logo
WIADOMOŚCI

Sico Printing Academy 2018 w Krakowie pod patronatem Signs.pl

   24.09.2018, przeczytano 616 razy
ilustracja

W Polsce działa kilka tysięcy drukarni wielkoformatowych nie mniej drukarni sitodrukowych. Pracuje w nich kilkanaście tysięcy osób zajmujących się bezpośrednio lub pośrednio drukiem. Możliwość kształcenia w zawodzie sitodrukarza czy wielkoformatowego drukarza cyfrowego jest bardzo ograniczona. Większość pracowników drukarni poza doświadczeniem zdobytym w pracy nie posiada żadnego wykształcenia zgodnego z wykonywanym zawodem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sico-printing-academy-2018-w-krakowie-pod-patronatem-signs.pl,379467,artykul.html

SICO Polska od 2005 roku organizuje warsztaty i szkolenia z zakresu druku wielkoformatowego i sitodruku. Dziś zapraszamy wszystkich, którzy profesjonalnie związali się z drukiem, do wzięcia udziału w „Szkole Druku Wielkoformatowego” i „Szkole Sitodruku” w ramach SICO PRINTING ACADEMY.

Celem Szkoły jest podniesienie kwalifikacji zawodowych, wymiana wiedzy i umiejętności pomiędzy drukarzami, producentami, specjalistami z Polski i Europy, przedstawicielami mediów, świata nauki oraz sztuki. Nie mniej ważnymi celami są integracja środowiska i pokazanie kierunków rozwoju branży.

10 października - sublimacja

 • Mimaki – drukarki sublimacyjne (Holandia). Odpowiedni dobór rozwiązań dla druku sublimacyjnego, na co zwracać uwagę, czym różnią się urządzenia dostępne na rynku, najnowsze rozwiązania w drukarkach sublimacyjnych.
 • SAAPI (Cham Paper) – papiery do sublimacji (Włochy). Czy gramatura papieru ma znaczenie? Właściwy dobór papierów do aplikacji.
 • HeatCoat Fabric – tkaniny do sublimacji (Wielka Brytania). Materiały do popularnych aplikacji. Dobór i zastosowanie. Nietypowe materiały i ich zastosowanie. Apretura – czym jest i co nam daje.
 • Sensient - atramenty do druku na tekstyliach (Szwajcaria). Jak zmieniają się atramenty do tekstyliów? Trwałość wydruków na tekstyliach. Nowości.
 • Warsztat praktyczny: pokaz najnowszych rozwiązań dla druku - Mimaki. Druk na różnych papierach, tkaninach i porównanie właściwości i efektów druku, sublimacja bezpośrednia i transferowa, ciekawe podłoża tekstylne i ich zastosowanie.

11 października - druk UV i solwentowy

 • Mimaki – maszyny UV (Holandia). Dlaczego druk UV? Porównanie techniki druku UV z techniką solwentową i latexową. Ekologia, bezpieczeństwo i trwałość druku UV.
 • ErgoSoft – oprogramowanie RIP’ujące (Szwajcaria). Jak oprogramowanie może zmienić pracę drukarni? Z czego korzystamy, a o czym zapominamy.
 • Mac Tac – folie do druku wielkoformatowego (Polska). Jak właściwie dobrać folię do aplikacji. Najnowsze produkty i trendy w materiałach samoprzylepnych.
 • INX Digital (Triangle) – atramenty solwentowe wczoraj i dziś (Czechy). Jak zmieniły się atramenty na bazie rozpuszczalników w ostatnich latach? Jak to jest z ekologią i bezpieczeństwem stosowania takich atramentów?
 • Warsztat praktyczny: testy i analizy trwałości i jakości atramentów, czynności serwisowe, druk UV na materiałach rolowych, płaskich i gadżetach – pokaz możliwości. Warsztat aplikacji różnych rodzajów folii na różne podłoża, czynności serwisowe.

