logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Skąpiec.pl rośnie najszybciej – blisko 40 proc. wzrost użytkowników w ciągu roku

  PR 19.05.2020, przeczytano 287 razy

Według badań Gemius/PBI z kwietnia br., porówywarka cen Skąpiec.pl zgromadziła 3,25 mln realnych użytkowników w porównaniu do 2,37 mln RU w roku ubiegłym. Stanowi to wzrost o 37 proc. rok do roku, co plasuje Skąpiec.pl na pierwszym miejscu wśród porównywarek cen w Polsce, jeśli chodzi o dynamikę wzrostu liczby użytkowników odwiedzających serwis. W kwietniu br. Skąpiec.pl odnotował 6,7 mln sesji w stosunku do 3,9 mln w roku ubiegłym, co oznacza 72-proc. wzrost rok do roku (Google Analytics, IV’19-IV’20).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/skapiec.pl-rosnie-najszybciej-%E2%80%93-blisko-40-proc.-wzrost-uzytkownikow-w-ciagu-roku,387079,artykul.html

Kwiecień jest dla Skąpiec.pl rekordowym miesiącem. Skąpiec.pl, należący do Ringier Axel Springer Polska, miesięcznie odwiedza 3,25 mln realnych użytkowników (Gemius/PBI, kwiecień br.). W tym samym miesiącu w roku ubiegłym, serwis notował 2,37 mln RU, co oznacza 37-proc. wzrost liczby realnych użytkowników w porównaniu do kwietnia 2019 r. Jest to najlepszy wynik wśród porównywarek w Polsce. Na kolejnych miejscach znajdują się okazje.info z 29-proc. wzrostu RU, taniomania.pl z 16-proc. wzrostu RU oraz ceneo.pl z 10-proc. wzrostu RU rok do roku.

– Skąpiec przez ostatni rok wykonał ogrom pracy, który jak pokazują powyższe wzrosty, docenili nasi klienci i użytkownicy. Szczególnie cieszą nas wzrosty liczby nowych użytkowników wynikające z ruchu organicznego oraz direct. Świadczą one o tym, że internauci częściej w intencjonalny sposób wybierają korzystanie właśnie z naszej porównywarki i rozwiązań, jakie proponujemy. Ważny aspektem jest dla nas także wzrost liczby przekierowań, jakie kierujemy do naszych klientów – mówi Tomasz Świta, business owner Skąpiec.pl

Serwis Skąpiec.pl to druga co do wielkości porównywarka cen i jedna z pierwszych, które powstały na polskim rynku. To również pierwsza porównywarka, która nawiązała bezpośrednią współpracę z InPost – przy ofertach poszczególnych dostawców pojawiły się oznaczenia, które pozwalają na sprawne odnalezienie sklepów internetowych oferujących bezkontaktową dostawę do Paczkomatów.

Serwis jest obecny na polskim rynku od ponad 16 lat. Skąpiec.pl to 6 milionów produktów, zintegrowanych z ponad 13 tysiącami e-sklepów. Od 2019 r. stanowi również część kompleksowego rozwiązania dla e-biznesu – Moneteasy. Rok od pojawienia się platformy na rynku, Moneteasy nawiązała partnerstwa z ponad 500 nowymi sklepami internetowymi i odnotowała 30-proc. wzrost przekierowań.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Niemniej, po zmianach, przeglądanie, zwłaszcza, gdy dodajemy różne parametry, jest katorgą.

Najnowsze w tym dziale

Dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Maciej Petruczenko znalazł się w trzyosobowym gronie nominowanych do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego. W konkursie magazynu „Press” nominowani zostali także: Tomasz Ćwiąkała (Canal+ Sport) i Radosław Leniarski („Gazeta Wyborcza”).
Wyniki badania Mediapanel za listopad 2020
Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu, realizowanego od października według nowej, ulepszonej metodologii: rankingi wydawców i witryn internetowych oraz audytowanych aplikacji.
Przegladsportowy.pl dołącza do grona płatnych subskrypcji cyfrowych oferowanych przez Ringier Axel Springer Polska.  3 grudnia w serwisie pojawiły się pierwsze artykuły dostępne wyłącznie dla subskrybentów usługi. To kolejny, obok Newsweek.pl, Forbes.pl, Fakt24.pl, Autoświat.pl oraz Komputerswiat.pl, serwis Ringier Axel Springer Polska z ofertą treści płatnych.
„Nieobecni są wśród nas” - poruszająca kampania Playera i fundacji Itaka
W mediach społecznościowych TVN Grupa Discovery zadebiutowały trzy spoty wideo w ramach pierwszej odsłony akcji "Nieobecni są wśród nas". Partnerem kampanii jest fundacja ITAKA.
Rozdział Digital jest 10. i ostatnią publikacją w ramach Białej Księgi Branży i Dialogu Branżowego. Zawiera usystematyzowane standardy przetargowe i współpracy, ukształtowane w toku Dialogu przez przedstawicieli Reklamodawców i Agencji. Celem Dialogu i Białej Księgi jest edukacja i popularyzacja dobrych praktyk, które mają istotne znaczenie dla sektora...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764