logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sico Printing Academy 2018 w Krakowie pod patronatem Signs.pl

   24.09.2018, przeczytano 807 razy
ilustracja

W Polsce działa kilka tysięcy drukarni wielkoformatowych nie mniej drukarni sitodrukowych. Pracuje w nich kilkanaście tysięcy osób zajmujących się bezpośrednio lub pośrednio drukiem. Możliwość kształcenia w zawodzie sitodrukarza czy wielkoformatowego drukarza cyfrowego jest bardzo ograniczona. Większość pracowników drukarni poza doświadczeniem zdobytym w pracy nie posiada żadnego wykształcenia zgodnego z wykonywanym zawodem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sico-printing-academy-2018-w-krakowie-pod-patronatem-signs.pl,379467,artykul.html

SICO Polska od 2005 roku organizuje warsztaty i szkolenia z zakresu druku wielkoformatowego i sitodruku. Dziś zapraszamy wszystkich, którzy profesjonalnie związali się z drukiem, do wzięcia udziału w „Szkole Druku Wielkoformatowego” i „Szkole Sitodruku” w ramach SICO PRINTING ACADEMY.

Celem Szkoły jest podniesienie kwalifikacji zawodowych, wymiana wiedzy i umiejętności pomiędzy drukarzami, producentami, specjalistami z Polski i Europy, przedstawicielami mediów, świata nauki oraz sztuki. Nie mniej ważnymi celami są integracja środowiska i pokazanie kierunków rozwoju branży.

10 października - sublimacja

 • Mimaki – drukarki sublimacyjne (Holandia). Odpowiedni dobór rozwiązań dla druku sublimacyjnego, na co zwracać uwagę, czym różnią się urządzenia dostępne na rynku, najnowsze rozwiązania w drukarkach sublimacyjnych.
 • SAAPI (Cham Paper) – papiery do sublimacji (Włochy). Czy gramatura papieru ma znaczenie? Właściwy dobór papierów do aplikacji.
 • HeatCoat Fabric – tkaniny do sublimacji (Wielka Brytania). Materiały do popularnych aplikacji. Dobór i zastosowanie. Nietypowe materiały i ich zastosowanie. Apretura – czym jest i co nam daje.
 • Sensient - atramenty do druku na tekstyliach (Szwajcaria). Jak zmieniają się atramenty do tekstyliów? Trwałość wydruków na tekstyliach. Nowości.
 • Warsztat praktyczny: pokaz najnowszych rozwiązań dla druku - Mimaki. Druk na różnych papierach, tkaninach i porównanie właściwości i efektów druku, sublimacja bezpośrednia i transferowa, ciekawe podłoża tekstylne i ich zastosowanie.

11 października - druk UV i solwentowy

 • Mimaki – maszyny UV (Holandia). Dlaczego druk UV? Porównanie techniki druku UV z techniką solwentową i latexową. Ekologia, bezpieczeństwo i trwałość druku UV.
 • ErgoSoft – oprogramowanie RIP’ujące (Szwajcaria). Jak oprogramowanie może zmienić pracę drukarni? Z czego korzystamy, a o czym zapominamy.
 • Mac Tac – folie do druku wielkoformatowego (Polska). Jak właściwie dobrać folię do aplikacji. Najnowsze produkty i trendy w materiałach samoprzylepnych.
 • INX Digital (Triangle) – atramenty solwentowe wczoraj i dziś (Czechy). Jak zmieniły się atramenty na bazie rozpuszczalników w ostatnich latach? Jak to jest z ekologią i bezpieczeństwem stosowania takich atramentów?
 • Warsztat praktyczny: testy i analizy trwałości i jakości atramentów, czynności serwisowe, druk UV na materiałach rolowych, płaskich i gadżetach – pokaz możliwości. Warsztat aplikacji różnych rodzajów folii na różne podłoża, czynności serwisowe.

