logo
WIADOMOŚCI

Softwarehut z nominacją do nagrody Awwwards

Mateusz Zawiślak  PR 14.03.2017, przeczytano 386 razy
ilustracjastrzałka

Projekt nowej strony internetowej firmy SoftwareHut został nominowany do międzynarodowej nagrody „Awwwards”, przyznawanej za design i nowatorstwo w projektowaniu stron internetowych. To nie pierwsza nominacja tej informatycznej spółki, która zdobywała już podobne wyróżnienia w ubiegłych latach. Głosowanie potrwa od 13 do 20 marca.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/softwarehut-z-nominacja-do-nagrody-awwwards,31793,artykul.html

Nominację do nagrody Awwwards wręcza międzynarodowe jury, tworzące społeczność designerów, deweloperów i najlepszych agencji interaktywnych z branży. Organizatorzy doceniają wysiłki twórców stron internetowych i aplikacji – prawdziwych majsterkowiczów, budowniczych i internetowych architektów. Szansę na zwycięstwo mają projektanci, którzy dbają o jakość wizualną strony, ux oraz interoperacyjność, czyli jej zgodność z nowoczesnymi przeglądarkami i urządzeniami.

Czym charakteryzuje się nowa strona SoftwareHut?

Zdaniem twórców nominowana strona softwarehut.com jest dynamiczna, a jej atrakcyjność polega głównie na intuicyjnej nawigacji, która zachęca użytkownika do angażowania się i zagłębiania w treści.

– Zaprojektowaliśmy naszą stronę tak, aby była intuicyjna i cieszyła oko wyglądem. Projektowanie strony zostało poprzedzone badaniami UX. Napisanie kodu poprzedziliśmy dogłębną analizą naszej oferty, segmentacją posiadanych klientów i spojrzeniem na content z perspektywy klienta poszukującego najlepszego rozwiązania. Dodatkowo zależało nam, żeby kod był pozytywnie odbierany przez wyszukiwarki – tłumaczy Robert Matyszewski, wiceprezes SoftwareHut.

Dopasowane treści i świadomość znaczenia wizerunku

Firma dostosowała treści zakładek swojej strony w zależności od tematu i ostatecznego odbiorcy.

– Postaraliśmy się, żeby każda grupa odbiorców otrzymała potrzebne jej informacje w sposób do niej dopasowany. Przykładowo, strona dla startupów jest zupełnie inna niż ta dla korporacji. Natomiast zakładka skierowana do społeczności IT (4FUN) ma o wiele luźniejszy charakter – mówi Robert Matyszewski. – Jako spółka informatyczna mamy świadomość, jak dużą rolę w dzisiejszym świecie odgrywa przejrzysta i nowoczesna strona internetowa. Dlatego z dużą starannością dbamy o artystyczne aspekty wizerunku naszego i naszych klientów – podkreśla.

Doświadczenie procentuje

Tegoroczna nominacja do „Awwwards” jest pokłosiem doświadczeń SoftwareHut w projektowaniu stron internetowych. W ubiegłym roku organizatorzy konkursu wyróżnili projekt www.fairplayacademy.com nagrodą Honorable Mention. Natomiast dwa lata temu uznanie zyskały 3 realizacje grupy LemonTea, w tym jeden zdobył nagrodę Honorable Mention. Firma LemonTea od marca 2016 roku weszła w skład spółki SoftwareHut.

Internauci mają decydujący głos

O ostatecznym wyborze zwycięzcy w konkursie Awwwards, oprócz jury przyznającego punktację, zdecydują również Internauci. Przez najbliższy tydzień pod adresem www.awwwards.com/sites/softwarehut będzie można oddawać głosy na projekt strony internetowej SoftwareHut i pomóc polskiej firmie w zdobyciu tej prestiżowej nagrody.

SoftwareHut to spółka z grupy kapitałowej Tenderhut SA. W skład grupy kapitałowej wchodzą 3 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT.

Źródło: SoftwareHut

www.softwarehut.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Polska Drużyna Narodowa Imagine Cup 2018 wybrana
Za nami 16. edycja lokalnych finałów Imagine Cup. Trzy drużyny: Hacks for Snacks z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, AcomoEye Team z Politechniki Warszawskiej oraz Wavy reprezentująca Politechnikę Łódzką oraz Politechnikę Warszawską, zwyciężyły odpowiednio w kategoriach Artificial Intelligence, Mixed Reality i Big Data. Podium dopełniła drużyna Raccoon Smart Trash z Polsko Japońs...
3 nominacje dla ATS Display w konkursie POPAI France
POPAI France to jeden z największych w Europie konkursów branży materiałów wspierających sprzedaż (POSM). Zgłoszone przez ATS Display produkty po raz kolejny zostały nominowane do nagród głównych w swoich kategoriach.
Laureaci 57. edycji Standout. Light+Building 2018
12 kwietnia 2018 roku poznaliśmy Laureatów StandOUT. Light+Building 2018 - plebiscytu na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Celem StandOUT. jest promocja polskich firm, których prezentacje marek i produktów wyróżniają się na największych imprezach wystawienniczych w Europie i w Polsce.
Design32: Najlepsze dyplomy projektowe ASP
Design 32 to konkurs wyłaniający najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych. Przegląd dyplomowych prac magisterskich organizowany przez ASP w Katowicach jest nie tylko prestiżowym, branżowym wydarzeniem, ale również prezentacją aktualnych tendencji w dizajnie. To już ósma edycja tego wydarzenia.
Ekspozycja Roku 2017: I miejsce dla Extend Vision
W ubiegły piątek, 23 marca 2018, podczas gali MP Power Awards miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie Ekspozycja Roku 2017.
 
niedziela 22.04.2018, 123 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone