logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat mediów: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 8013

14 marca na długo zapisze się jako ważna data — OpenAI udostępniło wtedy aktualizację GPT-4, czyli sztucznej inteligencji wspieranej modelem językowym (LLM) o nazwie GPT. Najnowszy model wykazuje „poziom ludzki” w wielu testach i znacząco przewyższa poprzednie wersje. Dostępny jest jako płatna wersja dla subskrybentów ChatGPT+.

21.03.2023 | przeczytano: 105 razy
Ponad 10 milionów widzów Raw Air w TVN i Eurosporcie 1

W niedzielę w Vikersund zakończył się najbardziej wyczerpujący cykl w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Przez 10 dni rywalizacja w cyklu Raw Air przyciągnęła do TVN i Eurosportu 1 prawie 10,5 mln widzów.

21.03.2023 | przeczytano: 89 razy

Czy Polska to dobry kraj dla imigrantów? Czy przybysze to ciągle obcy? Na te i inne pytania odpowiedzi szukają dwuosobowe zespoły, złożone z kilkudziesięciu dziennikarzy „Gazety Wyborczej" i ich partnerów: uchodźców oraz imigrantów żyjących w naszym kraju. Ich materiały stworzą specjalny cykl „Wyborczej", realizowany w ramach międzynarodowego projektu „Re:framing Migrants in the European Media". Dzięki akcji aż do lata 2023 r. na Wyborcza.pl/gazetauchodzcow publikowane będą teksty, podcasty i reportaże wideo przygotowane przez pary autorów, a finałem działań będzie kolejne wydanie „Gazety Uchodźców", które ukaże się 20 czerwca, czyli w Światowy Dzień Uchodźcy.

21.03.2023 | przeczytano: 78 razy

Na polskim rynku debiutuje Betclic Studios - studio i platforma wideo, na której dostępne są filmy dokumentalne o ciekawych historiach ze świata sportu, kultury i nie tylko. Równocześnie ze startem Studios, Betclic ogłosił uruchomienie programu grantowego dla młodych twórców. W ramach inicjatywy marka przeznaczy aż 1 milion złotych na realizację najciekawszych pomysłów.

17.03.2023 | przeczytano: 123 razy
Fundusz na rzecz ukraińskich mediów podsumowuje działania

W marcu 2023 minął rok, od kiedy dziennikarze z Polski, Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii powołali Fundusz na rzecz ukraińskich mediów (Ukrainian Media Fund, UMF), by pomóc przetrwać mediom w Ukrainie. Zebrane środki pozwoliły m.in. na zakup wyposażenia niezbędnego dziennikarzom pracującym w strefach objętych działaniami wojennymi, wsparcie finansowe tych dziennikarzy oraz lokalnych organizacji medialnych. W pierwszych dniach marca br. do Ukrainy trafił kolejny konwój ze sprzętem - a to jeszcze nie koniec działań Funduszu, który wspólnie tworzą Bonnier i Agora, poprzez Fundację Gazety Wyborczej, oraz 4 organizacje mediowe z północnej Europy.

17.03.2023 | przeczytano: 212 razy

Narodowa Rada Mediów Elektronicznych (NEPLP) będąca łotewskim odpowiednikiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję w sprawie włączenia TVP Info, TVP World, TVP Wilno i Belsat TV do wykazu programów audiowizualnych, które mogą być reemitowane na terenie Łotwy.

17.03.2023 | przeczytano: 147 razy

Od kwietnia Ringier Axel Springer Polska połączy redakcje Onet Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin. Na czele zespołu stanie Dominika Olszyna-Kniaź, dotychczasowa redaktorka naczelna Onet Lifestyle i Onet Kultura. Po stronie biznesu obszar wzmocni Joanna Szefler, która obejmie nowo utworzone stanowisko head of new business lifestyle i będzie odpowiedzialna za wsparcie sprzedaży i nowe inicjatywy w segmencie lifestyle’owym. Karolina Kaja Gołuchowska dotychczasowa redaktorka naczelna serwisu Ofeminin obejmie nowe stanowisko creative content managera lifestyle.

17.03.2023 | przeczytano: 221 razy

9 marca 2023 roku, podczas uroczystej gali w czasie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, po raz pierwszy został zaprezentowany ranking 50 najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia w Polsce. Jest to wyróżnienie dla menadżerek, lekarek, naukowczyń, badaczek, polityczek, urzędniczek, działaczek społecznych oraz przedstawicielek organizacji działających na rzecz pacjentów i rozwoju ochrony zdrowia. W gronie wyróżnionych znalazła się dr Anna Zimny-Zając, redaktorka naczelna Medonet.pl.

17.03.2023 | przeczytano: 238 razy

Już ponad milion razy na platformie podcastowej TOK FM odsłuchany został cykl „Dobra praca”. Program tworzony przez redakcję tokfm.pl we współpracy z OLX jest dostępny nieprzerwanie od 2019 r. i już na stałe wpisał się do oferty platformy TOK FM, czyli serwisu tokfm.pl i aplikacji TOK FM. Podcast powstaje z myślą o wszystkich zatrudnionych, szukających zatrudnienia i zatrudniających, pracownikach działów HR i innych zainteresowanych budową ścieżki kariery.

17.03.2023 | przeczytano: 165 razy
Wyniki finansowe grupy Agora w 4 kwartale 2022r.

Wyniki Grupy Agora w ostatnim kwartale 2022 r. nadal pozostawały pod presją warunków gospodarczych i rosnących kosztów operacyjnych, na które dodatkowo negatywnie wpłynęły zdarzenia jednorazowe. Mimo tego swoje przychody reklamowe powiększyły segmenty Reklama Zewnętrzna, Radio oraz Film i Książka, a także Gazeta.pl. Dodatkowo, Grupa Agora zamknęła 2022 z historycznymi poziomami aktywnych subskrypcji Wyborcza.pl i TOK FM Premium, dzięki czemu wzrosły jej cyfrowe wpływy ze sprzedaży treści.

17.03.2023 | przeczytano: 137 razy
1 2 3
Strona 1/802 (artykułów: 8013)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764