12 października - szkoła sitodruku

 • Sico Screen Inks - farby sitodrukowe (Belgia). Drukowanie na trudnych podłożach tekstylnych. Dodatki do farb. Jak przygotować farbę idealną do druku.
 • Mac Dermid Autotype - chemia do sitodruku (Wielka Brytania). Walka z „duchami”. Rozwiązywanie problemów z szablonami sitodrukowymi.
 • Poli Tape folie flex (Niemcy). Produkcja krótkich serii odzieży – kolorowe folie flex oraz folie flex do druku.
 • Warsztat praktyczny: druk na trudnych podłożach, usuwanie duchów, drukowanie i plotowanie flexów. Pokaz druku solwentowego i UV

Więcej informacji na stronie www.sico.pl oraz w oddziałach i u przedstawicieli handlowych SICO Polska.

W trakcie SPA będą prezentowane urządzenia: Mimaki (druk sublimacyjny, UV i solwentowy), Monti Antonio (kalander do sublimacji), Kala (laminatory) oraz Romanik (maszyny do sitodruku).

Plan dnia: 9-10 rejestracja uczestników, powitalna kawa. 10-13 pierwszy blok szkoleniowy. 13-14 Lunch. 14-16 drugi blok szkoleniowy, warsztaty praktyczne, pokazy. SPA odbywa się w Hotelu Witek www.hotelwitek.pl w Witkowej Chacie.

Poza prelekcjami i warsztatem praktycznym przygotowaliśmy dla Państwa kilka dodatkowych atrakcji, min.:

 • 10 października -  SICO Printing Cup wyścigi gokartowe o tytuł najszybszego drukarza w Polsce
 • 11 października – „Kraków By Night” – wycieczka po najciekawszych miejscach w Krakowie z atrakcjami.
 • dodatkowe prelekcje: zarządzanie produkcją i drukarnią – oprogramowanie wspomagające (firma branży IT), finansowanie zakupu urządzeń do drukarni – przedstawienie narzędzi (bank), sprawdzian wiedzy ogólnej o druku – sprawdź się!

Spotkania w ramach SICO Printing Academy objęte są patronatem medialnym Signs.pl.

Źródło: SICO Polska

www.sico.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Sukces Seminarium Wielkoformatowego Atrium i Ikonos
Ogromnym sukcesem zakończyło się Seminarium Wielkoformatowe Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos. 140 uczestników, 10 prelegentów, liczne prezentacje i pokazy oraz muzyczne atrakcje. Tak w skrócie można podsumować to wydarzenie.
Samsung przedłuża współpracę z MKOl do 2028 roku
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i firma Samsung Electronics podczas oficjalnej ceremonii w Seulu ogłosiły przedłużenie swojego globalnego olimpijskiego partnerstwa do roku 2028.
Nowa reklama aplikacji mobilnej Banku Millennium
Rozpoczyna się emisja nowej reklamy Banku Millennium, w której Radek Kotarski opowiada o wygodzie korzystania z aplikacji mobilnej, przywołując historię jednego z najpopularniejszych na świecie dań.
Kampania #Zaparkuj telefon i jedź skupia się na problemie nagminnego korzystania z telefonów komórkowych za kierownicą, w tym pisania SMS-ów. Jej celem jest uświadomienie kierowcom ryzyka i wyeliminowanie niechlubnej praktyki patrzenia w ekran smartfona zamiast na drogę. Santander Bank Polska realizuje kampanię w ramach projektu edukacyjnego Jak Jeździsz,...
Tymczasem jest Prosto – loteria w streetowym stylu
Właśnie wystartowała loteria Tymczasem jest PROSTO, w której do wygrania są nagrody pieniężne oraz wyjątkowe zestawy ciuchów stworzone we współpracy z kultową marką PROSTO Klasyk ze specjalnie zaprojektowanym motywem graficznym Tymczasem.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone