logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat poligrafii: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 4092
Stora Enso inwestuje 23 mln euro w produkcję papierów opakowaniowych w zakładach Varkaus

Stora Enso przeznaczy 23 mln euro na zwiększenie elastyczności i potencjału zakładów w Varkaus (Finlandia), wytwarzających papiery do produkcji tektury falistej. Inwestycja pozwoli jednocześnie w większym niż dotychczas stopniu wykorzystywać przez tę fabrykę włókna pochodzące z recyklingu. Koncern poinformował, że prace przygotowawcze do wdrożenia projektu rozpoczęły się w grudniu ub.r. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2022 r.

18.01.2022 | przeczytano: 111 razy
„W grupie siła” – API Folie Polska podsumowuje rok 2021

Nowi klienci, nowe rynki, zwiększona sprzedaż, kolejne inwestycje sprzętowe, aktywny udział w wydarzeniach branżowych – to najkrótsze podsumowanie minionego roku w firmie API Folie Polska. Przyniósł on szereg zmian także w grupie Aldus, będącej właścicielem API Foilmakers od marca 2020 roku. Jej portfolio zostało rozszerzone o Paragon Inks – szkockiego producenta farb drukarskich. Jak podkreśla Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca API Folie Polska, wszechstronność oferty Aldus Group wpływa na większą synergię poszczególnych spółek wchodzących w jej skład, a pojawianie się nowych produktów w portfolio obrazuje potencjał i kompleksowość oferty całej grupy.

17.01.2022 | przeczytano: 119 razy
Z-Milosci.pl – rozwój i nowe rynki z maszynami Duplo

Firma B2Wed, właściciel sklepu internetowego z-Milosci.pl, po raz czwarty już zdecydowała się na zakup maszyny z oferty Duplo. Tym razem był to Docucutter DC-646iPro z modułami opcjonalnymi do perforacji całościowej wzdłużnej i poprzecznej oraz dodatkowym modułem noży krążkowych wzdłużnych. To kolejne urządzenie, dzięki któremu firma nie tylko w znacznym stopniu automatyzuje swoją produkcję, ale także osiąga coraz większe wydajności w zakresie realizowanego tu asortymentu, docierającego do wielu krajów.

17.01.2022 | przeczytano: 144 razy
Canon Polska: 2021 rok w poligrafii pod znakiem cyfryzacji

Pandemia, zmiana realiów pracy, a także nagłe problemy z łańcuchami dostaw – to część problemów, z którymi musieli się zmierzyć przedsiębiorcy w 2021 roku. Jak z wyzwaniami poradził sobie Canon? Naszym najważniejszym zadaniem pozostaje odpowiadanie na wyzwania i potrzeby klientów, niezależnie od zewnętrznych trudności – komentują przedstawiciele producenta. A co przyniesie 2022 rok?

14.01.2022 | przeczytano: 182 razy
Craig & Parsons inwestuje w cyfrową maszynę etykietową Digital Pro 3

Drukarnia etykietowa Craig & Parsons z Folkestown (Wielka Brytania) podjęła niedawno decyzję o zakupie drugiej cyfrowej maszyny drukującej z oferty Mark Andy – Digital Pro 3. To m.in. efekt dynamicznego wzrostu i rekordowych wyników, jakie firma odnotowała w ubiegłym roku.

14.01.2022 | przeczytano: 237 razy
Ricoh Pro VC20000 i Pro V20000 w rosyjskiej drukarni T 8

T 8, największa rosyjska drukarnia cyfrowa oferująca druk książek na życzenie, zainwestowała w atramentowe systemy produkcyjne na papier ciągły Ricoh. Firma zmodernizowała swój park maszynowy i wzbogaciła go o Ricoh Pro VC20000 oraz ProV20000.

12.01.2022 | przeczytano: 247 razy

Sun Chemical poinformował o przejęciu SAPICI – włoskiego producenta wysokiej jakości polimerów poliuretanowych, wykorzystywanych do wytwarzania lakierów, klejów przemysłowych, opakowań giętkich oraz do wielu innych aplikacji. Akwizycja wzmacnia strategię Sun Chemical w obszarze dostaw realizowanych na rynek opakowań. Firma zyskuje bowiem dzięki temu dodatkowe moce w zakresie rozwijania i wytwarzania unikalnych – jak podkreśla – polimerów, które mogą znaleźć zastosowanie przy produkowanych przez nią farbach, lakierach i powłokach oraz klejach do laminacji.

12.01.2022 | przeczytano: 150 razy

Miniony rok był dla ABC/Allied Pressroom Products Europe pełen wyzwań, związanych m.in. z przeniesieniem produkcji do nowej siedziby, przy konieczności utrzymania stabilności dostaw do klientów z różnych regionów świata. Pomimo niesprzyjającej sytuacji globalnej i dodatkowego zaangażowania we wspomnianą przeprowadzkę, firma odnotowała w nim znaczący wzrost obrotów. Jak wskazuje jej kierownictwo, to w dużej mierze zasługa zróżnicowanego portfolio produktów oraz dywersyfikacji klientów i obsługiwanych regionów świata. Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe po raz kolejny odnotowała wzrosty sprzedaży w wielu krajach Azji i Bliskiego Wschodu oraz Rosji, przy jednoczesnym utrzymaniu stabilnej pozycji na rodzimym, polskim rynku.

12.01.2022 | przeczytano: 249 razy

Firma Koenig & Bauer kontynuuje swoją transformację z tradycyjnego producenta maszyn drukujących w elastyczny koncern technologiczny. W oparciu o globalne trendy oraz intensywne dyskusje z klientami i ekspertami, firma określiła swój kierunek strategiczny na najbliższe lata. Rozpoczęta już droga do zwiększenia cyfryzacji i modułowości prowadzi nie tylko do większego sukcesu ekonomicznego na głównych rynkach działalności firmy Koenig & Bauer, ale przede wszystkim do sukcesu na rynku druku opakowań. Procesy druku stają się coraz bardziej oszczędne pod względem zużycia materiałów i energii, a co za tym idzie - bardziej zrównoważone. Ponadto w swojej nowej strategii koncernu "Exceeding Print" firma Koenig & Bauer wyznacza sobie kolejne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Oprócz ponoszonej odpowiedzialności wobec klientów i pracowników, koncern jako członek największej na świecie inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju - UN Global Compact - chce jeszcze lepiej sprostać swojej odpowiedzialności ekologicznej, społecznej i socjalnej.

07.01.2022 | przeczytano: 155 razy
Stora Enso wprowadza na rynek bardziej proekologiczną wersję kartonu Trayforma dedykowanego branży gastronomicznej

Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej wersji kartonu opakowaniowego Trayforma skierowanego na rynek gotowych do spożycia posiłków, wymagających podgrzania. Zawiera ona mniej niż 10% udziału tworzyw sztucznych (PET). Trayforma to produkowany przez Stora Enso materiał bazujących na włóknach drzewnych. Powstał z myślą o branży gastronomicznej, a konkretnie o firmach specjalizujących się w produkcji i sprzedaży dań gotowych do spożycia, które poszukują nowych, proekologicznych rozwiązań w swojej działalności.

05.01.2022 | przeczytano: 262 razy
1 2 3
Strona 1/410 (artykułów: 4092)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764