logo
WIADOMOŚCI

Sico Printing Academy 2018 w Krakowie pod patronatem Signs.pl

   24.09.2018, przeczytano 511 razy
ilustracja

W Polsce działa kilka tysięcy drukarni wielkoformatowych nie mniej drukarni sitodrukowych. Pracuje w nich kilkanaście tysięcy osób zajmujących się bezpośrednio lub pośrednio drukiem. Możliwość kształcenia w zawodzie sitodrukarza czy wielkoformatowego drukarza cyfrowego jest bardzo ograniczona. Większość pracowników drukarni poza doświadczeniem zdobytym w pracy nie posiada żadnego wykształcenia zgodnego z wykonywanym zawodem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sico-printing-academy-2018-w-krakowie-pod-patronatem-signs.pl,379467,artykul.html

SICO Polska od 2005 roku organizuje warsztaty i szkolenia z zakresu druku wielkoformatowego i sitodruku. Dziś zapraszamy wszystkich, którzy profesjonalnie związali się z drukiem, do wzięcia udziału w „Szkole Druku Wielkoformatowego” i „Szkole Sitodruku” w ramach SICO PRINTING ACADEMY.

Celem Szkoły jest podniesienie kwalifikacji zawodowych, wymiana wiedzy i umiejętności pomiędzy drukarzami, producentami, specjalistami z Polski i Europy, przedstawicielami mediów, świata nauki oraz sztuki. Nie mniej ważnymi celami są integracja środowiska i pokazanie kierunków rozwoju branży.

10 października - sublimacja

 • Mimaki – drukarki sublimacyjne (Holandia). Odpowiedni dobór rozwiązań dla druku sublimacyjnego, na co zwracać uwagę, czym różnią się urządzenia dostępne na rynku, najnowsze rozwiązania w drukarkach sublimacyjnych.
 • SAAPI (Cham Paper) – papiery do sublimacji (Włochy). Czy gramatura papieru ma znaczenie? Właściwy dobór papierów do aplikacji.
 • HeatCoat Fabric – tkaniny do sublimacji (Wielka Brytania). Materiały do popularnych aplikacji. Dobór i zastosowanie. Nietypowe materiały i ich zastosowanie. Apretura – czym jest i co nam daje.
 • Sensient - atramenty do druku na tekstyliach (Szwajcaria). Jak zmieniają się atramenty do tekstyliów? Trwałość wydruków na tekstyliach. Nowości.
 • Warsztat praktyczny: pokaz najnowszych rozwiązań dla druku - Mimaki. Druk na różnych papierach, tkaninach i porównanie właściwości i efektów druku, sublimacja bezpośrednia i transferowa, ciekawe podłoża tekstylne i ich zastosowanie.

11 października - druk UV i solwentowy

 • Mimaki – maszyny UV (Holandia). Dlaczego druk UV? Porównanie techniki druku UV z techniką solwentową i latexową. Ekologia, bezpieczeństwo i trwałość druku UV.
 • ErgoSoft – oprogramowanie RIP’ujące (Szwajcaria). Jak oprogramowanie może zmienić pracę drukarni? Z czego korzystamy, a o czym zapominamy.
 • Mac Tac – folie do druku wielkoformatowego (Polska). Jak właściwie dobrać folię do aplikacji. Najnowsze produkty i trendy w materiałach samoprzylepnych.
 • INX Digital (Triangle) – atramenty solwentowe wczoraj i dziś (Czechy). Jak zmieniły się atramenty na bazie rozpuszczalników w ostatnich latach? Jak to jest z ekologią i bezpieczeństwem stosowania takich atramentów?
 • Warsztat praktyczny: testy i analizy trwałości i jakości atramentów, czynności serwisowe, druk UV na materiałach rolowych, płaskich i gadżetach – pokaz możliwości. Warsztat aplikacji różnych rodzajów folii na różne podłoża, czynności serwisowe.

