logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Siła przylegania, wzięta od gekona w marce CarnavalCal

  S 26.04.2023, przeczytano 717 razy
ilustracja

Folie „adhezyjne” to doskonałe rozwiązania dla aplikacji krótkookresowych, gdy chcesz uniknąć trudów związanych z materiałami samoprzylepnymi oraz gdy powierzchne do aplikacji są płaskie lub gładkie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sila-przylegania%2C-wzieta-od-gekona-w-marce-carnavalcal,399780,artykul.html

W ofercie Integart jest wiele rodzajów folii „adhezyjnych”, dzielimy je na:

  • elektrostatyczne (np. Yupo Static),
  • oparte na migracji plastyfikatorów (np. Poli Print Cling),
  • z warstwą silikonu (Neschen Gudy Window, CarnavalCal EasyCling),
  • mikrossawkami (Yupo Tako, CarnavalCal Octopus),
  • ssawkami (CarnavalCal GeckoToe).

Dziś przybliżamy niezwykle ciekawy produkt CarnavalCal Gecko Toe.

Skąd skojarzenia z gekonem?

Fenomen gekonów polega na ich zdolności do przylegania i wspinania się po powierzchniach. Gekony posiadają specjalne struktury („lamele” lub inaczej „przylgi”) na swoich stopach, które umożliwiają im przyleganie do różnego rodzaju powierzchni, w tym gładkich i pionowych. Lamelki te składają się z tysięcy mikroskopijnych, włóknistych nóżek, zwanych setami, które umożliwiają gekonom utrzymywanie się na powierzchniach dzięki siłom przylegania międzycząsteczkowego.

Dzięki temu gekony są w stanie poruszać się po powierzchniach w sposób, który dla innych zwierząt byłby niemożliwy. Potrafią chodzić po suficie, wspinają się po pionowych ścianach, a nawet biegną po wodzie. To sprawia, że gekony są interesującym obiektem badań dla naukowców i stanowią inspirację dla technologii, której celem jest naśladowanie zdolności gekonów do przylegania do powierzchni.

Na czym więc polega ta „sztuczka” w CarnavalCal?

W foliach CarnavalCal GeckoToe adhezja do podłoża uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu technologii naśladującej budowę palców gekona - spodnia warstwa folii posiada kształt widocznych przyssawek, które zapewniają przyczepność do płaskiej i gładkiej powierzchni. Folie można aplikować:

  • wewnątrz pomieszczeń,
  • na powierzchniach płaskich bez żadnych obłości, wklęsłości, przetłoczeń oraz struktur.

Folie CarnavalCal GeckoToe dedykowane są do aplikacji na wszystkich wcześniej wymienionych powierzchniach oraz mniej gładkich (zalecany test przyczepności).

 Folie „adhezyjne” CarnavalCal GeckoToe nie zawierają PCW i są przyjazne dla środowiska, w 100% nadają się do recyklingu. Pamiętaj! Przed aplikacją folii „adhezyjnych” należy również przygotować powierzchnię, czyli wyczyścić i odtłuścić miejsce aplikacji naklejki.

Źródło: Integart

www.integart.com.pl

S - Tekst sponsorowany opublikowany na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Czego nie robić w marketingu w dobie kryzysu
84% europejskich konsumentów martwi się rosnącymi kosztami życia. Ten powszechny niepokój wymaga od marek wrażliwości w komunikacji z klientami. 63% z nich chce, aby firmy, od których kupują, były bardziej świadome emocjonalnego i finansowego wpływu, jaki ma na nich kryzys związany z kosztami utrzymania. Tymczasem ponad połowa konsumentów otrzymuje od...
Jak wykorzystać SMS-y w małej gastronomii
Otwarcie nowego lokalu, potwierdzenie rezerwacji stolika czy promocja na lody - o tym wszystkim może poinformować klienta wiadomość SMS. To proste narzędzie daje świetne efekty, gdy trzeba szybko dotrzeć do odbiorcy z ważnym przekazem i zapewnić sobie jego lojalność w przyszłości. Może być również doskonałym wsparciem dla kampanii social media.
Angażujące działania marketingowe w mniejszych firmach i organizacjach
Jak budować świadomość marki w małej firmie lub organizacji? Jak przyciągnąć klientów i jak utrzymać ich lojalną bazę bez dużych budżetów reklamowych? Jak umiejętnie budować angażujące doświadczenia customer experience? Oto kilka porad i narzędzi od Mood Media, dla mniejszych przedsiębiorców.
Traffic Design: Jeleń, lis i królik w żłobku
Fasady nowo wybudowanych gdańskich żłobków to jeden z projektów promujących dobry dizajn w otoczeniu najmłodszych. Ilustracyjne metalografiki przedstawiające zwierzęta, które najmłodsi mogą spotkać podczas spacerów, zdobią i identyfikują placówki.
Raport „Challenger brands, którzy zmieniają świat”
Co sprawia, że niektóre polskie marki odnoszą sukces na rynku, rosnąc od niego szybciej i stają się prawdziwymi challenger brands? Jaki sekret kryje się za ich innowacyjnym podejściem i pozytywnym wpływem na otoczenie? Odpowiedzi na te i inne pytania prezentuje pierwszy w Polsce raport "Challenger brands, którzy zmieniają świat". Z realizację odpowiada...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764