logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sony: koncentrator USB z czytnikiem kart SD/microSD UHS-II

  PR 15.07.2019, przeczytano 527 razy
ilustracjastrzałka

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty kolejnego produktu, który ułatwi użytkownikom profesjonalnym szybką, niezawodną i wydajną pracę. MRW-S3 to najszybszy na świecie czytnik kart SD/microSD UHS-II oraz koncentrator USB. Urządzenie wyposażono w złącza USB 3.1 Gen 2 i technologię zasilania USB PD (USB Power Delivery) przy mocy do 100 W. Przewidziano też możliwość reprodukcji sygnału HDMI.

Najszybszy na świecie[1] koncentrator USB w pełni wykorzystuje wydajność urządzeń USB i zapewnia niezawodne przesyłanie danych


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sony%3A-koncentrator-usb-z-czytnikiem-kart-sd-microsd-uhs-ii,383254,artykul.html

Sony ogłosiło także wprowadzenie nowych kart SD TOUGH z serii SF-M.

Potencjał przy realizacji projektów

Zawodowi fotografowie, filmowcy i twórcy nie muszą już nosić różnych przejściówek do posiadanego sprzętu ani zastanawiać się, jak najlepiej wykorzystać porty USB Type-C w najnowszych komputerach. Szybkie i niezawodne przesyłanie danych umożliwi im teraz nowy koncentrator USB MRW-S3.

Najszybszy na świecie[2] czytnik kart SD i microSD UHS-II z łatwością obsłuży obrazy RAW o wysokiej rozdzielczości, filmy 4K i inne pliki o dużej objętości, zapewniając więcej czasu na retusz i edycję materiału.

MRW-S3 to również najszybszy koncentrator USB: dzięki zgodności ze standardem USB 3.1 Gen 2 maksymalna prędkość przesyłania danych wynosi aż 1000 MB/s.Pozwala to w pełni wykorzystywać szybkość produktów USB do zastosowań profesjonalnych, na przykład napędów SSD TOUGH Sony z serii SL-M i SL-C.

Dzięki technologii zasilania USB PD (USB Power Delivery), do koncentratora MRW-S3 można doprowadzić zasilanie o mocy do 100 W[3], zapewniające stabilne i niezawodne połączenia z urządzeniami USB. Wskaźniki poziomu mocy USB pozwalają użytkownikowi sprawdzić, czy port jest przygotowany do podłączenia przy maksymalnym poziomie mocy. Eliminuje to obawy o niespodziewane odłączenie zasilania z powodu nieefektywnego zarządzania energetycznego.

ilustracjastrzałka

Ułatwiona praca

Koncentrator MRW-S3 jest także wyposażony w wyjście HDMI. Umożliwia ono podłączenie zewnętrznego monitora i reprodukcję obrazu w formacie do 4K 30 kl./s — bez używania dodatkowych przejściówek i zajmowania portów na komputerze[4].

Chroniąca urządzenie obudowa z aluminium ma pofałdowaną powierzchnię, co zapobiega powstawaniu rys. Zintegrowany uchwyt ułatwia natomiast podłączanie i odłączanie urządzeń. Koncentrator MRW-S3 waży zaledwie 95 g. Jest dostarczany z przewodem USB-C — USB-C służącym do podłączenia komputera. Dzięki zintegrowanemu układowi eMarker przewodu tego można również używać z urządzeniami USB 3.1 Gen 2 lub zasilaczami sieciowymi USB PD o mocy do 100 W.

ilustracjastrzałka

Wytrzymałe jak TOUGH

Nośniki SD TOUGH z serii SF-M to najbardziej wytrzymałe karty SD UHS-II na świecie, gwarantujące odporność na uderzenia i najwyższe standardy ochrony przed wodą i pyłem. W rezultacie wyniki pracy są chronione nawet w skrajnych warunkach, wymagających pełnego skupienia na zdjęciach.

Atutem serii TOUGH SF-M są też bardzo duże prędkości przesyłania danych: do 277 MB/s przy odczycie i do 150 MB/s przy zapisie. Dla fotografów i filmowców oznacza to możliwość sprawnego wykonywania fotografii RAW o wysokiej rozdzielczości i nagrywania filmów 4K. Użycie koncentratora USB MRW-S3 pozwala błyskawicznie wykonać kopię zapasową i przyspiesza buforowanie, a przez to optymalizuje pracę.

W ofercie pojawi się także standardowa karta SD UHS-II z serii „SF-E”. Prędkość odczytu dla tego modelu wynosi do 270 MB/s, a zapisu — do 120 MB/s[5].

Oba rodzaje kart są dostarczane z oprogramowaniem[6] do odzyskiwania przypadkowo skasowanych danych i zdjęć.

Modele z obu serii będą oferowane w wersjach o pojemności 64, 128 i 256 GB.

Źródło: Sony Corporation

www.sony.pl

Dodatkowe informacje:

[1] Według badań przeprowadzonych przez firmę Sony w lipcu 2019 r.
[2] Według badań przeprowadzonych przez firmę Sony w lipcu 2019 r.
[3] Z zasilaczy sieciowych zgodnych z USB PD. Zaleca się użycie zasilacza sieciowego USB PD o mocy co najmniej 35 W.
[4] Komputer musi obsługiwać wyjściowy sygnał DisplayPort z portu USB Type-C.
[5] Prędkość zapisu na kartę 64 GB wynosi do 70 MB/s.
[6] Wersje na systemy MacOS i Windows

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mediaplus: wirtualna influencerka w kampanii elektrycznych BMW
Agencja Mediaplus (Group One), która koordynuje wszystkie działania mediowe w digitalu Grupy BMW w regionie CS oraz zespoły kompetencyjne w tym obszarze, prowadzi komunikację nowego w pełni elektrycznego modelu BMW iX2 oraz nowej wersji BMW X2. W działaniach reklamowych wykorzystana została wirtualna influencerka — Lil Miquela. Premierowa kampania w digitalu realizowana jest...
Kampania „Dziedzictwo Beko” - urządzenia na pokolenia
Firma Beko, jeden z największych producentów artykułów gospodarstwa domowego na świecie, rozpoczęło kampanię „Dziedzictwo Beko”. Jej głównym celem jest ponowne zdefiniowanie standardów trwałości sprzętów AGD. W odważnej i nieszablonowej kreacji powaga miesza się z humorem, tworząc niekonwencjonalną narrację z ważnym...
Lotna odpowiedzialna za projekt opakowań Seko
Agencja kreatywna i brandingowa Lotna przygotowała nowe projekty opakowań dla jednej z linii produktowych marki SEKO – jednej z największych firm w kraju zajmujących się przetwórstwem i produkcją dań rybnych.
Włoskie specjały w digitalowej kampanii Makłowicz i Synowie
Makłowicz i Synowie rusza z digitalową kampanią, której celem jest promocja autentycznie włoskich produktów dostępnych w ofercie firmy. Są to makarony pochodzące z Bari w regionie Apulia w południowych Włoszech oraz oliwy z Emilia-Romagna, regionu leżącego na północy Włoch, obfitego w gaje oliwne. Osią kampanii będzie cykl filmów zrealizowanych w...
Dzień Ziemi: Ptaszek Staszek o Raporcie ESG Carlsberg
Carlsberg Polska już po raz ósmy zaprezentował roczny bilans działań w obszarze zrównoważonego rozwoju. By mówić ciekawie o skomplikowanych projektach i budować zaangażowanie wokół odpowiedzialnościowych działań firmy, w komunikacji raportu zastosowano obrazkowy język humoru, który przyciąga uwagę i intryguje.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764