logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Świat poligrafii: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 3933
Heidelberg Wallbox coraz popularniejszy

Na rynku niemieckim Heidelberg jest w gronie odnoszących największe sukcesy dostawców rozwiązań do ładowania aut elektrycznych. Aby skuteczniej sprostać rosnącemu popytowi w tym sektorze, a tym samym jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję rynkową, Heidelberg uruchomił teraz drugą linię produkcyjną do ich produkcji w zakładach w Wiesloch-Walldorf.

14.05.2021 | przeczytano: 75 razy
Accuriolabel 230 w MD Labels – wdrożenie zgodnie z nową etykietą biznesową

Najnowsza współpraca drukarni etykietowej MD Labels z Konica Minolta Business Solutions Polska to dowód na to, że ultrakrótkie nakłady stanowią zauważalny odsetek zleceń i zwiastują dużą zmianę na rynku etykietowym. AccurioLabel 230 do cyfrowego druku etykiet w trybie „z roli na rolę” to odpowiedź na oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów.

14.05.2021 | przeczytano: 136 razy
Mark Andy edukuje studentów z całego świata

Firma Mark Andy zorganizowała w ostatnim czasie kolejne webinaria. Tym razem były one skierowane do studentów z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i jej pokrewnymi. Webinaria odbywały się w dwóch odsłonach – pierwsza 23 kwietnia dla osób z Polski, druga – 26 kwietnia dla audiencji międzynarodowej. Oba wydarzenia poprowadzili specjaliści z ramienia organizatora, zaś wśród gości specjalnych znaleźli się przedstawiciele Watershed Group (w tym należącej do niej drukarni Etiko ze Szczecina) – wieloletniego klienta i partnera biznesowego Mark Andy. Nie zabrakło prezentacji maszyn znajdujących się w centrach demonstracyjnych firmy w Polsce i w USA. Całość zwieńczyła sesja pytań i odpowiedzi.

14.05.2021 | przeczytano: 86 razy
Siła etykiety a marka lokalna – spotkanie online Konica Minolta i Avery Dennison

Polscy konsumenci coraz bardziej przywiązują wagę do czytania etykiet. Oprócz analizowania składów żywności czy zwracania uwagi na walory ekologiczne, coraz częściej podejmując zakupowe decyzje biorą pod uwagę lokalność produktów. Chętniej sięgają po te wytworzone w Polsce czy nawet w konkretnym regionie.

13.05.2021 | przeczytano: 168 razy
Drukarnia Zet i oklejarka PUR PFi 2100 z oferty Duplo

Inwestycja w oklejarkę PUR PFi 2100 z oferty Duplo to kolejny zakup urządzenia tego producenta przez Drukarnię Zet z Dębicy. Dzięki niemu firma zwiększyła swoje moce produkcyjne, a w ślad za tym może się dalej rozwijać – wzrosło tu jednocześnie zapotrzebowanie na pracowników. Co więcej ,w niełatwym pandemicznym czasie - jak podkreśla Jarosław Zybura, właściciel drukarni - mogła dzięki temu zakupowi efektywniej  wykorzystać swoje moce produkcyjne, wprowadzając szybki i wysokiej jakości druk książek i katalogów na żądanie.

12.05.2021 | przeczytano: 168 razy
Webinarium Mark Andy: rozbudowa i dodatkowe funkcjonalności parku maszynowego

„Upgrade maszyny drukującej: optymalizacja istniejącego parku sprzętowego i zwiększenie jego wszechstronności” – to tytuł kolejnego webinarium organizowanego 19 maja br. o godz. 10.00 przez firmę Mark Andy z myślą o jej obecnych i potencjalnych klientach. Tym razem wydarzenie koncentrować się będzie na różnych opcjach rozbudowy maszyn tego producenta, pozwalających na realizację nowych aplikacji i wejście na nowe segmenty rynkowe. Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się m.in.: systemy utrwalania UV, moduły do personalizacji danych oraz produkcji etykiet wielowarstwowych. Planowany jest też pokaz maszyny fleksograficznej Performance Series P7, zainstalowanej w centrum demonstracyjnym Mark Andy w St. Louis (USA) i wyposażonej w liczne opcje dodatkowe.

12.05.2021 | przeczytano: 201 razy
Stora Enso i Gasum zainaugurowały produkcję ciekłego biogazu w zakładach Nymölla

27 kwietnia br., podczas specjalnego „wirtualnego” spotkania, zaanonsowano wspólne przedsięwzięcie Stora Enso i koncernu energetycznego Gasum. W zakładach papierniczo-celulozowych w Nymölla (Szwecja), należących do Stora Enso, zbudowano od podstaw fabrykę Gasum wytwarzającą ciekły biogaz (LBG) z wód przemysłowych, pozostałych po procesie produkcji papieru. Owo odnawialne paliwo jest coraz powszechniej wykorzystywane w branży transportu drogowego, ale zainteresowanie nim coraz częściej zgłaszają także inne gałęzie przemysłu np. transport morski. Projekt wpisuje się w kompleksową strategię skandynawskiego koncernu, zakładającą coraz większą koncentrację na rozwiązaniach odnawialnych i inwestowanie w nowe, przyszłościowe obszary przemysłowe.

11.05.2021 | przeczytano: 229 razy
Kolejne firmy inwestują w maszyny fleksograficzne DCM Usimeca

Kompaktowe maszyny fleksograficzne produkowane przez DCM Usimeca cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją opakowań kartonowych, toreb papierowych czy kopert. Jak podaje ich wyłączny przedstawiciel w naszym kraju – firma System P – w ostatnich 16 miesiącach do Polski dostarczono w sumie siedem maszyn serii IM183, we wszystkich oferowanych konfiguracjach (od 1 do 3 zespołów drukujących). Piotr Skłodowski – właściciel przedsiębiorstwa zapowiada kolejne wdrożenia, realizowane w ślad za prowadzonymi obecnie rozmowami handlowymi.

11.05.2021 | przeczytano: 186 razy
Nowe opakowania farb Visprox

Producent znanej w Polsce marki farb do sitodruku i tampondruku Visprox, włoska firma firma Eptainks, wprowadza nowe etykiety na puszkach, pudełkach kartonowych i innych rodzajach opakowań. Będą one miały nowy układ, bardziej nowoczesny i funkcjonalny.

11.05.2021 | przeczytano: 154 razy
Accuriolabel 230 w MD Labels – wdrożenie zgodnie z nową etykietą biznesową

Najnowsza współpraca drukarni etykietowej MD Labels z Konica Minolta Business Solutions Polska to dowód na to, że ultrakrótkie nakłady stanowią zauważalny odsetek zleceń i zwiastują dużą zmianę na rynku etykietowym. AccurioLabel 230 do cyfrowego druku etykiet w trybie „z roli na rolę” to odpowiedź na oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów.

10.05.2021 | przeczytano: 246 razy
1 2 3
Strona 1/394 (artykułów: 3933)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764