logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Siła przyssawek zapożyczona od ośmiornicy – marka CarnavalCal - cz. 2.

  S 14.04.2023, przeczytano 873 razy
ilustracja

Folie „adhezyjne” to doskonałe rozwiązania dla aplikacji krótkookresowych, gdy chcesz uniknąć trudów związanych z materiałami samoprzylepnymi oraz gdy powierzchne do aplikacji są płaskie lub gładkie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sila-przyssawek-zapozyczona-od-osmiornicy-%E2%80%93-marka-carnavalcal---cz.-2.,399639,artykul.html

W ofercie Integart jest wiele rodzajów folii „adhezyjnych”

dzielimy je na:

  • elektrostatyczne (np. Yupo Static),
  • oparte na migracji plastyfikatorów (np. Poli Print Cling),
  • z warstwą silikonu (Neschen Gudy Window, CarnavalCal EasyCling),
  • mikrossawkami (Yupo Tako, CarnavalCal Octopus),
  • ssawkami (CarnavalCal GeckoToe).

Dziś przybliżamy niezwykle ciekawy produkt CarnavalCal Octopus.

Przyssawki ośmiornicy to niezwykle interesujący i skomplikowany mechanizm, który ma kilka ważnych właściwości. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

  • Przyssawki umożliwiają ośmiornicom przyczepianie się do różnych powierzchni. Przyssawki działają na zasadzie podciśnienia, co oznacza, że kiedy przyssa się do powierzchni, usuwa się powietrze z wnętrza przyssawki, tworząc podciśnienie, które trzyma ją na miejscu.

  • Przyssawki ośmiornicy są bardzo mocne. Każda z nich jest w stanie utrzymać ciężar równej masy ciała ośmiornicy, co umożliwia jej przemieszczanie się po powierzchniach, na których inne stworzenia nie byłyby w stanie utrzymać się.

  • Przyssawki ośmiornicy są bardzo elastyczne i umożliwiają ośmiornicom zmianę kształtu swojego ciała. Dzięki temu ośmiornice mogą przyczepiać się do nieregularnych powierzchni i przemieszczać się po nich, a także ukrywać się przed drapieżnikami.

  • Przyssawki ośmiornicy są bardzo czułe na dotyk i umożliwiają im odczuwanie tekstury i konsystencji powierzchni, do których się przyczepiają.

Czy te cztery niezwykłe mechanizmy można odnaleźć we właściwościach folii adhezyjnych? 

Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie prezentując folię CarnavalCal Octopus.

Folia jest folią z polipropylenu, występuje w wersji białej matowej w podstawowej formie. Dodatkowo występuje rozwiązanie Cover z szarym klejem – dzięki któremu można przykryć nieaktualne formy reklamy. Przy zastosowaniu tej folii adhezja do podłoża uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu mikroprzyssawek - spodnia warstwa folii jest warstwą niewidocznych mikroprzyssawek, które zapewniają przyczepność do płaskiej i gładkiej powierzchni.

Folie CarnavalCal Octopus dedykowane są do aplikacji na powierzchniach szklanych i innych bardzo gładkich takich jak: lakierowany metal i tworzywo sztuczne, płyty meblowe, powlekany papier, itd. Są jednymi z nielicznych, z tej grupy podłoży, o szerszym wachlarzu zastosowań. Charakteryzują się wysoką stabilnością wymiarową i minimalnym skurczem.

Ponadto CarnavalCal Octopus jest folią repozycjonowalną, do wielokrotnego użytku. Jej łatwy i szybki montaż (bez pęcherzyków) oraz demontaż nawet przez początkujących aplikatorów sprawia, że cieszy się ona powodzeniem tam, gdzie mają miejsce krótkookresowe rozwiązania.

Folia CarnavalCal Octopus nie niszczy powierzchni oraz nie pozostawia śladu po zakończeniu okresu ekspozycji. Nie zawiera PCW, jest przyjazna dla środowiska, w 100% nadaje się do recyklingu.

Źródło: Integart

www.integart.com.pl

S - Tekst sponsorowany opublikowany na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Budowanie lojalności konsumentów już od wieków jest jednym z filarów strategii sprzedażowych. Najwcześniejszą znaną formą programu lojalnościowego była miedziana moneta, którą już w XVIII wieku kupcy wręczali swoim najwierniejszym klientom. Dziś u podstaw tych programów leżą skomplikowane systemy wykorzystujące analizę danych i uczenie...
DWIE TWARZE HP Latex - oblicze wielkiego formatu
Istnieje technologia, która idealnie łączy RÓŻNE POTRZEBY klientów. W nowej kampanii DWIE TWARZE HP LATEX każdy zainteresowany Klient będzie mógł dogłębnie poznać różnice i korzyści, potencjał oraz koszty produkcyjne urządzeń 3 i 4 generacji HP. A wszystko to w przededniu ogłoszenia PREMIERY 2023.
Sztuczna inteligencja pewnym krokiem weszła w XXI wiek i zmieniła zasady gry w wielu dziedzinach życia. Także w marketingu. Prowadzone w ostatnich latach badania naukowe zgłębiły wpływ narzędzi AI na marketing lojalnościowy. Wnioski są jednoznaczne – sztuczna inteligencja może go całkowicie odmienić. W jaki sposób?
Nie lekceważ bezpieczeństwa drukarek – szczególnie przy rosnącej popularności „hybrydy”
Praca hybrydowa wymaga zapewnienia bezpieczeństwa przetwarzanym cyfrowym zasobom organizacji. Wykonując obowiązki służbowe zdalnie – pracownicy często korzystają z własnych urządzeń, co znacznie zwiększa ryzyko nieuprawnionego dostępu do poufnych informacji. Warto zauważyć, że świadomość zagrożenia jest coraz większa w przypadku korzystania z laptopów, czy...
Wpływ ekspozytorów reklamowych na handel detaliczny
Współczesne punkty sprzedaży muszą stawić czoła dynamicznie rosnącej konkurencji i coraz bardziej wymagającym klientom. W obliczu tych wyzwań, budowanie trwałego wizerunku marki oraz tworzenie pozytywnych doświadczeń zakupowych stało się kluczowym elementem osiągania sukcesu na rynku.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764