logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Siła etykiety a marka lokalna – spotkanie online Konica Minolta i Avery Dennison

  PR 13.05.2021, przeczytano 387 razy
ilustracja

Polscy konsumenci coraz bardziej przywiązują wagę do czytania etykiet. Oprócz analizowania składów żywności czy zwracania uwagi na walory ekologiczne, coraz częściej podejmując zakupowe decyzje biorą pod uwagę lokalność produktów. Chętniej sięgają po te wytworzone w Polsce czy nawet w konkretnym regionie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sila-etykiety-a-marka-lokalna-%E2%80%93-spotkanie-online-konica-minolta-i-avery-dennison,391435,artykul.html

To, w jaki sposób etykieta komunikuje cechy produktu, ma kluczowe znaczenie. Prawie 75% przedstawicieli firm stwierdza, że etykieta jest ważnym elementem wizerunku marki i musi być spójna z jej identyfikacją wizualną. 70 % firm zgadza się z opinią, że etykieta wyróżnia produkt spośród innych podobnych – wynika z najnowszego raportu Konica Minolta i Avery Dennison.

Organizatorzy zapraszają na spotkanie online poświęcone potrzebom i potencjale lokalnych marek w zakresie druku etykiet. Zaprezentowane zostaną wyniki badań przeprowadzonych na przełomie stycznia i lutego 2021 r., zrealizowanych wśród 300 lokalnych producentów żywności, pogłębionych 20 wywiadami jakościowymi. Raport ukazuje kondycję rynku, trendy i możliwości w zakresie produkcji etykiet.

Najistotniejsze wnioski z badania zaprezentują:

  • Artur Olszewski – Senior Sales Representative, Avery Dennison,
  • Magdalena Raczyńska – Marketing Program Manager, Konica Minolta Business Solutions Polska,
  • Jarek Krasnodębski – Industrial Printing Key Account Manager, Konica Minolta Business Solutions Polska

Prowadzący opowiedzą m.in. o tym:

  • Jakie opakowania przeważają wśród przedsiębiorców?
  • Kto w firmach najczęściej odpowiada za projekt etykiety?
  • Co motywuje lokalnych wytwórców do wprowadzania innowacji i zmian w etykietach?
  • Kiedy i w jaki sposób drukarnia może wesprzeć lokalnych przedsiębiorców w zakresie etykiet?

Spotkanie odbędzie się 20 maja 2021 r. o godzinie 10.00

Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy zarejestrują się na wydarzenie TUTAJ.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale Youtube Konica Minolta, do którego link zostanie przesłany w odpowiedzi na rejestrację.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764