logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Badania rynkowe

Sektor opakowań jest jedną z branż, która w pandemii radzi sobie nad wyraz dobrze. Zwiększyło się zapotrzebowanie na opakowania do wysyłki towarów zamawianych online, jedzenia na wynos czy środków czyszczących i higienicznych. O kondycji firm z sektora świadczy także ich niski poziom zadłużenia. Według danych Krajowego Rejestru Długów Informacji Gospodarczej zobowiązania te wynoszą prawie 50 mln zł, co stanowi zaledwie promil wartości tego rynku. W odróżnieniu od wielu innych sektorów kwota zadłużenia pozostała w pandemii na stabilnym poziomie.

17.05.2021 | przeczytano: 59 razy
Marka Jakdojade zleciła badania związane z odmrażaniem gospodarki i powrotami do „normalności”

Polacy najbardziej chcieliby wrócić do przemieszczania się bez maseczek i do osobistych wizyt lekarskich. Spotkań z rodziną bez ograniczeń najbardziej brakuje osobom powyżej 65 roku życia. Z kolei osoby w wieku 25 – 34 lat najbardziej chciałyby wrócić do restauracji i pubów. Z badania, zrealizowanego na zlecenie Jakdojade, wynika także, że 30% Polaków zrezygnowało lub rzadziej korzysta z komunikacji miejskiej w trakcie pandemii, natomiast jak podaje firma - sprzedaż biletów w jej aplikacji wzrosła o 33,71% w porównaniu z 2019 rokiem. W badaniu sprawdzono, do czego chcą wrócić Polacy i jak pandemia zmieniła ich dotychczasowe nawyki związane z transportem. Raport przygotowała firma badawcza Norstat, a jego wyniki wykorzystane są w kampanii promocyjnej: Jakdojade Partner Powrotów.

13.05.2021 | przeczytano: 133 razy
Polacy oglądają telewizję w rodzinnym gronie

W najbliższą sobotę, 15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny. Polacy chętnie zasiadają przed telewizorem w rodzinnym gronie – wynika z badania przeprowadzonego dla TP Vision, do którego należy marka Philips TV & Sound. Choć dawniej uważano, że wspólny czas przed telewizorem nie sprzyja interakcji z najbliższymi, okazuje się, że programy telewizyjne czy oglądane na platformach streamingowych to popularny temat rozmów w gronie bliskich osób.

12.05.2021 | przeczytano: 107 razy
Marketerzy muszą na nowo zdefiniować swoją strategię reklamową

Marketerzy przez wiele lat postrzegali demografię jako kluczowy parametr przy podejmowaniu decyzji o strategii reklamowej w mediach społecznościowych. Nowe badania przeprowadzone przez TikToka podważają tę koncepcję i mogą zmienić sposób, w jaki marketerzy starają się dotrzeć do konsumentów na platformach. Według badań, marketerzy powinni mniej skupiać się na wieku użytkowników mediów społecznościowych, a bardziej na ich sposobie myślenia na różnych platformach.

11.05.2021 | przeczytano: 128 razy
W ciągu roku pandemia uwypukliła 3 nowe kategorie konsumentów

Najnowsze badanie preferencji konsumenckich pokazuje, że jedna czwarta z nas jest rozważna i pragmatyczna. Chce nabywać jak najtaniej markowe produkty. Z kolei prawie jedna piąta to zakupowi entuzjaści, podatni na opinie influencerów. Kolejne dwie kategorie – shopperzy z przymusu i cenoholicy – są tak samo popularne. Jedną cechuje niechęć do kupowania, a drugą – koncentracja na cenach. Najrzadziej spotykani są shopperowi domatorzy. Badacze zaczęli ich wyróżniać dopiero w ostatnim roku. Nowymi typami klientów są też ekocentryczni i świadomi koneserzy. Łączy ich zainteresowanie społeczną i ekologiczną działalnością nabywanych marek.

11.05.2021 | przeczytano: 185 razy
Branżowy Barometr EFL na II kwartał 2021

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej na II kwartał br. wyniósł 54 pkt. i był wyższy o 4,7 pkt. w porównaniu do poprzedniego kwartału. To najwyższy wynik od prawie 2 lat (w III kwartale 2019 roku wyniósł 57 pkt.). Co trzecia firma produkcyjna spodziewa się powrotu koniunktury w branży jeszcze w tym roku – to najwięksi optymiści wśród wszystkich badanych branż w 7. edycji Barometru COVID-19. Co więcej, najmniej przedstawicieli przemysłu uważa, że epidemia koronawirusa ma niekorzystny wpływ na ich branżę. Tylko 21 proc.

10.05.2021 | przeczytano: 215 razy
ESL Polska sprawdziła marketingowy potencjał turnieju IEM Katowice

Esport to kolejne pole bitwy, na którym o atencję i portfele widzów kruszą kopie marketerzy. A jest o co walczyć, ponieważ jak podaje firma badawcza Newzoo, globalne przychody z esportu wzrosną w 2021 roku o 14,5 proc., osiągając wartość 1084 mln dolarów, a widownia wzrośnie do 474 mln osób. O potencjale wydarzeń esportowych świadczy także bardzo duże zainteresowanie tegorocznym turniejem Intel® Extreme Masters, który wygenerował oglądalność na poziomie prawie 21 mln godzin. Tym, co dodatkowo powinno zwrócić uwagę speców od reklamy i marketingu to fakt, że prawie 68 proc. osób oglądających turnieje w gry komputerowe sprawdza ofertę sponsora, a 16 proc. często lub dość często kupuje promowane w trakcie transmisji produkty.

10.05.2021 | przeczytano: 139 razy
Wyniki badania Mediapanel za kwiecień 2021

Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu, realizowanego od października 2020 r. według nowej, ulepszonej metodologii: rankingi wydawców i witryn internetowych oraz audytowanych aplikacji.

07.05.2021 | przeczytano: 171 razy
Reklama online w roku 2020

Czwarty kwartał roku 2020 zaowocował dynamiką rozwojową reklamy online na poziomie 17%. Dzięki temu w skali całego roku komunikacja cyfrowa wzrosła o 4,9% rok do roku, co przełożyło się na rekordową wartość na poziomie 5,2 mld zł. Podstawowym motorem wzrostu była reklama emitowana w urządzeniach mobilnych oraz w modelu programmatic.

07.05.2021 | przeczytano: 174 razy
Widać szansę na odbicie w handlu - Polacy będą mniej oszczędzać na zakupach

Najnowsze kwartalne badanie nastrojów konsumenckich pokazuje, że obecnie 40% Polaków planuje ograniczyć wydatki zakupowe. W tym zakresie nastąpił niewielki spadek w porównaniu do wyników z początku roku. Nieznacznie zmniejszył się też odsetek osób obawiających się rosnących cen. Ale oszczędni rodacy mocniej tną koszty. Teraz deklarowane redukcje najczęściej wynoszą 15-20%, a poprzednio przeważnie mieściły się w przedziale 10-15%. Nie zmieniło się natomiast to, że klienci głównie rezygnują z kupowania słodyczy i przekąsek oraz odzieży.

04.05.2021 | przeczytano: 191 razy
1 2 3
Strona 1/115 (fotorelacji: 1150)
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764