logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Śląska Rzecz: Laureaci 13. edycji Konkursu w Galerii Signs.pl

   13.07.2018, przeczytano 2016 razy
strzałkistrzałka
NAGRODA FUNDUSZU GÓRNOŚLĄSKIEGO (KATEGORIA: PRODUKT) Maciej Patrzałek, Wojciech Gaweł i Krzysztof Górecki (SONDA SYS) oraz Michał Latko (SOKKA)

- Po co w komu wzornictwo? Po co w ogóle brać udział w konkursie? Ponieważ nagrody i nominacje to potwierdzenie najwyższej jakości, a także certyfikat dbałości o ludzi – widzów, klientów, mieszkańców… – zauważyła Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn, w którym po raz 13. wręczono nagrody w konkursie „Śląska Rzecz”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/slaska-rzecz%3A-laureaci-13.-edycji-konkursu-w-galerii-signs.pl,37248,artykul.html

W kategorii produkt zwyciężyło łóżko młodzieżowe na oddziały szpitalne Teddy Bed wyprodukowane przez spółkę Formed Pro z Łodygowic. – Sukces tego projektu opiera się na dobrej współpracy – podkreślała projektantka Jadwiga Tynor, która pracowała razem z konstruktorem inż. Dominikiem Dyrlagą. – Autorzy tego projektu udowodnili, że firma stawiająca na współpracę jest skazana na sukces – potwierdziła Agnieszka Krzyżowska, Pełnomocnik Zarządu ds. Rozwoju w spółce Formed Pro.

Nagroda w kategorii grafika użytkowa trafiła do Matyldy Sałajewskiej autorki książki kucharskiej „Śląskie od kuchni” wydanej przez Województwo Śląskie. – Przy pracy nad tym projektem towarzyszyły mi trzy hasła: turystycznie, smacznie, praktycznie. To miał być atrakcyjny gadżet, ale przed wszystkim także praktyczna rzecz. Zachęcam do gotowania – podsumowała Matylda Sałajewska.

Jury postanowiło nie przyznawać nagrody głównej w kategorii usługa. Nagrodą Specjalną wyróżniono spółki Fulco System z Gliwic i Netizens z Katowic, które wdrożyły wspólnie SmogOrFog – miernik jakości powietrza z wyświetlaczem oraz aplikacją mobilną, zaprojektowany przez Łukasza Siódmoka i Andrzeja Pytlika. – To wyróżnienie dla tych, którzy próbują zmienić jakość powietrza na Śląsku i w Polsce. Życzę nam wszystkim, żeby za jakiś czas „Śląską Rzeczą” było czyste powietrze – mówił Łukasz Siódmok, odbierając wyróżnienie.

Tegoroczna edycja przyniosła także kilka dodatkowych nagród. Nagrodę Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (w kategorii grafiki użytkowej) otrzymali: Teatr Mały Tychy oraz Marta Gawin za rebranding Systemu Identyfikacji Wizualnej Teatru Małego Tychy oraz podległych mu: Pasażu Kultury Andromeda i Miejskiej Galerii Obok. – Ten system naprawdę działa. Udaje nam się lepiej komunikować z publicznością – przyznała Dorota Pociask-Frącek, dyrektor Teatru Małego Tychy.

Nagroda Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych (w kategorii produkt) trafiła do Tomasza Augustyniaka i bielskiej spółki Marbet za kolekcję paneli akustycznych GROOVE. – Nasz produkt to efekt rozmyślań na temat potrzeb ludzi, ale i trendów. Ekologiczne panele powstają z butelek PET – nic się nie marnuje – mówiła Katarzyna Banet, product manager w firmie Marbet.

Nagroda Funduszu Górnośląskiego (w kategorii produkt) przypadła spółce Sonda Sys z Ogrodzieńca za Sondę SYS 01, czyli przemysłową drukarkę (drukarka 3D) do wytwarzania technologią przyrostową z wykorzystaniem sproszkowanych poliamidów (SLS). Zaprojektowali ją: Macieja Patrzałek, Wojciecha Gaweł i Krzysztof Górecki (Sonda Sys) oraz Michał Latko (Sokka). – To projekt całego zespołu, któremu udało się zrobić jedyne w Europie tego typu urządzenie z dwiema komorami roboczymi przez co jest bardziej ekonomiczne – podkreślał Maciej Patrzałek.

Nagrodą Zamku Cieszyn wyróżniono Musicon – projekt Kamila Laszuka, Jakuba Kozika i Idy Laszuk, który wdrożyła spółka M z Ustronia. – Właśnie 30 sztuk Musiconu trafiło do przedszkoli w Polsce i na świecie. Mam nadzieję, że niedługo także na Śląsku będą na nim grały dzieci – przyznał Kamil Laszuk.

Trzynasty konkurs jawi się jako milowy krok, który być może zostanie zapamiętany jako przekroczenie Rubikonu dzielącego dwa światy – świat wytwórców powielających schematy i tych którzy współtworzą przyszłość. Tych, którzy nie tylko produkują i budują swoje bogactwo na pracy, ale tych którzy poprzez pracę tworzą kulturę. Uczestnikom – projektantom i wytwórcom, organizatorom, a przede wszystkim laureatom gratuluję – jesteście twórcami lepszej codzienności” – napisała w liście do organizatorów i uczestników konkursu prof. Czesława Frejlich, przewodnicząca jury.

Źródło: Zamek Cieszyn

www.zamekcieszyn.pl

Galeria: Ślaska Rzecz 2018

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja eventowa El Padre już po raz czwarty zdobyła tytuł Agencji Roku w konkursie organizowanym przez Meeting Planner. Z uroczystej gali rozdania nagród zespół wrócił również ze statuetką w kategorii Kongres.
Transform Awards: 5 londyńskich statuetek dla Touchideas
Agencja Touchideas zdobyła aż pięć statuetek podczas jubileuszowej XV edycji międzynarodowego konkursu Transform Awards 2024, który zakończył się właśnie w Londynie.
Zwycięzcy Sony World Photography Awards 2024
Podczas uroczystej gali w Londynie World Photography Organisation ogłosiła zwycięzców klasyfikacji generalnej konkursu Sony World Photography Awards 2024. Odbywająca się już po raz 17. ceremonia wręczenia nagród jest ważnym corocznym wydarzeniem, które ma na celu wyróżnienie najlepszych fotografów i zaprezentowanie zdjęć i historii, które w...
Trzy nominacje i nagroda Sabre Awards EMEA 2024 dla Publicon
17 kwietnia w Londynie rozdano nagrody Sabre Awards EMEA 2024 dla najbardziej nowatorskich projektów branży PR i komunikacji. Agencja Publicon Services otrzymała aż trzy nominacje – najwięcej z Polski. Jury wyróżniło dwa projekty sponsoringowe: kampanię „Łączy nas najlepszy skład” realizowaną wspólnie z PZPN i Jeronimo Martins oraz roczny raport sponsoringowy dla Grupy...
Kierunek świętuje Dzień Kreatywności
Agencja reklamowa Kierunek Kreatywny świętując Międzynardowy Dzień Kreatywności 21 kwietnia, przygotowała na swoich social media mini konkurs, w którym do wygrania są plakaty przygotowane we współpracy z krakowską artystką MAD MOJO.  
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764