logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Shoper z nową identyfikacją wizualną

  PR 23.05.2019, przeczytano 418 razy
ilustracjastrzałka

Shoper zaprezentował zupełnie nową identyfikację wizualną. Jej esencją jest odświeżone logo marki. Nawiązuje ono do najważniejszego gwiazdozbioru na niebie i pokazuje, że firma nie jest już tylko platformą e-commerce. Dziś Shoper dostarcza pełen pakiet usług wspierających sprzedaż w internecie i stanowi dla innych biznesów drogowskaz na drodze do sukcesu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/shoper-z-nowa-identyfikacja-wizualna,382579,artykul.html

W ciągu 14 lat Dreamcommerce, właściciel marki Shoper, z garażowego biznesu stał się firmą zatrudniającą kilkadziesiąt osób i liderem polskiego rynku e-commerce. Zaczynał od pudełkowego zestawu oprogramowania dla sklepów internetowych, by z czasem postawić na dostarczanie go w bardziej elastycznym modelu SaaS. Dzięki temu poza platformą sprzedażową mógł zacząć oferować także usługi wspierające rozwój e-biznesu.

- Dostarczamy oprogramowanie e-commerce ponad 12 tysiącom sprzedawców, co oznacza, że ponad połowa sklepów internetowych w Polsce to nasi klienci. Wspieramy już nie tylko małe sklepy, ale też wiele dojrzałych e-biznesów. Wybrały one rozwój pod naszymi skrzydłami, gdyż poza samą platformą sprzedażową dostarczamy szereg powiązanych usług m.in obsługę płatności, marketing online, domeny internetowe i certyfikaty SSL. Planujemy w dalszym ciągu poszerzać portfolio swoich produktów, dlatego potrzebowaliśmy nowego spójnego systemu graficznego - opowiada Krzysztof Krawczyk, CEO Dreamcommerce S.A., dostawcy oprogramowania Shoper.

Symbolika nowego logo Shopera

Wzrost Shopera odbywa się w sposób organiczny, bez rewolucyjnych zmian kierunku rozwoju. Dlatego nowe logo marki musiało korespondować z dawniejszym, kojarzącym się z nieodłącznym elementem każdego sklepu internetowego - koszykiem.

- Sklep online to również rodzaj podróży. Dla każdego będzie ona trochę inna, ale Shoper - jak Wielki Wóz - może każdemu posłużyć jako stały punkt odniesienia w chwili zagubienia. Punkty naszej "konstelacji" są symbolem ważnych etapów rozwoju sklepu. Podobnie jak w życiu naszych klientów - kamienie milowe i droga między nimi tworzą pełny obraz sukcesu - wyjaśnia Anna Foltman, UX Designer Shoper.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Klient na pierwszym miejscu

Zaakcentowanie wsparcia klienta w nowych materiałach wizualnych Shopera wynika z ostatnich działań firmy. Ich przejawem było wzmocnienie Działu Obsługi Klienta, działu Shoper Kampanie oraz stworzenie działu Customer Success. Zebrano w nim specjalistów od marketingu i sprzedaży online, którzy dobrze znając możliwości oprogramowania pracują nad tym, by sklepy klientów były ładniejsze i sprzedawały więcej.

Z kolei dzięki wprowadzeniu pakietu dodatkowych usług  jak Shoper Kampanie, Shoper Płatności, Shoper Regulaminy, oraz Shoper Faktury i Magazyn firma praktycznie przestała sprzedawać wyłącznie oprogramowanie. Shoper to dziś platforma 360º – oferująca wszystkie niezbędne narzędzia do prowadzenia e-sklepu, a także pomoc techniczną i wsparcie merytoryczne.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Źródło: Shoper

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

Szkoda, że tylko logo. Bo cały system od lat jest tylko pudrowany. W szczególności wersja mobilna.

Najnowsze w tym dziale

Startuje kampania „Nowa Kia Xceed. Już jest.”
W tym tygodniu wystartowała kampania promująca nowy model Kia XCeed. Za planowanie i zakup mediów odpowiedzialny jest dom mediowy Havas Media.
Druga Twarz Instalatora - nowa kampania marki Purmo
Marka Purmo, rozpoczęła nową kampanię wizerunkową - “Druga Twarz Instalatora”. Inicjatywa skupia się na specjalistach, którzy współpracują z fińskim producentem. Cel? Zmiana image’u, jaki posiadają “budowlańcy”, poprzez pokazanie ich drugiego oblicza. W ramach kampanii zrealizowano 7 profesjonalnych filmów i sesji zdjęciowych,...
Michał Sęk i Tomasz Bujok creative directorami w 180heartbeats + Jung v Matt
Do działu kreacji agencji 180heartbeats + Jung v Matt jako creative directorzy dołączyli Michał Sęk i Tomasz Bujok. Będą wspierać w zarządzaniu działem kreacji Mikołaja Sadowskiego, chief creative officera & partnera.  
BNP Paribas jako pierwszy bank w Polsce wykorzystał w kampanii technologię deep fake
Deep fake to technologia, o której coraz głośniej w świecie internetu i nie tylko. W skrócie, jest to technika obróbki obrazu, polegająca na nałożeniu twarzy konkretnej osoby na dowolną postać przy użyciu sztucznej inteligencji. W praktyce oznacza to, że możemy zobaczyć jak pewne osoby mówią rzeczy, których nigdy by nie powiedziały.
Ruszyła kampania reklamowa PKO Banku Polskiego i Ekstraklasy promująca rozgrywki piłkarskie i wspólne kibicowanie na stadionach. Pod hasłem „Gramy Razem” kampania przedstawia wsparcie, jakiego udziela lidze partner tytularny PKO Bank Polski. Spoty emitowane są na antenie ogólnopolskich stacji telewizyjnych oraz w kanałach tematycznych. Równolegle...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764