logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Skrócenie czasu realizacji zamówienia dzięki technologii cięcia laserowego

  PR 06.07.2021, przeczytano 1187 razy
ilustracja

Klienci nie lubią czekać. A rozwój handlu elektronicznego sprawia, że konsumenci z każdym dniem stają się coraz bardziej wymagający. Czas realizacji zamówień jest coraz krótszy. Ludzie chcą szybkiej obsługi i chcą szybkiego rozwiązania ich problemu. Dotyczy to również nabywców przemysłowych. Wyzwaniem jest połączenie każdego etapu procesu i utrzymanie elastyczności w przypadku pilnych zamówień. Dlatego warto zapewnić, że klienci otrzymują to, czego chcą we właściwym czasie. W związku z tym dotrzymywanie coraz krótszych terminów realizacji stało się istotnym celem w dzisiejszych procesach produkcyjnych. Technologia cięcia laserowego może przyczynić się do skrócenia czasu dostawy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/skrocenie-czasu-realizacji-zamowienia-dzieki-technologii-ciecia-laserowego,392180,artykul.html

Efekt skrócenia czasu realizacji zamówienia

Dla producentów, konsekwencje wydłużonego czasu realizacji zamówienia mogą wykraczać poza zwykłą irytację. Może to w końcu kosztować  daną firmę pieniądze, a także istnieje ryzyko utraty klientów. Co więcej, stawką jest reputacja firmy. Szybkość wprowadzania produktów na rynek zmieniła się z często zadawanego pytania w nowy standard. To proste – jeśli nie uda się zapewnić krótkich terminów, wygra konkurencja.

Tak więc, efekt skrócenia czasu realizacji jest znaczący. Na szczęście istnieją pewne kroki w procesie drukowania i cięcia, które pomagają zminimalizować czas oczekiwania. Zmiana zaczyna się od analizy procesu produkcyjnego. Pozwala to firmie na szybkie zlokalizowanie błędów i nieefektywności.

Jak technologia cięcia laserowego skraca czas realizacji zamówienia

Dzięki technologii cięcia laserowego można znacznie przyspieszyć proces produkcyjny. Oczywiście to, w jakim stopniu technologia ta może skrócić czas realizacji zamówień, zależy od tego, w jakim punkcie znajduje się obecnie dana firma. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że  w pełni zmodernizowane przedsiębiorstwo korzysta już z technologii cięcia laserowego. Analiza podpowie natomiast, jakie obszary można jeszcze poprawić.

W celu usprawnienia procesu cięcia firma Summa poleca plotery laserowe z opcją automatyzacji. Podczas cięcia całych rolek materiały wymagają minimalnej interwencji operatora. Jedynie procesy w pobliżu maszyny mogą być dodatkowo nadzorowane. Obróbka laserowa wymaga nadzoru w celu uniknięcia pożaru.

Plotery laserowe Summa posiadają najnowocześniejszy system kamer, który szybko skanuje materiał i rozpoznaje wszelkie deformacje na miejscu, aby automatycznie skompensować je w wektorze cięcia. Oszczędza to czas i gwarantuje dokładność.

Z kolei dołączony do zestawu podajnik materiału (silnikowy odwijak) ma opcję wykrywania krawędzi i pozwala uniknąć zniekształceń tkaniny podczas cięcia. Odpręża materiał i zapewnia stały i prosty posuw. Przy tym zachowuje dokładność, nawet przy bardzo dużych prędkościach.

Wielkoformatowy ploter laserowy L3214 jest szybki nie bez powodu. Jest bowiem wyposażony w unikalną technologię cięcia laserowego, zwaną koncepcją „on-the-fly” (cięcie w locie). Skanowanie projektu, automatyczne tworzenie projektu cięcia i cięcie, gdy skanowana jest kolejna część. W ten sposób urządzenie L3214 zwielokrotnia produktywność każdego innego rozwiązania do cięcia dostępnego na rynku. Duże przyspieszenie lasera jest możliwe dzięki lekkiej głowicy, w której umieszczona jest wiązka laserowa.

Źródło: Integart Sp. z o.o.

www.dobreplotery.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wystawa się nie odbędzie: 13 murali od Traffic Design
Na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zespół Traffic Design wziął na warsztat wybrane dzieła sztuki, które zaginęły bądź zostały skradzione w wyniku działań wojennych. Seria 13 murali, z których jeden znajduje się w Gdańsku Wrzeszczu a 12 tworzy galerię na Węźle Pokoju w Gdyni, to przegląd obrazów i grafik, które...
Letnie eventy firmowe z pomocą reklamowych słodyczy
Lato to idealny czas na organizację firmowych eventów na świeżym powietrzu. Warto wykorzystać plenerowe możliwości, by zaskoczyć pracowników oraz partnerów biznesowych spotkaniem w innej formie. Piknik, firmowy brunch lub szkolenie w ogrodzie? Planowanie takich wydarzeń wymaga uwzględnienia kilku kluczowych elementów, które zagwarantują sukces i...
Wirtualna Rzeczywistość: przełomowa technologia zmieniająca rynek
Wirtualna Rzeczywistość (VR) to zaawansowana technologia tworząca sztuczny obraz rzeczywistości za pomocą odpowiedniego oprogramowania i sprzętu. W ostatnich latach VR zyskała na znaczeniu, stając się kluczowym elementem zarówno w rozrywce, jak i w zastosowaniach profesjonalnych.
Gigantyczna parówka, strzelająca konfetti, filmy na bilbordach. Tylko w Ameryce?
Amerykanie już to robią. Czy polskie miasta też mogą stać się galeriami sztuki? Olbrzymi hot dog stanął na jednej z najsłynniejszych ulic Nowego Jorku. Wprawia w osłupienie, jak każde tak zaskakujące dzieło sztuki. Sęk w tym, że to nie tylko dzieło sztuki. To także reklama. 
Pieniądze lubią… sport. Sponsorzy chcą się ogrzać w blasku gwiazd
Sport to nie tylko wielkie emocje i rywalizacja. To też ogromne pieniądze. Największe światowe organizacje i kluby obracają wielomilionowymi budżetami, a majątki topowych zawodników liczone są już nie w milionach, a miliardach dolarów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764