logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Śledztwo Pisma - serial reporterski dostępny też na Tokfm.pl i w aplikacji Tok FM

  PR 18.10.2019, przeczytano 758 razy
ilustracjastrzałka

18 października 2019 r. swoją premierę w internecie miało “Śledztwo Pisma” - wyjątkowy projekt audio w postaci 6-odcinkowego reporterskiego serialu podcastowego. "Śledztwo Pisma" prowadzi Mirosław Wlekły, jeden z najlepszych polskich reporterów prasowych i książkowych. Pierwszy odcinek serialu można już odsłuchać m.in. na stronie sledztwopisma.pl oraz na platformie podcastowej tokfm.pl i w aplikacji TOK FM, które zostały partnerami dystrybucyjnymi projektu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sledztwo-pisma---serial-reporterski-dostepny-tez-na-tokfm.pl-i-w-aplikacji-tok-fm,384401,artykul.html

Pięć lat temu Agatę i Jana oskarżono o znęcanie się nad czwórką dzieci. Ze szczególnym okrucieństwem. Nie zostali jednak skazani. Czyżby byli niewinni? A może są inne powody? O tym właśnie jest "Śledztwo Pisma" - reporterska historia opowiadana tydzień po tygodniu.

- Po tajemniczej wiadomości od informatorki postanowiłem wrócić do bohaterów historii, którą opisałem przed laty. Okazało się, że małżeństwo skazane za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad przybranymi dziećmi wciąż przebywa na wolności. Nikt nie wiedział, gdzie są. Do dzisiaj nie zostali prawomocnie skazani. Co więcej, w toku moje śledztwa wyszło, że znęcanie się nad dziećmi jest wierzchołkiem góry lodowej. A w tle nazwiska z pierwszych stron gazet - komentuje Mirosław Wlekły.

Serial składa się z sześciu odcinków - każdy z nich będzie udostępniany premierowo co tydzień, w piątek o godz 12:00. Partnerami dystrybucyjnymi projektu są tokfm.pl i aplikacja z podcastami TOK FM.

Materiałów audio można już słuchać też na dedykowanej projektowi stronie sledztwopisma.pl, a od poniedziałku również na Spotify, Apple Podcast, Google Podcast i YouTube.

"Śledztwo Pisma" wyprodukowała Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika “Pismo. Magazyn Opinii”. Producentem serialu jest Piotr Nesterowicz, wydawca “Pisma” oraz prezes Fundacji Pismo, a kierowniczką produkcji Barbara Sowa, która na co dzień odpowiada za rozwój audio i kieruje wydaniami cyfrowymi miesięcznika.

Reżyserem serialu odpowiedzialnym za montaż i dźwięk jest Maciej Zych. Nagrań dokonano w studiu Osorno, należącym do Krzysztofa Czeczota. W podcaście wykorzystano nagrania bohaterów i świadków, a wybrane fragmenty materiałów i akt czyta lektorka, Agata Turkot. Autorem muzyki do "Śledztwa Pisma" jest Wojciech “Wojtall” Wierzba, a ilustracje do wszystkich odcinków stworzył Tomasz Majewski.

"Śledztwo Pisma" powstało dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka.

Premierze "Śledztwa" towarzyszy kampania radiowa zaplanowana przez Grupę Radiową Agory. Spoty do niej zostały przygotowane we własnym zakresie przez Fundację Pismo. Trwają też inne działania promocyjne online, głównie w mediach społecznościowych, które prowadzą agencje Runaways oraz Video Brothers zgodnie z pomysłem Fundacji Pismo.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kino Polska zaprasza na Długi weekend na legalu. W dniach 11-13 czerwca br. stacja zaprezentuje widzom takie hity polskiej kinematografii, jak Ogniem i mieczem, Pitbull i Uwikłanie, a połowę przychodów z reklam wyemitowanych przy tych filmach przekaże Fundacji Legalna Kultura.
Od 1 czerwca program Małgorzaty Ohme #zostajęwdomu z Onet zmienia tytuł, tematykę i częstotliwość. #Latowdomu z Onet – będzie emitowany trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 12.30 na żywo w Onecie oraz na Facebooku. W letniej odsłonie programu prowadząca Małgorzata Ohme wraz z gośćmi podpowie, jak spędzić letni czas zachowując dobry humor i jak...
„Karmię piersią, naturalnie!” – nowa akcja edukacyjna M jak mama
Startuje kampania edukacyjna „Karmię piersią, naturalnie!”, mająca na celu propagowanie karmienia piersią wśród młodych mam i kobiet w ciąży, a także wspieranie karmiących mam.
W piątek 29 maja 2020 r.  wraca „Ligowy weekend”, popularny wśród kibiców dodatek do „Przeglądu Sportowego”.
Wirtualna gala 5. edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”
Zespół „Wysokich Obcasów” zaprasza na wyjątkową galę plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”, która w tym roku odbędzie się wirtualnie, w nowoczesnym, multimedialnym studiu we wtorek, 2 czerwca. Podczas wydarzenia, transmitowanego na żywo na Facebooku, widzowie poznają wybór jury i czytelników oraz dowiedzą się...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764