logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Skrócenie czasu realizacji zamówienia dzięki technologii cięcia laserowego

  PR 06.07.2021, przeczytano 717 razy
ilustracja

Klienci nie lubią czekać. A rozwój handlu elektronicznego sprawia, że konsumenci z każdym dniem stają się coraz bardziej wymagający. Czas realizacji zamówień jest coraz krótszy. Ludzie chcą szybkiej obsługi i chcą szybkiego rozwiązania ich problemu. Dotyczy to również nabywców przemysłowych. Wyzwaniem jest połączenie każdego etapu procesu i utrzymanie elastyczności w przypadku pilnych zamówień. Dlatego warto zapewnić, że klienci otrzymują to, czego chcą we właściwym czasie. W związku z tym dotrzymywanie coraz krótszych terminów realizacji stało się istotnym celem w dzisiejszych procesach produkcyjnych. Technologia cięcia laserowego może przyczynić się do skrócenia czasu dostawy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/skrocenie-czasu-realizacji-zamowienia-dzieki-technologii-ciecia-laserowego,392180,artykul.html

Efekt skrócenia czasu realizacji zamówienia

Dla producentów, konsekwencje wydłużonego czasu realizacji zamówienia mogą wykraczać poza zwykłą irytację. Może to w końcu kosztować  daną firmę pieniądze, a także istnieje ryzyko utraty klientów. Co więcej, stawką jest reputacja firmy. Szybkość wprowadzania produktów na rynek zmieniła się z często zadawanego pytania w nowy standard. To proste – jeśli nie uda się zapewnić krótkich terminów, wygra konkurencja.

Tak więc, efekt skrócenia czasu realizacji jest znaczący. Na szczęście istnieją pewne kroki w procesie drukowania i cięcia, które pomagają zminimalizować czas oczekiwania. Zmiana zaczyna się od analizy procesu produkcyjnego. Pozwala to firmie na szybkie zlokalizowanie błędów i nieefektywności.

Jak technologia cięcia laserowego skraca czas realizacji zamówienia

Dzięki technologii cięcia laserowego można znacznie przyspieszyć proces produkcyjny. Oczywiście to, w jakim stopniu technologia ta może skrócić czas realizacji zamówień, zależy od tego, w jakim punkcie znajduje się obecnie dana firma. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że  w pełni zmodernizowane przedsiębiorstwo korzysta już z technologii cięcia laserowego. Analiza podpowie natomiast, jakie obszary można jeszcze poprawić.

W celu usprawnienia procesu cięcia firma Summa poleca plotery laserowe z opcją automatyzacji. Podczas cięcia całych rolek materiały wymagają minimalnej interwencji operatora. Jedynie procesy w pobliżu maszyny mogą być dodatkowo nadzorowane. Obróbka laserowa wymaga nadzoru w celu uniknięcia pożaru.

Plotery laserowe Summa posiadają najnowocześniejszy system kamer, który szybko skanuje materiał i rozpoznaje wszelkie deformacje na miejscu, aby automatycznie skompensować je w wektorze cięcia. Oszczędza to czas i gwarantuje dokładność.

Z kolei dołączony do zestawu podajnik materiału (silnikowy odwijak) ma opcję wykrywania krawędzi i pozwala uniknąć zniekształceń tkaniny podczas cięcia. Odpręża materiał i zapewnia stały i prosty posuw. Przy tym zachowuje dokładność, nawet przy bardzo dużych prędkościach.

Wielkoformatowy ploter laserowy L3214 jest szybki nie bez powodu. Jest bowiem wyposażony w unikalną technologię cięcia laserowego, zwaną koncepcją „on-the-fly” (cięcie w locie). Skanowanie projektu, automatyczne tworzenie projektu cięcia i cięcie, gdy skanowana jest kolejna część. W ten sposób urządzenie L3214 zwielokrotnia produktywność każdego innego rozwiązania do cięcia dostępnego na rynku. Duże przyspieszenie lasera jest możliwe dzięki lekkiej głowicy, w której umieszczona jest wiązka laserowa.

Źródło: Integart Sp. z o.o.

www.dobreplotery.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Siedziba firmy Bayer po udanej modernizacji
Międzynarodowa firma Bayer, działająca w obszarach ochrony zdrowia i produkcji żywności, zdecydowała się na zmodernizowanie swojej warszawskiej siedziby przy Al. Jerozolimskich. Decyzja podyktowana była potrzebą zwiększenia komfortu obecnych pracowników, jak i atrakcyjności biura dla nowych talentów – a wszystko zgodnie z założeniami zrównoważonego...
4 najcięższe grzechy UX
UX to coś więcej niż dobrze rozmieszczone przyciski i odpowiednio skonstruowana nawigacja. Każdy ambitny projektant będzie dążył nie tylko do stworzenia dobrze wyglądającego UI, ale do produktu, który przy całej swojej atrakcyjności wizualnej, w kilku krokach doprowadzi użytkownika do celu. Dlaczego więc niektóre popularne aplikacje nie do końca dbają o...
PR skrojony na miarę - jak odnieść sukces w branży fashion
Jej wartość w ujęciu globalnym to, bazując na danych z 2022 rok, ponad 1,7 biliona dolarów. W samej zaś Polsce generuje pond 40 miliardów złotych obrotu rocznie. Moda, bo oczywiście o niej mowa, stanowi nieodłączny element życia społecznego i ważną część gospodarki. Praca nad wizerunkiem każdej marki, a szczególnie odzieżowej, wymaga czasu, zaangażowania...
Czy e-commerce może być EKO?
Przedsiębiorcy skupieni wokół handlu internetowego oraz logistyki e-commerce już od dłuższego czasu stawiają na nowoczesne rozwiązania, które mają uczynić proces doręczania przesyłek mniej szkodliwym dla planety. Opakowania dostosowane gabarytowo do zawartości czy wykorzystanie materiałów z recyklingu stały się w branży standardem, a na rynku wciąż...
Domena publiczna – jedyna taka baza bezpłatnych zasobów do bezpiecznego i swobodnego wykorzystywania
Z początkiem każdego nowego roku do domeny publicznej trafiają tysiące zdjęć, obrazów, książek, muzyki, filmów. 1 stycznia to bowiem Dzień Domeny Publicznej, w którym do domeny publicznej przechodzą utwory, które zostały stworzone przez twórców zmarłych 70 lat temu. W praktyce oznacza to,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764