12 października - szkoła sitodruku

 • Sico Screen Inks - farby sitodrukowe (Belgia). Drukowanie na trudnych podłożach tekstylnych. Dodatki do farb. Jak przygotować farbę idealną do druku.
 • Mac Dermid Autotype - chemia do sitodruku (Wielka Brytania). Walka z „duchami”. Rozwiązywanie problemów z szablonami sitodrukowymi.
 • Poli Tape folie flex (Niemcy). Produkcja krótkich serii odzieży – kolorowe folie flex oraz folie flex do druku.
 • Warsztat praktyczny: druk na trudnych podłożach, usuwanie duchów, drukowanie i plotowanie flexów. Pokaz druku solwentowego i UV

Więcej informacji na stronie www.sico.pl oraz w oddziałach i u przedstawicieli handlowych SICO Polska.

W trakcie SPA będą prezentowane urządzenia: Mimaki (druk sublimacyjny, UV i solwentowy), Monti Antonio (kalander do sublimacji), Kala (laminatory) oraz Romanik (maszyny do sitodruku).

Plan dnia: 9-10 rejestracja uczestników, powitalna kawa. 10-13 pierwszy blok szkoleniowy. 13-14 Lunch. 14-16 drugi blok szkoleniowy, warsztaty praktyczne, pokazy. SPA odbywa się w Hotelu Witek www.hotelwitek.pl w Witkowej Chacie.

Poza prelekcjami i warsztatem praktycznym przygotowaliśmy dla Państwa kilka dodatkowych atrakcji, min.:

 • 10 października -  SICO Printing Cup wyścigi gokartowe o tytuł najszybszego drukarza w Polsce
 • 11 października – „Kraków By Night” – wycieczka po najciekawszych miejscach w Krakowie z atrakcjami.
 • dodatkowe prelekcje: zarządzanie produkcją i drukarnią – oprogramowanie wspomagające (firma branży IT), finansowanie zakupu urządzeń do drukarni – przedstawienie narzędzi (bank), sprawdzian wiedzy ogólnej o druku – sprawdź się!

Spotkania w ramach SICO Printing Academy objęte są patronatem medialnym Signs.pl.

Źródło: SICO Polska

www.sico.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

JP2 o wolności: Projekt Sztuka w drodze
Na ulicach Warszawy pojawiły się billboardy i plakaty przystankowe z ilustracjami inspirowanymi nauczaniem Jana Pawła II o wolności. Prace przygotowali polscy artyści tworzący w nurcie urban artu. Akcja ma zachęcać do kontemplacji piękna w przestrzeni miasta oraz do zatrzymania się w codziennym biegu. Pomysłodawcą projektu „Sztuka...
Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach w przyszłym tygodniu.
Influencer marketing w promocji turystyki, komunikacja z mediami z perspektywy samorządu, storytelling na przykładzie miasta – to tylko niektóre kwestie, które zostaną poruszone podczas zbliżającego się VIII Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach. Wydarzenie odbędzie się już 25-26 październiku w Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie.
Spotkanie w Idea Hub: Zakupy on-line w nowej rzeczywistości zamówień publicznych
Czekają nas duże zmiany w zamówieniach publicznych. Od stycznia 2020 roku wszystkie zamówienia sektora państwowego będą dokonywane jedynie on-line. Jak się do tego przygotować? Na czym dokładnie będą polegać zmiany? Już w najbliższy czwartek, 25 października w poznańskim Idea Hub podczas bezpłatnego spotkania networkingowego, Mateusz Bartosiewicz, trener i doradca ds....
Amica wśród sponsorów kampanii „Diagnostyka jajnika”
Grupa Amica od roku kampanie społeczne organizowane przez Ogólnopolską Organizację „Kwiat Kobiecości”. Ich celem jest popularyzacja zdrowego stylu życia wśród pań, profilaktyka najgroźniejszych chorób spośród tych potocznie zwanych kobiecymi – nowotworowych. 16 października rozpoczęła się kolejna kampania, pod hasłem...
Giętarki HD Green Series w Automatic Letter Bender
Jako autoryzowany przedstawiciel marki HD wprowadziliśmy do oferty nowe giętarki HD GREEN SERIES. Dlaczego są godne uwagi? To doskonałe rozwiązanie dla firm poszukujących kompromisu pomiędzy dobrą jakością systemu gięcia i nacinania oraz przystępną ceną.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone