logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Seria Ricoh Pro C9200 w drukarni Totem

  PR 13.10.2020, przeczytano 710 razy
ilustracjastrzałka
Michał Rejnowski, Prezes drukarni Totem

Drukarnia Totem ponownie zdecydowała się na instalację produkcyjnych cyfrowych systemów drukujących na papier cięty od Ricoh. Nowe modele z serii Pro C9200 zastąpiły dwa systemy z poprzedniej edycji – Pro C9100. Rozwiązania Ricoh są wykorzystywane  m.in. do druku wymagających okładek – dotyczy to głównie prac niskonakładowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/seria-ricoh-pro-c9200-w-drukarni-totem,388784,artykul.html

- Świetna jakość obrazowania i wysoka wydajność systemów to główne powody wyboru rozwiązań Ricoh – powiedział Michał Rejnowski, Prezes drukarni Totem. – Kolejnym jest zdolność do szybkiego uszlachetniania wydruków. Ta cecha jest dla nas niezwykle istotna. Tonery chemiczne zastosowane w serii Ricoh Pro C9200  powodują, że wykonane na nich wydruki można laminować i lakierować zarówno na zimno, jak i na gorąco (także w naszej najnowszej cyfrowej technologii uszlachetniania druków 3D Touch) od razu po procesie druku, bez zbędnych strat czasowych – dodał.

O Ricoh Pro C9200

Seria Pro C9200 oferuje wysoką jakość obrazu i precyzyjną registrację. Maszyny można bardzo dobrze zintegrować w hybrydowym środowisku pracy. Ta cecha była bardzo ważna dla drukarni Totem w której stanowi bardzo dobre uzupełnienie dla maszyn atramentowych. System cechuje wysoka wydajność. Drukuje z prędkością do 135 arkuszy A4 na minutę niezależnie od stosowanej gramatury. Seria Pro C9200 obsługuje rozszerzoną bibliotekę mediów o maksymalnej gramaturze do 450 g/m2 oraz umożliwia druk na długich arkuszach (do 1030 mm w dupleksie oraz 1260 mm w druku jednostronnym).

Precyzyjna kalibracja kolorów

W serii Pro C9200 położono duży nacisk na spójność kolorystyczną realizowanych prac. Dzięki wbudowanemu spektrometrowi Ricoh Pro C9200 samo się kalibruje. Natomiast nowa technologia Auto Colour Diagnosis wychwytuje nawet najmniejsze wahania tonów i pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu spójności kolorystycznej. Pozwala to uzyskanie wysokiej jakości i przyśpieszenie procesu produkcyjnego.

Źródło: Ricoh

www.ricoh.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mark Andy i wydarzenia branżowe online skierowane do klientów z Ameryki Południowej
Firma Mark Andy, jako jeden z wiodących producentów maszyn wąskowstęgowych (fleksograficznych i cyfrowych/hybrydowych) angażuje się w liczne wydarzenia branżowe, organizowane w różnych częściach świata. W ostatnim czasie wzięła aktywny udział w dwóch konferencjach online, dedykowanych przedstawicielom branży poligraficznej z Ameryki Łacińskiej:...
MAZOP Group, firma specjalizująca się w wytwórstwie opakowań tekturowych, zmodernizowała jeden z obszarów swojej działalności, rozpoczynając produkcję opakowań nowej generacji.
Heidelberg neutralny klimatycznie do 2030 r.
Koncepcja energetyczna istnieje już od kilku lat w zakładzie Wiesloch-Walldorf. To zdjęcie przedstawia elektrownię słoneczną na dachu Centrum Innowacji otwartego w 2018 roku.
Pion Serwis i Amagraf – wieloletnie partnerstwo
Hybrydowy ploter ValueJet UH japońskiej firmy Mutoh, model 1638 z oferty Amagraf, to jedna z ostatnich inwestycji firmy PION Serwis ze Strykowa. To urządzenie drukujące zarówno z roli na rolę jak również – dzięki dostawianym stołom – na materiałach sztywnych. Firmy współpracują ze sobą od niemal 10 lat, a dostarczony tu sprzęt poligraficzny –...
Linia do oprawy spiralnej PBW580S w drukarni Tinta
Firma TINTA z siedzibą w Działdowie w województwie warmińsko-mazurskim posiada ponad 33 letnie doświadczenie w branży poligraficznej i specjalizuje się w druku offsetowym. Drukarnia dysponuje halą produkcyjną o powierzchni ponad 3500m2 w drukarni pracuje ponad 80 pracowników.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764