logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Siła wyrazu. Dobra nazwa dla firmy

  PR 27.05.2014, przeczytano 2176 razy

Wymyślanie nazwy dla nowej firmy to jeden z pozornie najprzyjemniejszych elementów procesu jej tworzenia. Tymczasem sprawa ta spędza sen z powiek wielu startującym przedsiębiorcom. Rola nazwy jest bowiem ogromna, a stworzenie czegoś co „pomoże robić biznes” wcale nie jest proste.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sila-wyrazu.-dobra-nazwa-dla-firmy,21742,artykul.html

Minęły już czasy, gdy przedsiębiorcy wychodzili z założenia, że nazwę firmy najlepiej stworzyć zestawiając własne imię lub nazwisko i dołączyć „ex” lub inne obcobrzmiące zakończenie. Konstrukty tego rodzaju są po prostu nieatrakcyjne i niewiele mówią o firmie. Oczywiście nie wyklucza się używania nazwiska w nazwie, ale pod warunkiem, że dobrze brzmi, a taka forma pasuje do danej branży. Nazwa powinna bowiem przyciągać i zapisywać się w pamięci, a do tego pozytywnie i właściwie się kojarzyć. Co istotne, nazwy mają znaczenie literalne, ale także emocjonalne. Mogą więc budzić emocje pozytywne, neutralne, bądź negatywne. Najlepiej, gdy nasza nazwa znajdzie się w pierwszej z grup. Dobrze jest też, gdy nazwa mówi coś o firmie lub branży, nie jest to jednak konieczne.

Internet

To co na pewno powinniśmy uwzględnić wymyślając nazwę to dostępność domeny. Warto najpierw to sprawdzić i jak najszybciej zarezerwować interesującą nas domenę. To przecież właśnie w internecie będzie szukać naszej firmy wielu potencjalnych konsumentów. To także to medium umożliwia skuteczną i efektywną reklamę, w która warto zainwestować. Nasza strona będzie stanowić naszą wizytówkę. Warto więc, by domena naszej strony internetowej była zgodna z naszą nazwą.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w odniesieniu do nazwy polega na jej zarejestrowaniu jako słownego znaku towarowego. O tym, czy daną nazwę można zarejestrować decyduje urząd patentowy. Przede wszystkim musi się ona różnić o tych już istniejących. W prawdzie bez ochrony patentowej może na rynku funkcjonować kilka firm oferujących podobne produkty, noszących tę sama nazwę, jednak posiadanie wyłączności na stosowanie danej nazwy stanowi broń w starciu z nieuczciwą konkurencją.

Podobieństwo nazwy do innej, znanej powszechnie i funkcjonującej na rynku, stanowić może właśnie działanie z obszaru nieuczciwej konkurencji i skutkować ograniczeniami albo nawet zakazami w odniesieniu do działalności firmy – komentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Management Board Assistant GRUPA 365 NET.

Źródło: GRUPA 365 NET

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Slodkie: Produkcja czekolady vs. CSR
Z roku na rok rośnie świadomość na temat pilnej potrzeby ochrony środowiska i konieczności walki ze zmianami klimatycznymi. Coraz więcej firm podejmuje aktywne działania w tym kierunku – zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Znani producenci słodyczy, jak SLODKIE, podnoszą poprzeczkę dla całej branży, kierując się wartościami zrównoważonego...
Rozliczenia abonamentowe królują w branży SEO
Ponad połowa agencji i freelancerów zajmujących się SEO oferuje tylko jeden model rozliczeniowy za wykonaną pracę – tak wynika z międzynarodowej ankiety przeprowadzonej w 2024 roku przez Ahrefs [1] . Największą popularnością cieszy się miesięczny abonament – opcję tę wskazało aż 78 proc....
SparkyB: viralowa autentyczność marek
Marki stały się naszym towarzyszem życia, przyjacielem, wsparciem w propagowaniu różnych idei. Tworzą społeczności, które są najważniejszym kanałem komunikacji z odbiorcą. Z badań wynika, że 91% osób wierzy w siłę społeczności, a 70% konsumentów twierdzi, że lepiej odbiera markę, gdy jej pracownicy są aktywni w mediach...
Google zablokował 5,5 miliarda reklam. Scamem karmi nas AI
Treści o charakterze seksualnym, promocja broni czy nielegalny hazard, prezentowane często przez deepfejki na podobieństwo znanych osób. To m.in. takie reklamy są na celowniku Google, który na swojej platformie zablokował aż 5,5 miliarda reklam. Pod bacznym okiem korporacji z Doliny Krzemowej są też wybory – zarówno w Polsce jak i te uznawane za najważniejsze, czyli w USA.
Panasonic: projekcja immersyjna i trendy w technologii wizualnej
Chad Kunimoto z Panasonic Connect wyjaśnia, w jaki sposób innowacje w dziedzinie technologii obrazu przyczyniają się do zwiększenia interakcji i zainteresowania wśród odwiedzających różnorodne atrakcje na całym świecie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764