12 października - szkoła sitodruku

 • Sico Screen Inks - farby sitodrukowe (Belgia). Drukowanie na trudnych podłożach tekstylnych. Dodatki do farb. Jak przygotować farbę idealną do druku.
 • Mac Dermid Autotype - chemia do sitodruku (Wielka Brytania). Walka z „duchami”. Rozwiązywanie problemów z szablonami sitodrukowymi.
 • Poli Tape folie flex (Niemcy). Produkcja krótkich serii odzieży – kolorowe folie flex oraz folie flex do druku.
 • Warsztat praktyczny: druk na trudnych podłożach, usuwanie duchów, drukowanie i plotowanie flexów. Pokaz druku solwentowego i UV

Więcej informacji na stronie www.sico.pl oraz w oddziałach i u przedstawicieli handlowych SICO Polska.

W trakcie SPA będą prezentowane urządzenia: Mimaki (druk sublimacyjny, UV i solwentowy), Monti Antonio (kalander do sublimacji), Kala (laminatory) oraz Romanik (maszyny do sitodruku).

Plan dnia: 9-10 rejestracja uczestników, powitalna kawa. 10-13 pierwszy blok szkoleniowy. 13-14 Lunch. 14-16 drugi blok szkoleniowy, warsztaty praktyczne, pokazy. SPA odbywa się w Hotelu Witek www.hotelwitek.pl w Witkowej Chacie.

Poza prelekcjami i warsztatem praktycznym przygotowaliśmy dla Państwa kilka dodatkowych atrakcji, min.:

 • 10 października -  SICO Printing Cup wyścigi gokartowe o tytuł najszybszego drukarza w Polsce
 • 11 października – „Kraków By Night” – wycieczka po najciekawszych miejscach w Krakowie z atrakcjami.
 • dodatkowe prelekcje: zarządzanie produkcją i drukarnią – oprogramowanie wspomagające (firma branży IT), finansowanie zakupu urządzeń do drukarni – przedstawienie narzędzi (bank), sprawdzian wiedzy ogólnej o druku – sprawdź się!

Spotkania w ramach SICO Printing Academy objęte są patronatem medialnym Signs.pl.

Źródło: SICO Polska

www.sico.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Złoty Medal dla drukarki tekstylnej Mutoh Valuejet 1938TX
Mutoh ValueJet 1938 TX z atramentami polimerowymi UltraVision TX to kompletna technologia do druku bezpośredniego na tkaninach naturalnych, sztucznych i tapetach, która podczas targów RemaDays 2019 Złoty Medal "The Prize for Innovations".
Empik: nowa kampania, pozycjonowanie i magazyn online marki
Empik zaprezentował spot wprowadzający nowe pozycjonowanie marki. Jego esencją jest inspirowanie do życia pełnego pasji i realizacji wszystkich zainteresowań – od tych codziennych po te niezwykłe. Jednocześnie zmieniła się strona internetowa, na której oferta została wyraźnie podzielona wizualnie na wybrane obszary, aby ułatwić poruszanie się po różnych kategoriach Empiku....
Sławomir bohaterem kampanii reklamowej platformy Bancovo
Bancovo – platforma kredytowa online startuje z kampanią telewizyjną - której głównym bohaterem jest Sławomir Zapała – popularna gwiazda piosenki, aktor i showman. Strategię i kreację kampanii, przygotowała agencja Start Something.
Ricoh na Fespa 2019
Ricoh będzie jednym z wystawców na targach FESPA 2019. W swojej strefie (hala B4, stanowisko K31) firma zaprezentuje m.in. nowy ploter lateksowy Pro L5160, system do druku na tekstyliach Ri 6000 oraz system produkcyjny z piątą stacją na toner specjalny Pro C7200x.
Produkty Canon po raz 25. wyróżnione nagrodami If Design Award 2019
Aż dziewięć produktów Canon zostało nagrodzonych przez iF International Forum Design GmbH prestiżowymi wyróżnieniami iF Design Award 2019. Firma Canon już po raz 25. z rzędu znalazła się wśród laureatów iF Design Award. Cykliczne wyróżnienia dla produktów i technologii Canon sprawiają, że firma nie ustaje w wysiłkach tworzenia produktów, łączących w sobie korzyści...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764