logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Śląska Rzecz: Laureaci 13. edycji Konkursu w Galerii Signs.pl

   13.07.2018, przeczytano 1097 razy
strzałkistrzałka
NAGRODA STGU (KATEGORIA: GRAFIKA UŻYTKOWA) Marta Gawin
ZOBACZ GALERIĘ

- Po co w komu wzornictwo? Po co w ogóle brać udział w konkursie? Ponieważ nagrody i nominacje to potwierdzenie najwyższej jakości, a także certyfikat dbałości o ludzi – widzów, klientów, mieszkańców… – zauważyła Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn, w którym po raz 13. wręczono nagrody w konkursie „Śląska Rzecz”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/slaska-rzecz%3A-laureaci-13.-edycji-konkursu-w-galerii-signs.pl,37248,artykul.html

W kategorii produkt zwyciężyło łóżko młodzieżowe na oddziały szpitalne Teddy Bed wyprodukowane przez spółkę Formed Pro z Łodygowic. – Sukces tego projektu opiera się na dobrej współpracy – podkreślała projektantka Jadwiga Tynor, która pracowała razem z konstruktorem inż. Dominikiem Dyrlagą. – Autorzy tego projektu udowodnili, że firma stawiająca na współpracę jest skazana na sukces – potwierdziła Agnieszka Krzyżowska, Pełnomocnik Zarządu ds. Rozwoju w spółce Formed Pro.

Nagroda w kategorii grafika użytkowa trafiła do Matyldy Sałajewskiej autorki książki kucharskiej „Śląskie od kuchni” wydanej przez Województwo Śląskie. – Przy pracy nad tym projektem towarzyszyły mi trzy hasła: turystycznie, smacznie, praktycznie. To miał być atrakcyjny gadżet, ale przed wszystkim także praktyczna rzecz. Zachęcam do gotowania – podsumowała Matylda Sałajewska.

Jury postanowiło nie przyznawać nagrody głównej w kategorii usługa. Nagrodą Specjalną wyróżniono spółki Fulco System z Gliwic i Netizens z Katowic, które wdrożyły wspólnie SmogOrFog – miernik jakości powietrza z wyświetlaczem oraz aplikacją mobilną, zaprojektowany przez Łukasza Siódmoka i Andrzeja Pytlika. – To wyróżnienie dla tych, którzy próbują zmienić jakość powietrza na Śląsku i w Polsce. Życzę nam wszystkim, żeby za jakiś czas „Śląską Rzeczą” było czyste powietrze – mówił Łukasz Siódmok, odbierając wyróżnienie.

Tegoroczna edycja przyniosła także kilka dodatkowych nagród. Nagrodę Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (w kategorii grafiki użytkowej) otrzymali: Teatr Mały Tychy oraz Marta Gawin za rebranding Systemu Identyfikacji Wizualnej Teatru Małego Tychy oraz podległych mu: Pasażu Kultury Andromeda i Miejskiej Galerii Obok. – Ten system naprawdę działa. Udaje nam się lepiej komunikować z publicznością – przyznała Dorota Pociask-Frącek, dyrektor Teatru Małego Tychy.

Nagroda Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych (w kategorii produkt) trafiła do Tomasza Augustyniaka i bielskiej spółki Marbet za kolekcję paneli akustycznych GROOVE. – Nasz produkt to efekt rozmyślań na temat potrzeb ludzi, ale i trendów. Ekologiczne panele powstają z butelek PET – nic się nie marnuje – mówiła Katarzyna Banet, product manager w firmie Marbet.

Nagroda Funduszu Górnośląskiego (w kategorii produkt) przypadła spółce Sonda Sys z Ogrodzieńca za Sondę SYS 01, czyli przemysłową drukarkę (drukarka 3D) do wytwarzania technologią przyrostową z wykorzystaniem sproszkowanych poliamidów (SLS). Zaprojektowali ją: Macieja Patrzałek, Wojciecha Gaweł i Krzysztof Górecki (Sonda Sys) oraz Michał Latko (Sokka). – To projekt całego zespołu, któremu udało się zrobić jedyne w Europie tego typu urządzenie z dwiema komorami roboczymi przez co jest bardziej ekonomiczne – podkreślał Maciej Patrzałek.

Nagrodą Zamku Cieszyn wyróżniono Musicon – projekt Kamila Laszuka, Jakuba Kozika i Idy Laszuk, który wdrożyła spółka M z Ustronia. – Właśnie 30 sztuk Musiconu trafiło do przedszkoli w Polsce i na świecie. Mam nadzieję, że niedługo także na Śląsku będą na nim grały dzieci – przyznał Kamil Laszuk.

Trzynasty konkurs jawi się jako milowy krok, który być może zostanie zapamiętany jako przekroczenie Rubikonu dzielącego dwa światy – świat wytwórców powielających schematy i tych którzy współtworzą przyszłość. Tych, którzy nie tylko produkują i budują swoje bogactwo na pracy, ale tych którzy poprzez pracę tworzą kulturę. Uczestnikom – projektantom i wytwórcom, organizatorom, a przede wszystkim laureatom gratuluję – jesteście twórcami lepszej codzienności” – napisała w liście do organizatorów i uczestników konkursu prof. Czesława Frejlich, przewodnicząca jury.

Źródło: Zamek Cieszyn

www.zamekcieszyn.pl

Galeria: Ślaska Rzecz 2018

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs na pamiątkę regionu Warmii i Mazur 2019
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu na „Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”. Celem konkursu jest pozyskanie pamiątki, która kojarzy się z regionem, symbolizuje jej kulturę, tradycje regionalne i zwyczaje. Do wygrania jest 5 tys. zł brutto, prace można przesyłać do końca czerwca.
Grotowski. Elementarz - Konkurs na 4 gadżety
Instytut im. Jerzego Grotowskiego ogłasza konkurs na projekt graficzny kompletu 4 gadżetów: torby, notesu, bidonu oraz ołówka, które stanowić będą spójną całość. Konkurs realizowany jest w 20. rocznicę śmierci Jerzego Grotowskiego i stanowi część projektu „Grotowski. Elementarz”, w ramach którego refleksji poddajemy najważniejsze...
Redakcja magazynu „Kalejdoskop” ogłosiła konkurs na okładkę majowego numeru. Nagrodą jest publikacja pracy oraz honorarium autorskie.
Ambasada RP w Singapurze ogłosiła otwarty konkurs na zaprojektowanie logo "Polsko-singapurskiej przyjaźni" z okazji 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Singapuru.
Nabór na 11. edycję Bella Skyway Festival
Już jedenasty raz z rzędu, pod koniec sierpnia, Toruń zmieni się nie do poznania za sprawą świetlnych instalacji i zjawiskowych mappingów 3D. W ramach rozpoczynającego się naboru, artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje czy interaktywne świetlne działania. Projekty można przesyłać tylko do 28 lutego 2019 roku. Więcej informacji o tegorocznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764