketingowe to też korzyść dla przedsiębiorców, którzy zyskują sposób na zaangażowanie swoich klientów. Proponując im dedykowane benefity przy zakupach, mogą zatrzymać klienta na dłużej, także młodego pokolenia, uchodzącego za niezbyt lojalnego. Najnowszy raport z marca 2024, pt. „Zakupy internetowe i w aplikacji mobilnej” przygotowany na zlecenie MediaMarktSaturn Polska pokazuje, że aż 66,3% pokolenia Z chętnie korzysta z programów lojalnościowych, robiąc zakupy z ich użyciem przynajmniej raz w miesiącu, bądź częściej .

23.04.2024 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 265 razy
1 2 3
Strona 1/205 (artykułów: 2048)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764