logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej

  PR 25.11.2022, przeczytano 356 razy
ilustracjastrzałka

Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sinajet-0604mt-w-poligrafii-malopolskiej,398133,artykul.html

Poligrafia Małopolska powstała w 1999 roku i zajmuje się poligrafią, reklamą oraz produkcją upominków papierniczych. Główne kierunki produkcji to obecnie etykiety, opakowania ozdobne oraz galanteria papiernicza, a także produkty dla edukacji. Firma specjalizuje się w cyfrowym druku czarno-białym oraz kolorowym, posiada również grawerowanie laserowe.

- Rosnąca ilość małych nakładów wymagających precyzyjnego wykonania różnych kształtów oraz niskonakładowa produkcja opakowań wymusiły na nas poszukanie rozwiązania usprawniającego ich wykonanie. Stąd pomysł poszerzenia naszych możliwości o stołowy ploter tnący – mówi Pan Łukasz Gocek właściciel drukarni. - Dzięki zastosowaniu plotera tnącego Sinajet produkujemy ponadto kartki, różnego rodzaju ozdoby jak i etykiety. Istotnym faktem jest też brak konieczności przygotowania wykrojników co umożliwia wykonywanie również niewielkich nakładów. Posiadamy u siebie laser ale nie zawsze jest to najodpowiedniejsze rozwiązanie i zastosowanie plotera tnącego dało nam pełną elastyczność – dodaje.

- Testowaliśmy inne podobne rozwiązania ale finalnie propozycja Grafmasz najbardziej przypadła nam do gustu. Ploter posiada możliwość rozbudowy o różne narzędzia, w tym do cięcia materiałów o grubości aż 10mm, dzięki temu okazał się być najbardziej zróżnicowanym z dostępnych na rynku. Istotny był też dla nas format urządzenia i jego niewielkie gabaryty. Nie ukrywam też że do decyzji przekonał nas stosunek parametrów do ceny i rekomendacje innych użytkowników tego urządzenia. Jesteśmy zadowoleni ze sprawnego wdrożenia oraz szybkiej i fachowej pomocy technicznej serwisu Grafmasz, w tym pomocy  zdalnej co pozwala nam skupić się na swoich obowiązkach – mówi Pan Łukasz.

Ploter tnący 0604 MT to zautomatyzowane urządzenie wyposażone w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się idealnie pod nacinanie papieru/folii samoprzylepnej oraz cięcie materiału do grubości 2 mm jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w narzędzie z nożem oscylacyjnym pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm, nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1500 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja sprawia, że stabilność i dokładność pracy plotera nie ustępuje ploterom renomowanych światowych firm.

Źródło: Grafmasz

www.grafmasz.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso odnotowje najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co – bez uwzględniania...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764